Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проходимост при HR-V?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проходимост при HR-V?

    Заформя се една странна, на пръв поглед, дилема между Фронтерата от подписа и HR-Vто което купих на баща ми преди 6 месеца, уж да го кара... Той нещо го закъса с очите и май няма да може да се порадва много на колата, та сега се чудя дали да я продавам, а чуденето дойде от един сайт за сравнение на коли, където данните на Хондата хич не са лоши за гората: 2 см по-голям клиренс, по-малко междуосие и тегло с 600 кг надолу спрямо Фронтерата! Минуса е липсата на понижаваща предавка и на постоянно 4х4, но се чудя с това малко тегло дали ще се усеща толкова в гората?! Става въпрос не за хард изпълнения, а по-скоро тук-таме някой лош участък от черен път. Малките размери на Хондата също са предимство /големи си имам две/, защото ще се кара основно в София и малко офроуд. Та искам да питам как се представя това чудо извън пътя - 1999, двувратка, 105 к.с.? Накрая може да се окаже, че Фронтерата е за продан...
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Проходимост при HR-V?

    Едо-о-о!Хондата 4х4 ли ти е бре.Рядко са двувратките със задвижен заден мост.Отпред на рамата започва ли със "J"т.е. правено в Япония.Повечето тука дето ги внасят са сглабяни в Европа.Та!Ако ти е 4х4,що годе запазена-то си личи автомобилчето и задния и диф е наред- спокойно можеш да продаваш фронтерата.Гарантирам ти,че ще мине през места и калищаци с еднакъв по шарка грайфер с фронтерата и там където фронтерата няма да може.По лека е,има си достатъчно мощност,по тясна и късичка е и се муши навсякаде.Е-е-е разбира се не хард офроуд.А за това което пишеш отвреме на време ,че ще залитнеш малко извън пътя е идеална и няма да имаш никакъв проблем.Фронтерата с този двигател и автоматика ти е по скъпа за поддръжка и като разход на гориво от Хондата.А,ако си и дълга база на фронтерата ужас.Все пак тук сме фенове на ханда-ако влезеш в подфорума Опел фронтера-съветите ще са други.Най-важното е да си изясниш точно какво искаш от автомобила-по евтен за поддържка и като разход гориво и предназначение на ползване или по скъп за поддържка и като разход гориво и предназначение на ползване.Това е важното за другото все ще намериш пари.И пак да повторя тук сме фенове на Хонда.Поздрави!
    имах и Toyota Rav 4 2006g.
    Mitsubishi Lancer 2008g.
    Honda CR-V 1998г.
    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

    Коментар


    • #3
      От: Проходимост при HR-V?

      Машината си е "японка" 4х4! Точно затова задавам въпроса, защото очаквам да се представя добре извън пътя. Не се чува как работи! Иначе по-принцип ми пасва идеално с тези малки размери - все пак си е "персонална", за семейството имам други. Фронтерата е къса база и доста проходима, но си е по-сложен и голям автомобил, с повече разходи.
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        От: Проходимост при HR-V?

        Техническите предимства и недостатъци между двата возила се разбра в общи линии, в такъв случай според мен, най-добре ще бъде да покараш Хондата там където най-трудно си минавал с Фронтерата за сравнение, или я покарай малко по леко черно, около Бистрица - Плана без хард, има леки и средно тежки терени пробвай, усети Хондата и от там насетне решението ще си дойде само

        Коментар


        • #5
          От: Проходимост при HR-V?

          Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
          Машината си е "японка" 4х4! Точно затова задавам въпроса, защото очаквам да се представя добре извън пътя. Не се чува как работи! Иначе по-принцип ми пасва идеално с тези малки размери - все пак си е "персонална", за семейството имам други. Фронтерата е къса база и доста проходима, но си е по-сложен и голям автомобил, с повече разходи.
          Освен ,че си си отговорил сам на въпроса само мога да допълня,че ще се представя перфектно извън пътя.Със здраве да я караш.
          имах и Toyota Rav 4 2006g.
          Mitsubishi Lancer 2008g.
          Honda CR-V 1998г.
          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

          Коментар


          • #6
            От: Проходимост при HR-V?

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Техническите предимства и недостатъци между двата возила се разбра в общи линии, в такъв случай според мен, най-добре ще бъде да покараш Хондата там където най-трудно си минавал с Фронтерата за сравнение, или я покарай малко по леко черно, около Бистрица - Плана без хард, има леки и средно тежки терени пробвай, усети Хондата и от там насетне решението ще си дойде само
            Като се замисля най-тежкия преход който съм правил с Фронтерата е от Пороминово до х.Македония през Царев връх в Рила - мисля, че Харвито няма шансове за там! По-скоро се надявам да се представя добре на средно тежки терени, за сериозните си имам друга Хонда, но на две колела!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #7
              От: Проходимост при HR-V?

              ... "J"т.е. правено в Япония.Повечето тука дето ги внасят са сглабяни в Европа... Тц...Всички HR-V са "Made in Japan"

              Коментар


              • #8
                От: Проходимост при HR-V?

                Колега Едо, какво реши, коя джипка ще си задържиш

                Коментар


                • #9
                  От: Проходимост при HR-V?

                  Не съм решил още, сега залягах под Харвито - нещо тези 25 см клиренс не ги виждам! На друго място в нета срещнах 19 см - това май е по-вярно. Ще изчакам да падне сняг и да пробвам тази "двойна помпа" на задния диф как точно работи и как се държи колата и сигурно тогава ще реша дали си заслужава размяната.
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проходимост при HR-V?

                    Няма смисъл да чакаш зимата... ето..:http://www.youtube.com/watch?v=O_CQYCCSZg0
                    SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проходимост при HR-V?

                      Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
                      Няма смисъл да чакаш зимата... ето..:http://www.youtube.com/watch?v=O_CQYCCSZg0
                      Клипчето е добре, ама само по клипчета може и да се подлъже Не казвам, че хондичката не е добра, но на въпросното клипче като гледам снега е пресен от тоя скърцащия дето и с китайски гуменки има сцепление .

                      До колкото знам хондата при повече буксуване, може да загрее много маслото и да го изхвърли (говоря за помпата дето следи за разлики в оборотите на колелата). Аз не мога да кажа при какви условия и колко трябва да се напъва, че да стане това, ама .... Маркони май го беше споменавал.
                      Но пък (тук някъде) някой беше споменавал как на някакъв преход по балкана една такава хондичка си е вървяла наравно с другите джипки .
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проходимост при HR-V?

                        Че аз в такъв сняг съм кОпал с ксантията бре...
                        What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проходимост при HR-V?

                          Ама Ксантията вдигната на мах ... нали?!

                          Мохер, и аз си спомням това за прехода и Харвито. И да, при продължителна работа системата загрява, но ... добрата новина е, че има клапан, който изключва помпите, когато започне да става страшно!

                          п.п. Някъде по темите го бях казал - в такъв пресен сняг, към 30 см., на баир, на който колата а-а да тръгне назад, при включена "D" на автомата, се изкатерих (към 150 м.) с левите гуми на асфалта, а десните на тревата (и 3-4 бордюра). Това с чисто нови гуми за мъгла Нанканг.
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проходимост при HR-V?

                            Ее, много ясно че вдигната за да вози като лагерна количка Тя инак няма шанс...
                            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проходимост при HR-V?

                              Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
                              Няма смисъл да чакаш зимата... ето..:http://www.youtube.com/watch?v=O_CQYCCSZg0
                              Мерси за клипа - точно като мойта е колата, добре кОпа! Остава и при мен нещата да работят изправно и ще тегля чертата, но засега не бързам - има време за тестове!
                              Honda XL600LM, 1987
                              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X