Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сушилня - отвеждане на влагата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сушилня - отвеждане на влагата?

    Усилено гледам сушилни, обаче консултант-продавачите нещо не се справят да ми отговорят на едни въпрос - как се отвежда влагата?
    Връзва се към канализацията, или я връща в помещението или пък събира в казанче?



    Предпочитам по възможност Канди, щото пералнята е такава. Не че е хипер важно де
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    От: Сушилня - товеждане на влагата?

    В стаята.

    Коментар


    • #3
      От: Сушилня - товеждане на влагата?

      По рано имаше модели с извод в комин.Сега всички имат съд за събиране на водата,единствено се включват в тока.Ако искаш да не плащаш много ток търси с термопомпа,имам и от двата вида,разликата в разхода на ток е голяма.
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • #4
        От: Сушилня - товеждане на влагата?

        Зависи каква е сушилнята. Има такива,които се връзват към вентилация и такива,които събират в казанче,или отичат водата директно в канала. Моята е от вторите. Първите обдухват прането,а вторите са кондензационни. Истината,е че в които от двата вида да си приготвиш в помещението ще става баня от жега. За това вентилатор е силно препоръчителен,особенно ако е малко помещението. Честно казано,моята е Електролукс и съм много доволен как суши. Дрехите излизат уникално меки. Лошото е,че попаднах на бъгава,едната й от програмите "не свършва". Остава си на 10 мин и може да си работи 24ч. НЕ съм я рекламирал,че едвам я вкарах в килерчето,а пък тая програма не я ползвам често.

        Коментар


        • #5
          От: Сушилня - товеждане на влагата?

          Ъъъъ, тя по програма ще седи в кухнята. Значи не става с отвеждане на влагата в стаята. Как да позная кои какви са?

          ПП И бих помолил мода да оправи заглавието щото лекинко съм го оплескал
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Сушилня - товеждане на влагата?

            Имам перална със сушилня.
            При нея в момент на сушене разхода на вода (и на ток де - това е ясно) рязко се увеличава...
            Явно ползват водата за охладителен агент за да кондензира изпарената вода от прането (вътре върти вентилатор)...
            Пералнята се намира в кухненския бокс но никога не ни е правила конденз или да видиш пара - конденза също се изхвърля с отпадната вода...
            Колега има кондензационна сушилня (отделен уред)... Конденза го събира в чекмедженце. Пара също няма...
            Но има мнооого дестилирана вода под ръка
            Доколкото знам това са двата варианта на сушилни които се продават сега...
            При всички случаи втория (чист кондензационен вариант) е доста по-икономичен от варианта, който е на моята перална - при мен разхода на ресурси (вода и ток) е повече отколкото на колегата...

            А да разбереш коя каква е - питай продавача
            Иначе по косвени признаци пак ще познаеш кое какво е - ако има като изводи само кабел (и чекмедже за конденза), то варианта ще е явен...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Сушилня - товеждане на влагата?

              Нашата е с казанче и влага пак си има.. И да, става голяма жега.. В един коридор е, където сложихме и от ония екстри, таблетките, които събират влагата.. Бързичко се пълни..
              На някаква остъклена тераса, ако имаш, ще е най-добре..

              Коментар


              • #8
                От: Сушилня - товеждане на влагата?

                Хм... учудва ме....
                При нас жега става, но влага твърдо няма...

                П.С. с остъклените тераси трябва да се подхожда внимателно - на колега във Варна му замръзна и унищожи пералнята на остъклена тераса (с хубава дограма)...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Сушилня - товеждане на влагата?

                  Може би защото е ВЕКО..

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сушилня - товеждане на влагата?

                    Продават се и в момента сушилни с отвеждане на топлият въздух във вентилацията. Имат си гъвкав шланг в комплекта. За конденз и жега в помещенето и дума не може да става. Имат един недостатък- при този вид машини филтърът не може да улавя мъхчетата отделени при сушенето и шлангът а в последствие и въздуховодът полепват с мъх. Пробвали сме различните варианти но този се оказа най-добър за нас и две такива работят по повече от 12ч. на ден.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сушилня - товеждане на влагата?

                      Аз понеже обзавеждам,накупих всички уреди от Горение. Продавач-консултанта беше много,ама мноооого подробен и за всяка една от покупките ми ми обяснява детайлно какво е що е,та за сушилните ми обясни че има 2 типа-едните кондензират влагата в един кондензатор с въздушно охлаждане,а другите имат хладилна машина за кондензатора и охлаждане на въздуха!Влагата се събира в контейнер под охладителя!Разхода и е около 2.2 Кв. Според тях във втория случай няма влага,няма жега и изобщо не я знаеш къде е.Аз реших да си купя такава.Цената и е около 1к лв. За съжаление още не съм я инсталирал и не мога да кажа дали наистина е така!Успех в покупката!
                      TLC 120 Prado
                      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сушилня - товеждане на влагата?

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        Продават се и в момента сушилни с отвеждане на топлият въздух във вентилацията. Имат си гъвкав шланг в комплекта. За конденз и жега в помещенето и дума не може да става. Имат един недостатък- при този вид машини филтърът не може да улавя мъхчетата отделени при сушенето и шлангът а в последствие и въздуховодът полепват с мъх. Пробвали сме различните варианти но този се оказа най-добър за нас и две такива работят по повече от 12ч. на ден.
                        Нещо марка модел?
                        И колко е фито на ауспуха на сушилнята
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сушилня - товеждане на влагата?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Нещо марка модел?
                          И колко е фито на ауспуха на сушилнята
                          Минали сме в годините през какво ли не като марка, мога трактат да напиша за сушилни и перални. За сушилните твърдо Уирпъл, за пералните Горение. Фи-то на всички които сме използвали е 100 мм.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сушилня - товеждане на влагата?

                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            Минали сме в годините през какво ли не като марка, мога трактат да напиша за сушилни и перални. За сушилните твърдо Уирпъл, за пералните Горение. Фи-то на всички които сме използвали е 100 мм.
                            Сори, че в темата за сушилни, ама да питам един бърз въпрос..
                            Препоръчай ледогенератор до 1000лв - 40-50 кг на 24 часа.. Че вече 4 изхвърлихме, а 5-тия след 2 седмици работа сега стой в сервиз..А уж чисто нов мамка му..

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сушилня - отвеждане на влагата?

                              Miele!:-)Ако изобщо имат ледогенератори!:-)Представям си каква ще е цената!
                              TLC 120 Prado
                              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X