Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в Нисан форума :) - Nissan Terrano 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

    Всичко е така както казваш. Измерих и отпред - разликата е по малко от 1см., а отзад разликата е 2.5см. Тераното е дълга база, с него тегля каравана над един тон, което ме навежда на мисълта за омекнала пружина. А този 1см. отпред да е повлиян от задните 2.5см.
    Само размишлявам на глас - ако компенсирам с тарсиона задната разлика, няма ли отпред да се получи друга разлика?
    Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

    Коментар


    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

      Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
      Благодаря Спарки за бързия отговор, ама аз си мисля, че отпред си е добре, а само отзад е на една страна. След 17ч. ще премеря и отпред височината, за което не бях се сетил. Извинявай за въпроса, но технически съм много зле - отзад с торсион ли е?
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка4594.jpg
Прегледи:2
Размер:131.4 КБ
ID:5703160 Надлъжните кръгли железа са торсионите .
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

        Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
        Всичко е така както казваш. Измерих и отпред - разликата е по малко от 1см., а отзад разликата е 2.5см. Тераното е дълга база, с него тегля каравана над един тон, което ме навежда на мисълта за омекнала пружина. А този 1см. отпред да е повлиян от задните 2.5см.
        Само размишлявам на глас - ако компенсирам с тарсиона задната разлика, няма ли отпред да се получи друга разлика?
        Не компенсирай задната разлика. Компенсирай предната разлика и малко отгоре. Разлика отпред около 5мм е допустима, ако при това разликата отзад стане примерно сантиметър - покарай така и гледай какво става, примерно след месец. Толкова време му трябва н аокачването да се намести и закроти. Ако продължи така, следваща стъпка е смяна на пружини - TrailMaster например са добри, според личния ми опит. Гледам и IronMan са достъпни.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

          OK Разбрах какво трябва да се направи. Благодаря Ви !
          Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

          Коментар


          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

            Нисана вече е регулиран чрез торсионите. Колкото височината е от едната страна , толкова е и от другата. Ще покарам малко, ще натоваря и теглича, после пак ще направя едно замерване. Благодаря за оказаната помощ и съвети!
            Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

            Коментар


            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

              Възможно е да се наложат 1-2 дорегулирания в следващите 2-3 месеца. После трябва да се укроти. При мен след смяна на цялото окачване се закроти за 6-7 месеца и от тогава не е мърдало.

              Щом го товарш помисли за ново окачване, поне отзад.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Щом го товарш помисли за ново окачване, поне отзад.
                Не знам какво точно имаш в предвид "ново окачване" ?! Не разбирам и от тези неща . Когато купих Нисана от Петрич, собственика беше стабилен бизнесмен. Колата се водеше на фирмата му, като не е жалил средства за подръжката му. Има три нови лизингови коли, а Теранато само за риболов и до една вила в чукарите. Взех го със сменени амове (жълти, май са Монро), които уж били по добри за задното окачване. В момента разстоянието от земята до върха на ябълката на теглича 48см. По спомени от четене някъде макс височината трябва да е 49см.
                Готов съм да слушам обяснения като на шестгодишен малчуган .
                Поздрави!
                Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                Коментар


                • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                  Еми нови пружини поне, примерно + 200кг. Старите със сигурност много отдавна са далеч от заводските си параметри. На какво разстояние трябва да е теглича не знам, но до сега не съм видял терано, купено от автокъща, дето да не е доволно "слегнало", като има дори някои комични примери на предница, лежаща почти на тампоните си.

                  Свали си сервизното ръководство, и сравни положението на окачването си спрямо заводските норми. Като нагласиш предницата по тях, задницата трябва да е леко вирната спрямо предницата. Ако не е, значи е поолегнало.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    задницата трябва да е леко вирната спрямо предницата. Ако не е, значи е поолегнало.
                    Точно така - задницата е вирната спрямо предницата. Височината от земята до задните вежди е 86.5см., а отпред 82.5см. Гумите са със заводски размер - 235/70/16
                    Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                    Коментар


                    • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                      Предницата ми премери, ама не от земята, а от долния ръб на джантата до ръба на калника.

                      По принцип като мериш окачване земята не е ориентир - измерено по тоя начин размера зависи от размера (реалния, не тоя дето пише върху гумата) и налягането на гумите. Затова забравяш за гумата или контактуващите с нея неща, а мериш от главината, ръба на джантата, центъра на джантата или квото там.

                      Пак, свли си ръководството, иди в секция "предно окачване" и виж размерите и как се мерят. Мери се разстояние между 2 точки на предния носач и земята, после се вади едното от другото и виждаш дали предницата ти е на номинал, вирната, или клекнала.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                        ОК. Благодаря!
                        Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                        Коментар


                        • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                          Връщам се отново на моя ABS.Свалих предните гуми,и поне видимо кабелите са наред прихванати неподвижно ,но дори на крик при завъртане на волана надясно лампата светва,и това само когато се врътне на дясно.Та се питам каква е логиката да светва лампата само при въртене на волана.При опит да размествам кабелите на ръка ,опъване дърпане и тем подобни си е наред работата.Някой ,ако има идея да е сподели.

                          Коментар


                          • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                            Оказа се прекъснат кабел точно на последната скоба преди колелото.Наложи се да го правя което е супер гадно защото кабела се оказа освен със силиконова изолация която се бели като кожа на патица,и със маркуч по здрав и от тези на спирачките.Но се оказа,че спестявам цели 280 лева за нов датчик.Толкова за ABS-са.

                            Коментар


                            • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                              Това е полезна информация колега. 280 лв. не са малко пари.

                              Тъй като от как съм взел джипа отзад съм сменявал само пружини и амортесьори, последно време доста се е разтропало нещо отзад, но не са биалетките. Искам да попитам тампоните на стабилизиращата щанга са най-лесни за смяна, но как стоят нещата с другите тампони по дългата и 2-те къси щанги? Мога ли да ги сменя без наличието на преса и в домашни условия. Трябва ли колата да в вдигната за шасито и да освободи малко напрежението или става и без да се вдига. И с някаква шпилка след като е свалена щангата от джипа, да се ползва шпилка и 2 гайки за "избиване" на тампоните?
                              Nissan Terrano 2.7 TDi
                              ----------------------------
                              Нещо което работи - не се пипа!

                              Коментар


                              • От: Отново в Нисан форума - Nissan Terrano 2.7 TDI

                                Не трябва да се вдига колата. Аз махах щангите последователно 1 по 1, евентуално може после да не искат влязат от раз. Хубаво е при монтажа да имаш другарче, което да се облегне на задната броня и да разкалти напред назад малко, за да може да вкараш болта. Пръскай болтовете със спрей за ръжди щото много яко келясват, а най-добре е да се развиват с пистолет, аз ходих на гумаджия щото ме достраша, че с дългата тръба ще скъсам болта. За избиването също става в домашни условя ама с много псуване. Изгорих една бутилка газ да ги нагрявам и пак не искаха да излизат... Разпробих гумата с голямо свредло, вкарах един лист ножовка и срязах външната втулка и така ги избих. Останах много приятно изненадан като премерих дупката,която беше 48мм, а диаметъра на тампона беше 50мм. Оказа се че има още една втулка от 1мм, сигурно е сложена за по лесно избиване на тампона ... Общо взето това е упражнението - голям чук, много нерви, малко левкопласт и лед, че чука ходи и по пръстите. Някъде назад в темата за мойта джипка снимах, когато сменях дългите щанги. Късите не съм ги снимал. По-добре ги смени навреме, аз смених само външните (дългите), защото вътрешните ми се сториха наред и след като скъсах 2 амортисьора разбрах, че вътрешните не са ок и моста се посуква около оста си и чупи ушите на амортисьора

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X