Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Септемврийска разходка из Средна Гора.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Септемврийска разходка из Средна Гора.

    Не знам какво е състоянието на пътя през Панагюрските колони и Мок Медет. Имаше големи дупки преди време. Някой споменваше, че го били поправили този път но не целият, а само част от него. И понеже темата е есенна ще кача още малко съвсем пресни снимки от преди няколко дни.

    Средна гора през ноември.


    Не може без средногорският партизанин.


    Река Тополница под Мухово.


    Село Мухово и част от стената на яз Тополница.


    Част от яз Тополница.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #17
      От: Септемврийска разходка из Средна Гора.

      Благодаря за снимките! Пътя като цяло става преди Златица е разбит около 5 км. Може да се направи обиколко по този път и връщане през Петрич/Смолско-Поибрене към Мухово или защо не Вакарел.

      Пътища бол човек само време да има ������

      Коментар


      • #18
        От: Септемврийска разходка из Средна Гора.

        През Поибрене към Вакарел съм минавал няколко пъти. Пътя е сравнително добър и е много красиво особено пролетно време, когато цъфти люляка и акацията. Виж през Петрич към Поибрене не съм минавал. Все се каня да врътна и от там. Дават го много хубав асфалт по този път в по-голямата му част там по тази карта. http://dev.ivanatora.info/roads/ Обиколката за мен ще е през Панагюрище, Колоните, после Челопеч и от под Балкана към Петрич, Поибрене, Оборище.... Тази седмица, където идва може да се намери малко време, след като спре тоя вятър за такава обиколка.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #19
          От: Септемврийска разходка из Средна Гора.

          Петрич към Поибрене си е съвсем нормален 3-класен път.
          От Панагюрище до колониите е добър път, но надолу до подбалканския е с доста дупки.
          Пролет или есен си заслужава да се мине от Петрич през Голяма Раковица или през Смолско до Байлово и после до Горна Малина.
          Последно редактирано от ezhko; 23-11-15, 13:22.

          Коментар


          • #20
            От: Септемврийска разходка из Средна Гора.

            От Петрич към Смолско, Байлово, Голяма Раковица го дават много лош път. Освен това отивам много към София и няма какво да правя там. Аз не си падам много по лошите пътища и офроуда. Даже хич. Обичам да карам по хубав асфалтов път през планини и гори по възможност без трафик, а не да се джаскам по черно, по дупки и дерета, само за да стигна някъде си.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #21
              От: Септемврийска разходка из Средна Гора.

              Дупки има, но не повече от учатъка Ихтиман - Мухово.
              До София не се налага да се ходи - натам през Смолско, назад през Голяма Раковица и Каменица.
              Трафик няма. Гледките са невероятни пролет и есен.

              Коментар


              • #22
                От: Септемврийска разходка из Средна Гора.

                Надъхвай ме ти... Май още тази седмица ще го пробвам. Oт Каменица към Петрич са към 4-5 километра. Там офроуд ли е ?
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #23
                  От: Септемврийска разходка из Средна Гора.

                  Никъде няма офроуд.
                  Но сега може и да не си струва (листата са поокапали и е сива гледка).
                  Напролет?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Септемврийска разходка из Средна Гора.

                    Аз сега ще го пробвам пък напролет живот и здраве пак... Щото вече не съм в първа младост, та не знам какво ще стане утре...
                    Освен това тоя мотор BMW R 1100 GS май вече ми е прекалено голям, бърз и тежък. Аз повече от 110-120 км/час отдавна не съм вдигал...Вече не ме кефят големи скорости. И 250 кила и 5,8/100 разход вече ми идват много. Сериозно се замислям за един F 650 GS, че даже и за по-малък, ама трябва сигурно да продам тоя. Едва ли някой ще се навие на смяна.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #25
                      От: Септемврийска разходка из Средна Гора.

                      За какво ти е да го сменяш? По-тежък е вярно и харчи повече, ама там където го караш (според пътеписите) не би трябвало чак толкова да ти пречи?
                      А за бързината - бърз е колкото го караш?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Септемврийска разходка из Средна Гора.

                        Разходите ще са ми по-малки с по-малък мотор. Всякакви разходи. Гуми, масла, филтри, части, данъци, разход на гориво, всичко... Втори човек с мен не возя. Жена ми не си пада по пътешествия с мотоциклет. А там, където стигам с този мотор ще стигна примерно и с 250 кубикова машина без проблеми. Единствено бързането ще ми е по-малко с по-малък мотор, но то това, бързането, отдавна е престанало да ме интересува и вълнува. Аз и на магистралата, и с колата повече от 110 км/час вече не вдигам.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #27
                          От: Септемврийска разходка из Средна Гора.

                          Здравей Владич,

                          Малко късно, но все пак.... Пътя между Петрич и Каменица е асфалт според мойте критерии е приличен. Мястото е чудесно, тъй като е своеобразен каньон. Карах там преди две седмици и беше много красиво. Можеш да направиш обиколката през Смолско-Скумци-Каменица и Петрич.

                          Като гледам влушаването на времето едвали ще дойдеш насам тази седмица, но ако решиш можеш да звъннеш (0882410848 -Стоян) и да те придружа по част от маршрута.

                          Поздрави,

                          Коментар


                          • #28
                            От: Септемврийска разходка из Средна Гора.

                            Другата седмица го дават ясно и слънчево времето, около 12 градуса през деня. Сигурно тогава ще е. Ще се обадя.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #29
                              От: Септемврийска разходка из Средна Гора.

                              Ок! Аз през седмицата съм на трастиката, но събота или неделя мога да се включа. Ако минаваш по този маршрут имай предвид, че на изхода на Челопеч има камери, както и преди разклона за Петрич също има камера.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Септемврийска разходка из Средна Гора.

                                Вчера с колегата Стоян (Iron Horse) направихме една разходка из Средна гора. Разходката беше декемврийска, а не септемврийска, каквато е темата, но няма да пускам друга тема, а само това съобщение тука. https://www.google.bg/maps/dir/%D0%9...42.1927654!3e0
                                Това е моят маршрут. Получи се към 220 км. Със Стоян се срещнахме преди отбивката за Челопеч и после карахме заедно до село Петрич, където се разделихме. Студено беше. На места карахме в мъгла и асфалта на много завои беше влажен, и лигав, там където не можеше да го огрее слънцето, та за това карахме по-кротко и внимателно, но кефа беше голям. Това са ендуро пътища през много красиви части на Средна гора. Навсякъде карахме по асфалт, но на места много лош, с доста дупки и кръпки, така че този маршрут не е за пистарки и чопъри. През пролетта и лятото този маршрут определено ще ми е един от фаворитите. Ще кача и две снимки, които направих малко след Панагюрските колони. Повече не съм снимал.

                                Зад пътя и моторът ми е дупката на откритият рудник след Панагюрските колони.


                                Средна гора.

                                Между другото да споделя, че колегата Стоян си е купил почти нов мотор Сузуки V-Стром 650 куб, само на около 3000 км. Да му е честит и много километри да му навърти пътешествайки с него!
                                Последно редактирано от ВладиЧ; 06-12-15, 08:49.
                                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                                Златомир Попов - Forry

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X