Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с превъртане на ключа - Дискавъри 300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с превъртане на ключа - Дискавъри 300

    Здравейте колеги,
    ОТ много време има един странен проблем на Диското. При нас е от 8 години и от време на време като вкарам ключа с желанието си да го запаля, ключа не иска въобще да завърти. И така махам и слагам ключа няколко пъти и в един момент просто се оправя, завъртам ключа и си паля. По-интересното е, че го прави веднъж-два пъти в годината, като не намирам никаква зависимост кога го прави. Карах го на ключар- смаза го , почисти го и след няколко месеца пак го направи. Според вас трябва ли да сменя целия патрон и някой имал ли е подобен проблем?
    Благодаря.

  • #2
    От: Проблем с превъртане на ключа - Дискавъри 300

    Да мениш целият партон е по-скъпият и неудобен начин.
    Ключар трябва просто да го свали и прегледа.
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с превъртане на ключа - Дискавъри 300

      Следващият път като заяде ,пробвай да размърдаш волана и същевременно да завърташ.
      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с превъртане на ключа - Дискавъри 300

        Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
        Следващият път като заяде ,пробвай да размърдаш волана и същевременно да завърташ.
        Малко вероятно . Козата си сака пръч ма като уморих майстора с моя две брави на врата и багажника и сега бега като опарен . На едната валеше сняг на другата дъжд.Колега звънни па никой не знае...

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с превъртане на ключа - Дискавъри 300

          Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
          Следващият път като заяде ,пробвай да размърдаш волана и същевременно да завърташ.
          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
          Малко вероятно . Козата си сака пръч ма като уморих майстора с моя две брави на врата и багажника и сега бега като опарен . На едната валеше сняг на другата дъжд.Колега звънни па никой не знае...
          Намеква, че си заключва волана...
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с превъртане на ключа - Дискавъри 300

            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
            Намеква, че си заключва волана...
            Напълно е възможно.
            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с превъртане на ключа - Дискавъри 300

              Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
              Напълно е възможно.
              Именно!
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с превъртане на ключа - Дискавъри 300

                Попринцип нямам навик да си заключвам волана, но не е от това. Имате ли някой добър ключар около София, който може да погледне патрона ?

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с превъртане на ключа - Дискавъри 300

                  Първоначално публикуван от landyfan Преглед на мнение
                  ... И така махам и слагам ключа няколко пъти и в един момент просто се оправя, завъртам ключа и си паля. По-интересното е, че го прави веднъж-два пъти в годината, като не намирам никаква зависимост кога го прави. Карах го на ключар- смаза го , почисти го и след няколко месеца пак го направи. ...
                  Вътре има едни месингови пластинки, които се подреждат по ключа и позволяват въртене след това. С годините се поизтриват, ключа също и резултатът е описания. Когато ми се случи за първи път виках ключар, понеже въобще не успях да тръгна. Вторият път сам си разглобих патрона, измъкнах "виновната" пластинка, сглобих и толкова. Имаше и трети път, пак така се справих и поне две години не съм бутал там.
                  Е, вярно, че скоро може и с кламер да паля, като остане съвсем без пластинки вътре.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с превъртане на ключа - Дискавъри 300

                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    Вътре има едни месингови пластинки, които се подреждат по ключа и позволяват въртене след това. С годините се поизтриват, ключа също и резултатът е описания. Когато ми се случи за първи път виках ключар, понеже въобще не успях да тръгна. Вторият път сам си разглобих патрона, измъкнах "виновната" пластинка, сглобих и толкова. Имаше и трети път, пак така се справих и поне две години не съм бутал там.
                    Е, вярно, че скоро може и с кламер да паля, като остане съвсем без пластинки вътре.
                    Затва пластинките се запазват и се нагаждат Или като ти попадне ключалка-две от врата - запазваш пластините
                    Затова препоръчах да се обърне към ключар - аз навремето като го работех си обикалях и си купувах ключалки, че да имам за смяна
                    Най-добре е да се търсят десни ключалки - най-малко се използват
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с превъртане на ключа - Дискавъри 300

                      Малко ме притеснявва, че ако се захвана аз да го разглобявам, няма повече да запали джипа. Така на старата ми кола, ключа "леко" се беше поизносил и можех да си извадя ключа в запалено положение. Затова предпочитам намесана на специалист, но не ми се иска да го намеря на случаен принцип.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с превъртане на ключа - Дискавъри 300

                        Първоначално публикуван от landyfan Преглед на мнение
                        Здравейте колеги,
                        ОТ много време има един странен проблем на Диското. При нас е от 8 години и от време на време като вкарам ключа с желанието си да го запаля, ключа не иска въобще да завърти. И така махам и слагам ключа няколко пъти и в един момент просто се оправя, завъртам ключа и си паля. По-интересното е, че го прави веднъж-два пъти в годината, като не намирам никаква зависимост кога го прави. Карах го на ключар- смаза го , почисти го и след няколко месеца пак го направи. Според вас трябва ли да сменя целия патрон и някой имал ли е подобен проблем?
                        Благодаря.
                        Колега имам същия проблем, само дето ми се случва в доста повратни моменти, а точно когато съм се панирал най много може и за една бройка да откъртя ключалката.
                        За сега имам един крив ключ от цялата работа.

                        Забелязах една съчма която води ключа в улея.
                        Както ти каза по горе Иво, не пречи да се съберат повече глави и да се види на място проблема..... с подходящата скара и ...... други матряли

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с превъртане на ключа - Дискавъри 300

                          Колкото и да се съберете, ако не разбирате от ключалки няма какво да направите, освен да го счупите. Най-евентуално няма да можете и да го разглобите.
                          "Сачмата" едва ли води ключа - най-евентуално е елемента, който отговаря да не ти се заключва волана докато има ключ вътре.
                          Васко - козата си сака пръч, братле.
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с превъртане на ключа - Дискавъри 300

                            Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                            Колкото и да се съберете, ако не разбирате от ключалки няма какво да направите, освен да го счупите. Най-евентуално няма да можете и да го разглобите.
                            "Сачмата" едва ли води ключа - най-евентуално е елемента, който отговаря да не ти се заключва волана докато има ключ вътре.
                            Васко - козата си сака пръч, братле.
                            Наско освен за тебе като ключар се сещам за още един човек писал по горе
                            Та с него се виждаме по често и поканата както към landyfan е и към ivo-police.

                            Пък и сега имам и повод не само за ремонти да се почерпим.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с превъртане на ключа - Дискавъри 300

                              Ок - правилно си ме разбрал
                              Вижте от някъде ако може да си намерите една или повече ключалки от вратите - ще ви помогнат и за в бъдеще
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X