Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да видим: Има ли компонент по окачването, който дори и -----

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да видим: Има ли компонент по окачването, който дори и -----

    да се счупи няма да е фатално?

  • #2
    Не знам на какво казваш компонент. Счупването на каквото и да било в окачването на нормално поддържана кола не може да бъде фатално, ходовата част е система от агрегати, която се развива успешно примерно 200 години. Всички най-съвременни системи са бледи копия на каруците, файтоните, самолетните шасита, други многократно тествани устройства. Последния китайски велосипед е по-натоварена конструкция от най-тежкия лъскав джип. Просто така на истинските джипове не им се чупи нищо. И даже нарочно не се чупи изведнъж.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Стефан
      Последния китайски велосипед е по-натоварена конструкция от най-тежкия лъскав джип.
      Това е гениално!!
      Никога не съм се замислял над техническото задание на инж. Дън Сяо Пин!

      1. Да се направи велосипед неразличим от истинските.
      2. Да издържа няколко качвания, докато е в магазина, вкл. и на тежки хора.
      3. Да се използва първично желязо от най-ниския клас на издържливост.
      4. Това желязо да бъде намалено два пъти - за економии.
      5. Ако проекта не е успешен, конструктора да бъде разстрелян публично на площад Тяннанмън!

      Честито!

      Коментар


      • #4
        ))))))))))))))))

        Коментар


        • #5
          не е точно така. представете си ситуация. имаш си примерно ЗИЛ157 и си го караш по един баир, чупи се предния ресьор и камиона се обръща 10тина пъти, а вътре

          или пък има си един човек БМВ 750 от старите и си кара с 220км/ч по една немска магистрала. къса се долния преден носач, гумата къса макферсона, изхвърча и удря по главата един овчар, а колата се блъска в бетоновата стена на магистралата и вътре

          мисля, че са твърде малко нещата по колата, които могат да се счупят и това да не води до сериозни ипроблеми /изкл. комфор пакетите/
          drive alive

          Коментар


          • #6
            Хе-хе, това е то номера. Нито на Джугана ще се скъса нещо внезапно, нито на бавареца. Много хиляди километри преди това ще дрънка предупредително, пък ако тебе те мързи да погледнеш отдолу кво, това е друга история. Виж, ако колата е яла ким-чи, или там кучешко с котешко - може, сигурно от там са и заключенията. Това не става и с най-евтините американски, европейски, японски коли, от запад на изток, колкото да има ред. И с Мак-Ферсъна също, колкото и да е калпаво като идея за офроуд. Всъщност с него най-малко на шосето, това е реално безопасна система.

            Коментар


            • #7
              аз не говорех за нормални хора, дето знаят какво има от седалката надолу, говорех за полуидиотите, които карат една значителна част от возилата
              drive alive

              Коментар


              • #8
                Re: Да видим: Има ли компонент по окачването, който дори и -

                Първоначално публикуван от sofianita
                да се счупи няма да е фатално?
                да. стабилизиращата щанга или линковете(още известни като "биелети", "биелетки" и др.). освен занасяне в завой и тропане до сериозен проблем няма да се стигне. стига разбира се да приемете стаб. щанга и линковете за елемент на окачването. също така и торсионна щанга - на нашия S10 , с който ходиме по чукарите, пролетта по едни ровини счупихме (или сам се счупи?) десен торсион. носача опря в тампона и така без особени проблеми( като изключиме дискомфорта) се прибрахме.
                Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                Коментар


                • #9
                  Че и аз говорех за обичайните юзери. За смахнатите и границата и критериите са други, от самосебе си
                  Сетих се за V-4-то прочее. От Благоевград до София по асфалта са примерно две планини. Не се сещам за друга кола освен ЗАЗа, която може това със строшен разпределителен вал. Е, разхода се увеличава неприятно, обаче стига
                  Сипи на канадците по едно малко от собствената им пикня. Бащите им са загивали в екипажите на тия кораби за да стигнат тия десантни лодки до руснаците. От които после е произлязъл мотора на ЗАЗа 968... Тогава са му казвали заем-наем, никой не е знаел че след малко ще има Студена война, Русия не е била на страната на Хитлер, макар и Съветска, а пиенето на кафе с българин е по-познавателно от разглеждането на комикси.
                  Не ми се лежи в американски дранголник, и няма да ида да им го кажа сам. Но ако искат може да дойдат тук, никой няма да ги прибере, няма и да ги бие. Обаче знам хотел където ще ги посрещнат, морето е топло а джиповете и мотоциклетите - бързи. Ние сме гостоприемни. Само образуването на нерви на некви наши хора ни дразни. И кво като в Отава, веднага ли да публикувам адресите им?
                  12 часа да ти се извинят.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Стефан
                    Много хиляди километри преди това ще дрънка предупредително, пък ако тебе те мързи да погледнеш отдолу кво, това е друга история.
                    едва ли това, което се раздранка ще обещае да не се чупи докато не го поправиш - а не всеки като чуе дранкане панически ще се втурне в първия видян сервиз или ще легне под колата (вероятно ще го направи този който нищо не разбира и го е страх и не би направил евентулно погрешен извод - това е от ......... няма страшно)

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Стефан
                      Виж, ако колата е яла ким-чи, или там кучешко с котешко - може, сигурно от там са и заключенията.
                      Пред мен Деу Леганза при скорост около 40 км/ч, видимо на не повече от 5 години от малка дупка счупи нещо в окачването и гумата се извъртя и влезе под калника. Естествено нищо сериозно не се случи, но лично аз съм много учуден!

                      Коментар


                      • #12
                        Амортесьора е елемент на окачването който съм късал многократно без никакви последици освен комфорта на возене

                        Коментар


                        • #13
                          добрата стара лада е типичен пример, за кола на която й падат предните гуми /скъсан шарнирен болт/ не е болка за умиране...
                          мой добър приятел беше го изпитал... завързали тук-там с тел и куцук-куцук... от Плиска до Банишора

                          от 100 катастрофи най-много една да е по вина на колата... виж, ако на шофьора му кацне пчела на носа /в движение/ резултатът често е поредица от пластични операции не си измислям...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            Много странно е че това премятане на предната гума обикновенно става на малка скорост, или поне аз съм виждал само такива случаи - много, но всичките са с 10 метра издран асфалт и нищо друго!
                            Аз имах Шкода 120L, откъсна ми се задното колело пред мавзолея по жълтите павета, в началото дори не разбрах, и си викам какво е това колело дето ме изпреварва , прекоси целия площад между хората и смачка една кола..
                            Като съм натиснал спирачките буталцата са изхвърчали...

                            Коментар


                            • #15
                              удря по главата един овчар
                              овчар край немска магистрала
                              даже и да има няма да е толкова близо а и там покрай магистралите има и огради и насипи пръст и от залесени та да не се чува шума
                              а и едва ли там щте се разбие окачване по тия гладки пътищта
                              особенно пък на BMW
                              И ОСОБЕННО КАТО СЕ ИМА ПРЕДВИД КОЛКО СА СТРОГИ ТИЯ ОТ TUV /СЛУЖБАТА ЗА ТЕХНИЧЕСКИ ПРЕГЛЕДИ/
                              Даже и при едва забележим луфт колата щте бъде спряна от движение докато си я оправят

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X