Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

    Колеги, отворих темата не от гъзария и тарикатлък, а от немотия....... Споделям всичко казано до тук, но мисля, че основният фактор за безопасността на шофиране се намира в ЗАДКОРМИЛНОТО устройство........
    <"Свиквало се"... Колко трябва да си свикнал, че да започнеш да виждаш какво става в насрещното платно, като си седнал на дясната седалка а пред тебе е ТИР?> с подържането на по-голяма дистанция,колега, а не да се вреш в г@за му на ТИРа-там само пушек и кал...
    <А с левият там как е?> ми не знам, отидохме със самолет......
    <Не е само до стереотип.......> Spot On
    В резюме: Питам в случай, че дясната дирекция е единственият шанс към даден момент да се сдобие човек с нещо читаво, а не лъскава и псевдо-престижна кочина за избиване на късопишковски комплекси,и с ясното съзнание на целият дискомфорт и повишен риск, който трябва да се компенсира с намалено удоволствие от шофирането, ама както казва народа " на сиромах човек и половин п*****ка му стига"
    ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

    Коментар


    • #17
      От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

      В UK подръжката е скъпа и изискванията за прегледите са високи.Освен това хората искат да си карат новите коли,защото лизинговите схеми са достъпни.Преди влизането на БГ в ЕС,цените на колите в UK си бяха просто "сладурански".Но след това като се започна един експорт за контитента и цените почнаха да се вдигат.Все още обаче,се намират автомобили на прилични цени.
      Имам Сузуки Витара,Пежо 406,Форд Мондео 2.0 ТДДИ,Опел Астра 1.4 16,Мицубиши ФТО всички с десен волан.Единствения проблем с подръжката възникна при смяна кормилната рейка на Форда-донесох си я от UK.Сменял съм доста неща по колите,като частите са закупувани от БГ и по тази причина подръжката ми излиза като на автомобил с лява дирекция.На нито един автомобил не съм сменял фаровете.Регулират ми ги в сервиза,като ми поставят лепенки. В заключение -нямам никакви финансови проблеми с подръжката.
      Нямам никакъв проблем и с управлението на автомобилите по пътищата.По внимателен съм когато изпреварвам камиони,но и за това намерих лесното.Никога не карам на близка дистанция зад камиони.По този начин си увеличавам зрителния ъгъл към лявата лента.Видя ли,че е чисто и газ.6 години си карам колите в БГ и по Европа и съм нямал нито един критичен момент.Както се казва всеки,знае себе си.
      В заключение-за едни същи пари в UK си намирам значително по-запазен автомобил,отколкото тук.Предстои ми закупуването и на още един автомобил и нито за момент не съм си и помислял да си го купувам от БГ или близки нам страни.
      Нека силата да бъде с нас!
      Suzuki Grand Vitara
      +34 642 91 4154

      Коментар


      • #18
        От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

        Първоначално публикуван от Радо Метала Преглед на мнение
        ...поставят лепенки. ... всеки,знае себе си.
        Лепенките са за временно пребиваване в страна с обратно движение. Теоретично не се допускат такива автомобили за регистрация. Лепенките премахват само част от заслепяването на насрещните и не осигуряват осветяване на площта край пътя.

        Та, всеки знае себе си.

        Коментар


        • #19
          От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

          "Въпрос на вкус.",казал конят на магарето и се близнал под опашката.Всеки си преценява сам.Аз сигурно ще предпочета да ходя пеш,нежели да си купя кола с десен волан тук.Психолозите казват,че като си смениш колата 6(шест) месеца си рисков фактор.В крайна сметка е въпрос на междуушно пространство,но пък кое ли не е.Късмет при избора и успех със"свиквачката"

          Коментар


          • #20
            От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

            Не ме разбирайте погрешно, не толерирам купуването, и карането на кола с десен волан в БГ. Но дайте да помогнем на човека да си изгради правилна представа по зададения от него въпрос.

            Лепенките?!
            Съгласен съм с Ясен, че теоретично не трябва да се регистрира кола с лепенки. Даже и на практика трябва да е така. И задния габарит за мъгла трябва да е отляво.

            Обаче ... заслепяването ...
            Кадърно залепени лепенки + кадърно регулирани фарове изобщо не заслепяват. Лепенките отрязват т.нар. "кик"(англ.), т.е. онова повдигане на светлината отстрани. Ми че те почти всички заводски ксенони го нямат това повдигане. Идеята на това повдигане е по-скоро да виждаш знаците, отколкото да виждаш всички опасни неща, на които по принцип мястото им не е там, край пътя. Тва извън населени места. В населени места си има улично осветление. Да, ама не ... и в БГ. В БГ свободно можеш да си боднеш едно ксенонче на рефлекторния фар с релефно стъкло ... и стой та гледай ... кой заслепява повече?!
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • #21
              От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

              Толкова много има писано тук за десния волан...

              Кратките отговори са два:

              1."Безплатен обяд няма"
              2."Получаваш това за което плащаш"
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #22
                От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                Предлагам да не пипаме "заслепяването" защото ще пишем до Коледа.Последните 9(девет) години карам 1500км седмично.Заслепяване,което да свържа с десен волан не ми идва на ум.Но и за заслепяване на северозапад от Унгария-също.Направи като арабите:"Попитай Жената и направи обратното на това,което е казала:".С цялото ми уважение и други чувства към жените.

                Коментар


                • #23
                  От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                  Абсолютно точно, особено т.2 - Получаваш това, за което плащаш!
                  Най-вече, ако дойдеш и го платиш сам. Вероятността да платиш, и да получиш нещо, за което не знаеш още колко ще плащаш, клони към нула.

                  п.п. Нерегулираните фарове = НЕполучаване на сертификат за МОТ. Свободните интерпретации по темата, на двора, срещу стената на гаража ... не минават.
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • #24
                    От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                    С ясното съзнание, че писането в темата "за" и "против" е съвършено безсмислено, заради статистиката ще си споделя личните впечатления. От 3 години един от джиповете ми е с десен волан. Причината определено не е в цената, тъй като тя е около двойна на "подобни" с ляв волан, просто това което търсих се предлага много рядко и за 5 години търсене най-доброто което видях беше с произход Япония.
                    И така:
                    "Свикване" с обратния волан - докарах колата на ход от Холандия и това за мен беше напълно достатъчно за свикване. Още известен период се налюдаваше блондинско поведение от моя страна, когато вместо мигач пускам чистачки. Аналогични прояви обаче съм виждал при смяна на различни автомобили от други хора. Всъщност, драмата в редуването на автоматични и ръчни скорости според мен е много по-голяма. Тъй като ежедневно карам различни коли с ляв волан и една с десен уверено твърдя, че за мен разликата в "усещането" и адаптацията между две различни коли с ляв волан и да кажем два патрола единя с ляв, другия с десен е напълно съпоставима.

                    Видимост. В градски условия и с патрол разлика практически не се открива (карам 2 един с ляв и един с десен волан). По магистрала също. По път със завои има голяма разлика разбира се в полза на левия волан. Разбира се става дума само при изпреварване. Ако човек "кара" това е съществен проблем. Ако е спокоен и не бърза не би могло да създаде допълнителна опасност. Когато пътувам от София до морето с напълно натоварен джип, с ЛЯВ волан имам не повече от 10 изпреварвания общо. От тях 3-4 са с каквото и да е ограничение във видимостта. Когато карам с десния волан просто НЕ ЗАПОЧВАМ изобщо тези изпреварвания. Това води до общо забавяне от 3-4 по 1-5 минути и това изобщо не ме притеснява когато съм тръгнал на дълъг път. Предполагам, че би било сериозна пречка за мен, ако по този начин трябваше да върша работа.

                    Влизане на паркинг с бариера Съществено неудобство, но рядко. Ако тръгнем да сравняваме такива неща....по често използвам предимството да питам пешеходци за посоката от "лесната" страна.

                    П.П. Чакам да видя отзиви за видимостта на макларън Ф1 и направо забраната му за движение както в страните с ляво, така и в тези с дясно движение
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #25
                      От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                      Нямам никакво намерение да влизам в преки дискусии,затова по темата.Недостатъците по отношение на фаровете са факт,но са решими и то с неголям финансов ресурс.Недостатъка при изпреварване също е факт,но и той има решение-по-кротко и с повече мисъл.
                      Дали автомобил с десния волан има предимства или недостатъци-зависи от гледната точка;от това какво искаме и какъв компромис можем да направим..Отговора ми към колегата пуснал темата е-лично за мен автомобилите ми с десен волан отговарят на изискванията ми:-ниска цена;съответстващ на цената комфорт;функционалност.Това ме задоволява напълно.
                      Нека силата да бъде с нас!
                      Suzuki Grand Vitara
                      +34 642 91 4154

                      Коментар


                      • #26
                        От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                        Имам паджеро с десен волан - из града и гората не намирам разлика. Комбинацията с автоматична кутия го прави лесен и управление в градска среда и за най големия дилетант (пробвано). Единствено мигачи и чистачки са по голям проблем за несвикналите. Карам го определено доста по внимателно от нормална лека кола, а трябваше да е обратно. За дълъг път: имам приятели, които минават доста километри из България с десен волан, та казват че не е проблем, но не е приятно (особено за возещия се). За дълго си имам други техники и не се връзвам да пътувамс него. Като цяло: ако е джип и/или не е основна кола - става, за основна не бих се занимавал.
                        [SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • #27
                          От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                          Благодаря на всички колеги за споделените мнения, някои от които са почти академично кратки,разбираеми и полезни в крайна сметка : Александър Манушев.Не разбрах обаче има ли разлика в цените на авточастите / лява и дясна дирекция/, ако естествено, има и разлика в самите части и ако да, проблемна ли е тяхната наличност в БГ? Извинявам се, ако на някой му е прозвучало тъпо този въпрос-на самия мен не ми звучи особено логично, но маса явления и неща съществуват, без да е открита логична връзка и от най-умните., а пък това ме гложди някак си,та питам
                          ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

                          Коментар


                          • #28
                            От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                            Чак па да има разлика в цените на частите не вярвам. Най-много да има някаква разлика по кормилното управление.
                            А иначе автомобилите с десен волан са перфектни в Тези 59 държави, както и в останалите 17 зависими територии.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #29
                              От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                              Първоначално публикуван от old tramp Преглед на мнение
                              .....маса явления и неща съществуват, без да е открита логична връзка и от най-умните., а пък това ме гложди някак си,та питам
                              Няма нужда да си умен. Достатъчно е да не си социопат за да ти се изяснят няколко дреболии около карането на автомобил, непредвиден за местните условия. По евтини са защото са неудобни и опасни. Да играеш на руска рулетка с 2 тона желязо не трябва да е евтино а направо безплатно. Силно неприятното в случая е че подобни експерименти включват и семейството ми без никой да го е питал дали му се играе.
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • #30
                                От: ДЕСЕН ВОЛАН- ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ ВЪВ ФИНАНСОВ АСПЕКТ, А И НЕ САМО

                                Супер,дай боже повече такива мнения,докато е така ще карам коли с десен волан ,такива които с ляв не мога да си позволя,а пък и техническото им състояние е много по-добро от италянските кошници.Колкото за джиповете няма проблем ,то дерето ти е все от едната страна,дали си с ляв или десен волан.То половината свят кара с десен волани няма драма от това.Аз мога да карам и с волан на тавана стига да ми струва всяка година нова кола за една трета от такава с ляв и да мога да я продам на части за толкова,даже понякога и с печалба за колкото съм я взел.А и нещо в реда на шегата -При нас леви работи не държи ме.И сега карам Мерцедес -ц-240 спорт който закупих от Англия за под 1000 лири(по точно за 950),за кола 2002г тук искат една торба с пари,а дали със самолет или с кола аз,все трябва да се прибирам от там.Проблема е че тук за регистрация ми взеха 520лв -грешни пари ,не че похарчих 1000лв за докарване.Света е свободен всеки да кара каквото иска,стига да не пречи на другите.За толкова години на пътя,и аз,съм виждал само две коли с десен волан катастрофирали,като едната Хонда акорд беше скочила на един завой в едно дере.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X