Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заземяване на VHF/UHF двубандова антена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Заземяване на VHF/UHF двубандова антена

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150920_123413.jpg
Прегледи:2
Размер:73.7 КБ
ID:5683941Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150920_125401.jpg
Прегледи:2
Размер:81.6 КБ
ID:5683942

    Скоро монтирах тази стойка с антената Х-200. Имам притеснения относно мълниезащитата.
    Приемам всякакви съвети.
    По покрива на блока няма мълниеотводна инсталация или монтирани гръмоотводи.
    Чудя се къде мога да заземя стойката, респективно антената.............
    LZ3YG

    Коментар


    • #32
      От: Заземяване на VHF/UHF двубандова антена

      Всяка арматура която намериш да стои на открито ,върши работа,куки на панелите и т.н
      Ако не ти е наложително да работи нон стоп,махай фишката от станцията и по далече кабела от хора.Борбата е яростна и почти винаги загубена,тая година странно но нямам поражения от около 20 антени като твоята,само по високи пилони слагаме.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        От: Заземяване на VHF/UHF двубандова антена

        Утре съм пак на покрива. Онзи ден като залягах по ламарините,видях, че точно от страната, от която съм снимал, под ламарината има оголена арматура от панела. Подготвил съм дебел около 12мм. многожилен силов проводник, запоих му и кабелна обувка, която ще закрепя с гайка към някоя от скобите на стойката на антената. Другият край обаче не мога да измисля как да го хвана към арматурата. Тя е със същата дебелина, т.е. около 12мм. Гледам обаче, че е ръждясала и сигурно ще се наложи да почистя ръждата......с малкият шлайф....абе ще творя, ще снимам и ще качвам тука.....
        Отново да кажа .... приемам всякакви съвети....ШШШШуменското е от мен.....
        LZ3YG

        Коментар


        • #34
          От: Заземяване на VHF/UHF двубандова антена

          Ако не може да се ползва електрожен за заваряване ухо на арматурата, има разни готовиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Klema-ot-nerazhdaema-stomana-A204.jpg
Прегледи:1
Размер:11.4 КБ
ID:5684016
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #35
            От: Заземяване на VHF/UHF двубандова антена

            Това с арматурата аз също съм го играл, не точно за антени.
            Имай предвид, че арматурата далеч не е гарантирано приложим вариант.
            Ако беше, мобилните оператори нямаше да пускат по 3 шини за земно от долу до покривите.
            Изобщо стреляш на тъмно с тотално неясен резултат и не е сигурно дали не вдигаш риска вместо да го намалиш!

            Аз лично не бих правил това.
            Тази антена няма изискване да е заземена.
            Ако не го направиш няма да влошиш по никакъв начин характеристиките и.

            Моят съвет е просто да включваш фишката когато ползваш радиото.
            Нищо по-добро и сигурно не можеш да направиш по въпроса в условията на панелка.
            Освен ако няма клетка на мобилен оператор на същият покрив
            Враг усраине

            Коментар


            • #36
              От: Заземяване на VHF/UHF двубандова антена

              Мобилните оператори имат точни и ясни проекти,изпълнителя няма интерес да не изпълни някоя точка от проекта,защото няма да му платят ако спести нещо.По изискванията за мълниезащита ,всички отводи трябва да са изведени външно по фасадата и в земята.Не се позволява използването на армировката на панела,не че не върши работа,просто от гледна точка на безопасност е така.Аз лично ги връзвам към арматура когато се налага
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: Заземяване на VHF/UHF двубандова антена

                Ще сметна колко ще ми излезе, ама като си помисля, 30 м. кабел, кол за забиване в земята и крепеж.....ако е над стотина лева, може ли ще се откажа....и ще мина на вариант - закрепване към арматурата....
                ФИШКАТА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Я ИЗКЛЮЧВАМ когато ме няма из къщи или няма никой.
                Притеснявам се обаче и от друго......като я изключа и остава във въздуха, няма ли опасност при падане на мълния да предизвика пожар в къщи....
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150729_184641.jpg
Прегледи:2
Размер:48.5 КБ
ID:5684039
                LZ3YG

                Коментар


                • #38
                  От: Заземяване на VHF/UHF двубандова антена

                  Първоначално публикуван от PARAPONERA Преглед на мнение
                  няма ли опасност при падане на мълния да предизвика пожар в къщи....
                  За съжаление има. Поради което е важно да се заземи.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Заземяване на VHF/UHF двубандова антена

                    Гледах скоро, в един често посещаван от нас радиолюбителите, сайт за търговия с електроника, че се продават гръморазрядници на цена около петдесет и няколко лева.
                    Не знам някой има ли опит с използването на тези устройства и изобщо, има ли смисъл от тях. Знам, че се слагат по два, един в началото между фидера и антената и един долу между антената и радиото, като самите гръморазрядници, също трябва да бъдат заземени или на знам дали поне долният може да бъде занулен към домашната електроинсталация??????????........или това последното е голяма глупост........
                    LZ3YG

                    Коментар


                    • #40
                      От: Заземяване на VHF/UHF двубандова антена

                      Абе тя е хубава идеята - горният да поеме страшния ток а долния - останалите 1000 волта примерно. И там вече е руска рулетка. Ако горният наистина остави само 1000 волта и 10-ина ампера надолу, ел. инсталацията ще поеме. Иначе просто си вкарал мълнията в ел. инсталация и ще ти изпука не само радиото, но и всичко останало, също и на съседите.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Заземяване на VHF/UHF двубандова антена

                        Ползвам такива,дали вършат работа незнам,миналата пролет в една къща след пряко попадение в носеща колона,бяха изскочили арматурите и бетонови парчета колкото ябълка разпиляни навсякъде в хола.Та като знам какво представлява защитата едва ли помага,по скоро от статика след гръм ще пази.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #42
                          От: Заземяване на VHF/UHF двубандова антена

                          Абе пази тя. Ама от пряко попадение - само веднъж. И само ако не се окаже че основният канал на мълнията е решил да мине през твоята апаратура, поради особености на гръмоотвода.

                          Взривен бетон значи едновременно три неприятни неща: 0. няма гръмоотвод 1. влага в бетона и 2. компрометирани заварки на арматурата.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X