Страница 2 от 4 ПървиПърви 1 2 3 4 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 63

Тема: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

Място
    Бургас
    Публикации
    4,509
    Точки (при гласуване)
    25

По подразбиране От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

Толкова много има писано тук за десния волан...

Кратките отговори са два:

1."Безплатен обяд няма"
    2."Получаваш това за което плащаш"
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

Място
    Русе
    Публикации
    133
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

Предлагам да не пипаме "заслепяването" защото ще пишем до Коледа.Последните 9(девет) години карам 1500км седмично.Заслепяване,което да свържа с десен волан не ми идва на ум.Но и за заслепяване на северозапад от Унгария-също.Направи като арабите:"Попитай Жената и направи обратното на това,което е казала:".С цялото ми уважение и други чувства към жените.

Място
    Willand UK / Момин Проход Сф-О
    Публикации
    1,031
    Точки (при гласуване)
    10

Абсолютно точно, особено т.2 - Получаваш това, за което плащаш!
    Най-вече, ако дойдеш и го платиш сам. Вероятността да платиш, и да получиш нещо, за което не знаеш още колко ще плащаш, клони към нула.

п.п. Нерегулираните фарове = НЕполучаване на сертификат за МОТ. Свободните интерпретации по темата, на двора, срещу стената на гаража ... не минават.
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda JAZZ GD1 L13A1 i-dsi

icerunner е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,782
    Точки (при гласуване)
    30

С ясното съзнание, че писането в темата "за" и "против" е съвършено безсмислено, заради статистиката ще си споделя личните впечатления. От 3 години един от джиповете ми е с десен волан. Причината определено не е в цената, тъй като тя е около двойна на "подобни" с ляв волан, просто това което търсих се предлага много рядко и за 5 години търсене най-доброто което видях беше с произход Япония.
    И така:
    "Свикване" с обратния волан - докарах колата на ход от Холандия и това за мен беше напълно достатъчно за свикване. Още известен период се налюдаваше блондинско поведение от моя страна, когато вместо мигач пускам чистачки. Аналогични прояви обаче съм виждал при смяна на различни автомобили от други хора. Всъщност, драмата в редуването на автоматични и ръчни скорости според мен е много по-голяма. Тъй като ежедневно карам различни коли с ляв волан и една с десен уверено твърдя, че за мен разликата в "усещането" и адаптацията между две различни коли с ляв волан и да кажем два патрола единя с ляв, другия с десен е напълно съпоставима.

Видимост. В градски условия и с патрол разлика практически не се открива (карам 2 един с ляв и един с десен волан). По магистрала също. По път със завои има голяма разлика разбира се в полза на левия волан. Разбира се става дума само при изпреварване. Ако човек "кара" това е съществен проблем. Ако е спокоен и не бърза не би могло да създаде допълнителна опасност. Когато пътувам от София до морето с напълно натоварен джип, с ЛЯВ волан имам не повече от 10 изпреварвания общо. От тях 3-4 са с каквото и да е ограничение във видимостта. Когато карам с десния волан просто НЕ ЗАПОЧВАМ изобщо тези изпреварвания. Това води до общо забавяне от 3-4 по 1-5 минути и това изобщо не ме притеснява когато съм тръгнал на дълъг път. Предполагам, че би било сериозна пречка за мен, ако по този начин трябваше да върша работа.

Влизане на паркинг с бариера Съществено неудобство, но рядко. Ако тръгнем да сравняваме такива неща....по често използвам предимството да питам пешеходци за посоката от "лесната" страна.

П.П. Чакам да видя отзиви за видимостта на макларън Ф1 и направо забраната му за движение както в страните с ляво, така и в тези с дясно движение
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

Място
    Ямбол,Gandia-Испания
    Публикации
    1,274
    Точки (при гласуване)
    12

Нямам никакво намерение да влизам в преки дискусии,затова по темата.Недостатъците по отношение на фаровете са факт,но са решими и то с неголям финансов ресурс.Недостатъка при изпреварване също е факт,но и той има решение-по-кротко и с повече мисъл.
    Дали автомобил с десния волан има предимства или недостатъци-зависи от гледната точка;от това какво искаме и какъв компромис можем да направим..Отговора ми към колегата пуснал темата е-лично за мен автомобилите ми с десен волан отговарят на изискванията ми:-ниска цена;съответстващ на цената комфорт;функционалност.Това ме задоволява напълно.
    Нека силата да бъде с нас!
    Suzuki Grand Vitara XL7
    0882 699 100

Място
    София
    Публикации
    490
    Точки (при гласуване)
    13

Имам паджеро с десен волан - из града и гората не намирам разлика. Комбинацията с автоматична кутия го прави лесен и управление в градска среда и за най големия дилетант (пробвано). Единствено мигачи и чистачки са по голям проблем за несвикналите. Карам го определено доста по внимателно от нормална лека кола, а трябваше да е обратно. За дълъг път: имам приятели, които минават доста километри из България с десен волан, та казват че не е проблем, но не е приятно (особено за возещия се). За дълго си имам други техники и не се връзвам да пътувамс него. Като цяло: ако е джип и/или не е основна кола - става, за основна не бих се занимавал.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Място
    Бургас
    Публикации
    105
    Точки (при гласуване)
    7

Благодаря на всички колеги за споделените мнения, някои от които са почти академично кратки,разбираеми и полезни в крайна сметка : Александър Манушев.Не разбрах обаче има ли разлика в цените на авточастите / лява и дясна дирекция/, ако естествено, има и разлика в самите части и ако да, проблемна ли е тяхната наличност в БГ? Извинявам се, ако на някой му е прозвучало тъпо този въпрос-на самия мен не ми звучи особено логично, но маса явления и неща съществуват, без да е открита логична връзка и от най-умните., а пък това ме гложди някак си,та питам

Място
    София
    Публикации
    3,680
    Точки (при гласуване)
    18

Чак па да има разлика в цените на частите не вярвам. Най-много да има някаква разлика по кормилното управление.
    А иначе автомобилите с десен волан са перфектни в Тези 59 държави, както и в останалите 17 зависими територии.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

Място
    Балчик - Bergen
    Публикации
    2,596
    Точки (при гласуване)
    28

Цитат Мнение на old tramp Преглед на публикациите
    .....маса явления и неща съществуват, без да е открита логична връзка и от най-умните., а пък това ме гложди някак си,та питам
    Няма нужда да си умен. Достатъчно е да не си социопат за да ти се изяснят няколко дреболии около карането на автомобил, непредвиден за местните условия. По евтини са защото са неудобни и опасни. Да играеш на руска рулетка с 2 тона желязо не трябва да е евтино а направо безплатно. Силно неприятното в случая е че подобни експерименти включват и семейството ми без никой да го е питал дали му се играе.
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

Място
    Самоков
    Публикации
    3,402
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    19

Супер,дай боже повече такива мнения,докато е така ще карам коли с десен волан ,такива които с ляв не мога да си позволя,а пък и техническото им състояние е много по-добро от италянските кошници.Колкото за джиповете няма проблем ,то дерето ти е все от едната страна,дали си с ляв или десен волан.То половината свят кара с десен волани няма драма от това.Аз мога да карам и с волан на тавана стига да ми струва всяка година нова кола за една трета от такава с ляв и да мога да я продам на части за толкова,даже понякога и с печалба за колкото съм я взел.А и нещо в реда на шегата -При нас леви работи не държи ме.И сега карам Мерцедес -ц-240 спорт който закупих от Англия за под 1000 лири(по точно за 950),за кола 2002г тук искат една торба с пари,а дали със самолет или с кола аз,все трябва да се прибирам от там.Проблема е че тук за регистрация ми взеха 520лв -грешни пари ,не че похарчих 1000лв за докарване.Света е свободен всеки да кара каквото иска,стига да не пречи на другите.За толкова години на пътя,и аз,съм виждал само две коли с десен волан катастрофирали,като едната Хонда акорд беше скочила на един завой в едно дере.

Място
    София
    Публикации
    3,680
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на r_vardarov Преглед на публикациите
    .......Света е свободен всеки да кара каквото иска,стига да не пречи на другите...........
    Така де! Ама автомобилите с обратен (за даденото движение) волан са опасни. Пак казвам. Не случайно застрахователи увеличават премията с до 50%. Вервайте, направено е някакво проучване по въпроса.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

Място
    Willand UK / Момин Проход Сф-О
    Публикации
    1,031
    Точки (при гласуване)
    10

Според мен, по-опасни са хилядите англичани, щъкащи из Европа, с английските си коли. И не тези, които от години имат къщи, в БГ да кажем, а екскурзиантите, които са за първи път в дясната половина на пътя.
    Българинът, който знае, какво кара, и как да го кара, едва ли е по-опасен от българския 18-годишен бой-рейсър, с отрязани пружини на 18-годишната турбинирана Хонда Сивик.
    Щото това лято в БГ видях (в огледалото на десноволанния ми Пинин) черна дълга "гега" с ляв волан, която караше с емблемата върху осевата линия. Направих му място, и хоп ... зад него на 1 (ЕДИН) метър бяла Q7-ица. Ми отпрашиха си така, избутвайки нас, простосмъртните в банкета. Включително и мен, смъртния враг на народа.

По темата:

Кормилна рейка. За тези с кутия, не съм сигурен, дали се различават кутиите. Евентуално кормилни накрайници.
    Странични огледала. Говорим за цялото огледало, ако е само стъклото - няма проблем, еднакви са.
    Евентуално задни светлини.
    Дреболийки по интериора, най вече ел.бутоните по корите на предните врати.
    Евентуално предни седалки.

В момента не се сещам друго.

п.п. В Англия са на почит JDM-ките, т.е. "джиповете" правени само за Япония, и продавани само в Япония. При тях може да има някаква разлика в частите, но не е фатално. Например моето CR-V е с 4 болта на джанта, а не с 5, както са всички останали. Обаче с 4 болта са половината модели леки Хонди от тия години, и са същите, като моите. Катализатора ми е по-дълъг от европейския, съответно средното гърне по-късо. Обаче ако ги преправиш, или си купиш и двете от европейско CR-V, няма проблем, заспива.

Доколкото знам, в БГ части се поръчват по номер шаси. Затова, ако/като си купиш кола с десен волан, си намери един номер шаси от абсолютно същата (модел, година) с ляв волан.
    За поручване от Англия трябва да знаеш оригиналния английски регистрационен номер. Тук части се поръчват по рег.номер.
    Ако случайно купиш JDM-ка - нашия номер шаси е по-малък, 10 или 11 символа. Затова, докато си в Англия, намери някоя английска кола, като твоята и си запиши рег.номера, и евентуално 17-символния номер шаси.
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda JAZZ GD1 L13A1 i-dsi

mohera е офлайн
    Стоян Пировски
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    гр.Мизия
    Публикации
    2,598
    Точки (при гласуване)
    19

Единствената разлика на английските автомобили от останалите европейски е, че жена ти ти мрънка от ляво, а не от дясно...
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

Място
    на Село
    Публикации
    3,540
    Точки (при гласуване)
    18

Когато инфраструкурата е направена за волани от другата страна,тогава карайте и без ръце ако щете.В Б-г е за волани от лявата страна.Няма катастрофи,защото карат с 50км/ч извънградско и правят предпоставки за инциденти от останалите участници.За цените не искам да коментирам.Разберете,опасно е това което правите,въпроса е не дали,а кога.

поздрави
    ∑ (hours) = Life
    "When the messenger of misery visits you,WHAT are you going to do,WHAT will keep you in the game....?"

Място
    София
    Публикации
    499
    Точки (при гласуване)
    10

Лично аз не бих седнал да карам автомобил с десен волан. Има екстремни ситуации когато се действа инстинктивно и грешното място на водача може да се окаже решаващо.
    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

Място
    Русе
    Публикации
    133
    Точки (при гласуване)
    7

Тревогата е,че темата ще отпадне тогава и само тогава,когато автомобилите с централно разположен волан(джойстик или каквото и да е там) станат АБСОЛЮТНО задължителни.

Публикации
    182
    Точки (при гласуване)
    12

Джипката ми е с обратен волан и нямам никакви проблеми . Едно от предимствата е , че по-малко хора ми го искат на заем , да не кажа почти никой !!

Място
    Бургас
    Публикации
    105
    Точки (при гласуване)
    7

Колега Krasi-mir, благодаря за точния,изчерпателен и прецизен отговор. Колега Droba,принуждавате ме да ви отговоря във вашия стил :
    Достатъчно е да не си социопат..........
    Социопатско е да вменяваш вина АПРИОРИ, защото е безотговорно, а както знаем, това е основна черта на социопата, ефимерно казано по икиндия. Иначе съм го казал/тавтологията умишлена/ простичко и ясно малко по-напред:

В резюме: Питам в случай, че дясната дирекция е единственият шанс към даден момент да се сдобие човек с нещо читаво, а не лъскава и псевдо-престижна кочина за избиване на късопишковски комплекси,и с ясното съзнание на целият дискомфорт и повишен риск, който трябва да се компенсира с намалено удоволствие от шофирането, ама както казва народа " на сиромах човек и половин п*****ка му стига"

NIKSD е офлайн
    Николай Александров
    Старши участник | ОС || +ПЛ |
    Място
    San Diego, California
    Публикации
    5,196
    Точки (при гласуване)
    29

Знаех со, че ще се започне с глупостите. Колкото и да спестил при купуванетп, не можеш да прогледнеш под ъгъл= не виждаш какво става в насрещното платно когато си зад камион= изнасяш се прекалено много за да видиш= поставяш останалите на пътя в опастност.

"Докато мога да спестя и е разрешено, ще си купувам коли само с десен волан." Към това бих добавил и "докато можеш". Все някой ден отсреща ще идва Камаз...

Типично...
    "Докато има търпимост към всичко извън правилата, нещата ще са така."- Джамбазов
    Приста-НЕ! Виж тази тема-
    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=138197

icerunner е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,782
    Точки (при гласуване)
    30

С пълна убеденост твърдя, че шофьор на когото нервите не позволяват да кара зад камион повече от пет минути преди да предприеме изпреварване е по-опасен от такъв каращ автомобил с десен волан. Също толкова убедено твърдя, че такъв шофьор в автомобил с десен волан действително би бил много по-опасен.

И нещо не разбрах от един по-горен пост - автомобила с десен волан се кара с 50 км/ч когато не може да изпревари ДРУГ който кара с тази скорост по друга причина (напр. защото е тежък). Та не разбрах с какво ТОЙ затормозява останалите участници в движението и какви предпоставки за инцидент създава? Може би образуване на "колона" от два автомобила? Тогава всички над 200 к.с. само снижават рисковете на пътя.....
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

Страница 2 от 4 ПървиПърви 1 2 3 4 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Твърдите куфари - предимства и недостатъци
    От milentv във форум Екипировка
    Отговори: 159
    Последно мнение: 03-10-18, 23:21
  2. Джип Вранглер 4,0 предимства и недостатъци .
    От GOLDY-Владиан Христов във форум JEEP
    Отговори: 78
    Последно мнение: 04-07-18, 08:47
  3. АТВ Предимства и недостатъци
    От ta4kata risk-gabrovo във форум Избор на ATV
    Отговори: 18
    Последно мнение: 11-01-10, 17:25
  4. Отговори: 237
    Последно мнение: 19-06-09, 19:31
  5. АЕЦ- предимства и недостатъци
    От п-к A.Moralez във форум Наука и образование
    Отговори: 96