Резултати 1 до 20 от 20

Тема: Струва ли си да купувам L обективи

Публикации
    537
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране Струва ли си да купувам L обективи

Имам Канон 550д и трябва да купувам дълго варио и се чудя дали си струва да купувам 70-200 f4 L USM или 70-300 4-5.6 IS USM.
    Знам,че L серията е по-добра,но си мисля,че са за тела ФулФрейм и на мен няма да ми върши такава работа.Не съм снимал с много обективи и затова не мога да преценя.

Roninn е офлайн
    Анатолий Пейчинов
    Старши участник | +ПЛ || ТП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    8,010
    Точки (при гласуване)
    23

По подразбиране От: Струва ли си да купувам L обективи

Имам 70-200 2.8 страхотен обектив,ако беше на 300 щеше да е безценен .Немога да дам конкретен отговор но вземай по хубавия,тяло се сменя лесно,обективите е финансова мъка
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 г.
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

Yaro е офлайн Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ |
    Място
    Sofia, Bulgaria
    Публикации
    6,365
    Точки (при гласуване)
    41

Цитат Мнение на Rosen-shumen Преглед на публикациите
    Имам Канон 550д и трябва да купувам дълго варио и се чудя дали си струва да купувам 70-200 f4 L USM или 70-300 4-5.6 IS USM.
    Знам,че L серията е по-добра,но си мисля,че са за тела ФулФрейм и на мен няма да ми върши такава работа.Не съм снимал с много обективи и затова не мога да преценя.
    Много потребители ползват L обективи и на кроп тела. 70-200/f4 доскоро бе единствената за мен причина да мина на Канон. Много, много приятен обектив. Ако го пробваш, съм сигурен, че няма и да си помислиш за 70-300.

Публикации
    537
    Точки (при гласуване)
    10

Уха мерси,за F2,8 не съм си и мислел,че са ми скъпи,но за F4 няма кво да мисля повече,много малко ми трябваше да се навия.

Goblin е офлайн Администратор | ОС || ТП |
    | Модератор |
    Публикации
    13,704
    Точки (при гласуване)
    60

Нали се сещаш че обектив който е великолепен на фулфрейм е още по-великолепен в центъра на изображението, което се ползва от по-малките матрици

За сметка на това ме съмнява изображението дадено от 70-300мм да е по-лошо от изображението на 70-200мм при 200мм, кропнато в увеличение екивалентно на 300мм. Тъй че ако ти трябват допълнителните милиметри, 70-300 е избора ти. Оставил ми е добри спомени.

Просто трябва да си сигурен какви точно нужди имаш.
    Издъних се на Тюринг теста

Място
    Варна
    Публикации
    24
    Точки (при гласуване)
    0

Не се колебай за 70-200 ако имаш възможност - прекрасен в целия диапазон.
    За разлика от него 70-300 след 200мм си губи остротата да не говорим колко по тъмен е (70-200 f4 има перфектна рязкост на максимално отворена бленда).
    Не си губи времето с ефтини обективи - бързо ще ти отеснеят и пак ще си купиш L

Място
    София
    Публикации
    5,967
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на Rosen-shumen Преглед на публикациите
    И аз да попитам: Какво снимаш? Снимаш ли супербързи спортове? Снимаш ли в екстремни условия под водопади, дъжд, сняг, насред пясъчни бури из Сахара? Какво правиш после със заснетото? Печаташ ли снимкiте си? В какъв размер ги печаташ? Участваш ли в изложби? Имаш ли наградени кадри дори на "махленско ниво"? Или всичко е "for Web"? Ako отговориш честно на 90% от тези въпроси с ДА, тогава може да се заглеждаш по L-kи. В противен случай ще ти свърши работа и 55-250 IS II.

| ОС || +ПЛ |
    Място
    Sofia, Bulgaria
    Публикации
    6,365
    Точки (при гласуване)
    41

Цитат Мнение на коко келеша Преглед на публикациите
    И аз да попитам: Какво снимаш? Снимаш ли супербързи спортове? Снимаш ли в екстремни условия под водопади, дъжд, сняг, насред пясъчни бури из Сахара? Какво правиш после със заснетото? Печаташ ли снимкiте си? В какъв размер ги печаташ? Участваш ли в изложби? Имаш ли наградени кадри дори на "махленско ниво"? Или всичко е "for Web"? Ako отговориш честно на 90% от тези въпроси с ДА, тогава може да се заглеждаш по L-kи. В противен случай ще ти свърши работа и 55-250 IS II.
    Без никакви претенции да разбирам, но аз не съм съгласен с подхода в тези въпроси. Виждал съм изложби на приятел с китов 18-55, като не говорим за изложба в местното читалище. Трябва ли да имаш награди (???) за да си позволиш да си купиш хубав обектив. А и по спомен, нестабилизирания 70-200/f4, за който се пита в тази тема върви за около/малко над 1000лв втора ръка, за какво говорим?

По тази логика, всички в този форум трябва да караме Газки и Ужаски, защото все още са най-евтини а си вършат работа за това, за което са предназначени.

Едно време бях много запален и свирех на китара. Големи инструменталисти ми обясняваха как за да се "науча" трябва да посвиря 10-тина години на Кремона преди да се осмеля да си помисля да си купя Фендер.

Място
    София
    Публикации
    5,967
    Точки (при гласуване)
    19

И къде е сега "фендер"-а? А тези 1000лв, за които говорим са няколко заплати за някои от българите. И ако някой ми каже, че при печат 20Х30 ще познае с какъв обектив е снимано и успее да го докаже, аз лично ще купя на колегата тази L-ка за нищо и никаквите 1000лв.

| ОС || +ПЛ |
    Място
    Sofia, Bulgaria
    Публикации
    6,365
    Точки (при гласуване)
    41

... А тези 1000лв, за които говорим са няколко заплати за някои от българите...
    Съгласен съм с това, но ако тези 1000лв. са сериозна пречка, тогава наред са съвсем други въпроси преди да стигнем до L обективите.

sonda е офлайн
    Дани Обретенов
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    3,726
    Точки (при гласуване)
    19

Друго иска де каже колегата Коко по-горе, което е и моето мнение. Не стигнеш ли САМ до категоричното заключение, че ти трябва определен по-скъп обектив от този, с който снимаш в момента, това означава, че не ти е необходим.
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

Публикации
    537
    Точки (при гласуване)
    10

Здравейте,имах Китов 70-300 и правеше много хубави снимки,но от простотията си го продадох,купих Сигма 70-300(с червен пръстен)но този обектив не може по нищо да се доближи до Канона.Всички снимки които снимаме с жена ми са за собствен кеф,но това не пречи да си купим хубаво стъкло ако мога да си го позволя.70-200 ф4 нов струва 1300лв а 70-300 4-5.6 ис усм струва 1000лв. За тази разлика според мен няма нужда да се мисли.Друго си мислех последните няколко дена,ако купя 70-300 после да не се наложи да го продавам за да купувам 70-200.

Място
    София
    Публикации
    5,967
    Точки (при гласуване)
    19

А аз съвсем сериозно говорех за 55-250 IS II. Ако твой познат има такъв го помоли да ти го даде за проба. Говорим точно за втората версия, където са коригирани повечето недостатъци. Поснимай, погледай и вземи окончателно решение.

Публикации
    537
    Точки (при гласуване)
    10

Точно там е работата,че нямам приятели които да имат фотоапарати с сменяема оптика.
    Казваш,че 55-250 ис е добър,70-300 ис не е ли по-добре.
    Сега погледнах в Фотопавилиона,че той тоя обектив е 550лв.Може ли да е наполовин цена и да върши същата работа.
    Последно редактиран от Rosen-shumen ; 11-10-13 в 17:34

Roninn е офлайн
    Анатолий Пейчинов
    Място
    Пловдив
    Публикации
    8,010
    Точки (при гласуване)
    23

Аз имам и въпросната сигма и смея да твърдя че за парите си е добър обектив,прекалено тъмен в дългата част,обаче на светло си е шест ...не може да го сравнявам с 70-200 2.8 освен ако не съм изперкал ,обаче си го харесвам и не съм го продал,като ходя по авиошоута и подобни задължително го нося(Сигмата)

п.п В фотопавилиона няма проблем да пробваш всичко,ако си редовен клиент може и за 24 часа да го вземеш за проба !Имам тамрон 18-200 и е толкоз кофти мазен ,че не ми се говори,ама той ми е китовия .Купих го като ходих в Ирак ,като туристически,понеже във визата трябваше да се опишат всички обективи задължително нямах възможност да взема каквото си искам,а и в тази размирна обстановка да загубя обективи за 10 к . е равносилно на харакири!
    Последно редактиран от Roninn ; 11-10-13 в 19:06
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010

Място
    London, UK
    Публикации
    792
    Точки (при гласуване)
    17

Добре са ти го казали по-горе.
    Прецени спрямо твоите виждания, възможности, това което снимаш и докъде мислиш да се развиваш.

Освен това ако можеш да си позволиш L-серия обективи, виж и Canon 70-200 F4 IS (стабилизираната версия).
    Много хора казват че няма много разлика, но не е така.
    На мен си ми треперят ръцете и този обектив ми спасява много от кадрите, особено като снимам на скорост по ниска от 1/200 при 200 мм.

Аз съм разглеждал доста от L-обективите, като снимки, характеристики, мнения и да си призная едно решение няма. Много е индивидуално.

Отделно така като се замисля този обектив (70-200 F4 IS) в повечето време ми стои в шкафа.
    Ползвам го само за студиото напоследък - твърде много свикнах с твърдите обективи и по-специално Sigma 35mm - просто за ежедневен ми задоволява всички нужди, а и отделно като няма zoom, те кара малко повече да мислиш преди да направиш кадър, да мръднеш стъпка напред, назад...

Така че просто си виж нуждите и това за какво ще го позлваш, защото в доста от случаите един 55-250 IS II е чудесно бюджетно решение.

Поздрави,
    Калин
    .

Публикации
    537
    Точки (при гласуване)
    10

Благодаря на всички,малко със закъснение,но вече съм собственик на 70-200 f4.Не съжалявам за избора си,много съм доволен от стъклото,но много ми треперят ръцете и някой път се размазва изображението.Ето една снимка която не е обработвана .

Име:  IMG_5454.jpg
Прегледи: 272
Размер:  79.2 Кб

Roninn е офлайн
    Анатолий Пейчинов
    Място
    Пловдив
    Публикации
    8,010
    Точки (при гласуване)
    23

Според екзифа си снимал на 35 мм....

Публикации
    537
    Точки (при гласуване)
    10

Като отворя RAW файла с Фотошопа,съм снимал на 200мм.
    Сега я качих и в Фотофорума да видя там Екзифа какъв ще е и ето;

EXIF информация
    производител:
    Canon

модел:
    Canon EOS 550D

бленда:
    F 4

скорост:
    1/250 sec.

фокусно разст.:
    200 mm

светкавица:
    Flash did not fire, compulsory flash mode

ISO:
    200

дата:
    2014-06-29 13:09:21

режим:
    Manual

метод измерване:
    CenterWeightedAverag
    Последно редактиран от Rosen-shumen ; 04-07-14 в 17:51

Място
    София
    Публикации
    3,176
    Точки (при гласуване)
    17

Имам 55-250 is STM , който уж трябва да е с качеството на L-ка. Не е. 70-200 е в пъти по-добър, но тежи двойно, заема повече място и няма стабилизация (говорим за по-евтиния). Като излизам навън, най-често съм с твърд обектив 30 1.4, но снимам най-вече хора.
    Александър

Сходни теми

1. Купувам: Купувам стари обективи от Зенит Практика - М42
    От dve2 във форум Архив
    Отговори: 0
    Последно мнение: 11-08-13, 04:28
  2. Отговори: 9
    Последно мнение: 04-12-08, 13:36

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове