Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт на Rexton

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лифт на Rexton

    Здравейте,колеги,отскоро караме Rexton 270 xdi и сме доволни от динамиката,комфорта и разхода на гориво.Обаче не ми харесва,че е малко поувиснал и при петима пътници и багаж при преминаване през неравности тампоните на купето удрят в моста.Накратко,ще ми се да го лифтна,но в разумни граници.Ако някой го е правил или знае от къде може да се поръчат нови оригинални или тунингови пружини и амортисьори,ще бъда благодарен,ако го сподели.

  • #2
    От: Лифт на Rexton

    Да си призная, не съм чел правилата на форума и не смея да публикувам линкове, но има специализирани сайтове само за окачване, за турбо или за диференциали...и т.н. Разтърси се с чичо Гугъл и виж какво предлагат в US и China. Ще ти излезе много по-евтино в някои случай да ги поръчаш отвън. Другия вариант е в Ратола или в една от няколкото фирми за корейски части ( 2 са за да бъдем точни ), но там ще са само оригинални. В Ратола цената им е завишена, но ако опреш с вариант в БГ и искаш оригиналните, свържи се с мен. Разполагам с отстъпки при тях.
    И последното, което се сещам е евентуално да ги потърсиш по характеристики и да вземеш подбни но от друга марка машина.

    Коментар


    • #3
      От: Лифт на Rexton

      Първоначално публикуван от gdstoichkov Преглед на мнение
      Да си призная, не съм чел правилата на форума и не смея да публикувам линкове, но има специализирани сайтове само за окачване, за турбо или за диференциали...и т.н. Разтърси се с чичо Гугъл и виж какво предлагат в US и China. Ще ти излезе много по-евтино в някои случай да ги поръчаш отвън. Другия вариант е в Ратола или в една от няколкото фирми за корейски части ( 2 са за да бъдем точни ), но там ще са само оригинални. В Ратола цената им е завишена, но ако опреш с вариант в БГ и искаш оригиналните, свържи се с мен. Разполагам с отстъпки при тях.
      И последното, което се сещам е евентуално да ги потърсиш по характеристики и да вземеш подбни но от друга марка машина.
      Благодаря за отзивчивостта,колега.Май ще се ориентирам към сваляне на пружини и търсене на такива с по-добри характеристики.

      Коментар


      • #4
        От: Лифт на Rexton

        Крънски пружини също са решение.А отпред с какво е ,торсиони или пружини.
        Румен Николов

        0888 358 572

        Коментар


        • #5
          От: Лифт на Rexton

          Първоначално публикуван от Николай Кесов Преглед на мнение
          Здравейте,колеги,отскоро караме Rexton 270 xdi и сме доволни от динамиката,комфорта и разхода на гориво.Обаче не ми харесва,че е малко поувиснал и при петима пътници и багаж при преминаване през неравности тампоните на купето удрят в моста.Накратко,ще ми се да го лифтна,но в разумни граници.Ако някой го е правил или знае от къде може да се поръчат нови оригинални или тунингови пружини и амортисьори,ще бъда благодарен,ако го сподели.
          Темата е старичка, но ме интересува дали си лифтнал джипката

          Коментар


          • #6
            От: Лифт на Rexton

            И мен ме интересува как си го лифтнал.

            Коментар


            • #7
              От: Лифт на Rexton

              Тъй, като и на мен ми се въртят идеи за лифт, поразгледах пазара и виждам че се прелагат пружини и амортисьори за лифт, за този модел на Рекстън. Окачването илиза към 800 лева, говоря за цена тук в България. Вариантите са 2,3 и 5 инча лифт. Това, което по-скоро е важно според мен е с колко инча/сантиметра, може да се лифтне Рекстъна, без да се налага удължаване на кормиен пръд и на скоростния лост ( за АТ кутия).Предлаганите окачвания са на Добинсон и Ловелс, пружини+амове, предни и задни.
              Рекстъна от пред е с пружини, не е с торсион.

              Коментар


              • #8
                От: Лифт на Rexton

                Какъв прът, какъв скоростен лост ?! Боди лифт ли имаш предвид ?

                Всичко над 2" води до много други и неоправдани проблеми след повдигането, а надявам се не забравяш, че отпред е с независимо окачване, което пък дори го изключва като възможност защото няма да имаш никакъв ход нагоре.
                Отзад при 2" над стоковият размер ще трябва да правиш корекция на панхарда.

                Общо взето, без фанатизъм, Рекстъна се вдига малко, което е достатъчно за 265/75/16 което е 32", които пък са достатъчни за горски разходки без притеснения, като изключваме екстремални изцепки за които си има орязани железа с тракторки.
                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 03-07-18, 12:30.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Лифт на Rexton

                  Имам в предвид лифт с окачването не боди лифт.
                  Иначе да, както казваш 2 инча е достатъчно. Правил ли си лифт на Рекстън ? имаш ли опит с ливтване на този модел? Можеш ли да споделиш някакви параметри за корекцията на панхарда при 2 инча лифт ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лифт на Rexton

                    При 1.5", което са 38mm, корекции не се налагат, та дори и до 5см, но това лесно се вижда на стенд.
                    Ако ти е смачкан 5-6см не са проблем.
                    Като погледнеш ъгъла на панхарда се вижда дали и колко е смачкан и се преценява какво и как да се прави.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лифт на Rexton

                      ... и ако все пак ти се занимава с прецизен реглаж отзад, панхарда лесно се прави регулируем.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лифт на Rexton

                        В такъв случай 2 инча = 5.08 см.
                        Ако приемем че до 5см не се налага корекция, то 2 инча е приемлив лифт.
                        Благодаря за инфото.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лифт на Rexton

                          Да се опитам да помогна и аз без претенции за компетентност.
                          В понеделник "лифтнахме" моя Рекстън. Разстоянието от центъра на джантите до арките се получи съответно 53 см. отзад и 50 см. отпред. Преди лифта бяха 48 с. и 45 см . Сменихме предни и задни пружини и задни амортисьори. Естествено не с оригинални. За да се избегнат евентуални вибрации в кардана подложихме под раздатката планка с дебелина 10 мм.
                          Основната и очевидна полза засега е, че возията и управлението на машината е неузнаваемо. Много по- добро в смисъл, че го няма това заклащане особено отзад при преминаване през неравности. Щом жена ми усети разликата само след километър - два и то като пътник и без никакви насоки от моя страна....Може би една идея (малка идея) по- твърда но за сметка на това много по-приятна. Поръчах и вече са готови две подложки за отпред с дебелина 10 мм. което е максимума без да се наложи смяна на болтовете (шпилките) на стойките. Целта е да се доближа до желаните 52 см. и 265/65/18 (виж за размерът на гумите не съм много сигурен). Мисля, че ще успеем да ги поставим без да сваляме макферсона, само с развиване отгоре и свиване на пружините. Че свалянето им не е чак толкова лесно - поне за нас. Операцията отне половин ден - 6 часа. Майсторчето работеше само с много малка помощ от мен. По мое скромно мнение моите предни амортисьори са сменяни по-рано, ама с такива от Рекстън 1, които са с по-ниска чашка. Иначе навсякъде пише, че с такава окомплектация отпред става 52 см. и кусур. Всичко над 52 отпред би било нездравосливно за полуоските. Както и всичко над 53-54 отзад, което водило до вибрации в кардана (в някои случаи даже и при по-малък лифт). Те (вибрациите) от друга страна се избягвали с горе споменатата пластина и при по-тежки случаи с скъсяване на стойката на опорния лагер. При мен при 53 см. и подложка отсъстват напълно.
                          Капиталовложения до тук - 400 лв. части за една седмица от Германия ( но 100% ги има и тук, само че аз предпочетох от там) ; 20 лв. части от тук и 120 лв. труд. Подложките засега мисля, че ще са подарък, а за поставянето ще видим другата седмица. На този етап съм много доволен от резултата.
                          Сега най- важното - необходимите части. Предни пружини KYB за Соренто, задни KILLEN за Шевролет Нива, задни амортисьори двойно действащи TRW за Волга. Това от Германия - пружините са Шведски, амовете не знам - марка TRW. От тук подложки за задни пружини 2 бр. и металните втулки за амортисьори задни за УАЗ Патриот. Само по частите може да се досетите откъде съм взел инфото.
                          Евентуално предстои закупуване на фланци, но това по-късно - засега "всичко е точно" !!!
                          Забравих да се похваля и с поставяне на ръчно включване на двойното предаване. Сега имам три режима фабричното автоматично, ръчно двойно и ръчно изключване на двойното (кара се само на задно). Според мен няма нужда да се предава постоянно част и на предното както е заводски, пък било то и минимална. Като "екстра" се появява и един съвсем нов режим - бавни само на задно. Наистина напълно ненужен, ама го има по принцип при желание.......
                          Лек ден и успех.
                          Последно редактирано от venciru; 06-12-18, 14:51. Причина: допълнение
                          Венцислав Петров
                          Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                          Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                          0889 62 8четири 6четири

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лифт на Rexton

                            Бавни само на задния мост си е хубаво нещо,особено при маневри с тежко ремарке или каравана.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лифт на Rexton

                              Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
                              Да се опитам да помогна и аз без претенции за компетентност.
                              В понеделник "лифтнахме" моя Рекстън. Разстоянието от центъра на джантите до арките се получи съответно 53 см. отзад и 50 см. отпред. Преди лифта бяха 48 с. и 45 см . Сменихме предни и задни пружини и задни амортисьори. Естествено не с оригинални. За да се избегнат евентуални вибрации в кардана подложихме под раздатката планка с дебелина 10 мм.
                              Основната и очевидна полза засега е, че возията и управлението на машината е неузнаваемо. Много по- добро в смисъл, че го няма това заклащане особено отзад при преминаване през неравности. Щом жена ми усети разликата само след километър - два и то като пътник и без никакви насоки от моя страна....Може би една идея (малка идея) по- твърда но за сметка на това много по-приятна. Поръчах и вече са готови две подложки за отпред с дебелина 10 мм. което е максимума без да се наложи смяна на болтовете (шпилките) на стойките. Целта е да се доближа до желаните 52 см. и 265/65/18 (виж за размерът на гумите не съм много сигурен). Мисля, че ще успеем да ги поставим без да сваляме макферсона, само с развиване отгоре и свиване на пружините. Че свалянето им не е чак толкова лесно - поне за нас. Операцията отне половин ден - 6 часа. Майсторчето работеше само с много малка помощ от мен. По мое скромно мнение моите предни амортисьори са сменяни по-рано, ама с такива от Рекстън 1, които са с по-ниска чашка. Иначе навсякъде пише, че с такава окомплектация отпред става 52 см. и кусур. Всичко над 52 отпред би било нездравосливно за полуоските. Както и всичко над 53-54 отзад, което водило до вибрации в кардана (в някои случаи даже и при по-малък лифт). Те (вибрациите) от друга страна се избягвали с горе споменатата пластина и при по-тежки случаи с скъсяване на стойката на опорния лагер. При мен при 53 см. и подложка отсъстват напълно.
                              Капиталовложения до тук - 400 лв. части за една седмица от Германия ( но 100% ги има и тук, само че аз предпочетох от там) ; 20 лв. части от тук и 120 лв. труд. Подложките засега мисля, че ще са подарък, а за поставянето ще видим другата седмица. На този етап съм много доволен от резултата.
                              Сега най- важното - необходимите части. Предни пружини KYB за Соренто, задни KILLEN за Шевролет Нива, задни амортисьори двойно действащи TRW за Волга. Това от Германия - пружините са Шведски, амовете не знам - марка TRW. От тук подложки за задни пружини 2 бр. и металните втулки за амортисьори задни за УАЗ Патриот. Само по частите може да се досетите откъде съм взел инфото.
                              Евентуално предстои закупуване на фланци, но това по-късно - засега "всичко е точно" !!!
                              Забравих да се похваля и с поставяне на ръчно включване на двойното предаване. Сега имам три режима фабричното автоматично, ръчно двойно и ръчно изключване на двойното (кара се само на задно). Според мен няма нужда да се предава постоянно част и на предното както е заводски, пък било то и минимална. Като "екстра" се появява и един съвсем нов режим - бавни само на задно. Наистина напълно ненужен, ама го има по принцип при желание.......
                              Лек ден и успех.
                              Я тука стана интересно. Аз мислех само да сложа по 5 см подложки и да вкарам 265/75 16. Качи снимки да видим как изглежда.
                              LZ1ACU

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X