Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
    Дай като за неразбиращи да е засмукало въздух или да има нещо спукано?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Да има въздух в горивопроводната система и при по-дълъг престой с вирната муцуна ГНП-то да остава без нафта. След това трябва да се обезвъздуши цялата система за да запали. Прегледай филтърното тяло, гумичката на филтъра и диФтунгите на тръбичките към помпата.

    Успех !

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Преди време бях сменявал маркучлетата между цилиндрите но не ми остана време да сменя от ГНП-то до първия цилиндър. Днес пипнах точно където излиза от ГНП-то и е доста мокро, може и да е нацепен но трябва да се свалят някои неща а и интерколера. Дано е този маркуч проблема. Огледах и други места но не намирам нещо подозрително.
      Nissan Terrano 2.7 TDi
      ----------------------------
      Нещо което работи - не се пипа!

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        Здравейте. От доста време все не намирам свободно време да монтирам лебедката на джипа. Първа стъпка беше сваяне на старата оригинална броня и направа на плоча за лебедката.





        Вземане на размер на планките които ще държат лебедката и бронята.








        Самата плоча е от 6мм. а страничните планки реших да ги направя от 8 мм.




        Тъй като в благоевград не намерих къде огъват над 4 мм се наложи да ми я огънат на 30 тонна преса с по-къс нож и има леко усукване и в задната част от към радиатора но лебедката лежи равно, това е най-важно.




        Точковах на место плочата към планките и след това я свалих и я заварих изцяло.




        Попринцип използвам електроди Есаб базични 2,5, но за тук реших да пробва пак базични 2,5 на Bohler, уж се водят най-добри но много трудно се отделя шлаката и нямам идея защо.




        Чудя се дали да не направя още една заварка изцяло за по-здраво, въпреки че станаха доста добре с тези електроди.





        Центрирах лебедката и пробих дупки за захващането.
        Също и отвор за въжето.



        За един ден толко смогнах. Утре ако ми остане време ще пусна две планки наляво и надясно от плочата за захвати на куки които ще закача шегели за тях а и бронята.



        Мисля че се получи добре. Излиза много малко пред решетката и лебедката е максимално нагоре, без да режа решетката.

        Следва продължение....


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        Nissan Terrano 2.7 TDi
        ----------------------------
        Нещо което работи - не се пипа!

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          Колега, колко ще тежи цялата конструкция заедно с лебедката?

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            На кашона от куриера със всичко вътре е 28 кг. Като взимах метала общо беше 25 кг, но и доста отрезах, сега сигурно е към 20 кг. Отпред където е водача за въжето мисля да изреща още две дупки да сваля още килограмите. Самата броня нз колко ще тежи, като я направа ще я измера. Няма да е леко със сигурност. Заводската тежи сиг към 25-30
            Nissan Terrano 2.7 TDi
            ----------------------------
            Нещо което работи - не се пипа!

            Коментар


            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              Добре се е получило, на твое място бих повторил шевовете с 4мм електрод.

              Изпратено от моят D5803 с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Мисля да ги повторя но пак със същите. То проблема няма да е от заварките, а от само 4-та болта които държат всичко към шасито. Някой правил ли е специялно на такава джипка по-добро укрепване от заводските планки?
                Nissan Terrano 2.7 TDi
                ----------------------------
                Нещо което работи - не се пипа!

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Здравейте отново ,незнам може и да е писано ,но не видях.Някой за знае дали има подкачваща помпа на тераното ,защото след смяна на филтър все едно има въздух ,малко да поседи и пали като стара барака на пресекулки докато подкачи.Или пък начин за обезвъздушаване,карах го километри и пак същото.Дизел е

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Помпата е 2 в 1 - има смукателна и нагнетателна част . Аз бих разхлабил горивопровода към помпата и с ръчната помпичка на филтъра се помпи да потече от маркучето , после се нахлузва обратно и се стяга . Може да има и някой понацепен маркуч откъдето да взема въздух. Ако има дължина , може да се отреже от двата края с по 1,5 см и стават като "нови"

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      това го правих ,но ефект нямаше

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        Четох че за добро обезвъздушаване,е добре 4та дюза тръбичките да се разхлабят,докато потече нафта оттам.Двигателя предварително загрял.Може да си сложиш едно прозрачно маркуче от филтъра към помпата, за проба.Виждат се мехурчетата въздух.Успех и сподели резултата.
                        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
                          това го правих ,но ефект нямаше
                          Как точно пали - дълго въртене на стартера без признаци за припалване или запалване от раз , но примерно през един цилиндър , "изкашляне" и тогава изравняване на празния ход ? Само на студено първо палене или и след няколко часа същото ?

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            За 9 години експлатация на терано 2.7TDI съм обезвъздушавал поне 5 пъти при смяна на филтър, 2 пъти при сваляне и качване на дюзи, един път при смяна на маркучетата за обратна нафта на дюзите и изходящите клапанчета на помпата, придружено с махане на тръбичките на дюзите и въпросните клапанчета, както и входящия маркуч и болта с цедката, тоест сериозно напълване на помпата с въздух. Абсолютно всеки път програмата е била една и съща - помпане с ръчната помпа до удървянето и, придружено понякога с няколко междинни въртенета на стартер от по 4-5 секунди. И всеки път след това си е тръгвала нормално още след първото палене, а ако съм бърникал дюзи и те престават да "квакат" (всъщност подозирам че квака само последната, заради глухото и маркуче за обратна нафта) след 15-20 километра каране.

                            Никога не съм отхлабвал нищо за обезвъздушаване - всичко се сглобява и стяга окончателно, и после се играе само с ръчната помпичка и 1-2 въртенета от по 4-5 секунди, като след първото успешно палене си върви и пали все едно нищо не е пипано.

                            Та, търсете неизправност. Знам че е досадно, ама това е положението.

                            И, не, тераното друга подкачваща помпа, освен ръчната върху филтъра, няма.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                              Как точно пали - дълго въртене на стартера без признаци за припалване или запалване от раз , но примерно през един цилиндър , "изкашляне" и тогава изравняване на празния ход ? Само на студено първо палене или и след няколко часа същото ?
                              Почвам да въртя като в началото все едно да няма нафта,после след солидно въртене започва да припуква да кашля да буха и накрая запалва на колкот си исла цилиндъра и натисната газ до края,така кашля около 10=15 секунди и чак тогава наема.След като е загася и и опитам пак пали веднага,след час два обаче пак същото
                              Това което качва Спарки съм съгласен тъй като имам три дизела и поне веднъж годишно се налага да сменям някой филтър,но досега не ми се е случвало тоа,утре ще ровя да видя от къде пада горивото и дали няма някъде докато съм сменял филтъра да съм мръднал някоя скоба или маркуч,че иназе не сгрявам как от смяна на филтър ще дойде друг проблем.Благодаря ви и ще пиша.

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                Във всяко свободно време с бронята. Днес сигнах до 2-те парчета от бронята които са пред фаровете. В склада за метали при огъването едното парче е с няколко милиметра по-малко от другото и се получи малко ръб отдоло но почти не се забелязва.





                                В момента мисля как да направя завъртането към гумите.





                                Nissan Terrano 2.7 TDi
                                ----------------------------
                                Нещо което работи - не се пипа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X