Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да ходим на ски почивка ?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Къде да ходим на ски почивка ?

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    А какъв е наклона и дължината на пистите?С моето семейство ходим на Пампорово. Жена ми спуска зелена, аз синя и червена, сина ми червена, черна и парк. Можем ли да и изкараме 3 дни без да ни доскучае?

    Поред:

    - за жената, предполагам пуска 6цата на Пампо, при това не долу до Малината а до междинката, за нея ще е идеално. Дължината е съпоставима с 6цата до междинната станция, наклона също, като има варианти да се пускат различни ръкави, отиващи към синьо.

    - за теб, ако обичаш нещо синьо като стойките, то такава дължина няма, по късо е. Ако пускаш червените на Пампо до малината, пак е по-късо на Бабин зуб. Ако пускаш заедно с жената червеното до Студенец, то горе-долу е същото като дължина и стръмност и там. Хубавото е, че като ти омръзне, може да се качиш по-нагоре на Бабин Зуб заедно с жената, отива към синьо-червено горе. Моята жена след първия ден на зеленото, го пуска вече и синьото на втори. Докато пак, за пример, стойките на Пампорово са й дълги и скучни.

    Хубавото е, че пистите са широки, и спокойно си въртиш спирали и убиваш скороста в стръмните участъци.

    - за сина ако е бордист и обича компания парк-бордисти, сигурно ще му е скучно. Но пък е пълно с оффроуд терени, а и доста българи вече ходят там, та не е проблема да се оформи групичка за гора, подлифтово и извънпистово каране, въпреки, че охраната не дава, пак се кара.


    Черната там не съм карал, въпреки, че казват, че е хубава. Най-вече не съм я карал поради факта, че се намира по-долу от основната база и трябва да се разкъсаме семейството, пък телефон там не взимам, и е по-трудно после да се организираме за среща.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #32
      От: Къде да ходим на ски почивка ?

      Благодаря,значи става за нас. Сина ми също кара ски от онези двупосочните.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #33
        От: Къде да ходим на ски почивка ?

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Благодаря,значи става за нас. Сина ми също кара ски от онези двупосочните.
        Само сина ти ме притеснява, да не остане разочарован

        Иначе аз оставам без крака от каране в края на деня, сина ми е дребен и не кара, но племенничките си карат и те по цял ден без да им омръзне. Но те са на по 9-12години и им е интересно самото каране.

        Отделно е, къде ще се отсяда и какво се търси извън самото каране? Че не е като Пампорово да може вечер да удариш една разходка по кръчми, кънки или моми. Горе хотела си е хотел. На жената й харесва.

        Аз пък предпочитам, долу в селото във вилите. Хем манджите са си типично сръбски за района, хем със стопаните вечер на по ракия е интересно, хем и битовата атмосфера, на мен ми е по- приятна от басейн и лед телевизор.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #34
          От: Къде да ходим на ски почивка ?

          Да и ние определено търсим уют и атмосфера от колкото лъскавия и по скъп хотел, където музиката не можеш да си усилиш. Не запомних в кой курорт ще сме в Австрия, но имаше доста писти. Та въпроса ми е може ли в чужбина да се кара извън пистата и въобже има ли пътечки със скокчета както в родните курорти?
          Non scholae sed vitae discimus.

          Коментар


          • #35
            От: Къде да ходим на ски почивка ?

            Здравейте имам питане към колегите скиори ходили на Бабин Зуб може ли GPS координати къде трябва да пристигна за за карам-гледам картата на курорта в долната част черна писта има някакво разклонене на пътя...На коя станция да отида-карам на ниво средно зле синьо-червено спускал съм и черни но ми е прекалено рано за тях.Благодаря предварително инфото ще е от полза.

            Коментар


            • #36
              От: Къде да ходим на ски почивка ?

              Пердашиш по главният път чак до върха. И не се отклоняваш /наляво/ никъде. Отделно има табели за "хотел стара планина". Горе имаш паркинг, който обикновено е пълен, и се паркира на пътя.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #37
                От: Къде да ходим на ски почивка ?

                Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                Пердашиш по главният път чак до върха. И не се отклоняваш /наляво/ никъде. Отделно има табели за "хотел стара планина". Горе имаш паркинг, който обикновено е пълен, и се паркира на пътя.
                Благодаря за бързия отговор мисля са отскоча и ще пиша...

                Коментар


                • #38
                  От: Къде да ходим на ски почивка ?

                  Hotel Babin Zub (Eps Turs): N43 22.457 E22 36.988

                  Planinarski Dom Babin Zub: N43 22.472 E22 36.978

                  Коментар


                  • #39
                    От: Къде да ходим на ски почивка ?

                    На сибирския координатите са за бабин зъб, да не се подведе някой. Основната база Ябучко равнище е по нагоре по пътя. Като ориентир е хотел стара планина.
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • #40
                      От: Къде да ходим на ски почивка ?

                      Най-хубавото място, в което съм бил, е Кронплац http://www.kronplatz.com/en/
                      Намира се в Южен Тирол, Северна Италия, близо до границата с Австрия.
                      Кронплац се казва комплексът с пистите. Около има малък град и 20-30 селца, в които са хотелите. Аз лично бях в Нидеррасен (Расун ди сото).
                      Малко е скъпичко, но не е безбожно. Като качество е невероятно, доста по-добре от Австрия.
                      Известният близък курорт е Кортина Д'Ампецо, но селцата около Кронплац са по-хубави от него. Пистите също.
                      Последно редактирано от Владимир Йончев; 03-01-14, 22:39.
                      www.offnews.bg

                      Коментар


                      • #41
                        От: Къде да ходим на ски почивка ?

                        Аз ще посетя Solden тази година, впечатлиха ме 145-те километра писти.. Някой да е карал в него район.. Знам, че и този курорт се намира някъде около Тирол..
                        Non scholae sed vitae discimus.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Къде да ходим на ски почивка ?

                          Миналия сезон за една седмица с кола и 5 ски дена Solden най ми хареса, затова му отделихме два дена:
                          St. Anton - хубаво, прекалено лъскаво ми се видя, само там трябваше да се плаща паркинг в ски зоната.
                          Serfaus - спокойно, прилича на семеен курорт, много хубаво паднах.
                          Solden - чудесно, широки хубави писти, определено ми е фаворита, имат 3 трихилядника в една скизона.
                          Ischgl - прекалено много хора, беше лошо времето и част от лифтовете неработеха, напомни ми на Ястребец на 3 ти март.

                          И по пътя си заслужава да се отбие в Парндорф (на 20 километра някъде от Виена). Имат реални намаления на хубави дрехи, обувки и кво ли не.
                          Навсякъде си зимаме картата за 1 ден и е 40 - 45 евра за ден. Спането е каквото си харесаме в booking.com. Хубаво е да се резервира с карта, защото някой обяви искат резервация в с превод по сметка в тяхна банка и таксата за прехвърляне от българска сметка става 20 до 50 евра.
                          Резултатно няма как да е по-евтино от Банско или Боровец, но е многократно по хубаво.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Къде да ходим на ски почивка ?

                            Първоначално публикуван от iwanst Преглед на мнение
                            Резултатно няма как да е по-евтино от Банско или Боровец, но е многократно по хубаво.
                            Е това е приказка, истинска и реална.
                            Казвам го, защото лично на мен ми омръзна да слушам как в чужбината е много хубаво и много евтино.... по-евтино от България.... да, може да е хубаво, но далеч не е евтино, кой каквото ще да ми говори
                            Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                            Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                            Коментар


                            • #44
                              От: Къде да ходим на ски почивка ?

                              Стара Планина Сърбия.

                              Вчера минавахме през Сърбия и решихме да се отбием да видим как е. От камерите се виждаше, че е малко снега горе, но друго си е око да види. Е имаше и хора, и скиори, но върти само кабинката и работят трите варианта на пистите на кабинката. Сняг има, лед общо взето няма, но само кабинковите писти идват леко къси и ....... и трябва да се изчака да си падне хубав сняг, за да има и хубаво каране. Но за начесване на крастата си става.

                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар


                              • #45
                                От: Къде да ходим на ски почивка ?

                                Понеже обещах да поддържам информация за пистите на Беклемето, на няколко колеги- по последна информация, работи само малката писта и тази в гората. Гледам онлайн камерите, и в момента карат ски. Дано да завали сняг, за да пуснат и голямата писта.
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X