Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Да подпомогнем сирийските бежанци в София и България" търси транспорт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Да подпомогнем сирийските бежанци в София и България" търси транспорт

    "Да подпомогнем сирийските бежанци в София и България"
    https://www.facebook.com/events/531621760248626/?ref_dashboard_filter=upcoming
    http://bnt.bg/bg/news/view/109517/dobrovolci_sybirat_pomoshti_za_bejancite_po_domovete


    Здравейте,
    Ще спестя предисторията (повечето сте запознати с темата, за другите има Google Search, и горния линк) и давам напряко:

    Засега положението като че ли е закрепено (докато не дойде следващата вълна, а това ще бъде скоро, по нецитируеми източници), поне от гледна точка на дрехи, поне, докато не свърши циганското лято.
    Храната и хигиенните продукти винаги ще липсват,
    а са малко и играчките, пособията за писане/рисуване, хартия за последните...
    Скоро ще организирам курсове по български език, търся начини да осигуря работа (на малка част, естествено), "осиновяване" на семейства (жилища-вече има човек, отделящ доста HiTech къща до Дупница), ексклузивно спонсориране на конкретен индидивд и т.н., НО

    питането ми е за следното:
    Докато е слънчево, да се организираме и да извозим колкото може повече деца с някакви 'техни' придружители, разбира се, до Южния парк/Витоша/...???
    Днес, например, времето е ОК
    http://sinoptik.bg/sofia-bulgaria-100727011/hourly , но все пак: неделя е, в който и да е градски парк, ще е гъч,
    може и през седмицата, стига Вие да имате времето в работен ден..., за да има повече празни детски площадки и т.н.,
    Витоша е опция, тъкмо да видят планина,
    около яз. Искър, Панчарево дори...
    Мога да звънна на някой паричен дарител и да организирам пикник (с храна), стига Вие първо да изявите желание и възможност. Обадете се.

    Комуникирам с няколко говорещи някакъв английски език хора във Военна рампа (помагат при разтоварването и организацията около разпределянето),
    свързах се с натурализирани (вече български граждани) сирийци от София, които имат дружество и помагат,
    та ще е лесно от гледна точка убеждаване на всяка майка, че е ОК да пусне детето си. А, и който иска....

    Другата молба:
    изнемогвам вече с горивото,
    приятелите, които заеха коли, си ги поискаха обратно,
    а искам да стигна до Баня, Елхово и Пъстрогор,
    две стаи от апартамента ми са пълни с дрехи и т.н., хора продължават да ми се обаждат и пишат, искайки да даряват,
    а искам да разпределя и за другите центрове,
    сега е време да се оцени обстановката и извън София.

    Моля, можещите и искащите да се свържат с мен:
    088 457 8881

    Цветко Цанковски/Гилгамеша




  • #2
    От: "Да подпомогнем сирийските бежанци в София и България" търси транспорт

    Колега,случайно попаднах на темата,от началото на месеца(ноември)работя в бежанския лагер"Военна рампа"полицай съм от СПС (Жандармерия)та ще се радвам ако мога да помагам.0894717679-Пламен

    Коментар


    • #3
      От: "Да подпомогнем сирийските бежанци в София и България" търси транспорт

      Аз мога да предложа къща /може и две../ за живеене...стига да им се живее там от където са влезли в България!!!
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: "Да подпомогнем сирийските бежанци в София и България" търси транспорт

        Първоначално публикуван от tenere-600 Преглед на мнение
        ....ще се радвам ако мога да помагам.
        Тогава си купи и носи всеки ден устойчива на удар с нож бронежилетка за носене под дрехите....Надявам се, че на приомите за справяне с озверяла, но ръководена от вътре тълпа ви обучават служебно....

        Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
        Аз мога да предложа къща /може и две../ за живеене...стига да им се живее там от където са влезли в България!!!
        Смятам го за лош подход. При положение че държавната политика по случея се свежда до крънкане пари от запада, и пълна липса на стратегическа визия по въпроса, най-меко казано просто ще си пуснеш лисицата в курника....
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: "Да подпомогнем сирийските бежанци в София и България" търси транспорт

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Тогава си купи и носи всеки ден устойчива на удар с нож бронежилетка за носене под дрехите....Надявам се, че на приомите за справяне с озверяла, но ръководена от вътре тълпа ви обучават служебно....

          Смятам го за лош подход. При положение че държавната политика по случея се свежда до крънкане пари от запада, и пълна липса на стратегическа визия по въпроса, най-меко казано просто ще си пуснеш лисицата в курника....
          Много си прав Не гоня интерес...Просто по добре да живее някакво свястно семейство..отколкото да ги мисля дали "братята роми" не са ги разбили и окрали...Което ще стане един ден...
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X