Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Универсали и патронници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Универсали и патронници

    При така стегната гривна,обработвам всички работни повърхнини на челюстите,включително челосване понеже не са комплект на този универсал.Със нож за вътрешна резба изработваме каналчета,през 7мм и подаване 2мм.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131107_153355.jpg
Прегледи:1
Размер:106.5 КБ
ID:5534741
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131107_154112.jpg
Прегледи:1
Размер:95.5 КБ
ID:5534742
    Следва проверка за насрещна стружка
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131107_154740.jpg
Прегледи:1
Размер:87.7 КБ
ID:5534743
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131107_154838.jpg
Прегледи:1
Размер:85.8 КБ
ID:5534744
    Проверка за биене...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131107_155640.jpg
Прегледи:1
Размер:95.9 КБ
ID:5534745
    Влезе във под 0,01мм.Проверка за успоредност на челюстите,"стъпвали"са по целият детайл.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131107_160143.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5534746
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #17
      От: Универсали и патронници

      Вижда ми се че са наварявани вътрешно челюстите, ако е така с какви електроди?
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • #18
        От: Универсали и патронници

        Първоначално публикуван от Христо Преглед на мнение
        Влез на сайта на Лена ООД, там има каталог с всчки видове шпиндели на ММ и фланците с размери за тях. Ако не намериш, кажи за кой размер ти трябва и ще ти ги кажа.
        Посетих сайта, но не виждам да имат преход от Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wpindel.jpg
Прегледи:1
Размер:43.2 КБ
ID:5534893този захват на шпиндела към байонетен фланец. Ако имаш някакво инфо ще е от полза.
        Последно редактирано от dimich87; 10-11-13, 19:50.

        Коментар


        • #19
          От: Универсали и патронници

          Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
          Вижда ми се че са наварявани вътрешно челюстите, ако е така с какви електроди?
          Със СО-то ги наварих,при кадърна употреба държат около половин година,след това ги пасвам пак.Работната част се самозакалява,но не достатъчно и след време се износва,и аз търся нещо подходящо за наваряване със което да постигна 55-60 единици.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #20
            От: Универсали и патронници

            Имам едни електроди на Бьолер които ги дават за наваряване на зъби на багери и други подобни .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: Универсали и патронници

              Колеги челюстите на струга ми в следствие на многократно престъргване, повърхностите които се допират до обработваните детайли са станали доста широки 7-8мм, въпроса е как може и на каква машина да се вземат страничните фаски.Проблема е,че челюстите са много твърди и се съмнявам някой фрезист да се навие да ги престърже.

              Коментар


              • #22
                От: Универсали и патронници

                Моите съм ги взимал на фрезата с 63 мм фрезова главичка на Хертел .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: Универсали и патронници

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0097.jpg
Прегледи:1
Размер:40.8 КБ
ID:5535476Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0099.jpg
Прегледи:1
Размер:41.6 КБ
ID:5535478Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0096.jpg
Прегледи:1
Размер:41.8 КБ
ID:5535477
                  Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                  Посетих сайта, но не виждам да имат преход от [ATTACH=CONFIG]647777[/ATTACH]този захват на шпиндела към байонетен фланец. Ако имаш някакво инфо ще е от полза.

                  Ако е това ще се помъча да направя по добри снимки.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Универсали и патронници

                    Предполагам че това е байонетния фланец за оригинален захват. В момента нямам възможност да видя струг с такъв захват и да огледам как точно е.
                    Другото което ми идва на ум да направя е преходен фланец от моя захват, към резба. Така фланеца на универсала ще се навива на струга ми и ще стане прилично точно.
                    Търся такова решение, понеже сегашния универсал си е изпял песента. Престъргвам челюстите, но имам биене при повторно стягане. Ще опитам още малко да се помъча с този универсал, но е голяма мъка да се работи с него.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Универсали и патронници

                      Искам да питам нещо за Българските универсали в частност 200мм. Спиралите и челюстите взаимозаменяеми ли са? Като ги произвеждат тези неща не ли ги правят серийно? А напасването после предполагам са се шлайфали за определен универсал.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Универсали и патронници

                        Еднакви са,ще трябва да си ги уточниш.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Универсали и патронници

                          Български универсали и резервни части за тях не се произвеждат едни 30 години вече . Каквото има е останало от едно време .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Универсали и патронници

                            За серийни-серийни са, но представите за "серийно" производство в оня строй са си специфични за него и нямат много общо със сегашните. Още едно време на местата, където се е държало на качество, се е работело с руски, полски и чешки патронници. Познай от три пъти защо. Те ако ставаха за нещо тия нашенските, още щяха да се произвеждат-това е продукт, за който пазара в целия свят ще е вечно гладен.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Универсали и патронници

                              Питам просто защото имам 3 200мм Български и ще се опитам да направя един с минимално биене, да комбинирам челюсти и да ги прешлайфам и да си работя.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Универсали и патронници

                                Вземи си руски нов,има ги все още на сносни пари.Проблема на нашенските е спиралата,не е в център.Рендосваш челюстите на някакъв размер и около него детайлите са "почти" в център,слагаш по-голямо или малко Ф-и и всичко отива по дяволите,размера бяга със две три и повече десети.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X