Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт на Rexton

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Лифт на Rexton

    Сега остава само да намерим собственик на Rexton който да даде 1135$ + доставката и после да сподели дали дали на всяко минаване през легнал полицай, но без 4-5 торби цимент отзад, му се преподрежда бакажника, че гледам пише HD +0-200, като на всички подобни лифткитове.

    Шегувам се, е донякъде, и предполагам , че кита не е лош за асфалт, но ни трябва ентусиаст с възможности.
    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 23-01-19, 22:03.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Лифт на Rexton

      С пръдня боя не става. Линка го посочих само да видиш че има такъв кит за Рекстън. В България има кой да ти го достави и за по—малко пари. Преди доста време остана един Рекстън от сложна сделка и реших че жената ще го кара. Добре но и аз му се качвах от време на време. Това е недоразумение във всеки един смисъл на думата. Така че реших да го подобря като монтирах въпросното окачване. Резултат беше в пъти по-добро пътно поведение. Това с багажника ставаше с оригиналното окачване. Нямам нищо против да си играете с влогови амортисьори, но да търдите че става е далеч от реалността.

      Коментар


      • #33
        От: Лифт на Rexton

        Май не си прочел какво написах.

        ... а всеки има право да си преправя техниката както си иска, и щом го кефат волгови амове, нека ги слага. Аз имам друго виждане.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          От: Лифт на Rexton

          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
          С пръдня боя не става. Линка го посочих само да видиш че има такъв кит за Рекстън. В България има кой да ти го достави и за по—малко пари. Преди доста време остана един Рекстън от сложна сделка и реших че жената ще го кара. Добре но и аз му се качвах от време на време. Това е недоразумение във всеки един смисъл на думата. Така че реших да го подобря като монтирах въпросното окачване. Резултат беше в пъти по-добро пътно поведение. Това с багажника ставаше с оригиналното окачване. Нямам нищо против да си играете с влогови амортисьори, но да търдите че става е далеч от реалността.
          А ти играл ли си си с волгови амортисьори? В противен случай имаме само едни приказки срещу други приказки.

          П.П. В момента карам американски картинг, тунингован от форумен разбирач с шарен "заводски" лифт-кит.
          Последно редактирано от коко келеша; 24-01-19, 05:04.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #35
            От: Лифт на Rexton

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            А ти играл ли си си с волгови амортисьори? В противен случай имаме само едни приказки срещу други приказки.
            Играл съм си с повече амортисьори от колкото можеш да си представиш. Построил съм над 100 коли, все някакъв опит ще съм натрупал
            Разговора се превръща в мерене на играчки. Всеки е свободен да се пребива както иска!

            Коментар


            • #36
              От: Лифт на Rexton

              Мислих да не пиша повече, ама..........
              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
              Така че реших да го подобря като монтирах въпросното окачване. Резултат беше в пъти по-добро пътно поведение. Това с багажника ставаше с оригиналното окачване.
              Нямам нищо против да си играете с влогови амортисьори, но да търдите че става е далеч от реалността.
              Точно с първото съм напълно съгласен и направих...............това, което направих.
              Но с второто не съм напълно.
              Не твърдя "че става". Или че е добро поне колкото Добинсоновото. Но за да се твърди, че не става според мен е необходимо човек не да е карал известно време нещо, ами поне да се е возил известно време. Целта не е да се сравняват и мерят половите органи на неща за 400лв. и за 2400 лв. А да се помогне на хората да подобрят нещо по колите си без да се лишават от единият си бъбрек. Иначе винаги може да се намери някой да каже, че спал със сестра ми- нищо че нямам такава.
              Така стигаме до нашумелите и така оплювани "волгови" амове. Джоу казва, че в руските форуми работили с опит-грешка без да мислят. Аз мисля, че и неговите 4 комплекта амове са проба грешка. Дори и така да е (въпреки че се съмнявам пишещите тук да са последните мислещи хора на планетата), те руснаците стигат до някакви решения. Които не са панацея или достойни за Нобелова награда, но решават много въпроси и са готови да ги споделят с другите. Та човекът от скапаните руски форуми, с който си контактувах писменно и по телефона, е много далече от Явор. Не е построил над 100 автомобила. Просто на неговият Рекстън (който естественно не е с волгови амове) и на няколко други е изпробвал 17 (седемнадесет) вида нови пружини и над 12 (дванадесет) вида нови амортисьора. И е разработил 2-3 варианта според нуждите на собствениците. И след това е "лифтнал" над 40 Рекстън-а и над 20 Кайрън-а. След многократни разговори с него, стигнах до извода, че за моите цели и начина на ползване на "джипа" един финансово щадящ и инвестиционно ненатоварващ вариант не би бил лош. И да не се получи - ще минимизирам загубите. Е да, ама се получи резултат, който напълно ме устройва. Устройва МЕН. Не си падам по хард изпълнения, пък и може би съм стар за такива. Просто предложих начин с минимални и достъпни средства да се постигне резултат. Без намерения да се сравнява и мери с Добинсън и Айрънмен. Въпреки 35 мм. и 50 мм. Минал съм вече 2000 км. с новото окачване, като 1900 са по асфалт. И ефектът е точно както Явор каза в пъти по-добро пътно поведение и минаване през "спящи" полицаи със скорост много по- голяма от преди без нужда от инвентаризация на багажника както беше преди. Без да взимаме предвид повдигането. Повтарям - не искам да кажа, че е добро колкото неговото! Но АЗ съм много доволен. А нали това е важното.
              И те така с "волговите" амортисьори. Не е лошо човек да пише за неща от личен опит, а не по презумпция да се отрича всичко.
              И последно - не е ли по-добре след като някой е работил "проба - грешка" да се опита да го спести на другите? Както предполагам Джоу ще сподели до какво и как е стигнал на нуждаещите се от помощ. Поне на мен ми е помагал винаги.
              Лек ден на всички.
              Венцислав Петров
              Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
              Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
              0889 62 8четири 6четири

              Коментар


              • #37
                От: Лифт на Rexton

                Моят личен, ама съвсем личен, опит е от 5г. и с Мусо, което съм си взел точно с цел заиграване.

                Темата е за Рекстън (който отпред е съвсем различен от Мусото) която чета, освен за обща култура, защото ми трябва нещо за асфалтова употреба, а Рекстън 2 с независимото окачване отзад е доста подходящ за това, и не мисля, че има какво да го пребори като цена/качество от съответните години.

                Рекстъна може да се вдигне леко с цел оптимизация за нашите реалности, но ясно, че за повече от черен път експлоатацията му е безсмислена.

                Ще следя темата с интерес, но дайте и някоя снимка.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #38
                  От: Лифт на Rexton

                  Напълно съм съгласен, че става за асфалт и само леки забежки по не трудни терени. Моята цел беше и е точно такава.
                  Моят обаче е Рекстън 2 и с цял мост отзад. И с изборът на режим на предаването положението леееко се подобри. Карам си по принцип само на задно. В снежно или кишаво време на фабричното автомачтично. Когато знам, че ще ми потрябва двойно (при мен това не е чак толкова често) си го включвам предварително. Бавните съм ги включвал само два пъти на пясъка.
                  И те така...
                  Венцислав Петров
                  Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                  Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                  0889 62 8четири 6четири

                  Коментар


                  • #39
                    От: Лифт на Rexton

                    Знам, че твоят е с цял мост.
                    Моят интерес е към тези модели които са AWD, по които у нас никой нищо не е правил, даже всички собственици на подобни с които съм говорил не знаят какво карат, а повода за приказка е бил някакъв проблем.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      Здравейте, искам да попитам кой е максималния размер гуми за стоков Рекстън 1ген. на R16, с цел повдигане, без да опират при каране в гората и натоварен.
                      Благодаря.
                      TLK LJ70 2.4td
                      Nissan Patrol 3.0 DI turbo Y61 GR

                      Коментар


                      • cecoa1
                        cecoa1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Като диаметър 245/75 R16, мисля е максимума, който със сигурност влиза. Което е малко над 30 инча, демек и 30-ски по другото означение също стават. 255/70 също влиза, той е с 10мм по-малък диаметър и с 10мм по-широка от 245/75.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X