Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

    Карал съм с 5 степенна кутия,и там има голяма разлика между 2 и 3-та! И както каза Вальо,не се углеждай в кутията, ами в мотора!

    п.п Между другото-има два модела 5-степенни кутии!И аз бях пощурял да сменявам моята,че беше от бавните,но стигнах до извода че ми трябва 200коня мотор,а не бърза кутия. Не си спомням точно номерата на кутиите,но последните цифри на "по-бавната" са 110,а на другата 113!
    Последно редактирано от REGULATOR; 28-09-13, 18:57. Причина: допълнение
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • #17
      От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

      717.436 е 5 степенна с директна 5та скорост.
      Дупката между 2ра и 3та е по-малка от дупката на 717.439 с 5-та 0.8:1
      Предполагам, че на тоя бус 1-ва е 5:1 за да може да тръгва на баир. Тогава е още по-страшно между 2-ра и 3-та.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #18
        От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

        Благодаря,за експертните мнения и реших да се съобразя с тях.В този смисъл искам да попитам какво е нужно да направя за да сменя стария двигател с друг.Например с 250 или 300д(както препоръчва Вальо)

        Коментар


        • #19
          От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

          Едва ли мнението ми е експертно,но не разбрах какво е състянието на мотора.Ако е:"Пали и върви по равното" и 10-степенна кутия да му сложиш все тая.Много ми е интересно защо мнозинството се захваща с екстри без да е ясно за какво иде реч.В една друга тема колега си купил УАЗ 469 и веднага;"Да режа ли главата?"Между другото с колко тона буса катери Юндола?

          Коментар


          • #20
            От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

            Първоначално публикуван от DJ Art Преглед на мнение
            ....Благодаря,за експертните мнения и реших да се съобразя с тях.В този смисъл искам да попитам какво е нужно да направя за да сменя стария двигател с друг.Например с 250 или 300д....
            Да ти кажа резултатите от моите инервенции :

            1. Ако минеш от 240 на 300D със същата СК , скоростта няма да вдигнеш и с километър . По простата причина , че и двата мотора развиват макс. мощност при едни и същи обороти . Респ. при едни и същи обороти развиват и максимален въртящ момент .
            За сметка на това обаче , вдигаш мощността с около 20 кс. Следователно : ако го ползваш за товарен катър , там където с 240 си минавал на втора , сега ще минаваш на трета.

            При този вариант , с "насаждането" на петака нямаш ядове . Единствено трябва да си намериш лапи и отпред между охлаждащата перка и радиатора няма да имаш място за въздушния дифузьор . Плюс прерязване и преправяне на малко водни съединения . Кардана си остава същия.

            2. Ако смениш само скоростите , трябва по- къс кардан . По моргите читав е трудна работа , та отиваш на нов - към 250-300 лв. по спомени. На моя 307D пета скорост е повишаваща. Като се вземе предвид , че тези машини по принцип не са "бегачки" , а катъри за работа , т.е. по начало с бавни диференциали , файда от такава интервенция (да вдигнеш скоростта) няма да има .

            Лично за мен първия вариант е за предпочитане. Аз присадих 300D от основен ремонт . 20 000 км. след ремонта , двигателя продължава да се "отваря" , та не го натискам много , но с тон и половина и сега върви с лекота в сравнение с 240.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #21
              От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

              Искам да уточня,че става въпрос за кемпер мерцедес 207д 65к.с.Желанието ми да го модифицирам идва от това,че ми трябва по висока средна скорост и по висока скорост по баирите.

              Коментар


              • #22
                От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

                Първоначално публикуван от DJ Art Преглед на мнение
                .....Искам да уточня,че става въпрос за кемпер мерцедес 207д 65к.с.Желанието ми да го модифицирам идва от това,че ми трябва по висока средна скорост и по висока скорост по баирите....
                Е то дали ще качиш каросерия с 800 кила камъни , или ще качиш спално помещение дето пак тежи 800 кила , принципна разлика за двигателя и трансмисията няма.

                Пак ще се повторя . Така както го описваш ,като сложиш един петак , там дето си катерил на втора , ще катериш на трета . И то с 20-30 км. отгоре. Иначе по равното пак си караш с 90 . Като сумарен резултат - повишаваш общата средна скорост

                5-степенната СК няма да ти реши проблема . Двигателя си е кекав.

                ПС. Сега забелязвам , че си със стария модел 240 , който е с механично гасене на ГНП-то .А май имам спомен , че беше питал вече нещо по въпроса. Така че ако минеш на 300D с вакуум за гасене , ще трябва да смениш и контактния ключ. Ама по моргите е пълно с такива.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #23
                  От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

                  За двата варианта разбрах.
                  А да ли ще бъде оптимелен трети вариант за моя бус:двигател 2.5D 20V - 111к.с. - 173Nm от W124 с пет степенна скоростна кутия от бус 207д със смяна на кардана.

                  P.S.Диференциал ще трябва ли да се сменя?
                  Последно редактирано от DJ Art; 29-09-13, 19:00.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

                    Първоначално публикуван от DJ Art Преглед на мнение
                    За двата варианта разбрах.
                    А да ли ще бъде оптимелен трети вариант за моя бус:двигател 2.5D 20V - 111к.с. - 173Nm от W124 с пет степенна скоростна кутия от бус 207д със смяна на кардана.

                    P.S.Диференциал ще трябва ли да се сменя?
                    Така както си разсъждаваме на глас - и тук имаш варианти.

                    При съществуващия диференциал , с въпросния мотор ще имаш почти 40 Nm отгоре. Дори с 5-степенната кутия , динамиката ще е доста по-добра от сегашната ти . Само дето пак няма да спечелиш кой знае колко в скорост .
                    Но във всеки случай ще е по-добре от съществуващото положение.

                    Другия вариант е плюс горното , да сложиш и по-бърз диференциал . Е тук вече трябват сметки . Щото диференциали - разни . Трябва да се сметне за конкретно предавателно число. И то да се подбере такъв , че хем да постигнеш по-висока максимална скорост , хем да не изгубиш прекалено много в мощност при съществуващия мотор ( 2.5D) . А при това трябва да се знае и точно какво е отношението на 5-та скорост на СК , макар че е ясно , че е повишаваща , но не е изключено да имат разлика при различните модели от онова време.

                    На всичко отгоре зависи точно какъв диференциал и от кой модел ще слагаш. Не е сигурно , че стойките за ресорите ще паснат от раз ( в това не съм се задълбочавал ) , въпреки прословутата философия на Мерцедес за унифициране . Преработването им в такъв случай не е болка за умиране , но си е разправия и... кинти.

                    В крайна сметка , ти си решаваш
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

                      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                      Жеко, това как го измисли?


                      Диджей, кутията се сменя без проблем. Един по-къс кардан и готово. Правено е многократно.
                      Смисъла на подобна смяна, обаче, ми се губи.
                      Ше може само на равно с попътен вятър да вдигне 90км/ч..евентуално.
                      На тоя туч му трябва друг мотор. 250 или 300 турбо.

                      Виж какви са ти дифовете, да имаш представа какво ще се получи.
                      Ако ти е кеф звънни един тел.
                      Измислил го...знае-не знае, ама да се изходи на всяка цена!
                      Трябвало да се сменя и дифа...абе "специалисти"...инак се изхожда компетентно и технически грамотно...уж!
                      А, за дифа посъветвах автора на темата да си провери едно-друго, за да го запази, че извие ли...
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

                        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                        Измислил го...знае-не знае, ама да се изходи на всяка цена!
                        Трябвало да се сменя и дифа...абе "специалисти"...инак се изхожда компетентно и технически грамотно...уж!
                        А, за дифа посъветвах автора на темата да си провери едно-друго, за да го запази, че извие ли...
                        А ти днес до обед не си ли ставал , та се изходи .Глей и чЕти в темата и стигаш пак до там.И ДиДжея не е с проблем в поддръжката на диф!
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Може ли да се смени 4-степнна механична скоростна кутия с 5-степнна механична ?

                          Карах отдавна за известен период недоразумението Москвич Алеко с 5-степенна кутия,но само със 75 кранти и при включване на 5-та,просто не искаше да върви-липстваше достатъчно мощност.На теб просто двигателя е много слаб,а и не мисля че си струва смяна на двигател и други доработки на вероятно много корозирал и амортизиран ван.Най-евтино можеш да му качиш 10-14 "кончета" с АГУ(аз го направих на моя ван)-450 лв нова,а и разхода в пари ще ти падне с 15%-повишената мощност се усеща осезателно,но бегачка няма да стане

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X