Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D5300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Nikon D5300

    Според мен като оптимален вариант можеш да помислиш и за 18-105, макар, че казват ,че 18-140 не му по-лошо качеството и дори на 105мм. е по-добро от това на 18-105–където 105мм. му е горния край и той омеква.
    За светъл аз лично твърдо мисля да се насоча към Сигма 30F1.4.Не е лош обектива и отзивите за него са хубави и снимките които разгледах с него са хубави.Въпроса е да си пасне с тялото/не съм сигурен дали D5300 има функцията AF-Fine Tune- с която да си регулираш сам настройките за фронт и бек фокус.Тази функция си е голяма благина...
    Обектив 50мм. принципно не е лошо обаче да имаш, за да имаш един хубав такъв за портрети.С 30-то мм или дори с 35мм. ще ти идва късо за портрети.Според мен ако снимаш портрети де, или 50F1.4 ако бюджета го позволява или 50F1,8 ако трябва да се мине по-тънко.Рзбира се...50мм. можеш да го оставиш и за по-нататък, но според мен е хубаво да го имаш в комплекта!
    За широко/макар и както си писал по-нататък/аз лично съм невероятно доволен от Сигма 10-20.Това е един страхотен обектив, достъпен и заради ниската си цена.Отново обаче стои въпроса да си пасне добре с тялото, ако нямаш по-горе описаната настройка.
    Принципно в голям или малък процент всички обективи/включително и тези производство на Никон/ имат кой по-малко и кой повече разминаване с настройката на фотоапарата.Никонските са най-близо до параметрите на телата, а алтернативките обикновено искат малко повечко настройка.Хубавото е, че в сервиза на Сигма хората си правят софтуерно настройка на самия обектив/а не на тялото/ и нещата се получават.Ако пък тялото ти има въпросната функция AF Fine-Tune донастройката си я правиш ти направо от тялото.
    Затова и, ако нямаш такава настройка, майката му е тест и сравняване на всеки обектив, за да вземеш такъв с най-близки настройки заводски към настройките на твоето тяло!
    Та така...това е от мен!
    Поздрави и успех с избора!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #32
      От: Nikon D5300

      Любашки, мерси и на теб. Смятам вече знаете какво ме влече да снимам та да не се повтарям, що се отнася до портретите, все още не ми се отдават и се надявам един ден и тях да ги науча, но за сега се тренирам над пейзажи, нощни и града и архитектурата. Тялото още не съм го взел и не знам дали това AF-Fine Tune го има, ще пазарувам от базарите стъклата, от магазина ще е тялото, само да видим с отстъпките какво ще свършим. Любе гледал съм много подробно сравнителния тест на сигмата дето го прави с двете токини и много добре знам за какво ми говориш. Той ще е широкия. За теле стъклата нещата се по промениха чудя се дали да си купя евтиния 18-105 или по скъпия и малко по широк 16-85 , вие сте казвали не веднъж че по добре по широк от колкото по дълъг. И двата много ми допадат като фаворит си ми е 16-85
      Последно редактирано от drago varvar; 27-02-15, 07:17.
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • #33
        От: Nikon D5300

        Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
        ...вие сте казвали не веднъж че по добре по широк от колкото по дълъг.
        Това е валидно, ако няма да купуваш отделен широк обектив. При положение, че искаш да вземеш и 10-20, то по-скоро основния си го избери по качеството на картинката, отколкото по диапазона на вариото. В тоя ред на мисли и като се има предвид, че ти трябва моторизиран обектив, т.е. старите D-серии отпадат от избора, аз бих погледнал и нещо от рода на тамрон 17-50/2.8, което стига да случиш на бройка, е класа над по-"тъмните" зумове, при много близка до тях цена, за втора ръка. За дългото е много важно да си изясниш за какво точно искаш да го ползваш. Ако си като мене с пилците - там нещата стават страшни , ако искаш наистина добро качество. Ако целта е да се снимат повече архитектурни детайли, аз бих взел нещо от рода на 105/2.8 Микро или Сигма 150/2.8 Макро, или даже 50-150/2.8, като последния е определено доста по-универсален. Макро обективите са като правило значително по-остри и ти отварят още една много интересна област за снимане
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #34
          От: Nikon D5300

          Драго, безогледалките окончателно ли ги заряза?

          Коментар


          • #35
            От: Nikon D5300

            Стана страшно ами сега тези пилета са много скъпо удоволствие и ще се въздържа. А дали макро на никон 40 f2.8 е по добре от 50 F1,8 , в смисъл такъв, дали става и за портрет, и за макро, и за светъл да си го ползвам?
            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • #36
              От: Nikon D5300

              Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
              Драго, безогледалките окончателно ли ги заряза?
              Не мисля да ги зачерквам от полезрението си , страшно много съм доволен от моята специално. Видях какво е G5 и GX1 с едни от хубавите стъкла. Просто искам да пробвам, какво е и с огледалка, след време дай боже може да ми се прииска и ФФ ако мога да си го позволя.
              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

              Коментар


              • #37
                От: Nikon D5300

                Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                А дали макро на никон 40 f2.8 е по добре от 50 F1,8 , в смисъл такъв, дали става и за портрет, и за макро, и за светъл да си го ползвам?
                Ми не. Първо 40/2.8 е най-недолюбвания от всички микро никори и има защо, най-вече като качество на изработка. Второ 2.8 не е 1.8 и се усеща точно когато ти трябва 1.8. И трето, с макро обективите стават страхотни портрети, когато снимаш бабички и дядовци, но иначе всеки дребен, да го наречем недостатък, на "модела" лъсва на показ със страшна сила
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #38
                  От: Nikon D5300

                  Драго, ако ще е макро виж загледай Никноския 60F2,8/този е по-бюджтен/ или пък 105/F2.8 VR, който се води и най-доброто/съответно е и по-скъпо...двойно по-скъпо/.Иначе има добри макро обективи и от алтернативките...Сигма 70мм и класиката 90мм. примерно и т.н.
                  Както и Димо писа, ако ще вземаш широк, не ти трябва да даваш х2 за 16-85.Той не дава по-добра рязкост и картинка от 18-105 и по мое лично мнение/нямам много досег с него, но съм пробвал един път такъв обектив преди година/ не си струва даването на повечето пари!
                  Между другото можеш да минеш на вариант и светлосилно варио/аз минах на този вариант/17-50F2.8 на Тамрон или пък на Сигма.Ниска цена и много добро за тези пари качество.След това към този обектив/той вероятно ще ти е и най-универсалния, всекидневен и най-употребяван обектив/ще добавиш и един по-дълъг-примерно 70-300VR на Никон/аз на него заложих-страхотен обектив за ...почти без пари!/.Междината между 50 и 70мм. може успешно да запълниш с един 60F2.8 makro на Никон и то не веднага, а в последствие ако решиш.След това/аз лично бих го направил това преди дългия-т.е. първо 17-50, след това 10-20 и накрая 70-300-първите два ще са ти по-полезни и по-употребявани в това което снимаш/вземаш и един 10-20/или нещо от този сорт по твое предпочитание/ и си готов...в общи линии де, но като гледам какво обичаш да снимаш ще си доста готов...
                  П.П.да използвам темата, че се заприказвахме за обективи, та...Димо, имаш ли някакви отзиви или досег с 150-500 на Сигма...Нещо страшно много ми е влезнал в главата този обектив, и макар и да е тъмничък, все ми се струва, че за птичарската работа ще става...
                  Поздрави и Драго...за каквито и въпроси да ти трябва мнение или инфо относно покупката пиши...ако трябва и на ЛС...няма проблем!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Nikon D5300

                    Ей хора, страшно много ви благодаря , много полезни са ми съветите ви.
                    Последно редактирано от drago varvar; 27-02-15, 20:48.
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Nikon D5300

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      П.П.да използвам темата, че се заприказвахме за обективи, та...Димо, имаш ли някакви отзиви или досег с 150-500 на Сигма...Нещо страшно много ми е влезнал в главата този обектив, и макар и да е тъмничък, все ми се струва, че за птичарската работа ще става...
                      Досег за съжаление нямам. Иначе и на мен ми беше фаворит съвсем до скоро. В последните няколко месца съм изчел куп ревюта и тестове за него и съм изгледал купища снимки... и почнах да се разколебавам. Причината е, че за парите за които се намира втора ръка в добро състояние (гледам предимно френски обяви, защото там предлагането е в пъти повече и тия стъкла не са екзотика, като у нас - да излиза по едно на два-три месеца), се намират и значително по-добри стъкла като Сигма 100-300/4 и Никор АФ-с 300/4, които позволяват ползване с телеконвертор (с 1.4х за мен са предостатъчни, а дори и без) и имат драстично по-добра картинка от него дори и с телеконвертора. Това понеже на мен ми трябва обектив с мотор. Ти можеш да минеш и с безмоторен и, ако искаш повече от 300мм имаш повечко варианти - примерно има един сравнително добър стар Тамрон 200-400, който се намира за под 200Е, има и твърди Сигми 400/5.6 и 500/5.6, пак за прилични пари - около 300Е... а има разбира се 80-400VR от първата версия, който също е по-добър от 150-500. Та, към настоящия момент, аз бих взел 150-500 само ако изпадне на цена под 400Е в идеално състояние и пак след известен размисъл.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Nikon D5300

                        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                        Досег за съжаление нямам. Иначе и на мен ми беше фаворит съвсем до скоро. В последните няколко месца съм изчел куп ревюта и тестове за него и съм изгледал купища снимки... и почнах да се разколебавам. Причината е, че за парите за които се намира втора ръка в добро състояние (гледам предимно френски обяви, защото там предлагането е в пъти повече и тия стъкла не са екзотика, като у нас - да излиза по едно на два-три месеца), се намират и значително по-добри стъкла като Сигма 100-300/4 и Никор АФ-с 300/4, които позволяват ползване с телеконвертор (с 1.4х за мен са предостатъчни, а дори и без) и имат драстично по-добра картинка от него дори и с телеконвертора. Това понеже на мен ми трябва обектив с мотор. Ти можеш да минеш и с безмоторен и, ако искаш повече от 300мм имаш повечко варианти - примерно има един сравнително добър стар Тамрон 200-400, който се намира за под 200Е, има и твърди Сигми 400/5.6 и 500/5.6, пак за прилични пари - около 300Е... а има разбира се 80-400VR от първата версия, който също е по-добър от 150-500. Та, към настоящия момент, аз бих взел 150-500 само ако изпадне на цена под 400Е в идеално състояние и пак след известен размисъл.
                        Благодаря за инфото..А къде ги гледаш във Франция тия обективи/в някой определен сайт или...и ако да може ли линк да ми пратиш на ЛС/.В базара в момента предлагат един 80-400 и в един момент се чудих дали не съм прибързал с 70-300 който взех/въпреки, че е в перфектно състояние-близо до нов и на половин цена от 80-400/.Ценово в базара е обявен за 900+лв. и си се чудех дали си заслужава...
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Nikon D5300

                          Това явно е по-голяма екстра (AF-Fine Tune) от колкото въртящия екран ? Дали ако се разминава авто фокуса на обектив при D5300 е фатално или може да се поправи в сервизи или къде по точно се калибрира и на каква цена? Много почнах и аз да се колебая както преди време Любашки, подвижния дисплей и малките размери или благинките на D7100. Знам че 7100 е доста по добър от 5300, но чито визуално по ми харесва 5300. Тегава работа е когато парите с в джоба, а избора още не е краен.
                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Nikon D5300

                            Решил си да смениш системата - напъни се и избери по - доброто, зарежи ,,визуализациите'' ... Мислил ли си за запазено тяло втора употреба и напъна да е в/у обективите?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Nikon D5300

                              Да и втора ръка ги гледам, но има един с китовия, който ми идва на цената на ново тяло ако го взема с отатъпката и си взема ддс.
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Nikon D5300

                                Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                                Да и втора ръка ги гледам, но има един с китовия, който ми идва на цената на ново тяло ако го взема с отатъпката и си взема ддс.
                                От скромния ми опит - не бих взел апарат с китов, ти все пак си напреднал във фотото...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X