Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
    .......Света е свободен всеки да кара каквото иска,стига да не пречи на другите...........
    Така де! Ама автомобилите с обратен (за даденото движение) волан са опасни. Пак казвам. Не случайно застрахователи увеличават премията с до 50%. Вервайте, направено е някакво проучване по въпроса.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #32
      От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

      Според мен, по-опасни са хилядите англичани, щъкащи из Европа, с английските си коли. И не тези, които от години имат къщи, в БГ да кажем, а екскурзиантите, които са за първи път в дясната половина на пътя.
      Българинът, който знае, какво кара, и как да го кара, едва ли е по-опасен от българския 18-годишен бой-рейсър, с отрязани пружини на 18-годишната турбинирана Хонда Сивик.
      Щото това лято в БГ видях (в огледалото на десноволанния ми Пинин) черна дълга "гега" с ляв волан, която караше с емблемата върху осевата линия. Направих му място, и хоп ... зад него на 1 (ЕДИН) метър бяла Q7-ица. Ми отпрашиха си така, избутвайки нас, простосмъртните в банкета. Включително и мен, смъртния враг на народа.

      По темата:

      Кормилна рейка. За тези с кутия, не съм сигурен, дали се различават кутиите. Евентуално кормилни накрайници.
      Странични огледала. Говорим за цялото огледало, ако е само стъклото - няма проблем, еднакви са.
      Евентуално задни светлини.
      Дреболийки по интериора, най вече ел.бутоните по корите на предните врати.
      Евентуално предни седалки.

      В момента не се сещам друго.

      п.п. В Англия са на почит JDM-ките, т.е. "джиповете" правени само за Япония, и продавани само в Япония. При тях може да има някаква разлика в частите, но не е фатално. Например моето CR-V е с 4 болта на джанта, а не с 5, както са всички останали. Обаче с 4 болта са половината модели леки Хонди от тия години, и са същите, като моите. Катализатора ми е по-дълъг от европейския, съответно средното гърне по-късо. Обаче ако ги преправиш, или си купиш и двете от европейско CR-V, няма проблем, заспива.

      Доколкото знам, в БГ части се поръчват по номер шаси. Затова, ако/като си купиш кола с десен волан, си намери един номер шаси от абсолютно същата (модел, година) с ляв волан.
      За поручване от Англия трябва да знаеш оригиналния английски регистрационен номер. Тук части се поръчват по рег.номер.
      Ако случайно купиш JDM-ка - нашия номер шаси е по-малък, 10 или 11 символа. Затова, докато си в Англия, намери някоя английска кола, като твоята и си запиши рег.номера, и евентуално 17-символния номер шаси.
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • #33
        От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

        Единствената разлика на английските автомобили от останалите европейски е, че жена ти ти мрънка от ляво, а не от дясно...
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #34
          От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

          Когато инфраструкурата е направена за волани от другата страна,тогава карайте и без ръце ако щете.В Б-г е за волани от лявата страна.Няма катастрофи,защото карат с 50км/ч извънградско и правят предпоставки за инциденти от останалите участници.За цените не искам да коментирам.Разберете,опасно е това което правите,въпроса е не дали,а кога.

          поздрави

          Коментар


          • #35
            От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

            Лично аз не бих седнал да карам автомобил с десен волан. Има екстремни ситуации когато се действа инстинктивно и грешното място на водача може да се окаже решаващо.
            Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

            Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

            Коментар


            • #36
              От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

              Тревогата е,че темата ще отпадне тогава и само тогава,когато автомобилите с централно разположен волан(джойстик или каквото и да е там) станат АБСОЛЮТНО задължителни.

              Коментар


              • #37
                От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                Джипката ми е с обратен волан и нямам никакви проблеми . Едно от предимствата е , че по-малко хора ми го искат на заем , да не кажа почти никой !!

                Коментар


                • #38
                  От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                  Колега Krasi-mir, благодаря за точния,изчерпателен и прецизен отговор. Колега Droba,принуждавате ме да ви отговоря във вашия стил :
                  Достатъчно е да не си социопат..........
                  Социопатско е да вменяваш вина АПРИОРИ, защото е безотговорно, а както знаем, това е основна черта на социопата, ефимерно казано по икиндия. Иначе съм го казал/тавтологията умишлена/ простичко и ясно малко по-напред:

                  В резюме: Питам в случай, че дясната дирекция е единственият шанс към даден момент да се сдобие човек с нещо читаво, а не лъскава и псевдо-престижна кочина за избиване на късопишковски комплекси,и с ясното съзнание на целият дискомфорт и повишен риск, който трябва да се компенсира с намалено удоволствие от шофирането, ама както казва народа " на сиромах човек и половин п*****ка му стига"
                  ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

                  Коментар


                  • #39
                    От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                    Знаех со, че ще се започне с глупостите. Колкото и да спестил при купуванетп, не можеш да прогледнеш под ъгъл= не виждаш какво става в насрещното платно когато си зад камион= изнасяш се прекалено много за да видиш= поставяш останалите на пътя в опастност.

                    "Докато мога да спестя и е разрешено, ще си купувам коли само с десен волан." Към това бих добавил и "докато можеш". Все някой ден отсреща ще идва Камаз...

                    Типично...
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #40
                      От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                      С пълна убеденост твърдя, че шофьор на когото нервите не позволяват да кара зад камион повече от пет минути преди да предприеме изпреварване е по-опасен от такъв каращ автомобил с десен волан. Също толкова убедено твърдя, че такъв шофьор в автомобил с десен волан действително би бил много по-опасен.

                      И нещо не разбрах от един по-горен пост - автомобила с десен волан се кара с 50 км/ч когато не може да изпревари ДРУГ който кара с тази скорост по друга причина (напр. защото е тежък). Та не разбрах с какво ТОЙ затормозява останалите участници в движението и какви предпоставки за инцидент създава? Може би образуване на "колона" от два автомобила? Тогава всички над 200 к.с. само снижават рисковете на пътя.....
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #41
                        От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                        шофьор на когото нервите не позволяват да кара зад камион повече от пет минути преди да предприеме изпреварване...
                        За съжаление, това са около 75% от шофьорите. Цялата организация на движението по пътищата всъщност е съобразена с тях. И не помага.

                        Правилото "неуверен не изпреварвай" е много полезно, за съжаление практиката го редуцира до "не изпреварвай срещу очевидна пречка". Поради това и стремежът пречките да са по-очевидни.

                        Коментар


                        • #42
                          От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                          Провокиран от темата, реших най-сетне да пробвам що е това десен волан. За целта се качих във возилото на един познат, който държи да има оригинален ЛР Дефендер от старите. Е надвил си човека на масрафа купил си англииски. Та по същество: след като се качих на шоферското място ме хвана скомина, все едно съм си изрязал ноктите и драскам по тавана, абе много куцо чуство. После си наложих да не скъсам синджира и да се опитам да подкарам. Е нема такава кривина да ръчкам с лявата ръка и скоростите наопаки. Е издържах 50 метра и се отказах. Това за мен си е мазохизъм.
                          Според мен всеки, който се реши на такава стъпка, първо трябва да реши сам за себеси дали може да преодолее тази психическа бариера. След това идват наред и останалите проблеми с маниер и техника на каране, безопасност и т.н., които споменават колегите по горе.
                          Аз определено не го възприемам, та ако ще да е ТЛК80 за 10€, просто не ми се връзва на съзнанието и навиците, а ако трябва да го карам сигурно ще съм прима камикадзе.
                          Тука сработи вътрешния ми правилник, независимо от официалните правила и нормативна уредба (в случая е разрешено), аз сам за себе си не се чуствам подготвен за такова приключение. Може би ще ме разберете за това чувство: по пътя сте виждали сигурно места със завои, на които въпреки липсата на видимост по една или друга причина не са сложили знак за забранено изпреварване и официално имате право да изпреварите. Ама въпреки това ако сте там и трябва да изпреварите, вътрешно се здържате и не го правите, защото подсъзнателно знаете, че може нещо да идва отсреща и чакате да дойде участак където виждате надлъж и на шир какво става...
                          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                          Коментар


                          • #43
                            От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            За съжаление, това са около 75% от шофьорите. Цялата организация на движението по пътищата всъщност е съобразена с тях. И не помага.

                            Правилото "неуверен не изпреварвай" е много полезно, за съжаление практиката го редуцира до "не изпреварвай срещу очевидна пречка". Поради това и стремежът пречките да са по-очевидни.
                            ОК, но нали знаеш какво казват IBM - машините трябва да работят, хората трябва да мислят. Когато обърнеш това правило тръгваш по една наклонена плоскост по която позицията на волана може да се нареди на подходящото място сред "задължителните" трибуквени системи за сигурност и рано или късно ще ти бъде представено "неуспоримо" доказателство за това, че смарта е безопасна кола, а 80-тката не е....
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • #44
                              От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                              [QUOTE=Сианга;2300812]Лично аз не бих седнал да карам автомобил с десен волан. Има екстремни ситуации когато се действа инстинктивно и грешното място на водача може да се окаже решаващо.[/QUOTEАз също.Не стига,че самото шофиране си е само по себе си едно доста рисково занимание,та ще си усложнявам живота допълнително,и то само за да карам кола,която финансово не мога да си позволя-просто не си струва...Понякога преди изпреварване,за части от секундата надниквам с леко изнасяне и веднага решавам-изпреварвам или не?Как да го правя с десен волан,дори и съм чувал,че някои си монтират камера отляво и тя предава вътре на мониторче какво става напред и все пак мисля,че е излишен риск

                              Коментар


                              • #45
                                От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                                Е не може да обясниш на Бай ти Ганя,че за 1000 паунда ще кара кола,където У село само по ТВ са я давали..

                                поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X