Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова данъчна секира или просто пореден блъф?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нова данъчна секира или просто пореден блъф?

    http://www.blitz.bg/news/article/226302
    Мисля, че ще е интересно да се прочете.
    Последно редактирано от Паджеровод; 08-10-13, 07:12.
    ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

  • #2
    От: Нова данъчна секира или просто пореден блъф?

    Нищо ново под слънцето. То си го пише и в статията. Така наречените "румънски шофьори" и нови водачи. Нито е данъчна секира, нито е блъф.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Нова данъчна секира или просто пореден блъф?

      k'во общо има ГО с данъците?????????????
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Нова данъчна секира или просто пореден блъф?

        Добре дошли в Европа
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • #5
          От: Нова данъчна секира или просто пореден блъф?

          Нещо не разбрах връзката собственик-водач...
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #6
            От: Нова данъчна секира или просто пореден блъф?

            Е не е данъчна секира,а застрахователна...Вероятно не са много,но има и добросъвестни водачи в България поради някаква причина с повече от 4 коли.Нещо ми се губи логиката-вместо застрахователя да се радва,че водачът е застраховал 100 коли(независимо къде се карат,той би трябвало да се радва).По скоро става дума за абсолютно неадекватно определяне на застрахователните премии

            Коментар


            • #7
              От: Нова данъчна секира или просто пореден блъф?

              ГО-то е пълен ташак дори само щото е на кубатура а не на мощност.
              Да не говорим че е на кола а не на шофьор
              Изобщо поредния данък прикрил се под форма на застраховка и едно мощно лоби отзад дето ме убеждава, че се грижи за мен. Като предпазните колани и прочее полюции.

              Ама не вярвам нещо да се промени в положителна насока де. Няма разбиране в обществото за същността на проблема. И то не визирам конкретно българите.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Нова данъчна секира или просто пореден блъф?

                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                Нещо не разбрах връзката собственик-водач...
                В крайдунавските градове са "румънски водачи". Което иде да рече следното:
                -Автомобилът се регистрира на името на български гражданин, а се кара от румънски водач. Има хора с по десетки автомобили регистрирани на тяхно име. След "преценка на риска"
                застрахователната премия се увеличава с до 500%. Всяка компания си има определени изисквания за това, като най-малкото е да се вписва "обичаен водач". Разликата между София и Видин примерно е, че тука се прави с "българомолдовци" (и не само де).
                Що се отнася до понятието "млад водач". Ми просто са по-рискови. Ама забележете, че завишението е най-често до 25% (е има и компании дето не го правят).
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #9
                  От: Нова данъчна секира или просто пореден блъф?

                  "Млад" и какъв ли не друг водач се споменава няколко пъти, а застраховката се прави за колата и е на името на собственика.
                  1. Малкото гаменче, с книжка "от вчера", шофира колата на тати, мама, баба, калеко Алеко....
                  2. Имам си 5 коли, не живея у Видин или Дуранкулак, шофирам си ги аз, за която, когато колкото време и желание имам. Това с какво ме прави по-опасен от Бай Хой, който има Форд Сиера'87- 2,3 дизел, за да плащам повече?
                  3. Защо съм длъжен да плащам ГО на кола, която не карам?

                  Това са част от въпросите, които ме вълнуват за ГО. На 3-и въпрос ми отговориха, че дори и паркирана, колата може да се запали и да увреди паркирани в съседство автомобили. Разбира се, нямаше отговор, когато попитах дали спряна от движение кола не може да се запали по същия начин....

                  Всъщност, явно "преценка на риска" е разковничето...
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нова данъчна секира или просто пореден блъф?

                    Не съм аз този,който да каже на застраховател колко точно трябва да струва ГО.Щом имат проблеми с карани в чужбина коли(интересно как румънците катастрофират по-често от българите),вероятно не трябва да е тая цената на ГО,или самата система на застраховки се нуждае от подобрение.За "бонус-малус" се говори от 10-на години,но и досега почти не оказва влияние(или поне не при всички застрахователи).Мнението ми е,че най-честно е застраховката да е на водача-той прави катастрофите,а колата е машина без разум(поне засега).Да,някой ще изреве че кара много рядко,но 1 път е достатъчно,за да направи белята.Има хора,от които просто не става шофьор и риска за застрахователя е много по-голям,но те сега са толерирани.А 18-годишният луд шофьор ще кара колата на баба,тя няма абсолютно никакви нарушения и има 39 точки,просто не кара от 20 години,но ще има евтина ГО...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нова данъчна секира или просто пореден блъф?

                      Добре де, 1000 витиевати приказки, да се успят универсалните дойни крави, наречени "водачи".
                      "Гърбината на Жак - глупака е широка", така си говорели "благородниците" преди гилотината на Френската революция.
                      Всичко, що е задължително да се плаща, и е регулирано от "държавата" - е данък! Що правите простите работи - сложни?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нова данъчна секира или просто пореден блъф?

                        Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                        "Млад" и какъв ли не друг водач се споменава няколко пъти, а застраховката се прави за колата и е на името на собственика.
                        1. Малкото гаменче, с книжка "от вчера", шофира колата на тати, мама, баба, калеко Алеко....
                        2. Имам си 5 коли, не живея у Видин или Дуранкулак, шофирам си ги аз, за която, когато колкото време и желание имам. Това с какво ме прави по-опасен от Бай Хой, който има Форд Сиера'87- 2,3 дизел, за да плащам повече?
                        3. Защо съм длъжен да плащам ГО на кола, която не карам?
                        ...
                        1. Ако "малкото гаменче с "книжка" от вчера" е собственик на автомобила и то ще го управлява, тогава и ще се завиши премията. Има и компании, дето завишават премията само заради възраст на собственика, което не е правилно де.
                        2. Ти като си имаш 5 коли си ОК. Точно на теб никой няма да ти завиши премията (щот не си рисков).
                        3. Кой па точно те кара. Или имаш предвид "ония" писма от ГФ?
                        По принцип трябва застраховката да е на водача, а не на автомобила. Тъкмо ще решат и по-горните проблеми. Ама мечтии...
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нова данъчна секира или просто пореден блъф?

                          ГО да е на шофьор, а не на автомобил се дъвче от години. И така е честно да бъде, защото отговорността е на гражданина (или селянина), а не на една купчина ламарина. Но няма воля за такива промени.
                          Трябва ГО да се обвърже с шофьорската книжка. Нямаш ГО - да те принуждават да си върнеш книжката в КАТ. Правиш си ГО - взимаш си я. Караш без книжка или без ГО = опит за убийство.
                          Така ще се ликвидира и още един куриоз: Шофьорите на хартия без нито един ден стаж за последните 10-15 години, но за сметка на това със златен талон.

                          Ха дано, ама надали...
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нова данъчна секира или просто пореден блъф?

                            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                            ГО да е на шофьор, а не на автомобил се дъвче от години. И така е честно да бъде, защото отговорността е на гражданина (или селянина), а не на една купчина ламарина. Но няма воля за такива промени.
                            Трябва ГО да се обвърже с шофьорската книжка. Нямаш ГО - да те принуждават да си върнеш книжката в КАТ. Правиш си ГО - взимаш си я. Караш без книжка или без ГО = опит за убийство.
                            Така ще се ликвидира и още един куриоз: Шофьорите на хартия без нито един ден стаж за последните 10-15 години, но за сметка на това със златен талон.
                            Ха дано, ама надали...
                            КАТ ще станат колекционери на планини от пластмасови карти. Нали не мислиш, че някой дето не кара ще плющи по почти една мин. заплата лева годишно само за да си държи книжката при него?
                            Направо който не си превежда заплатата директно в хазната - панделата. Аман от кулаци начи!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нова данъчна секира или просто пореден блъф?

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              ГО да е на шофьор, а не на автомобил се дъвче от години. И така е честно да бъде, защото отговорността е на гражданина (или селянина), а не на една купчина ламарина. Но няма воля за такива промени.
                              Трябва ГО да се обвърже с шофьорската книжка. Нямаш ГО - да те принуждават да си върнеш книжката в КАТ. Правиш си ГО - взимаш си я. Караш без книжка или без ГО = опит за убийство.
                              Така ще се ликвидира и още един куриоз: Шофьорите на хартия без нито един ден стаж за последните 10-15 години, но за сметка на това със златен талон.

                              Ха дано, ама надали...
                              Аз гласувам с две ръце и два карака защото на мое име имам 3 МПС и си ги ползвам и трите. Само аз си ги карам. Така ще минавам с една застраховка за всичко.
                              Ама я сега си представи едно семейство, с една кола която се ползва от майката, бащата, сина и дъщерята по техен си график. Излиза че те трябва да плащат 4 пъти повече за едно МПС, от колко аз за 3.
                              Ами фирмената баничарка дето днеска й се качват по 7 - 8 човека да я карат? Ами ако нямам личен автомобил а трябва да карам тая баничарка - ще трябва от джоба си да вадя пари за застраховката (щото е лична). Рабоптодателя едва ли ще се навие да прави 8 отделни застраховки, щото токо човека я ползват...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X