Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с включване на задната чистачка при подаване на контакт с ключа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с включване на задната чистачка при подаване на контакт с ключа

    Когато дам на контакт се включва задната чистачка.Работи около минута и спира,без значение в какво положение е лоста за задната чистачка.Напред или назад като завъртя ключа без да паля дори чистачката се пуска.Някой имал ли е такъв проблем.

  • #2
    От: Проблем с включване на задната чистачка при подаване на контакт с ключа

    Вероятно е от електрониката вътре в самия мотор на чистачката, особено ако в него прониква вода, но се сменя направо целия мотор.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с включване на задната чистачка при подаване на контакт с ключа

      При мен ставаше така от оголени кабели в снопа от купето към задната врата.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с включване на задната чистачка при подаване на контакт с ключа

        Колега, виж снопа с кабелите който минава под лайсната на прага до шофиорското място.Аз имах точно такъв проблем след като бях навил малко по дълга видия от оригиналната,и се видях в същото приключение,докато не останових нелепата грешка която съм допуснал.Просто бях навил по дълга видия,след като открих грешката,изолирах оголените жици и всичко си дойде на мястото.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с включване на задната чистачка при подаване на контакт с ключа

          Благодаря,колеги през уикенда ще прегледам да видя какво ще открия.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с включване на задната чистачка при подаване на контакт с ключа

            Здравей, 100% прекъснал кабел в снопа на задната врата в зоната на между вратата и купета.Аз като се сдобих с моята преди време джамбазина беше свалил рамото с чистачката да не се вижда проблема .Като възстанових липсата проблема изникна.Икато почнах по разни "съвети" модули, моторчета и все същото . Като поразгледах схемата свалих корите на вратата и лявата страна на багажника, разкачих куплунга на снопа с кабели и с мултицета и две карфици се оказа че два от четирите за управление на задната чистачка кабела са прекъснали и след връзване на байпаси всичко тръгна .Това лято по същата причина спря и плафона на багажника кабелчетата са слаби и от отваряне и затваряне на задната врата прекъсват.Нопреди да го хвана се сдобих с резервни модул за управление и моторче за задна чистачка. Между това е стара тема и там съм писал за решението.Ако си от София или близо и не можеш сам да се справиш мога да ти помогна.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с включване на задната чистачка при подаване на контакт с ключа

              100% е в модула за управление на чистачката. Разбира се ако колата е от Б серия. Намира се под жабката навътре и в дясно, обикновенно е оранжева кутийка малко по-голяма от цигарена кутия. Като го свалиш ми пиши на лични да ти кажа какво да правиш след това.
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с включване на задната чистачка при подаване на контакт с ключа

                Както писах горе провери първо кабелите, да не се запасиш и ти с резервен модул.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с включване на задната чистачка при подаване на контакт с ключа

                  Казвай какво да го правим този модул,че и на мен ми изчезнаха предни бавни и задна чистачки. Модула съм го свалил,защото знам,че в него е проблема. Когато купих моята кола Б Фронтера нямаше задно рамо и пак същият проблем,само че тогава кутията ми беше синя. Купих сегашната оранжева,която работи две години и пак проблем,така че в момента имам две неработещи. Може ли от двете да стане една. Проблемът с предната беше следният,започнаха да прекъсват-спират, където си искат понякога и така докато изчезнаха напълно.
                  Последно редактирано от stefan_00; 10-11-13, 09:07.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с включване на задната чистачка при подаване на контакт с ключа

                    Първоначално публикуван от stefan_00 Преглед на мнение
                    Казвай какво да го правим този модул,че и на мен ми изчезнаха предни бавни и задна чистачки. Модула съм го свалил,защото знам,че в него е проблема. Когато купих моята кола Б Фронтера нямаше задно рамо и пак същият проблем,само че тогава кутията ми беше синя. Купих сегашната оранжева,която работи две години и пак проблем,така че в момента имам две неработещи. Може ли от двете да стане една. Проблемът с предната беше следният,започнаха да прекъсват-спират, където си искат понякога и така докато изчезнаха напълно.
                    Пиши на ЛС на redair той ги ремонтира.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с включване на задната чистачка при подаване на контакт с ключа

                      Проблема с задната чистачка при включване на контактния ключ беше в прекъснат кабел на централното на задната врата.но проблема беше счупена пластина на ключалката която дава информация дали вратата е заключена или отключена.Това контролира чистачката по някакъв начин.надявам се да ми остане време да я разглобя и ще кача снимки.намерих такава пластина ще опитам да побългаря.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с включване на задната чистачка при подаване на контакт с ключа

                        Свалих кутийката и я разглобих,оказа се не толкова трудно.Но въпроса ми е кое реле за какво е или по точно кое е за предната чистачка и кое за задната.И от къде да ги купя?Да поясня че съм от Русе.ето снимка на платката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_0844.jpg
Прегледи:1
Размер:215.5 КБ
ID:5539849Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_0842.jpg
Прегледи:1
Размер:140.4 КБ
ID:5539850И да попитам тази другата черна кутия за какво е?Благодаря предварително

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с включване на задната чистачка при подаване на контакт с ключа

                          Като, не слушате "патило" купувайте или поправяйте модули.Пак ви казвам проверете си първо кабелите.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с включване на задната чистачка при подаване на контакт с ключа

                            Кабелите са наред проверени са.остана само модула но кое реле е за чистачките?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с включване на задната чистачка при подаване на контакт с ключа

                              Еврика,модула работи.Било толкова лесно и евтино.Работят всички положения на предната чистачка,задната също работи, и ремонта ми излезе само 4 лева и едно кафе.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X