Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пречистване на вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пречистване на вода

    Здравейте, отскоро започнах да се интересувам от темата.
    Реално дори в градски условия, при 3 дни без електричество водата от чешмата вече няма да става за пиене. Такъв срив може да се случи и след природно бедствие.
    Отделно и в гората човек може да закъса.
    В африка раздават на населението филтри Life Stew, но тук едва ли е предвидено нещо такова.
    За целта се обзаведох напоследък с 3 различни филтъра - керамичен 0,2 микрона, 3-степенен на Миниуел 0,01 микрона и походен тип "сламка с екстри" 0,5 микрона.
    И трите са с капацитет около 1000л (според качеството на водата). Последните ги дават, като супер ефективни, без аналози и дори премахват тежки метали, вируси и цианиди.


  • #2
    От: Пречистване на вода

    Аз имам филтър за вода 'Pocket Filter' на Katadyn. Много съм доволен също.



    Ама цената му е малко над 500 лева...

    Коментар


    • #3
      От: Пречистване на вода

      Какъвто и филтър да се ползва, препоръчително е да се ползва и дезинфектант. Консервасията на водата е не по-малко важна.

      Коментар


      • #4
        От: Пречистване на вода

        На време нас ни учили, че не задължително вода да се преварява с часове, само да кипне и това ще бъде достатъчно.

        Коментар


        • #5
          От: Пречистване на вода

          И много правилно смятам.То каквото е умряло до 100 градуса умряло.След това вече файда няма.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #6
            От: Пречистване на вода

            Спорите на бактериите преживяват 100 те градуса, освен това, преваряването на големи количества вода си е енергоемко в полеви условия. Хлорните препарати струват стотинки на тон и доста войска е още жива след приложението им.

            Коментар


            • #7
              От: Пречистване на вода

              Аз имам пречистваща бутилка на Катадин :
              http://www.katadyn.com/deen/technica...atadyn-bottle/

              Отделно винаги нося таблетки на Катадин за пречистване на вода. Под винаги разбирайте всекидневно. Имам и някакви американски армейски ама след тях водата определено е стнанна на вкус.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #8
                От: Пречистване на вода

                О, странна но се пие А след дозиране на ИЗОЗАН с лъжицата на око направо си става огнена вода Ама пък евтин и сигурен да му се невиди....

                Коментар


                • #9
                  От: Пречистване на вода

                  Имунната ми система ли е яка, късмет ли имам - не знам, ама вода досега не съм пречиствал. Пил съм от какви ли не извори и директно от язовира (далече от брега) това - от Свеженския и от "Голям Беглик".
                  Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                  0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пречистване на вода

                    Вероятно и двете Филтрирането и обеззаразяването имат смисъл при ползване на вода от застоели водоеми. От такива съм бил принуден няколко пъти да пия и последния никога няма да го забравя-цял баир, около всеки клек-зелено човече, очите му изпъкнали, гащите-свалени ))

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пречистване на вода

                      Позната до боли гледка.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пречистване на вода

                        Ама в случая пада боеспособноста, а в другия случай-кефа... Имаш едни таблетки хлорамин, верно са много смрадливи, но може и в блатна вода да се ползват, между другото, ако има възможност водата да преседи след обработка няколко часа, миризмата на хлор става поносима

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пречистване на вода

                          Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                          Ама в случая пада боеспособноста, а в другия случай-кефа... Имаш едни таблетки хлорамин, верно са много смрадливи, но може и в блатна вода да се ползват, между другото, ако има възможност водата да преседи след обработка няколко часа, миризмата на хлор става поносима
                          На Катадин таблетките почти не оставят миризма. Има го и на капки.... и върши работа.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пречистване на вода

                            Кой продукт ползваш? http://shop.katadyn.com/products/155182/Micropur_Forte

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пречистване на вода

                              При нас се исползва пантоцид.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X