Обява

Свий
Няма добавени обяви.

.40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

    Ще дрьпнем темата и ще ме бият пак.

    Теоретик сьм и аз и се надявам вечно да сьм такьв.Практиците си имат цял форум,че не е един даже,имат си и страница с данни за последните 30-40 години кой калибьр какво прави през дрехи,та на голу та през стькло или врата на кола............и от там ровят и тьрсят даден калибьр за дадена работа.После вкарват малко акьл в тоя калибьр и правят дадени патрони предпочитани от полицаи и други разни полутьмни агенции.

    Болката не знам колко е жестока и дали ще я усети надрусано животно.По-добре е естествено нападателя да остане жив,НО пьрвата ми задача на мен поне е аз да остана виж,а вече той след мене дали или каквото е писано,ако е кьсметлия ще живее и заедно с него моите проблеми ще са по-малко.

    Ако не е подготвен предварително,вьорьжен и готов да убива вьобще я разбере дали имам патрони в пистолета я не,такьв не го стрелям,няма да си атривам живота за някой пияндурник влязьл с вратата.Ако е готов да убива ако ще с ножици да е,не спре ли го спирам аз,а това трябва да стане с голям калибьр до колкото ми разбира лимката.

    Лично орьжие сьм порьчал,няма как да взема,че в магазина няма,а това порьчковото иска 6 месеца за да го сделат у фабриката.По сьвет от този форум и малко дни четене сьм порьчал под 6 см. цев 8 заряден револвер 357,това го мисля за в касата като мен ме няма,какьв им е шанса не знам,ще се тренира и това.
    Аз като сьм си в нас е друга бира - от мойта камбанарийка сьм си наумил нещото да има закачен фенер и добьр мерник и малко по-дьлга цев пак в сьщия калибьр.Това ще е и тренировьчния,да не тормозя бодигарда.

    За сьвсем осрано положение при което имам време да се подготвя / преди час вьртеше полицейски хеликоптер на 5 преки от нас / мисля 45ти за вьзможно най-голям стопиращ ефект.Преумцията - гонят някой с полиция и хеликоптери,шанса да е пиян или обьркал се младеж е никаква,да са го хванали вече,шанса да е вьорьжен и отчаян,готов на всичко е много по-голям нали?45ти в играта,вьобще не мисля за 6 см. цев или тренировьчни 357.Шанса тоя да е друсан до козирката и да долепя туктаме е голяма,аз го искам спрян до средата на холчето,а дали ще оцелее ще му мислим после / дано де /.

    Ниииииищо чудно да бьркам в цялата концепция,за тоя месец трети хеликоптер вьрти над нас.Калибьра дали ми пасва как да разбера?Стрелбището е 55 фита,вкарвам 6 на 2 педи крьг което е нищо до момента.Средно стаите обаче тук са по 18 фита или почти тройно по-кьса дистанция,там ги редя около осмиците на бьрза стрелба с 357.Какво трябва да ми пасне и какво трябва да вкарвам за да взема 45ти?Говоря за револвер под наем с неудобна за мен дрьжка.

    Ако говорим какво сьм наумил / голямо чакане баси / е револвер с някакви сьстезателни претенции,В КОМП 627 да речем без фенер или ТР8 с релсите по него - това го разработват уж за полицаите,тоя дето носи щита и води колонката та трябва да става за 4 метра стрелба.

    9мм да,сьгласен че ще го спра ако го уцеля кьде?Пак по полицейска статистика тук средно стрелбата по полицай е около 12 фита или грубо 4 метра,полицаи с тренировки дават над 55% по-слаба стрелба в стресова ситуация.От там пак тьпа логика от 8 вкарвам 2,не мога да го стрелям в главата,че кофти,всеки вика центьра на тялото,такива са и мишените на стрелбището.Там вече пак ли ми трябва 9мм или искам да го спра с тия 2?Щото после стават моите 68 килограма срещу мммммм ти колко си?

    Логика на цивиленс елементи на разсьждение.

    И нова тема по случая,да не плескам тая,да видим кой какво ще каже.

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...77#post2293377
    Последно редактирано от BENZBOSS; 24-09-13, 02:10.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

      Две деветки в гърдите (еле пък от револвер) ще спрат и кон. Прости правила - оръжието трябва да е надеждно (не засича), просто (без излишни сейфти дивотии, ключалки на спусъка, сложни кобури, куфари и прочее) и достъпно. Нали имаш каса. Сложи нещо вътре и пробвай някоя нощ жена ти да навие будилника за неизвестно за теб време и като звънне, скочи и виж колко време ти трябва да намериш ключа, да я отвориш и да извадиш нещото. Може и за повишаване на достоверността да не знаеш и за коя нощ е алармата. После пак ще дискутираме темата за съхранението. Иначе стрелбата по мишена е добре да практикуваш, но да е съчетана с изваждане и прицелване. Нещо като ИПСЦ, но не съвсем, щото то заучва на други погрешни навици. Примерно вадиш от кобура, зареждаш и пускаш дублет по мишената без да се целиш. Така ще се научиш инстинктивно да насочваш оръжието във вярната посока. Желателно е мишената да се появява под различен ъгъл спрямо теб, за да не свикнеш да очакваш, че целта винаги ще е фронтално пред лицето ти. Но силно препоръчвам упражнението първо да се отработи на сухо и с инструктор, че да няма простреляни крака.
      Последно редактирано от kuzdov; 24-09-13, 02:37.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #18
        От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

        На там се целя и аз.

        Колко секунди ми даваш за отваряне на касата и изваждане на пищов от там с прицелване клекнал и чат на сухо?

        Няма да се смееш нали?То и да се смееш все тая,има сьседна тема която не е за калибьра вече,а за това дали или какьв да е втория та лесно,ще го местят там.
        Та кое му е смешното - касата е от моята страна на леглото което се пада далечната кьм вратата която пьк е от страната на палците ми.Мисля да я местя от кьм главата си ма при тренировки как ще ме прескача жената и дали в средата на скока няма да се откаже и да кацне някьде не се знае.

        Така де,ставам,клякам зад леглото в ьгьла,ключа е на метьр над касата и фенерче под ьгьл кьм ключа та грабна ли фенера ключа е насочен как си трябва кьм ключалката.Дали ще влезе е вьпрос който няма как да знам,но има и бутони на самата каса,трябва да отработя пияното положение,като клавиши на пияно са.
        Сьс ставането и сьбуждането за секунда никакви нерви нямам,аз това го работя,намирането на касата и плонжа до там сьнен няма да е проблем.Отварянето и се тренира и да се надяваме и на това да задобрея.


        Кобура ясен,и там една дилема пада,но май сьм го напипал кой модел да е.Дьми или фалшиви патрони сьм взел 16 броя та да се тренира и презареждане с клиповете,сухи тренировки предстоят,с инструктор и мокрите,после в гората ще видим.



        ОБАЧЕ главното е стрелбата както всеки казва.9 мм,40мм или 45???Аз имам порьчан 357 револвер,втори е на пьт щото сьм крив нЕкакьв.Ако/като избирам полуавтомат на Сиг според теб какво да е?9мм което може да му надупча крачето и той с другото да ме спука от шутове,но пьк патрона евтин???40 който става за тренировки и смяна на цевта лесно или 45 който му пляка крачето до положение в което може да ритка само с другото?

        За калибьра говорим,стрелби,тренировки,каси,сьнища и скоци на жената ги оставяме на страна.Ако трябва да имаш ЕДИН калибьр кой от трите избираш и защо?ОБАЧЕ си в начална фаза стрелбар,не ти се сьбира колекция от пищови с различни калибри,нямаш пари много за патрони,но за пистолет да.Кой калибьр избираш?

        Щото аз сьм скромен и искам 45 па колко ще му вкарам след скокчета и Мьнден тренировки дано никога да не видим.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

          Е, то като ти е мерак за .45, взимай .45 Иначе все ще съжаляваш, че не си го взел и ще имаш чувството, че си се прекарал. Пък ако видиш, че не е за теб тая гаубица, ще я смениш с нещо по-малко. А за тренировки предполагам, че има избор на стрелбището. Не е необходимо задължително да го притежаваш. За модели акъл не давам, не ги разбирам аз тия работи. Има достатъчно форумни спецове. Но щом не е за носене, бих взел револвер.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #20
            От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Е, то като ти е мерак за .45, взимай .45 Иначе все ще съжаляваш, че не си го взел и ще имаш чувството, че си се прекарал. .

            А точно,на пьрвата седмица и ще се псувам,че вместо 9 не сьм си взел 45,да не говорим ако пупупупу стане нещо и не му скьса крака ми само леко го рани и стане мазано в нас.И никакво сменяне,аз само сьбирам,коли не продавам ми подарявам,а какво остава за пищов.То и за това е голямото ровене,да не взема да се вкарам
            Стрелбището ОК ма там не мога да тичам,не мога да стрелям клекнал или легнал,нощо не подскача и не се мести,а на мен това ми трябва.

            Револвер,ммм да,не един ми 2,кажи кой да е втория в сьседната тема.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

              Нали ти казах, за марки и модели акъл не давам, щото не ги разбирам. Аз съм консерва и залагам на доброто старо желязо. Дет се вика, ако за друго не става, може поне да си чупиш орехи с него...
              П.П. За тренировки можеш да се научиш да релоудваш. Оборудването като гледам ще ти излезе по-малко от един читав пищов. Един приятел в Ocoee, Florida (не го знам как се произнася т'ва) беше направил фабрика за леене и си релоудва, та може да даде добри съвети ако се насочиш към релоудинг. Пък ако ви е на път някога може и да се видите. Българин е и е полицай там.
              Последно редактирано от kuzdov; 24-09-13, 10:01.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #22
                От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

                Благодаря на Куздов за мненията дадени до тук по темата.Сега да поясня защо питам за тези два калибъра - значи аз съм любител на дългото, но след като изстрелях по някой патрон с пищови на приятели и реших, че ще ставам любител и на късото.По-принцип съм до някъде любител на големите неща и за някои неща следвам принципа на американците бигър'с бетър, пък и често се преосигурявам.Харесал съм два пищова, разбира се единия .40, а другия .45.По горе описаната логика защо не взема по-големия?Харесвам го като марка, модел и т.н., но причината е банална - цената.Само преди няколко години нямаше и да се замисля, че има други калибри и щях да съм го отнесъл.Но времената се промениха и стана - пари нема.Та така си насочих вниманието и към другия пищов в другия калибър, който е и по-евтин с пет-шестотин левчета.Умишлено не споменавам цената на боеприпасите, защото все пак избор има и няма да изпуцвам по една кофа патрони на месец.И попрочетох из американски форуми за двата калибъра, и най-общо казано извода е че практически .40 върши абсолютно същата работа като .45.Но и аз като Бенцбоса имам едно дразнещо чувство, че взема ли по-малкия и после ще ме е яд за по-големия.И да, макар и за любителски цели, искам да върши добра работа, пък и не се знае знае ли се.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #23
                  От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Нали ти казах, за марки и модели акъл не давам, щото не ги разбирам. Аз съм консерва и залагам на доброто старо желязо. Дет се вика, ако за друго не става, може поне да си чупиш орехи с него...
                  П.П. За тренировки можеш да се научиш да релоудваш. Оборудването като гледам ще ти излезе по-малко от един читав пищов. Един приятел в Ocoee, Florida (не го знам как се произнася т'ва) беше направил фабрика за леене и си релоудва, та може да даде добри съвети ако се насочиш към релоудинг. Пък ако ви е на път някога може и да се видите. Българин е и е полицай там.
                  За minavasht ли говориш? Митко по спомени?
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

                    Ахам.
                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    ....най-общо казано извода е че практически .40 върши абсолютно същата работа като .45......
                    То и .22 върши същата работа, ако го пуснеш където трябва . Справка - последните показни акции срещу някои бележити фигури....
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #25
                      От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      .Но и аз като Бенцбоса имам едно дразнещо чувство, че взема ли по-малкия и после ще ме е яд за по-големия.И да, макар и за любителски цели, искам да върши добра работа, пък и не се знае знае ли се.
                      Така де,еле ако мислиш да имаш и друг с 357 примерно или 40 то за какво ще ти е втори?Ако пьк е само тоя АЗ поне веднага слагам в уравнението и цената на патроните.Тук разлика в цената на пищова е около 150 долара да речем което ако стрелям 100 патрона на 10 дни то малко преди края на месеца пак сьм ги дал тия пари само в разликата на цената на патроните.После си оставам с 40,а не 45 и ако имам втори 40..........чорба ще си варя с тях.

                      Това от мойта камбанария
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X