Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

    Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
    интересно всички го хвалите това електронно.вчера на уаз с редукторни мостове на 25 хиляди му сменихме електронното с чукче.разликата е че по добре пали.със електронното трябваше по дълго да се върти на стартер.друг случай на исузо пак същия проблем.и най лошото кат си на балкана и неще да пали.смяна пак с чукче ровичкам го зачиствам и газ.сега и двете ми паджерота са с чук.даже и непомислям да слагам електронно.щот кат са отели кво праим.а пък чукови и бобини колкот искаш.електронни и датчици много много ги няма. поне при мен е така.
    И аз имах същия проблем.Сложих електронно запалване,но палеше трудно.Обикновенното делко ми беше винаги в сандъка.След два месеца си върнах обикновенното запалване-палеше от четвърт и вървеше перфектно.Не мога да си го обясня но е факт.

    Коментар


    • #17
      До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

      Смени ли всичко останало? Кабелите без съпротивление
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #18
        До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
        Смени ли всичко останало? Кабелите без съпротивление
        Това ако е за мен-електричарксо чадо съм все пак

        Коментар


        • #19
          До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

          Значи много рано си се предал. Трябваше да почовъркаш изпреварването, луфта на чукчето и тн... Като го нагласиш един път пали така че няма нужда от стартер - изпитано е собственолично Два месеца седях без четки на стартера и палех с една осма оборот с манивелата без да си давам зор.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #20
            До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
            Значи много рано си се предал. Трябваше да почовъркаш изпреварването, луфта на чукчето и тн...
            При електронното /безконтактно/запалване няма чукче.

            Коментар


            • #21
              До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

              Аз ползвах контактно - от ЗИЛ. Идеята е сам знаеш каква, да намалиш тока през чукчето вследствие на което то не се износва. Междудругото се оказа че най-добре работи с много по-малък луфт от предписания, демек ъгъла на затворено положение е съвсем друг.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #22
                До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                И аз слагах такова на Москвич 2140-през далечната 1987г.,но,тук става въпрос за безконтактно запалване.А комутатора ТК-102 от ЗИЛ черпи доста ток на 4 цилиндров двигател.

                Коментар


                • #23
                  До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                  Алтернаторите са еднакви и на Волга и на Зил, така че колко черпи все тая.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #24
                    До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                    Този проблем с паленето при безконтакното делко се отстранява много лесно.Оглеждате шалтера на стартера дали има втори малак извод.Ако има го свьрзвате кьм клема /15/ или /В+/ на бобината.Ако няма се монтира едно реле,което се управлява от/+/ за стартиране а контактите саответно на /30/-това е плюса на акомулатора и споменатата клема на бобината.
                    PS.Бобината за електронното запалване е различна от обикновената /с чукче/.

                    Коментар


                    • #25
                      До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                      Най-добре работят комутаторите които са т.н. "Волгови" или другояче казано чиито индекс започва с 131... а не с 31 както на стандартния УАЗ-ов. Задължително в случая е да махнете и допълнителното съпротивление. Препоръчвам продукцията на фирма Освар... Делкото за контактно и безконтактно запалване се различават, при второто няма и кондензатор. както по-горе бе отбелязано и бобините са различни.
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #26
                        До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Виж с търсачките Силыч.
                        А това устройство някой дали го внася??
                        Когато нямаме това, което ни трябва,
                        ни трябва това, което имаме!

                        Коментар


                        • #27
                          До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                          Аз бях решил да слагам безконтактно, но ме разубедиха.
                          Според мен безконтактното по всичко превъзхожда контактното, но е по-сложно т.е. ПО-НЕНАДЕЖНО. Оказа се, че нерядко дефектират, а се състоат от три специализирани части( делко, бобина и някакъв електронен блок).

                          Като си представих ситуация: зима е, студ, вятът бръсне неумолимо, насред полето джипа угасва. Въртя на стартер- няма искра.

                          С контактното запалване: махам дистрибуторната капачка, поглеждам състоянието на чукчето( има ли луфт и нагар по контактите), и с отвертката отварям контакта. Ако чукчето искри-кондензатор. Ако нищо не се случва-бобина. Ако "чука" искра от кабела на свеща- капачката( оглед за пукнатини, ВД-40)- 5-6мин. максимум.

                          С безконтактно запалване: Нямам никаква възможност за диагностициране. Започвам с вкочанени пръсти да сменям блок след блок, докато установя къде е проблема.-10 мин. минимум ( ако не се наложи смяна на делкото- реглаж на ъгъл на запалване).
                          Всичко трябва да имам по две, защото в близкото село няма такива неща.

                          И се отказах....
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • #28
                            До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24



                            Дали ще смениш кондензатор,блок или бобина при -20 е все същия к*р.Така или иначе ще измръзнеш.Това не са факти който мога да приема на сериозно.

                            Ми ако изпадне мотовилка ЗАщо поради тая причина не си вземете турбинни двигатели
                            Луд умора нема,само се поти!!!

                            Коментар


                            • #29
                              До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение

                              С безконтактно запалване: Нямам никаква възможност за диагностициране. Започвам с вкочанени пръсти да сменям блок след блок, докато установя къде е проблема.-10 мин. минимум ( ако не се наложи смяна на делкото- реглаж на ъгъл на запалване).
                              Всичко трябва да имам по две, защото в близкото село няма такива неща.
                              И се отказах....
                              Не съм съгласен.Диагностика можеш да направиш само с контролна лампа и да се установи причината.На "делкото" просто няма какво да му стане.Е комутатор и бобина резервни трябва да има,но и с контактното пък:резервни бобина,кондензатор,чукче и наковалня.
                              Но както казах в по горно мнение с обикновенното запалване бях по доволен.Палеше от "четвърт".

                              Коментар


                              • #30
                                До: електронно запалване УАЗ,ГАЗ 24

                                чета от няколко мнения на сам че бобината за високо напрежение била нещо по специално,абе хора кой ви е излъгал ,нама такова нещо.Бобината си е стандартната.
                                Защо продължавате да спорите че делкото с датчик на хол е по лошо от чукчето незнам.Погледнете военния автомобил ГАЗ 66 данеби да е с чукче случайно а захранва осем цилиндъра и е със същия комутатор като на УАЗ-а и Волгата. При аварийна ситуация хората са измислили вибратор който може да се ползва и при варианта с чукче но гарантирам че не правят проблеми.Ако сте чели по горе съм описъл колко време съм ползвал електронното запалване безаварийно така че говорите глупости. Сега карам Самурай което също е с електронно а покрай мен хората със старите модели масово слагат електронно делко от Витара на мястото на чукчето.
                                Лично на мен за една година на Марутито ми се счупи пружината на чукчето два пъти,вярно има вариант да се прибера на ход ама е факт че съм имал повече аварии с чукче срещу нито една с електронно.
                                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                                Дий Снайдер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X