Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

    Страшен спомен - неизменен "аромат" на бензин и рев на мотора като от излитащ самолет
    Като си купихме с брат ми първата западна кола през 1995 /Форд Орион 1.6и 1986/, имах чувството че съм попаднал в рая... А ладата ни беше "върха" 2107 от 1989г
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      ...имах чувството че съм попаднал в рая...
      Точно така се почуствах навремето и аз, когато за първи път се качих на Голф след ладата.
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • #18
        От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

        За кутията-тогава той купи друга нова кутия, горе долу на същата цена.Освен това, едва ли щяха да уважат гаранцията, тъй като беше демонтирана от синята и монтираната на неговата лада, което по отношение на самата повреда няма значение, но е повод да не я уважат.

        Иначе оранжевата я купих от Пирдоп и е само на 28 000 км.Колата е била удряна челно и не беше ремонтирана качествено, включително имаше липса на един дребен укрепващ елемент, който обаче е критичен за конструкцията.Почти не съм я карал тази кола-докарах я от Пирдоп на самоход, закарах я за пререгистриране в КАТ София и веднага започнах ремонта, тъй като имаше доста неща които трябваше да се правят.Първоначално не планирах пълна реставрация, но след като се задълбочих, установих че тя изобщо не е била поддържана.Примерно нагарите в двигателя бяха много за кола на толкова малък пробег.Подозирам че никога не и е сменяно маслото.Маслото от диференциала беше почти изтекло, та се наложи да го сменя с нов.Имаше завличане на оста на сателитите в корпуса, което е типично за диференциал без масло, който е бил изтезаван с бърнаути, жалки опити за дрифт или просто буксуване в кал или на лед.Кормилната кутия също се оказа за основен ремонт.Въобще типично доказателство, че без поддръжка може да се съсипе и сравнително нова машина.Всичко що беше от гума по колата, беше за подмяна.
        Така аз си разглобих сам колата, демонтирах калници, престилка и маска, почистих и обезръждих дясната страница на коша, половината рамка на стъклото, монтирах и нов десен калник, обработих всичко с цинков грунд и я дадох на един по опитен от мен приятел да остърже пода до гол метал и да бъде обработен наново.Оказа се че тази операция има смисъл, тъй като под заводското покритие вече се въдеше повърхностна корозия.Той отвори гредите на пода от дясната страна, за почистване и прегрундиране и ги завари наново.Впоследствие оправи и част от моите заварки (от което аз останах доволен-други познати тенекиджии обявиха, че всичко съм направил перфектно, но аз съм по щастлив, ако някой каже-тука не е добре и го направи още по добре) и накрая цялата кола беше грундирана като втори пласт с епоксиден грунд, беше нанесено ново синтетично шагре на пода и беше боядисана в нейния си цвят отвсякъде.Сега вече купето е готово, останаха само врати и капаци и скоро си я прибирам да я сглобя.В момента е с монтирано окачване, кормилна уредба, блок на двигателя, скоростна кутия и кардан.
        За нея тема съм мислел да направя, но проблема е че вече съм позабравил доста от подробностите, които правих.

        Коментар


        • #19
          От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

          Я .... много сте напреднали с Цецо, откакто ходих за последно....трее да удряш шанпанското.

          Коментар


          • #20
            От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

            Сакън, да съсипваме лака... ще е с шише боза, в резервната гума, отдалечена минимум на 15 метра от колата

            Коментар


            • #21
              От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

              Когато имаш напредък, поствай снимки да и се кефим, а за финала шампанското е неизбежно и може дедо поп да викнем, да освети колицата и с вино да я полеем, между другото за тавана на ладичката купувал ли си нов плат с дупчиците, или ще си ползваш стария, че като съм виждал как се напасват гредичките и да опънеш плата си е триста зора?

              Коментар


              • #22
                От: Снимки на моята първа любов-кола, ВАЗ 2103

                С нова тапицерия ще е.Леко бежова, понеже повече ми харесва от сивата.Само трябва да намеря и корите на задните колонки в същия оттенък.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X