Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове змии в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Видове змии в България

    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
    Слава Богу, че всичко е минало добре! Дано няма никакви лоши последствия и за в бъдеще! Става въпрос за един от добрите специалисти-херпетолози (от херпетология-наука за влечугите) у нас. Ето и още някои неща за него:

    http://www.novinar.net/news/boian-pe...0Mjs1NQ==.html

    http://www.spas.bg/inner.php?offset=16&page=1648

    Коментар


    • #32
      До: Видове змии в България

      Първоначално публикуван от Stanchev Преглед на мнение
      Слава Богу, че всичко е минало добре! Дано няма никакви лоши последствия и за в бъдеще! Става въпрос за един от добрите специалисти-херпетолози (от херпетология-наука за влечугите) у нас. Ето и още някои неща за него:

      http://www.novinar.net/news/boian-pe...0Mjs1NQ==.html

      http://www.spas.bg/inner.php?offset=16&page=1648

      И аз това щях да кажа
      Съни е биолог и доста добре познава влечугите, та се съмнявам да се е объркал
      А е в планината от малък и е наясно със заобикалящия го свят
      Per aspera ad astra.

      Коментар


      • #33
        До: Видове змии в България


        Брех за пореден път се убедих, че мнооого има да се учи. Наистина не е усойница. Ясно може да се сравни по снимките.
        Много полезна тема която трябва редовно да се препрочита.

        Това лято един смок се беше качил в лозата над масата на двора и тъщата за малко да пу.не. Търсих да го черпа ама а де.
        Изводът е, че " Змиите са приятели на завряните зетове".
        Пийте червено вино! Дава здраве.
        А то ни трябва за да пием ракия!

        Коментар


        • #34
          От: Видове змии в България

          Проблемче в идентифицирането на змиите е, че обикновено нямаш време и видимост да им разгледаш признаците. Така стана и с мен и компанията ми преди няколко дни над Ардино. Красавицата се беше навила на пътечката, а я снимах, докато я изчаквахме да се размотае и да си отиде.

          По-скоро е пепелянка, но още се колебая.

          Беше дебеличка и някак къса - даже си говорихме, че сигурно е тийнеджърка. Други признаци не видях, а чак по увеличението на снимката ми се стори, че има вертикална зеница.

          Според вас пепелянка ли е, или нещо друго?

          Поздрави!
          Прикачени файлове
          Искам България чиста!

          Коментар


          • #35
            От: Видове змии в България

            Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
            Проблемче в идентифицирането на змиите е, че обикновено нямаш време и видимост да им разгледаш признаците. Така стана и с мен и компанията ми преди няколко дни над Ардино. Красавицата се беше навила на пътечката, а я снимах, докато я изчаквахме да се размотае и да си отиде.

            По-скоро е пепелянка, но още се колебая.

            Беше дебеличка и някак къса - даже си говорихме, че сигурно е тийнеджърка. Други признаци не видях, а чак по увеличението на снимката ми се стори, че има вертикална зеница.

            Според вас пепелянка ли е, или нещо друго?

            Поздрави!
            Съвсем сигурно е пепелянка!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #36
              От: Видове змии в България

              Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
              ...Всъщност в нашатна страна досега са установени 17 вида змии (тази цифра, по всяка вероятност е окочантелна – намирането на нови видове е почти изключено). Първият изследовател на змийската фауна на България – Васил Ковачев, в своя труд “Херпетологична фауна на България”, издаден през 1912г; отбелязва 12 вида змии. През 1929г академик Иван Буреш съобщава за намирането на още два вида – турската боа и вдлъбнаточелия смок, а през 1934г заедно с Йордан Цонков публикуват сензационната новина за намирането на западноевропейската змия Аспида (каменарка). През 1958г бе намерена котешката змия, а през 1979г бе установен и последния, 17-ият вид – черновратата стрелушка (първото съобщение за нейното намиране се появи по страниците на “Природа и знание” в брой 6 от 1979г само 12 дни след улавянето на екземплярите)...
              Редовно чета това списание и ми харесва..обаче инфото май малко се разминава....брой 7 , Юли , 2010 г...
              Прикачени файлове
              "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
              "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

              Коментар


              • #37
                От: Видове змии в България

                Чувал съм мнения че напълно здрав човек може да преживее ухапване на нашенски змии за щастие отровата им действа хемолитично а не нервнопаралитично но да не забравяме за долекарската и лекарска помощ не е нещо скоето можем да си правим експерименти.
                А истината е че нашенските змии не нападат на мен лично ми се слувало катерейки се по скала да залитна и да се хвна за храст подкоито има пепелянка освен ужаса който изпитах защото ме е страх от змии нищо друго не ми направи горкото животинче май и то беше уплашено колкото мен.
                ПП Змийски серум може да се съхранява само в хладилна чанта такаче не мисля че можете да си го носите навсякаде , виж ампула с урбазон и спринцовка може да помогнат повече в такава ситуация.Или поне няма да навредят.
                Змийския серум се бие по метода на безредка ако си спомням правилно и ако ви го бие некомпетентен човек можете да умрете от алергичен шок .
                RANGE ROVER CLASIC -нека живеем зелено-екологично.
                За какво ти е джип ако няма къде да отидеш със него?

                Коментар


                • #38
                  От: Видове змии в България

                  Това лято мен ме хапа Пепелянка.Преминавах през купчина с клони и усетих болка но помислих че съм закачил някой клон и си продължих да бера жълт кантарион.След 30минути започна оток.Продължих да си върша работата(влизах във водоема да го почистя и за 10-15минути краката ми измръзнаха...впоследствие след разговор с лекарката се оказа че това влизане в студената вода е забавило реакцията).Отока стана малко по голям и накарах жена ми да види дали не ме е ухапала змия защото имах съмнения но тя не видя нищо и продължих да си върша работата.Отока взе да става по голям и започна да ми пречи нормално да ходя,бяха изминали три часа и половина след ухапването.Загледах се много внимателно и видях двете дупки(20минути преди да излезна от хижата валеше силен дъжд и росата от тревата беше измила кръвта и затова жена ми не е видяла).Качих се на колата и първо в Асеновград в спешно където не предприеха никакви мерки и ме изпратиха в Пловдив в клиниката по Токсикология.На петия час бях в клиниката.
                  Биха ми серума(половината около ухапването) а другата половина в задника.Сложиха ми система(на сутринта още една и това беше).
                  На третия ден ме изписаха.
                  Говорих с лекарката и исках да взема серум за да има за всеки случай и тя ми каза че не е желателно да се слага извън болници защото можело да се получи алергичен шок и ако няма лекари и подходяща апаратура,вместо да помогна може да стане голяма беда.
                  Въпросния ден валеше доста и си мислех че след толкова дъжд няма страшно и излезнах по джапанки...да ама не,след разговори се оказа че многото дъжд е изкарало влечугите на повърхноста вместо да се скрият по дупките.
                  Със себе си съм имал повече проблеми,
                  отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
                  Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

                  Коментар


                  • #39
                    От: Видове змии в България

                    Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                    Според вас пепелянка ли е, или нещо друго?
                    Ами не виждам рогче, по-скоро ще да е усойница.
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • #40
                      От: Видове змии в България

                      Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                      Ами не виждам рогче, по-скоро ще да е усойница.
                      Пепелянка е! Рогчето не винаги се вижда - може да е прегънато назад. Друг признак от пръв поглед е формата на зигзагообразната линия. При усойниците (когато не са чисто черни) обикновено е остро назъбена, докато при пепелянките най-често е по-дебела, без остри "зъби", и на места образува нещо като ромбчета. Още - на главата на усойницата, към врата, има шарка, петно с формата на буква "X" с по-къси горни рамена или на буква "V" и отстрани на главата, от окото назад има тъмна ивица.
                      Двата вида предпочитат доста различни климатични условия и затова пепелянката се среща в България от морското равнище докъм 1500м нмв, докато усойницата от 800м нагоре. В тази връзка змията от х.Пашалийца е била усойница.
                      Ето картинки:
                      пепелянка - http://www.euroherp.com/species/Vipera_ammodytes/1/
                      усойница - http://www.euroherp.com/species/Vipera_berus/3/
                      Последно редактирано от Stanchev; 18-12-10, 15:22. Причина: допълване

                      Коментар


                      • #41
                        От: Видове змии в България

                        Първоначално публикуван от дядо Ники Преглед на мнение
                        Проблемче в идентифицирането на змиите е, че обикновено нямаш време и видимост да им разгледаш признаците. Така стана и с мен и компанията ми преди няколко дни над Ардино. Красавицата се беше навила на пътечката, а я снимах, докато я изчаквахме да се размотае и да си отиде.

                        По-скоро е пепелянка, но още се колебая.

                        Беше дебеличка и някак къса - даже си говорихме, че сигурно е тийнеджърка. Други признаци не видях, а чак по увеличението на снимката ми се стори, че има вертикална зеница.

                        Според вас пепелянка ли е, или нещо друго?

                        Поздрави!
                        Чиста пепелянка дъртоне бой се на хора които пият алкохол сваког дан тия не действат
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #42
                          От: Видове змии в България

                          Интересна тема. Пишете собствения си опит- на всеки му се налага да съжителства със змии по някога. Потвърждавам, че на спиртниците отровата не действа особено! Видях с очите си- не се наду много и освен, че наду главата на персонала във болницата /не от страх, а от алкохолен глад/ - друго не се случи. Ама аз не пия и търся други алтернативи- ще следя темата.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Видове змии в България

                            Така като четях темата останах с впечатление,че е нищо работа да те гризне змия.
                            Но от материала за пострадалия човек никак не ми се видя безобидно така,че да не подценяваме нещата чак толкова.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Видове змии в България

                              Някой знае ли каква е тази змия?
                              За малко да я настъпим - забелязах я в последния момент и спрях на половин метър от нея. Бяхме в широколистна гора в района на село Мухово (малко след отбивката за хижа Надежда).
                              Беше се разпънала в цял ръст (около метър) и след като се гледахме взаимно известно време с невероятна скорост се шмугна в близкия храст. След това започна да издава зловещ звук (нещо като тракане) много наподобяващо звука на гърмящата змия. Това доста ни стресна.

                              Дали е черна усойница или е друг вид?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Видове змии в България

                                За мен е смок.
                                А и ако е била около метър със сигурност.
                                http://alehooo.com/home/2011-04-06-0...-04-39-14.html
                                http://www.google.bg/imgres?imgurl=h...Mo-G-waMnMWlDA
                                Последно редактирано от Гергин; 16-05-11, 11:16.
                                Пийте червено вино! Дава здраве.
                                А то ни трябва за да пием ракия!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X