Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От щракането до...фотографията!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От щракането до...фотографията!

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    ... Няма фотоапарат измислен досега, който за един кадър да ти изкара и тъмните и светлите участъци както трябва и идеални.винаги едното ще е с предимство и след това...щеш не щеш ще обработваш...просто няма как...
    Поздрави!
    A бе, сега тренирам усилено с един уж такъв. Резултатите дотук не стават за качване, но опитите продължават и определено има разлика с визията от Канона..
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: От щракането до...фотографията!

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      A бе, сега тренирам усилено с един уж такъв. Резултатите дотук не стават за качване, но опитите продължават и определено има разлика с визията от Канона..
      И как става това...да няма отделно сензор за тъмните участъци и отделно такъв за светлите.Говорим фотото да си прави идеалната снимка без намесата на разни софтуери дори и в самия апарат, защото...това пак си е вид обработка, но автоматична и я правиш не ти във ФШ ли друга програма, а я прави фотото както намери за добре!
      То и моя Никон си има опция в менюто за шумоподтискане , ама...аз предпочитам да си чистя аз шума после с по-качествен и съвършен софтуер от заложения във фотото, което чисти шума...ама заминава и повече детайл с него...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: От щракането до...фотографията!

        Голяма значение има за къде е предназначена снимката.Какво искаш да представиш и как го виждаш ти самия,съответно как го вижда клиентът.

        Коментар


        • От: От щракането до...фотографията!

          Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
          Голяма значение има за къде е предназначена снимката.Какво искаш да представиш и как го виждаш ти самия,съответно как го вижда клиентът.
          Е...разбира се, че ако има клиент, ще правиш каквото той изисква,поръчва и харесва.Тук обаче си е за кеф, не изкарвам пари от фотография/макар и да влагам баснословни суми спрямо заплатата която получавам за фототехника/ и на първо място след основните правила във фотографията и тяхното спазване е...на мен да ми е кеф.След това и на останалите...Разбира се на колкото повече хора се хареса, толкова по-добре, защото това показва дали вървиш напред и се развиваш в материята.
          Както и да е...Въпроса беше, че не са всички снимки,а намираш нещо нередно в някои.Това означава за мен само едно...че просто не е начин на обработка/съответно според някои критерии и залитане в неправилна посока/, а просто по-различно виждане за даден кадър!
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: От щракането до...фотографията!

            Един мой учител навремето разправяше ,от 10 филма една снимка да стане като хората- пак си струва.Колкото повече снимаш ,толкова по голяма е вероятността да излезе нещо.
            И аз понеже все нямах пари за филми та ми беше жал да хабя кадрите.Внимателно преценяваш ,гледаш и смяташ.
            Със цифровата направо се родих ,кеф да си експериментираш.

            Коментар


            • От: От щракането до...фотографията!

              Абсолютно е така...
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: От щракането до...фотографията!

                Да де, ама от много експерименти забравяш накъде си тръгнал.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: От щракането до...фотографията!

                  Преди 15 години със един Олимпус Е10 снимах крепостта Цепина.
                  Картата побираше само 5 снимки и на всеки 5 точех 10 минути в лаптопа. Те тогава не ми беше до експерименти.

                  Между другото един от добрите апарати.

                  Коментар


                  • От: От щракането до...фотографията!

                    Пуснах следващите снимки в темата за животинките около нас, ама да си ги постна и тук, че ме накефи как този приятел ми се кокореше сякаш ме предизвикваше да го снимам, завърташесе наляво и надясно и ме поглеждаше какво ще направя...
                    Бяхме на едни отвесни скали откъдето наблюдавахме ралито в Ст. Загора, а той беше на едно клонче на 2м. издадено към пропастта...може и да се е чудил кога всъщност ще падна докато го снимам от ръба и надвесен напред в бездната...





                    Снимки от ралито по-късно...
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • От: От щракането до...фотографията!

                      Браво, добре си го "застрелял".

                      Това с кой обектив - 70-300 ?
                      Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                      Коментар


                      • От: От щракането до...фотографията!

                        Първоначално публикуван от Пламен Пенов Преглед на мнение
                        Браво, добре си го "застрелял".

                        Това с кой обектив - 70-300 ?
                        Благодаря, да… точно с него...
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: От щракането до...фотографията!

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          Пуснах следващите снимки в темата за животинките около нас, ама да си ги постна и тук, че ме накефи как този приятел ми се кокореше сякаш ме предизвикваше да го снимам, завърташесе наляво и надясно и ме поглеждаше какво ще направя...
                          Бяхме на едни отвесни скали откъдето наблюдавахме ралито в Ст. Загора, а той беше на едно клонче на 2м. издадено към пропастта...може и да се е чудил кога всъщност ще падна докато го снимам от ръба и надвесен напред в бездната..........
                          Това от ръка ли го снима ?

                          Иначе моите първи опити с дигиталните апрати , различни от "сапунерка"
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6130599.jpg
Прегледи:1
Размер:110.9 КБ
ID:5666484
                          Тук трябваше да има една костенурка , ама се оказа по-бърза от мен , сигурно е била "нинджа"
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6130578.jpg
Прегледи:1
Размер:38.2 КБ
ID:5666488
                          Мястото за срещи в родния ми град
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6130608.jpg
Прегледи:1
Размер:81.8 КБ
ID:5666493Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6130609.jpg
Прегледи:1
Размер:65.6 КБ
ID:5666494Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6130610.jpg
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:5666496Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6130611.jpg
Прегледи:1
Размер:86.3 КБ
ID:5666498Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6130612.jpg
Прегледи:1
Размер:57.9 КБ
ID:5666499Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6130613.jpg
Прегледи:1
Размер:83.9 КБ
ID:5666500Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6130614.jpg
Прегледи:1
Размер:65.8 КБ
ID:5666501Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6130615.jpg
Прегледи:1
Размер:87.1 КБ
ID:5666502Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6130617.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5666505Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6130618.jpg
Прегледи:1
Размер:74.3 КБ
ID:5666503Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6130619.jpg
Прегледи:1
Размер:76.2 КБ
ID:5666504
                          Тук пробвах една заигравка със залеза в очите, ама от ръка ... май, не ми се получи добре
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6130605.jpg
Прегледи:1
Размер:44.8 КБ
ID:5666506
                          Ей този залез трябваше да се вижда в очите
                          Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 14-06-15, 23:12.
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • От: От щракането до...фотографията!

                            Ха сега задачка - защо не стана ?

                            Джокер - като снимаш в огледало - трябва да фокусираш разстоянието или на огледалото, или на обекта който се отразява в него. Ако обекта който се отразява в огледалото е далеч - трябва да фокусираш разстоянието къде (и тогава очите ще се виждат как ?) ?
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • От: От щракането до...фотографията!

                              От ръка естествено, де факто бяхме на едни скали и снимахме и зяпахме ралито, та статив имах...ама беше заключен в джипа.
                              П.П.Освен задачката на Гоблин, на мен лично ми се струва, че ако беше ползвал и поляризатор, имаше шанс да премахнеш отблясъка и така щеше да се получи по-ясно и наситено изображение/това разбира се няма отношение към фокусирането/.
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: От щракането до...фотографията!

                                Благодаря за съветите
                                За поляризатор сега събирам жълтици, а за фокуса...ами ползвах автоматичния , че ужким по-бърз , щото на хората им блестеше в очите .. ама ще се уча
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X