Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мобилна Спасителна Служба (МСС) - дискусии и въпроси

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Тичър: Не мисля, че е възможно да се звъни само на един. По скоро ако хората станат повече и са от цялата страна да се районира дейноста.
    Освен това си мисля, че е добра идея да въведем малък членски внос, с чиято помощ да организираме малко курсове и някой друга тренировка за подобно мероприятие. Предлагам и да се въведе и редовна сбирка на групата поне веднъж на месец за да може да се дискутират проблемите. Възможно е това да става в специализирания форум, но си е друго като се виждаме лице в лице.

    Коментар


    • #17
      Идеята е много добра Напълно я подкрепям

      Между другото , Честит празник

      Коментар


      • #18
        Напълно подкрепям Linux за идеята за членския внос с помощта на който да си правим сбирки и обучения. Не съм много съгласен обаче за районирането защото всеки ще трябва да има прекалено много телефони нека да кажем 2-3 отговорници но да не се налага аз да си запиша за 20 района в БГ 20 телефона това ще е неприятно може би за някои хора. Нека просто видим кой е ок да се заеме с такава дейност да изберем 2-3 човека (ако на единия му е изключен телефона изпадналия в беда да може да звънне на друг) и те да поемат обажданията. Сигурен съм че поне на този етап едва ли ще се случва толкова често че 2-3 човека да не могат да поемат тези обаждания пък и вярвам че за всички нас оффроуда и възможността да помогнеш е удоволствие бих казал за мен дори по-голямо от състезанията. Тъй или иначе на какъвто и вариант да се спрем аз съм готов да поема такава функция и да дам един мой мобилен номер който да служи за гореща линия в случай на нужда ако има и други доброволци моля нека си признаят
        JEEP фен!

        Коментар


        • #19
          Още веднъж службата се представи на ниво , преди няколко дни закъсах със служебния автомобил на 2 метра от пътя (много тъпа ситуация) и макар да не беше OffRoad (все пак колата е Тойота Корола) Фулдата и Братята (Петрови) долетяха като Хвърковатата чета и спасиха положението - а то повярваите ми беше доста сложно... ама това е един съвсем друг разказ, е после се почерпихме и останаха само добри спомени

          Коментар


          • #20
            Ммм ... Ех ...
            Страхувам се това още не е МСС а просто близки лични отношения ... Виж, когато иван иванов (с малки букви) от Малко Търново се обади на петът петров (също с малки букви) от Плевен, щото само с него успял да се свърже в 3 нощеска с последните капки ток в батерията, а той пък додето си търси панталоните вдигне Гошо (с малки ...) от Бургас, и заедно с едни яки момчета от Царево се стрелнат към Иван, тогава и ще е МСС ...

            Коментар


            • #21
              Стефане,
              А ако около Луната (с голяма буква) закъсам и от Марс (с голяма буква) #$%%^ТТ (буквите са без значение) доиде да помогне (в неудобно за него време) то ще още ПО-ТАКА МСС
              Но аз и на малко се радвам

              Коментар


              • #22
                Даа, това и беше част от идеята на Бурана, и тъкмо това не можа да направи прехвалената совалка когато беше наистина нужно ...
                Знам че това е достатъчно като правило, и на мене тия двамата (Фулдата и Братята) са ми помагали не по детски. Ама мани ни нас софийските копелета, дигаме голяма гюрултия, дрънкаме разни жълтици в джоба, а като се огледаш - закъсваме най-много на паркинга ... Затова сега пробутвам гнусни инсинуации, долнопробни провокации и прочее калпави приказки, нещо като масаж на схванат врат. Белким тръгнат разни токове по разни схванати жили. Понеже като засипа през зимата цялата източна България ние не можехме да реагираме. Нито после като взе да дави пък Западна. И малките букви са за да не е конкретен човек ами който и да е, щом е в нужда ...
                А тъкмо Софето е от по-сеизмичните зони в нищожната ни територия, затова пък разрушенията ще са най-страшни ... Сам съм от София, от много поколения, презрението е към поведението на ... ъъъ ... софиянците. Затова и попилях по картата закъсването и връзките.

                Коментар


                • #23
                  Стефане .. да не ти се случва да закъсваш около наше село ..

                  До колегите !!!
                  Мога да покрия цялата европейска част на Турция - зависи къде, но от половин до 4 часа - всяка точка !!
                  Имам турска застраховка до края на 2005 г.
                  Но да не се случва на никого !!

                  В тая връзка, ако някой има карти на Турция за GPS-а да ....
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #24
                    Това ми се види провокация. Както си вържа колелата обратно по местата им ще гледам да закъсам близо до тебе. Ще се обадя, аман-заман, ще се скрия в храстите, като наближиш ще ти пукна барем две гуми, и докато не изсъхнат ей тия шишета ... Бе, сам ще си си виновен, аз съм те предупредил! ...))

                    Коментар


                    • #25
                      Като гледам, с изключение на Car Test, май всички сте от София. А какво ще стане примерно с някой закъсал в дивия Делиорман, блатата покрай Дунав в Добруджа или северните склонове на източна Стара планина? Ще дойдете от София ли? Или какво?
                      Не бива да разбираме, че е Мобилна Местна Софийска Спасителна Служба нали?

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от linux.lab
                        ...Предлагам и да се въведе и редовна сбирка на групата поне веднъж на месец за да може да се дискутират проблемите. Възможно е това да става в специализирания форум, но си е друго като се виждаме лице в лице.
                        доста отдавна бях предложил да се събираме периодично в удобно за всички място, като срещите да са необвързващи: който може - идва, който не - следващия път...
                        Вместо това се организира една "тържествена среща" и оттогава... нищо
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #27
                          До колегите !!!
                          Мога да покрия цялата европейска част на Турция - зависи къде, но от половин до 4 часа - всяка точка !!
                          Имам турска застраховка до края на 2005 г.
                          Но да не се случва на никого !!

                          В тая връзка, ако някой има карти на Турция за GPS-а да ....
                          Някак си приятно е като знаеш, че и такива хора има... А за карта на Турция мисля, че мога да намеря, ще пратя съобщение.


                          доста отдавна бях предложил да се събираме периодично в удобно за всички място, като срещите да са необвързващи: който може - идва, който не - следващия път...
                          Вместо това се организира една "тържествена среща" и оттогава... нищо Crying or Very sad
                          Еее, не беше една сбирка, а цели три все пак. Проблемите са следните: Лесно е да се организираме 5-6 човека, но последния път на сбирката бяха 75! Няма заведение, което ще направи подобна резервация без предварително капаро. А как точно да се направи резервацията като след пускане на съобщението за сбирката последния път се записаха 20 човека, а пък после пристигнаха 75? Е добре ние затворихме заведението само за тази сбирка, но и то вече е малко? Ако сега се направи нова сбирка за колко човека да е резервацията, никой не иска да е със свободно сервиране, а задължително с куверт и т.н. Понеже вече съм организирал 3 сбирки, нека и някой друг да се наеме с организацията. И предварително го предупреждавам, че ще му е меко казано трудничко... Но давам съвет. Ако желаете дайте да уговорим някое добро комуникативно място (поляна) и там всеки да се появи със сандвичи... така ще стане и по-весело и организатора няма да го боли главата...


                          Като гледам, с изключение на Car Test, май всички сте от София. А какво ще стане примерно с някой закъсал в дивия Делиорман, блатата покрай Дунав в Добруджа или северните склонове на източна Стара планина? Ще дойдете от София ли? Или какво?
                          Не бива да разбираме, че е Мобилна Местна Софийска Спасителна Служба нали?

                          Не само Car Test е извън София и други има. Но нека не забравяме, че МСС е доброволна уговорка за помощ между желаещи. Всеки (който отговаря на условията) е добре дошъл било то от София или извън нея... А по отношение на идването някъде си напомням, че ние членовете на МСС имаме ангажимент само между нас. Това, че ходим и помагаме и на други хора, които не са сред членовете на МСС е извън принципите на МСС и е инцидентно. Който желае да има възможност за търсене на помощ преди всичко следва да е готов да я предостави, ако му бъде поискана. Така че не разчитайте на МСС, ако не сте се записали в нея и не сте изявили желание и вие да помогнете.
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #28
                            Аз лично смятам че това МСС е много добро хрумване, искам да дам предложение !
                            Могат ли да се включат и ловци, все пак и ние обикаляме из горите и можем да помогнем при нужда ?
                            LZ1HKW
                            Реглаж на преден и заден мост
                            My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                            Коментар


                            • #29
                              Аз лично смятам че това МСС е много добро хрумване, искам да дам предложение !
                              Могат ли да се включат и ловци, все пак и ние обикаляме из горите и можем да помогнем при нужда ?
                              То ние се делим на "ловци" и другите само за играта наречена "голямата война" и то повече на майтап да е весело...

                              А сега сериозно: МСС е замислена като служба за взаимопомощ и там деленето на ловци, космонавти и т.н. е безсмислено. Проблемът с тази идея е че малко хора се включиха и още не са достатъчни за да заработи идеята. Но пък редовно има някой закъсал който иска помощ... Странно, хем малко хора са готови да се запишат хем много хора я знаят и като стане нужда звънят...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #30
                                Аз например бих се записал с кеф, обаче сами знаете с каква магистрална бегачка разполагам, даже няма да мога да стигна до местата където повечето от търсещите помощ закъсват
                                А за лебедки и тн да не говорим, аз даже куки за теглене нямам
                                Така че уви... Преди имах Вранглер, той си беше точно за тая работа, а сега... Виж ако ви трябва стабилна тяга - V8 е насреща
                                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X