Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пречистване на вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Пречистване на вода

    А може би просто трябва да се пие чиста вода?

    Думичката "пречистване" сама по себе си означава, че водата не е чиста.

    Означава също, че сме приели нечистотията на водата и сме се примирили с нея, а това не е правилно!

    Това е адски неправилно като принцип. Много по-добре е да не се цапа.
    Последно редактирано от n_petrova; 30-10-13, 08:35.

    Коментар


    • #32
      От: Пречистване на вода

      Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
      пп. Зеленината не яде ли оргАника/органична материя/? И какво представлява зеленината всъщност?
      Зеленинката можеш да си я представиш като микроскопични едноклетъчни растения. И понеже са растения, повечето от тях не могат да ядат нищо органично. Използват минерални вещества и с енергия от светлината си ги преобразуват в каквото органично им трябва.

      Е, има си и тънкости тази проста истина.
      Първо, след зеленинката се развъждат и други микроскопични твари, които се хранят с нея. Там разнообразието е даже още по-голямо.
      Второ, че водата може да има каквото е нужно, но по някаква причина да няма нито един жив екземпляр от тези "растения" и тогава нищо няма да се завъди, докато не дойде отнякъде. В природни източници това е трудно, но преварена (или гореща от източника) и затворена вода трае наистина дълго.
      Трето, почти няма природна вода без някакви органични вещества в нея и при някакви условия в нея могат да се развъдят и не-зелени неща, някои от които особено неприятни (амеби, легионели и компания).

      Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
      А може би просто трябва да се пие чиста вода?

      Думичката "пречистване" сама по себе си означава, че водата не е чиста.

      Означава също, че сме приели нечистотията на водата и сме се примирили с нея, а това не е правилно!

      Това е адски неправилно като принцип. Много по-добре е да не се цапа.
      Няма такова нещо като априорно чиста вода (или друго вещество, ако е въпрос). Водата си върви с примеси и е чист късмет да я намериш готова в природата със състав, който е приемлив за пиене. Историята на цивилизацията може да се проследи по изобретяването на методи и средства за намиране, транспортиране и пречистване на вода.

      Ние, тук в България, сме благословени с климат и релеф, да си намираме годна или почти годна за пиене вода с малки усилия. Това изобщо не значи, че другаде е пак така или че при нас ще продължи вечно. Нито пък че не може да изпадне всеки от нас в ситуация да са му непосилни даже тези малки усилия.

      Така че въпросът с пречистването си седи и с течение на времето няма да се опростява.

      Коментар


      • #33
        От: Пречистване на вода

        За филтрите има страхотна информация тук - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...-на-вода
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #34
          От: Пречистване на вода

          Аз на всякъде с мен по планини и по язовири през последната година нося един Sawyer MINI и не ми се налага да се запасявам с вода.
          Филтъра е 0,1 микрона - нищо живо не може да премине и е с живот 380 000 литра!
          Този обем ми се стори много подозрителен, но всичко е ОК, филтъра е американски, а не китайски. Филтъра може да се ползва цял живот тъй като в комплекта има спринцовка за изплакване в обратната посока.





          http://goo.gl/y1u9i4
          Последно редактирано от lubo777; 28-03-15, 12:54.

          Коментар


          • #35
            От: Пречистване на вода

            Е па то такова езеро, където е каката, повечето без никакъв филтър си пият и нищо им няма.
            slivizasmet.blogspot.bg

            Коментар


            • #36
              От: Пречистване на вода

              Първоначално публикуван от Njoy Преглед на мнение
              Е па то такова езеро, където е каката, повечето без никакъв филтър си пият и нищо им няма.
              Със сигурност е 100% така както казваш, съгласен съм изцяло!

              Важното е че с този филтър може да пиеш без проблем вода и от всяка локва в гората / планината - стига само през тази локва да НЕ са минавали колеги с джипките си от форума тук, защото този филтър няма активен въглен в него и не чисти водата от химически замърсители като моторни масла, торове, пестициди итн.
              Sawyer MINI със сигурност чисти 100% всички билогично-патогенни замърсители и също всички механични замърсители по-големи от 0,1 микрон - кал, пясък итн.
              Ще направя един клип с кална вода от Витоша този уикенд и ще го публикувам тук.
              Последно редактирано от lubo777; 01-04-15, 18:50.

              Коментар


              • #37
                От: Пречистване на вода

                Колега, това че са минавали колеги от Форума с джипките НЕ значи, че задължително има замърсявания от масло след тях. За разлика от дървари и пишман рибари ние си поддържаме колите и пазим Природата. Има си цял раздел в тоя Форум по темата за опазване на Природата, и може да не сте го видели, потърсете и прочетете.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #38
                  От: Пречистване на вода

                  Да, нов съм в сравнение с вас, от 2006-та съм регистриран и чета форума.
                  Мазните петна в локвите по планините, през които са минавали моторни превозни средства (независимо какви и от къде) за съжаление са факт и знам за тях от тестовете на филтрите за вода ... и не по тази причина, а поради личен мой избор обикалям с байк, ски или шейна теглена от кучета, с каяк итн, а джипката ми ме чака паркирана на пътя.

                  ВАЖНО: с горенаписаното не целя конфронтация с никого! Имам приятел в доброволните отряди и знам колко активно (разбира се доброволно) помагат хора от този форума при гасене на пожари и всякакви други подобни проблеми!
                  Последно редактирано от lubo777; 02-04-15, 12:47.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Пречистване на вода

                    Ето линк към допълнената тема с ревюта на различни мобилни филтриращи системи - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...-на-вода
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X