Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с теглич BRINK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с теглич BRINK

    Здравейте колеги, миналата година след дълго търсене си купих от една морга оригинален теглич за Дайхацу Териос. Теглича е BRINK разглобяем, т.е. частта с топката се маха като не трябва.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:teglich.jpg
Прегледи:2
Размер:37.6 КБ
ID:6029087 А частта с двете дупки си остава на колата закрепена с два болта. Само че последните два пъти дърпах ремаркето с една лодка отгоре и може би понеже височината става повече над 60км/ч ремаркето ходи леко наляво надясно и чак тресе колата. Като се прибрах откачих ремаркето, и хванах теглича за топката /как прозвуча само / си личи че има луфт. Ако го оставя ясно че ще се увеличава и става опасно. Мислех си да го дам на някой заварчик да го завари, но частта с топката е стоманена, другото е чугун. Друг вариант е да го залея с епоксидна смола да уплътни луфтовете. Някой имал ли е такъв проблем и как го е решил?
    Пийте вино да сте здрави, че да може да пиете и ракия.

  • #2
    От: Проблем с теглич BRINK

    Я го снимай разглобен. Това с епоксидната смола е голям смях...
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с теглич BRINK

      Къде е луфта?
      И заварките и епоксидната смола са абсолютно нежелателни...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с теглич BRINK

        Не мога да го снимам сега защото ми е на вилата. На снимката е да кажем в работно състояние т.е. заключен. Заключалката е онова лъскавото. Като се дръпне по-малкото лостче настрани а по-голямото напред и тоя пишок с топката излиза от държача- това с двата отвора за болтове. Луфта е между двете в заключено състояние. Сега четох и в някякъв английски форум за същия проблем и че им ги сменят ако са в гаранция. Пък за епоксидната смола идеята е да го залея в заключено състояние и да не се разглобява повече. Дали е за смях не знам щото аз не падам от небето, лепил съм с лепила на епоксидна основа няколко пъти пробит корпус/турбинната част/ на турбокомпресори ABB VTR-251 и си карат без проблем 2-3 месеца докато дойде нов корпус. Но както и да е, явно им е слабост това на тези тегличи.
        Пийте вино да сте здрави, че да може да пиете и ракия.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с теглич BRINK

          По всяка вероятност тегличът не е бил вкаран както трябва, или двете части не са една за друга. От доста време ползвам такова нещо (оригинално Паджеро 3) и никога не е имало и най-малък повод за притеснение, хем редовно дърпа или лодка или платформа, примерно с ТЛК 60 отгоре.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с теглич BRINK

            Малко със закъснение, но да си завърша темата. Един приятел, професионален заварчик навари леко отстрани частта с топката /тя е стоманена/, където влиза в другата част. След това малко шлайфане да се оформи. Около 1 мм повече , колкото да се убере луфта. Бях му ги оставил и я наварил само от едната страна, ако бях там щях да го накарам от двете страни по малко. Но и така няма проблеми изпробвах го вече няколко пъти.
            Пийте вино да сте здрави, че да може да пиете и ракия.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X