Обява

Свий
Няма добавени обяви.

.40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

    .40 S&W (10x22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43x23mm) (Automatic Colt Pistol)

    Кой от тези два калибъра бихте предпочели и защо?


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:thumb2_rounds-178.jpg
Прегледи:1
Размер:25.8 КБ
ID:6026966
    Всеки трети е шести

  • #2
    От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

    9 за тренировки,че са евтини патроните
    40 щото можеш да му смениш цевта лесно с 357 и реално работиш с 2 калибьра
    45 за глигани,мечки и нацепени нападатели,патрончето двойно и горница като цена

    Мьлиииии,мно'о почнах да ги разбирам
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

      .45..... епаааааааа най-голям е!
      42

      Коментар


      • #4
        От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

        .45 - най-тежък проектил с най-голям диаметър.

        Коментар


        • #5
          От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

          Когато купувах избрах 9мм. но тогава нещата и съображенията ми бяха съвсем други. Ако сега трябва да избирам бих взел .45. Просто при мене кефа от боравенето с оръжие стои на първо место и след като опитах установих че ми е по кеф да гръмна 10 пъти с 45. отколкото 50 пъти с 9мм. А ако искам да стрелям много и без пари си имам въздухарки!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #6
            От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

            Да помоля модератор да поправи маймуницата на хиксчета, във заглавието на темата.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #7
              От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              А ако искам да стрелям много и без пари си имам въздухарки!
              На вьпроса Кое бихте избрали и защо АЗ като начинаеш беден стрелец яко сьм се огледал в 45,че спира каквото има за спиране.Ако трябва да стрелям по 100 патрона на седмица това ще ми излиза като почти 300 от 9 мм та от там и логиката 9мм за тренировки,че пАре нЕма.


              Тая тема май затвьрдява избора ми за 45
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                На вьпроса Кое бихте избрали и защо АЗ като начинаеш беден стрелец яко сьм се огледал в 45,че спира каквото има за спиране.Ако трябва да стрелям по 100 патрона на седмица това ще ми излиза като почти 300 от 9 мм та от там и логиката 9мм за тренировки,че пАре нЕма.


                Тая тема май затвьрдява избора ми за 45
                А трябва ли да стреляш 100 патрона на седмица? Състезател ли ще ставаш ?
                Аз бих предпочел да тренирам с оръжието, което ще ползвам основно! Под ръководството на опитен инструктор, бих изгърмял колкото муниции са нужни за да овладея оръжието до ниво боравенето с него да ми доставя удоволствие а не да ме нерви. След това 20-30 патрона на седмица ако ходиш да стреляш (ама всяка седмица) ти гарантирам че ще си доста над средното ниво притежатели на оръжие даже и в САЩ.
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #9
                  От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

                  Дават ги в кутии по 50,за 22 кинта взимам 50 броя 40 калибьр примерно.
                  Аз поне стрелям с револвер който папка и 357 и 38 ми се налага да се мьча с 2 кутии по 50 броя или на врьтка 100 броя пуцане.

                  Другия проблем е,че напипах пистолет който е готов стои и чака за разлика от това което сьм порьчал и ще дойде след половин година.Разликата е в теглото и цевта,на втория му мисля Леуполд Делта Поинт Рефлекс Червена Точка,модела е малко сьстезателен и макар да нямам никакви претенции да мога да стрелям що пьк да не.От там и проблем сьс стрелбата - единия 100 броя,втория 100 броя,а сьм и на тема СИГ та и там е мислене в кой калибьр да дойде - 40 с втора цев или направо малкото орьдие 45ти.Айде и там 50 броя и уйде коня в рЯката.
                  Това преди да намеря пушка като хората.
                  Основно не знам с кое ще стрелям,няма да е 45 обаче,беден и пари за патрони няма освен ако не почна да пьлня.

                  От там и моето мнение по темата,СКРОМНО МНЕНИЕ,бая се замислих вьобще да пиша ли ма на,изпуснах се. WebRep


                  currentVote


                  noRating
                  noWeight
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

                    Ми от трите най ми е на сърце четвъртия - 10 Ауто.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

                      Ми то има и .454, както и .50 ... Вие за WW III ли се приготвяте? Има един лаф, че е по-добре един точен изстрел с .22, отколкото 15 неточни с .45 (примерно). Та калибъра не е решаващ фактор.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Ми то има и .454, както и .50 ... Вие за WW III ли се приготвяте? Има един лаф, че е по-добре един точен изстрел с .22, отколкото 15 неточни с .45 (примерно). Та калибъра не е решаващ фактор.
                        Така де ма нещото като стреля с 2 различни не е ли добре да тренираш и с двата?Те пьк по 50 в кутийка.
                        За втори не е ли добре нещо по-дьлго в по-добьр мерник,нещо по-модерно?И там пак с двата калибьра.
                        И стана тя една описана по-горе.


                        Спукал сьм се от ровене,кое колко и как спира и ДА,45ти спира много добре.Той спира ма цената на патрона почти тройна или това са около 500 долара на седмица само за тоя калибьр.Това като минус и за това главно не ми харесва тоя калибьр.
                        9ти се намира на всяка крачка,за тренировки се е утепал,но пьк отстьпва на 45ти.
                        40 с една цев за 220 кинта и покрива още един калибьр,цените нормални.


                        А кажи ти ако си кое избираш?Тоя дето не спира добре,но ще си точен с него или тоя дето струва тройно?2 вьтре са повече от 10 вьн,като набодеш обаче 1300 кинта за пищов не е ли по-добре да вземеш поне калибьра който си заслужава?


                        50ти рита много,2.60 на патронче мама е болна
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

                          Мисля, че "леко" се вживяваш. Вземи едно, дето да ти пасва и да боравиш умело с него (освен ако не си решил да сменяш професията и да минаваш към "Тъмната страна" ). Като се научиш да държиш оръжие, ще ти се избистри от самосебеси от какво имаш нужда.
                          Глей'ся.... Тя темата е много комплексна и с четене не става. Ако ти кажа, че с какъвто и пищол да си, важен е куража и усета кога идва момента да дръпнеш спусъка, сигурно ще е много изтъркано. Ама е вярно. Щото много нерваци с лек спусък са отишли в панделата, щото с били jumpy, както и много флегматици са отишли в гроба, щото са мислили твърде дълго. Според мен една деветка от изпитана марка (демек-няма изненади) е предостатъчна за самоохрана. Щото ако имаш време за един изстрел и не го гътнеш, ще имаш време и за втори. С .45 е горе-долу същото с тая разлика, че дори и в ръката да го уцелиш, няма нужда да повтаряш щото ще я откъснеш. И много по-вероятно ще пукне. Което влече съответните правни последици. Ако имаш приятели-юристи или ченгета, разпитай ги какви са последствията. Щото подозирам, че не си наясно.
                          Последно редактирано от kuzdov; 24-09-13, 00:47.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Мисля, че "леко" се вживяваш................ Като се научиш да държиш оръжие, ще ти се избистри от самосебеси от какво имаш нужда.

                            Едното как да стане без другото,нали стрелба уж искало?Как да се научи човек без да стреля с дадения калибьр?Какво значи От какво имаш нужда?Аз за отбрана на дома,а там трябвало нещо сьс спиращ ефект та явно нуждата от 45 надделява погледнато от тая страна на вьпроса,другата е цената за да мога в осрана ситуация поне 30% да влязат.

                            Сериозно питам,повлече ме темата за тия калибри и да видим какво е мнението на тия дето знаят за какво иде реч.



                            Ето и моята добавка - от твоята става ясно,че 45ти е това което трябва за дома,примери няма да давам,законодателството тук е по-различно от там и ако ми трябва малко калибьрче за да го плаша ще си взема 10 заряден револвер с 22ки.


                            С четене не става прав си,става да си направи домашното човек за да знае кьм какво да се насочи,а не да взема за 1100 долара нещо което не вьрши работата на това което е 1300 долара да речем.

                            На принципа Орьжие се вади за да оцелея.........препочитам да е с добрия стоп.Имам приятели ченгета,единия едно време на един танк се беше катерил да стреля каращия в танка.Той е на моето мнение по вьпроса за ползата на даден инструмент.
                            Последно редактирано от BENZBOSS; 24-09-13, 00:56.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: .40 S&W (10×22mm Smith & Wesson) vs .45 ACP (11.43×23mm) (Automatic Colt Pistol)

                              Ми аз пак ти казвам. Вземи едно лично оръжие. След като се научиш да го съхраняваш и боравиш с него, ще усетиш сам дали калибъра ти пасва. Всички, които пишат по темата са теоретици и са стреляли само на стрелбище. Аз също не съм стрелял по човек (и по животно, освен плъх) от упор или близка дистанция, за да видя ефекта от изстрела директно. Но дори и от далечна дистанция и напечен от адреналина гарантирам ти, че чувството не е приятно. А при всички положения при цивилна употреба е по-добре нападателят да остане жив, дори и при американското законодателство. Изключително редки са случаите, когато някой прострелян с 9 мм. ще остане адекватен и дееспособен. Предполагам, че болката е толкова жестока, че ще му се изпарят всякакви мисли и желания за друго, освен да избяга. А ако е подготвен предварително, въоръжен и готов да убива, за съжаление шанса ти е твърде малък, ако ще и 120 мм гаубица да си скатал под дюшека. Щото фактора изненада ще е на негова страна. Там е 50/50 - или ще оцелееш, или няма.
                              Последно редактирано от kuzdov; 24-09-13, 01:13.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X