Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да ходим на ски почивка ?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Къде да ходим на ски почивка ?

    Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
    Можеш ли да дадеш малко по-подробна информация за Беклемето. Интересуват ме какви съоръжения има, кога работят, какви са постите по трудност. Казваш че картата е 5-10лв, от какво зависи.
    Също и за хотелите ако може. И най-важното е има ли къде да се паркира кемпер около пистите?
    Разбира се. Има 3 писти. Малка- там се учат малките деца, начинаещите скиори, там карат и несигурните в себе си. Пистата не е трудна, но понякога е по-коварна от голямата, защото е малко тясна. Голяма писта- За всеки, който може да завива, тази писта е по-лесна от малката, защото е широка, не е толкова стръмна, има по-равни и по-наклонени участъци. Това е и пистата, която минава през 2 завоя от прохода Троян-Кърнаре. Третата писта- тя се води до гората, доста стръмна, има коварни места с бабуни, защото поради нейната стръмност, не се обработва от Ратрак. Тя също е широка и ако се кара на големи завои, не е толкова трудна.
    Цената на картата варира от това, дали си малко дете,ученик, студент,възрастен, или пенсионер. Най-скъпата такса е 10 лева. За мен това е смешна цена, затова и много хора идват на Беклемето.
    За съжаление, за кемпер не мога да ти отговоря, защото място има, но не знам дали ще бъдат съгласни собствениците на пистите.
    А за хотелите.. сега ще ти пусна едно ЛС, че тук ще е реклама.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • #17
      От: Къде да ходим на ски почивка ?

      Мерси за инфото. А какви са влековете? Или има лифт?
      Другите писти, освен стръмната, обработват ли се всеки ден?
      Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
      BMW F650CS
      Радо о885 5о 59 5о

      Коментар


      • #18
        От: Къде да ходим на ски почивка ?

        Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
        Мерси за инфото. А какви са влековете? Или има лифт?
        Другите писти, освен стръмната, обработват ли се всеки ден?
        Влекове са, с паничка. А за обработването, мисля, че се обработват ежедневно, но ще те излъжа. Но винаги са добре почистени и годни за каране, поне когато аз съм ходил.
        За нищо, пак заповядай.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #19
          От: Къде да ходим на ски почивка ?

          От както през 2005 год. за първи път отидох на ски в Италия не съм стъпвал на наш курорт. От тогава само по Алпите - в Италия и Австрия. Не защото имам излишни пари за харчене, а точно заради обратното. Който и техен курорт да вземеш е класи над всички наши. Цените за горе долу като тук и едва почивка излиза приблизително както в наш курорт. С условието, че си носиш йединито и пийнито и си резервираш апартамент или къщичка още през лятото. И не ходиш вечер по кръчми и барове. Обаче почивката и карането са несравними с нашите курорти. Там просто можеш да се скъсаш от каране, без да чакаш по опашки повече от 5 мин. Един полезен сайт, от който може да се научи почти всичко, за всички заслужаващи внимание европейски зимни курорти - bergfex.com
          BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
          LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
          Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

          Коментар


          • #20
            От: Къде да ходим на ски почивка ?

            Здравейте, С моите приятели се организираме да ходим на ски в Алпите, някой може ли да ми препоръча курорт в Австрия или Италия. Бил съм вече веднъж в един курорт Майерхофен и беше супер, но сега искаме малко да го сменим.

            Коментар


            • #21
              От: Къде да ходим на ски почивка ?

              Някой да има инфо за с. Мийковци? Капарирал съм една къща за няколко дни около нова година,а разбрах,че имало някаква малка писта подходяща за деца.
              0884 987 137
              В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

              Коментар


              • #22
                От: Къде да ходим на ски почивка ?

                Какви са пистите на Бабин зуб като трудност и дължина?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #23
                  От: Къде да ходим на ски почивка ?

                  Първоначално публикуван от BorisMitkov Преглед на мнение
                  Здравейте, С моите приятели се организираме да ходим на ски в Алпите, някой може ли да ми препоръча курорт в Австрия или Италия. Бил съм вече веднъж в един курорт Майерхофен и беше супер, но сега искаме малко да го сменим.
                  Тука много ни хареса:
                  http://www.skiwelt.at/de/

                  91 лифта и влека.280километра писти. Опашки - йок.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Къде да ходим на ски почивка ?

                    Първоначално публикуван от BorisMitkov Преглед на мнение
                    Здравейте, С моите приятели се организираме да ходим на ски в Алпите, някой може ли да ми препоръча курорт в Австрия или Италия. Бил съм вече веднъж в един курорт Майерхофен и беше супер, но сега искаме малко да го сменим.
                    Където и да отидеш няма да сбъркаш! Ако е с кола най-близо ми е било Флахау-Вагрейн, родното място на Херман Майер. А тази година януари съм в Обертауерн! Пак е там в района но си е самостоятелен ски-регион!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #25
                      От: Къде да ходим на ски почивка ?

                      Мога да препоръчам също така и Solden и Ishgl. Много приятни местенца като второто е придружено с безмитна зона от към швейцарска страна(кара се в Австрия и Швейцария) което решава проблемите с някакви си 12 годишни уискита. Поздрави.
                      [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                      Коментар


                      • #26
                        От: Къде да ходим на ски почивка ?

                        Първоначално публикуван от zemooo99 Преглед на мнение
                        Някой да има инфо за с. Мийковци? Капарирал съм една къща за няколко дни около нова година,а разбрах,че имало някаква малка писта подходяща за деца.
                        Ски писта Мийковци се намира на 200 метра от центъра на селото на 600м надморска височина.
                        Дължината на пистата е 500 метра, разполага със ски влек и ски-гардероб. Подходяща за начинаещи и напреднали скиори. Денивелация на писта е 200 метра.Ски пистата отворена за гости всяка година от 1 Новември до 1 Март.




                        Последно редактирано от Райковски; 14-11-13, 18:02. Причина: премахване на номер.
                        Константин Вълчанов.0888313247

                        Коментар


                        • #27
                          От: Къде да ходим на ски почивка ?

                          Супер,остава само да се надяваме дядо Господ да пусне малко сняг по това време,че надморската височина е малко малка.
                          0884 987 137
                          В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Къде да ходим на ски почивка ?

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Какви са пистите на Бабин зуб като трудност и дължина?
                            Гугъл "Бабин Зуб" - третият линк подред води към мнооооого подробно описание в един братски форум. Май е по-скоро за семейно-детско преживяване.
                            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: Къде да ходим на ски почивка ?

                              Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                              Май е по-скоро за семейно-детско преживяване.
                              Не съм съгласен с това мнение, перфектен и технически, и релефно курорт. Ако отивате за 10на дена сигурно ще доскучаят пистите. Може и на третият ден, ако карате само черно. Но и се развива, от тази година има и нощно. И пудра, и горa има. Няма кръчми по пистите, няма борд парк, няма супер слалом.

                              Ако е за уикенд, ще предпочета Бабин Зъб пред Банско.
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар


                              • #30
                                От: Къде да ходим на ски почивка ?

                                Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                                Не съм съгласен с това мнение, перфектен и технически, и релефно курорт. Ако отивате за 10на дена сигурно ще доскучаят пистите. Може и на третият ден, ако карате само черно. Но и се развива, от тази година има и нощно. И пудра, и горa има. Няма кръчми по пистите, няма борд парк, няма супер слалом.Ако е за уикенд, ще предпочета Бабин Зъб пред Банско.
                                А какъв е наклона и дължината на пистите?С моето семейство ходим на Пампорово. Жена ми спуска зелена, аз синя и червена, сина ми червена, черна и парк. Можем ли да и изкараме 3 дни без да ни доскучае?
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X