Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

    Разглеждах си днес стари снимки, и попаднах на ладичката ми, не знам дали тази тема е подходяща за тук...., най-щастлив бях с нея, 77-ми набор съм, тъкмо изкарах книжката си през 1995 година на 18 години, и бащата тогава ми рече - сине, отиваме да видим една кола, отиваме и виждам въпросната лада 2103, 1500, произведена 1976 година, на 56 000км, единствен собственик от магазина, собственост на баща ми колега, неговия баща, пенсионер беше тогава и не можел вече да я кара, беше в гараж, покрита беше с военен брезент, вътре тапицерията беше облечена с овчи кожи, всичко беше като лада от корекома, с времето смених предните седалки от 7-ца, смених стария класически оригинален волан, което беше грешка, също и че сложих спойлер, къде ли ми е бил акъла с таз цигания за спойлера... юнашки години , ехх 10-тина години ми служеше безотказно и накрая по финансови причина я продадох на един от модераторите - Марто, на лада клуб България, бях много активен в този форум, не знам какво стана с нея. Снимките са малко преди да я продам, съжалявам че не съм я снимал когато беше най-автентична, ладата за мен е велика машина за навремето си, и наистина споделям че най-успешния модел Лада е именно 2103, някак си почуствах да споделя с вас колеги, не крия че много-много съжалявам че я продадох, но.... здраве да е

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09032006097.jpg
Прегледи:1
Размер:115.7 КБ
ID:6028268

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09032006098.jpg
Прегледи:1
Размер:122.1 КБ
ID:6028269

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09032006099.jpg
Прегледи:1
Размер:124.1 КБ
ID:6028270

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13012006016.jpg
Прегледи:1
Размер:146.4 КБ
ID:6028271

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13012006017.jpg
Прегледи:1
Размер:146.6 КБ
ID:6028272

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13012006018.jpg
Прегледи:1
Размер:129.9 КБ
ID:6028273

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13012006019.jpg
Прегледи:1
Размер:135.9 КБ
ID:6028274

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13012006020.jpg
Прегледи:1
Размер:147.8 КБ
ID:6028275

  • #2
    От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    ...
    [ATTACH=CONFIG]635258[/ATTACH]
    ...
    Хубав и красив спомен... Искам да попитам, никога не съм знаел- какъв е този бутон на пода, в ляво от съединителя?

    Коментар


    • #3
      От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

      Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
      Хубав и красив спомен... Искам да попитам, никога не съм знаел- какъв е този бутон на пода, в ляво от съединителя?
      Крачна ръчна помпа за чистачките, освен че хвърляше вода, задействаха се и чистачките един оборот, а в коша резервоара за вода на чистачките беше една торбичка с алуминиево капаче, много голяма екстра за онова време

      Коментар


      • #4
        От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

        Много лачена е била! Рядко се срещаше и тогава такъв екземпляр!

        Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
        Хубав и красив спомен... Искам да попитам, никога не съм знаел- какъв е този бутон на пода, в ляво от съединителя?
        Това е помпата за стъкломиещото у-во.Крачно-помпаш и си миеш джама!
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #5
          От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

          Благодаря за отговорите! Торбичката с капачето го имаше и на нашето бяло Жигули. Обаче се помпеше с палеца на лявата ръка ( в синьо). И нямаше оборот на чистачките. То и лостче за тях нямаше. Пускаха се с копче в (червено) ...


          ПС: Снимката е копирана от интернет.

          Коментар


          • #6
            От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

            Хохо, Павка, тука има и други бивши собственици на тази кола

            П.С.И аз съжалявам много, че я продадох...

            Коментар


            • #7
              От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

              Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
              Хохо, Павка, тука има и други бивши собственици на тази кола

              П.С.И аз съжалявам много, че я продадох...
              Ехее, както казват, колко е малък света, сподели подробности, какво стана с ладичката, къде е сега, между другото ника ти Frysco ми е познат на две места, едната е при Лада клуб България а другия при дира-подфорума Лада ?, чакам с нетърпение да споделиш историята

              Коментар


              • #8
                От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

                Е да де, аз съм оригинала и от двата форума

                Ладата я купих от Марто някъде една година след като той я беше взел.Той я ползваше за втора кола и я беше карал малко.Доколкото ми е известно, ремонтирал е спирачната система и и беше поставил газовата уредба от своята лада.Също беше преправил задните пружини от изцяло двойни, на една+1/3.
                Когато я взех, първата работа беше да сменя задните амортисьори, понеже единия беше напълно изпуснал, а другия беше почти пред изпускане.Смених и радиатора, понеже течеше от горното казанче.Смених и главата с една малко преправена, подарък от приятел състезател.Беше малко шлайфана за по висока степен на сгъстяване, леко "портната" и само с един ъгъл на клапана-30 градуса.После имах известни ядове с газовата уредба, които се решиха когато Ясен ми подари изпарител "Ловато".Смених и новия карбуратор с още по нов, същия Озон, който бях купувал за предишната си лада.Доста време ми се саморазхлабваха разни гайки и болтове по него и това допълнително създаваше грижи в работата на газ.Отделно по едно време пък започна да изчезва охладителната течност, та пак се започнаха грижите на газ, понеже изпарителя замръзваше.Интензивността на губенето на антифриз достигна до степен на всяко излизане с колата да се долива.
                Тогава някъде реших че повече така не може и започна генерално отстраняване на проблеми, включително и напъпилите ръжди по купето.Кърпенето, китването и боядисването го направиха мои познати.Когато един хубав пролетен ден отидох да купувам боя, с мисълта да е синя, както си е била, продавача ми каза-в един от каталозите за новите лади има много готин син металик.Е точно толкова и ми трябваше-ладата се сдоби с окраска син металик.Бояджията беше потресен, но в крайна сметка стана доста приятна за окото.Купих и едни джанти които много добре и пасваха стилово-железни никелирани джанти от Фиат 131, с по голям офсет.Много исках да има оригинален салон, но за съжаление-бежови седалки и кори не намерих и се задоволих с кафяви.Волана го размених с един приятел за оригинален за модела.Между другото най комфортна за каране тази кола стана с оригиналните си седалки и волан.
                Теча на антифриз се оказа от смукателния колектор, антифриза влизаше през скъсаната гарнитура към главата направо в цилиндрите.Смених я и повече ядове не съм имал.Сложих и безконтактно запалване и отново нов карбуратор, този път механичен солекс за Нива 1.7.С негова помощ колата стана доста енергична и пъргава.Смених и предните амортисьори и спирачките, поставих двойна стабилизираща щанга и отзад пак от Фиат, комплект задни реактивни щанги със стабилизираща щанга помежду им.С това стана много устойчива по пътя и спокойно можеше да се кара извънградско с около 90-100 км/ч.С нея си направих едни от най приятните разходки из страната.
                Накрая за съжаление я продадох от глупост.Доколкото имам информация-движи се някъде из района на Панагюрище.Много пъти съм искал да я намеря и откупя, но за съжаление, нямам никакви координати на настоящите и собственици.От известно време имам друга лада-2106 и се занимавам с нейната реставрация, но синята ще си остане завинаги в спомените ми...

                Ето един албум със снимки на колата, докато беше при мене: http://frysco2103.snimka.bg/automobi...e.635546.all.1

                Аз самия се самокритикувам, че нямах достатъчно знания и умения по онова време, за да я направя както подобава, а и мисленето ми тогава беше по различно, та в известна степен повече я "околхозих", както се изразяват руснаците.Цвета и джантите бяха ефектни, но всичко което правеше тази кола толкова чаровна, си беше в сравнително запазеното и състояние.Щеше да е много по стойностна ако се бях насочил към пълна реставрация, но така започнах да размишлявам доста след като вече не беше моя.Да, и пипането по механиката не беше никак добре издържано в техническо отношение.

                Коментар


                • #9
                  От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

                  Еййй не мога да ти опиша емоцията ми докато гледах снимките, приятно и драго ми стана да видя че освен при Марто и при теб е била под големи грижи и много подобрения, евала че си сложил оригиналния волан, седалки, хромираните джанти са супер, цвета металика също, но най-се изкефих на тези хубавици на капака :

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:025651762.jpg
Прегледи:1
Размер:87.6 КБ
ID:5525583

                  п.с. Бях купил и монтирал чисто нова 5-степенна кутия по поръчка от Толиати, друго си е на 5-та на дълъг път , дано я види настоящия собственик тук и да я покаже и дано успееш да си я откупиш, заслужава си отвсякъде, единствено ръждата на пода ми се видя странно че е била изгнила, до последно нямаше ръжди. Благодаря че сподели снимките, трябва да се видим на по бира и си лафим за коли и джипки, каквa кола караш сега?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

                    Е това са най-готините лади...След Нивата де!
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

                      Опел Вектра А
                      Купих един 1.6 моно след ладата и доста го стягах, ама миналата година намерих един 1.8 карбуратор, от фейслифтовите, много запазен-само на 66 000 км.И определено не е с превъртан километраж, наистина си е запазен-не бях виждал никога такъв опел неизгнил.Сега карам него за ежедневка и стягам поредната лада.Там в албума има директория и за нея-оранжева 1600...
                      А като я купувах, Марто беше взел кутията от нея, сложи я на неговата лада.След което едно лято на прибиране от морето, се разхлабил някакъв болт в нея, мисля че за петата скорост и кутията се беше помляла-тотален брак, невъзстановима.Същевременно обаче, аз карах неговата 4 степенна до последно без никакви проблеми.При мен колата си беше с 4 предавки от началото до края.След стягането на двигателя и окачването, липсата на петата предавка не ме е притеснявала.Малко преди да я продам, успях не просто да вдигна, а да поддържам 160 по скоростомер, от София до Пловдив и обратно.Други приятни пътувания са до южното черноморие и до Балчик/Каварна с едни приятели.Също и редица състезания по раликрос из страната, по едно време бях механик на състезателя който ми подари главата.Така на едно състезание на неговата главина и изпуснаха шпилките.Взеха моята предна лява.Уж трябваше да я сменим веднага след състезанието, но успях да се прибера в София, после да ида до Плевен и по нощите, прибирайки се на Златна Панега усетих, че предницата се държи кекаво.Спрях и се оказа, че държи само един болт.Тогава Ясен и Алекс Матрикс дойдоха от София с нивата, да ми донесат резервна главина.Алекс дори ми я смени.После Крум, състезателя ми даде нова главина и трябваше да я дам на Алекс или да му върна неговата, но тази главина така и си седи в гаража ми до ден днешен, поради моето безхаберие...
                      Иначе за гниенето, то този процес при всяка кола става малко или много тайно.Гледаш хубава и стегната кола, а вътре по кухините пъпли една ръжда... Тогава и аз не я закърпих много качествено, то се вижда и на снимките.При изрязването на ръждата не съобразихме, че колонката с вратата остава да се държи само на външния праг, впоследствие тая врата се затваряше трудно.Помъчих се да я регулирам, но явно корекцията трябваше да дойде от пантите, а тогава нямах никаква представа как се разхлабват.И така си и остана.
                      Може би колегите от Панагюрище могат да съдействат да я открият, тя трудно може да остане незабелязана с този цвят... след продажбата остана с този номер.

                      П.С.За виждането и бирата няма проблеми

                      Коментар


                      • #12
                        От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

                        Я,колата на фриско от лада форума.Първата ми кола също беше 2103. После я последва една 2106,която имам и до днес.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

                          ...на такава Ладичка станах шофьор.Червен цвят беше.Прекрасно си прекарвах с нея.Но....всичко си отмина с времето.Разбирам емоцията ти колега,повярвай ми
                          HUSGVARNA 630 SMR
                          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

                            Ей, къде ме върна ти ... Моята беше 76-ти набор, червена. Имаше и допълнителни екстри

                            - барче между предните седалки - нещо такова
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20.jpg
Прегледи:1
Размер:77.1 КБ
ID:5525772

                            - много красива топка на скоростния лост - ретро автомобилче - подобно на това, само че с по-хубав кехлибарен цвят
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1260548545_skorosten-lost.jpg
Прегледи:1
Размер:38.3 КБ
ID:5525773

                            - малък волан - присаден незнайно откъде
                            - касетофон Aciko с касетка

                            Колко спомени с тая кола - първи ремонти, жичкаджийство, забежки извън пътя ... А бЕхме млади ...
                            Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
                            Grand Cherokee 3.0

                            Коментар


                            • #15
                              От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

                              Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                              Опел Вектра А
                              Купих един 1.6 моно след ладата и доста го стягах, ама миналата година намерих един 1.8 карбуратор, от фейслифтовите, много запазен-само на 66 000 км.И определено не е с превъртан километраж, наистина си е запазен-не бях виждал никога такъв опел неизгнил.Сега карам него за ежедневка и стягам поредната лада.Там в албума има директория и за нея-оранжева 1600...
                              А като я купувах, Марто беше взел кутията от нея, сложи я на неговата лада.След което едно лято на прибиране от морето, се разхлабил някакъв болт в нея, мисля че за петата скорост и кутията се беше помляла-тотален брак, невъзстановима.Същевременно обаче, аз карах неговата 4 степенна до последно без никакви проблеми.При мен колата си беше с 4 предавки от началото до края.След стягането на двигателя и окачването, липсата на петата предавка не ме е притеснявала.Малко преди да я продам, успях не просто да вдигна, а да поддържам 160 по скоростомер, от София до Пловдив и обратно.Други приятни пътувания са до южното черноморие и до Балчик/Каварна с едни приятели.Също и редица състезания по раликрос из страната, по едно време бях механик на състезателя който ми подари главата.Така на едно състезание на неговата главина и изпуснаха шпилките.Взеха моята предна лява.Уж трябваше да я сменим веднага след състезанието, но успях да се прибера в София, после да ида до Плевен и по нощите, прибирайки се на Златна Панега усетих, че предницата се държи кекаво.Спрях и се оказа, че държи само един болт.Тогава Ясен и Алекс Матрикс дойдоха от София с нивата, да ми донесат резервна главина.Алекс дори ми я смени.После Крум, състезателя ми даде нова главина и трябваше да я дам на Алекс или да му върна неговата, но тази главина така и си седи в гаража ми до ден днешен, поради моето безхаберие...
                              Иначе за гниенето, то този процес при всяка кола става малко или много тайно.Гледаш хубава и стегната кола, а вътре по кухините пъпли една ръжда... Тогава и аз не я закърпих много качествено, то се вижда и на снимките.При изрязването на ръждата не съобразихме, че колонката с вратата остава да се държи само на външния праг, впоследствие тая врата се затваряше трудно.Помъчих се да я регулирам, но явно корекцията трябваше да дойде от пантите, а тогава нямах никаква представа как се разхлабват.И така си и остана.
                              Може би колегите от Панагюрище могат да съдействат да я открият, тя трудно може да остане незабелязана с този цвят... след продажбата остана с този номер.

                              П.С.За виждането и бирата няма проблеми
                              Относно 5-степенната кутия , явно братушките в Толиати са я сглобявали в петък... за тази кутия бях броил 800лв. и имаше гаранция, защо Марто не ми се беше обадил, бях забравил да му дам фактурата с гаранцията, кутията беше монтирана в сервиз на Лада на Симеоновско шосе за да важи гаранцията... както и да е...

                              Разглеждах подробно снимките ти, как подробяваш оранжевата Лада 2106, 1600, направо ти свалям шапка, само купето си я направил по-добре от заводски, ти ли си го правил или я караш на бояджии, виждам че ще стане 100-пъти по-добра от синята, според мен в случая няма защо да съжаляваш че си я яродал синята лада, тази оранжевата ще стане супер, като гледам сериозната подготовка, сподели подробности, докъде стигна с оранжевата лада, можеш да качиш отделно няколко снимки, сигурен съм че и на други колеги ще им е драго да видят с какъв кеф правиш Ладата ВАЗ 2106, 1600 , ако искаш си направи отделна тема иначе тук също е идеално да споделиш , чакам с нетърпение историята и продължението на оранжевата красавица

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X