Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

    Здравейте колеги,
    Имам мерцедес 207д - 2.4д 4-цилиндъра - 65к.с. с 4-степнна механична ск.кутия?
    Виждал, че има 207д с 5-степенна ск.кутия.
    Може ли да се смени само ск. кутия, без да се сменя кардан, диференциал?

    След смяната се надявам да вдигна средната скорост по баирите и да паднат оборотите при шофиране с 90км/ч.
    При катерене на баир с 4-степнната ск. кутия, по дефилетата често се налага да карам на 2-ра, при която буса се движи с 30км/ч, може и 45км/ч, но почва да си бучи, а се усеща, че мощност има. Сещате се, че при смяна от 2-ра при 45км/ч на 3-та, то тази 3-та идва дълга и се товари съединителя. На 3-та мога да карам по баир с 60км/ч. между 40км/ч и 60км/ч се образува дупка, която от 3-тата предавка не може да се поеме. Идеята ми е да премахна тази дупка и 3-та да дойде по-къса, така ще може да се кара на 3-та още от 40км/ч.

  • #2
    От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

    Тази дилема я имах за МВ-123 със същият двигател, но там без смяна на кардан не ставаше, защото 5-степенната скор. кутия е по-дълга, затова мисля, че и при бусовете ше е така.
    Диференциала не го мисли-особенно, ако не вие, ами вземи му смени маслото с точно каквото трябва, и провери отдушника отгоре да не е запушен!
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #3
      От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

      Kарданът е най-малкия проблем при тези смени.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

        Ди джей не пишеш от къде си. Нашият служебен дрънгел 207Д е с петстепенна кутия. Ако имаш желание, може да го видиш.
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #5
          От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

          Диджей , я виж си написаното и стигни до извода , че комплектовката на трансмисията ти е - "не бега". Този 207Д празен и натоварен си кара с макс. спийд 90 км/ч. Ако сменяш СК - сменяш и диференциал. Иначе ще има едно "споделяне". Бон шанс!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
            Тази дилема я имах за МВ-123 със същият двигател, но там без смяна на кардан не ставаше, защото 5-степенната скор. кутия е по-дълга, затова мисля, че и при бусовете ше е така.
            Диференциала не го мисли-особенно, ако не вие, ами вземи му смени маслото с точно каквото трябва, и провери отдушника отгоре да не е запушен!
            И ти не му мисли много.Маслото ли носи усилието?Не е нужно да си учил механика-физиката от средния курс е достатъчна!ТОЗИ ФОРУМ Е ТЕХНИЧЕСКИ! Има си ...инфо.А не ИМХО! Неподготвен се не изказвай , шот можа и да те послушаПоздрави!
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

              Примерно да попитам, с тази 5-ск.кутия дефилето Белово - Юндола на каква предавка би се катерил буса?
              jeko47 - на скоростомера ми е разграфено от 1-ва до 3-та, като на 3-та й дават 72км/ч, а на 4-та колкото може, без проблем вдига 100км/ч.

              При мен зора е, че си карам по баира на 2-ра с 40км/ч и като превключа на 3-та и до там, просто при превключването на 3-та се губят не малко обороти, т.е. ако на 2-ра при 40км/ч съм на 3500 оборота, то като превключа на 3-та оборотите падат на 2200, поддавам газ, но нищо..., т.е. не може да качи необходимите обороти, за да поддържа 3-та предавка и отново трябва да минавам на 2-ра.

              dedoKoko, Благодаря! Като имам път към София, ще ти пиша предварително.
              Последно редактирано от DJ Art; 28-09-13, 00:21.

              Коментар


              • #8
                От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

                Виж , DJ , никой не разбра дали не искаш да качиш Юндола със 70км/ч и на коя предавка , или със по-реалните 40-45км/ч и на коя предавка!?
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

                  Че то ако на 2200 не върви, кога ще тръгне. Я провери кога е максималния въртящ момент на този двигател. Да не излезе, че ти е запушено нещо по горивопроводите, или филтърът е с неправилно наредени уплътнения и помпата смуче и въздух с нафтата?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

                    lodkar, значи, въртящия момент е при 2400 оборота, а к.с. са при 4200 оборота. Въздушният филтър е с ваничка - масло. "или филтърът е с неправилно наредени уплътнения и помпата смуче и въздух с нафтата?" не е правено проверка. По равното и леките баирчета под 5-6% наклон, си върви и ускорява добре.

                    jeko47, трябва да може да катери баир като юндола с 45-50км/ч на 3-та предавка, Защото, на 2-ра при 45км/ч са критичните обороти!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      ...... Ако сменяш СК - сменяш и диференциал.....
                      Жеко, това как го измисли?


                      Диджей, кутията се сменя без проблем. Един по-къс кардан и готово. Правено е многократно.
                      Смисъла на подобна смяна, обаче, ми се губи.
                      Ше може само на равно с попътен вятър да вдигне 90км/ч..евентуално.
                      На тоя туч му трябва друг мотор. 250 или 300 турбо.

                      Виж какви са ти дифовете, да имаш представа какво ще се получи.
                      Ако ти е кеф звънни един тел.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #12
                        От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

                        Първоначално публикуван от DJ Art Преглед на мнение
                        lodkar, значи, въртящия момент е при 2400 оборота, а к.с. са при 4200 оборота.
                        То въртящият момент е това, което кара колата да върви напред. На въпросната трета трябва да поддържа скоростта си най-упорито при най-големия въртящ момент. Мощността е резултат на сметки, там оборотите правят числата по-големи.
                        Така както пишеш ми прилича на завъртяна към повече предварение помпа за да пали по-лесно, както и поради други популярни из монтьорския фолклор причини.
                        Наистина трябва да се види къде е най-големия въртящ момент. Дали е при около 2300, както си мисля, или при близо 3000.

                        За горивния филтър питах по-горе.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

                          Привет , Вальо! Измислих го защото с този диф нЕма а побегне , та ако и повече от 5 степенна да е. Да си свери моторчето със съвета на колегата lodkar , а може да пробва и някой Спринтер по Юндола-там не е писта за излитане.Та така.Успех!
                          Последно редактирано от jeko47; 28-09-13, 15:47. Причина: ортограф
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

                            717.436?
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #15
                              От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

                              Как мога да повлияя от тук освен с мнение , та било то и погрешно.И отрицателният резултат е резултат-поне не се допуска дивотията.
                              По- близо му е на диджея в БГ и ако си поиска ще му "побегнете" буса.
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X