Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Black Hawk Down, нови кадри от старото събитие.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Black Hawk Down, нови кадри от старото събитие.

    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
    Нещо във връзка със загубите? И едни черни Зодиаки с едни тихи двигатели, подарени на пиратите. Сега с тях ли ще отвличат корабите?
    Ми нищо във връзка със загубите- а за лодките- линк, снимки -това онова?
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • #17
      От: Black Hawk Down, нови кадри от старото събитие.

      Както ти казваш - нищо. Е, поне в този път джихадисти не пародират със снимките на трупове на белите бойци. И така, неуспяла операция не се води като провал, според теб? Дообреее, SWAT експерт.

      Коментар


      • #18
        От: Black Hawk Down, нови кадри от старото събитие.

        Ето апропо статията в която сомалийците се фукат .... Споменава се и за две стълби които са били "конфискували".
        The images obtained by RBC Radio shows one hand grenade, three round of ammunition of M16 rifle and GPS coordinator which Al Shabab spokesman said they have got from the road near the seaside house where the U.S NAVY SEAL targeted on Saturday
        Several pro-Al Shabab websites reported that the group also confiscated two ladders which the U.S NAVY SEAL used for the predawn operation.
        http://www.raxanreeb.com/2013/10/som...u-s-navy-seal/

        Да не би стълбите да са станали лодки? Това е като вица за компютрите и конфитюрите.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • #19
          От: Black Hawk Down, нови кадри от старото събитие.

          Абе там е населена, изцяло вражеска територия, в която секи има пушка. Такива операции са доволно сложни.
          Последно редактирано от derhunter; 07-10-13, 09:43.

          Коментар


          • #20
            От: Black Hawk Down, нови кадри от старото събитие.

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            Както ти казваш - нищо. Е, поне в този път джихадисти не пародират със снимките на трупове на белите бойци. И така, неуспяла операция не се води като провал, според теб? Дообреее, SWAT експерт.
            Не успяла операция е просто не успяла операция- средно 50% от операциите са така- земи прочети "No easy day" там човека си е написал какъв процент от операциите постигат първоначално поставените цели. Провал е когато загубиш хора .
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • #21
              От: Black Hawk Down, нови кадри от старото събитие.

              Ще помоля тези които намират някакъв интерес в тази тема поне да се придържат към нея.

              Също официално обещавам да заключвам по-нататъшни пропадания в "От Кремъл по-високо нема" с печат "няма проблем, служебна победа на всичко руско", за да пестя работа на мен и на колегите. Резултата така или иначе е предопределен.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #22
                От: Black Hawk Down, нови кадри от старото събитие.

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                http://www.cbsnews.com/video/watch/?id=50156409n

                Казват че това са разсекретена запис от разузнавателна Кайова. Аз лично виждам доста интересни неща, различни от показаните в иначе харесван от мен филм "Black Hawk down".
                Прегледах темата, гледах и видеото от линка. За профани като мен, може ли малко подробности, кои са точно различните неща (има някакви дребни разлики, но нещо съществено)?
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #23
                  От: Black Hawk Down, нови кадри от старото събитие.

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Ще помоля тези които намират някакъв интерес в тази тема поне да се придържат към нея.

                  Също официално обещавам да заключвам по-нататъшни пропадания в "От Кремъл по-високо нема" с печат "няма проблем, служебна победа на всичко руско", за да пестя работа на мен и на колегите. Резултата така или иначе е предопределен.
                  За американското не важи предполагам.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Black Hawk Down, нови кадри от старото събитие.

                    !Сигурно!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Black Hawk Down, нови кадри от старото събитие.

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      За американското не важи предполагам.
                      Не мога да преценя, до колкото нищо про-американско няма и грам шанс да се добере през димната завеса армейска (и не само) проруска истерия на която се друса всеки истински мъж в този форум

                      Ако някой ден нещо про-американско успее да мине по недоглеждане или поради изгърмяване на компютрите на обичайната чувствителна агитка - ще те държа в течение
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #26
                        От: Black Hawk Down, нови кадри от старото събитие.

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Прегледах темата, гледах и видеото от линка. За профани като мен, може ли малко подробности, кои са точно различните неща (има някакви дребни разлики, но нещо съществено)?
                        Няма нищо съществено. По същество се обсъжда разликите във филма и това което всъщност е станало. Операция "Готик серпент" е класическо осирацио в което именно натрупването на грешки и не отчитането на "мърфи фактора" води до крайно негативен краен резултат. Което не пречи на база на това да се направи героична епопея. Всъщност е поредният случай в който възприемането при планирането на нещо, че "Врага е сляп, глух и по рождение идиот" довежда до сериозни загуби и неприятни последици.
                        Последно редактирано от Mad Dog; 08-10-13, 00:24.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Black Hawk Down, нови кадри от старото събитие.

                          Интересно предаване на CBS " "Black Hawk Down" site revisited 20 years later ".

                          Коментар


                          • #28
                            От: Black Hawk Down, нови кадри от старото събитие.

                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            Няма нищо съществено. По същество се обсъжда разликите във филма и това което всъщност е станало. Операция "Готик серпент" е класическо осирацио в което именно натрупването на грешки и не отчитането на "мърфи фактора" води до крайно негативен краен резултат. Което не пречи на база на това да се направи героична епопея. Всъщност е поредният случай в който възприемането при планирането на нещо, че "Врага е сляп, глух и по рождение идиот" довежда до сериозни загуби и неприятни последици.
                            На мен друго ми е интересно - аз ли съм ненормален та не виждам никаква възхвала на супермени в целия филм (който все пак е филм, и уж това му е работата ?)

                            Вярно че съм го гледал отдавна, но съм запомнил единствено че войниците бяха представени просто като да не са напълнили гащите в цялата патаклама. Което и считам за минимума от всеки професионален войник, от всяка армия по света. Останалото беше изображение единствено на смесица от карък, грешки отгоре и резултата от рецептата. Отделно че филмът се различава наистина доста от книгата по която ужким е правен (и която е доста добра книга с относително обективно описание на събитията, поне за хора които не са били там), а тя пък сигурно се различава от реалните събития.

                            То и в диалога на филма си го имаше черно на бяло : "...Без авиационна поддръжка, през деня вместо през нощта, късно следобед когато ония са надрусани на кхат и са в пик, и в единствената част на града в която Адид може да организира сериозна контратака..."
                            Последно редактирано от Goblin; 08-10-13, 17:54.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #29
                              От: Black Hawk Down, нови кадри от старото събитие.

                              В тоя случай ставаме двама ненормални, и аз отдавна гледах филма, но нямам спомен да ги георизират момчетата.По-скоро си спомням, че се опитваха да пресъздадат драмата в която са ги вкарали.Май го нямаше типичното за много други продукции на военна тематика, превръщане на бойците в едва ли не супер герои.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #30
                                От: Black Hawk Down, нови кадри от старото събитие.

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                На мен друго ми е интересно - аз ли съм ненормален та не виждам никаква възхвала на супермени в целия филм (който все пак е филм, и уж това му е работата ?)

                                Вярно че съм го гледал отдавна, но съм запомнил единствено че войниците бяха представени просто като да не са напълнили гащите в цялата патаклама. Което и считам за минимума от всеки професионален войник, от всяка армия по света. Останалото беше изображение единствено на смесица от карък, грешки отгоре и резултата от рецептата. Отделно че филмът се различава наистина доста от книгата по която ужким е правен (и която е доста добра книга с относително обективно описание на събитията, поне за хора които не са били там), а тя пък сигурно се различава от реалните събития.

                                То и в диалога на филма си го имаше черно на бяло : "...Без авиационна поддръжка, през деня вместо през нощта, късно следобед когато ония са надрусани на кхат и са в пик, и в единствената част на града в която Адид може да организира сериозна контратака..."
                                Продължението ще ти го кажа веднага по памет.
                                Единият от "еър контролерите"- "Живота не е съвършен".
                                Подполковник Мак Найт (във филма го играеше Том Сийзмор) "За вас двамата кръжещи на 500 фута над земята е несъвършено. Долу на улицата- е непростимо"
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X