Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Опушко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Опушко

    Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
    Зарибих се и аз То от тия картинки, само слюноотеляме.
    Снабдих се с алпаката (китайче, 26 лв) и тавичка. За термометър ще отскоча тия дни.
    Остана да намеря скарички - надявам се да има с подходящ диаметър.
    И после чакам да се постопли времето, че не ми се експериментира в апартамента.
    Кръгли скари има в:
    1. Техномаркет на Цариградско, щанда с дом. потреби. /може да се реже за по-малки диаметри/
    2. Метро на Цариградско, щанда със сладкарските пособия
    0885600006 - Чичо Коце

    Коментар


    • #62
      От: Опушко

      И в Кауфланд Точно моя размер! Даже май няма да слагам ъгълчета, че луфта е едва 3-4 мм и ще се държи направо на болтовете. От Ташев, с термометъра, взех и неръждавеещи болтове и гайки.
      Пушене на риба: (има походна пушилня и портативна пушилня на спирт)
      Последно редактирано от kbot; 31-01-15, 17:34.
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • #63
        От: Опушко

        Реших да не дупча алпаките. Надупчих чашата за стружките. Тавата ляга върху нея, а решетката върху тавата. Изглежда възможно, на пушека няма какво да му пречи, а понеже тавата е голяма става доста стабилно. Остана да се пробва ...
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Opushko_kb.jpg
Прегледи:1
Размер:173.1 КБ
ID:5638386
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • #64
          От: Опушко

          Една малка корекция - решетката трябва да е в горната половина на съда. Там е и пушека и по-високата температура. Вдигни скарата на крачета, стъпили върху тавата.
          0885600006 - Чичо Коце

          Коментар


          • #65
            От: Опушко

            Колко литра тенджера да взема и каква,че днес бях по Илиянци ама се чудих каква и реших да остане за другата седмица.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #66
              От: Опушко

              Тези, които съм майсторил са 30 литра, с 2 реда решетки. Ако е по-ниска ще бъде с 1 решетка.
              На 2-те решетки влизат 2-3 кила продукт, зависи от дебелината.
              0885600006 - Чичо Коце

              Коментар


              • #67
                От: Опушко

                Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                Тези, които съм майсторил са 30 литра, с 2 реда решетки. Ако е по-ниска ще бъде с 1 решетка.
                На 2-те решетки влизат 2-3 кила продукт, зависи от дебелината.
                И още един. Въпреки, че когато пусна темата твърдо бях решил, че няма да си правя такова нещо, най-накрая не издърах и ...
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1070160.jpg
Прегледи:1
Размер:163.5 КБ
ID:5644752

                Варел от масло, диаметър 38 см, отрязан на височина 30 см. Три пъти мит с веро, после три пъти с обезмаслител. После три пъти пален да обгори празен. Само при първото палене имаше лека миризма на изгоряло масло. Вътре сложих малка консервена кутия с горни дупки като на kbot . Първо купих чашка за крем карамел, но после се сетих че е неръждавейка и само ще изхабя бургиите, та за това консервена кутия. Върху нея 32 см неръждаема тавичка (поднос) от левчето. За сега скарата е една малка с крачета, която артиса от микровълновата печка. Не намерих стърготини, за това използвах парче буков паркет 5х5 см, тежи точно 20 гр. Първия път го нацепих на клечки, но после реших, че цялото парче ще тлее по-продължително време.

                Всичко се случва на газовия котлон на терасата. Сефтето беше с две пилешки бутчета, но газта ми свърши преждевременно, останаха сурови и ги изхвърлих. Втория път опуших един самун сланина на 70-80 гродуса, после я паприковах с червен пипер чимен и чесън - страхотна. След това скумрийки - нямам думи.

                Скумрията ми стана леко като печена. А не като купешката - сурова. Не знам дали не прекалих с температурата (90-100 градуса за 50 мин.), но така даже повече ми харесва. Продължеваме напред, докато ми прегори дъното на варела.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #68
                  От: Опушко

                  Не виждам да си направил нещо греховно до сега!
                  Аз държа между 90-100 градуса и стават също леко загорели! Не си прекалил. Пуши се в диапазона 80-120 градуса. Като натам вече си е грилосване.
                  Магазинските са студено и топло пушени, зависи какво си купиш.
                  0885600006 - Чичо Коце

                  Коментар


                  • #69
                    От: Опушко

                    При нас при пушене„у варел на двора“ задължително 5- минути плакнене с врела вода много врела

                    и изчезва лошия вкус

                    Поздрави Коце за убавата тема
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #70
                      От: Опушко

                      Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                      При нас при пушене„у варел на двора“ задължително 5- минути плакнене с врела вода много врела
                      Това се казва узряване на продукта. Или чакаш 24 в хладилника или 5 минути варене. Но е предимно за пилешко и свинско. Рибата е по-добре да полежи в хладилника.
                      0885600006 - Чичо Коце

                      Коментар


                      • #71
                        От: Опушко

                        Вчера с жината омаахме една зелена салата с натрошена пушена скумрия вътре - много вкусно. Риба тон ряпа да яде. Утре пак

                        Скумрията я киснах 24 часа в саламура 120 гр. сол на литър вода. Стана идеална. Тая купешкката, която съм си взимал до сега явно е студено пушена, жилава и много солена. Нищо общо с домашната. Днес отново ще залагам риба ...

                        Коце, видях какво ми предлагаш, ама куриера струва повече от стоката. Ще се оправям с паркета за сега.
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #72
                          От: Опушко

                          Аз рибата не я кисна. Само я поръсвам със сол и захар, отлежава 1 час и е готова за сауна!
                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • #73
                            От: Опушко

                            Тая замразената скумрия става ли???? Че скоро купувах една за скарата и като се размръзна направо взе да се разпада,явно тия мошеници бяха я замръзвали няколко пъти.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Опушко

                              Аз само такава пуша. Но ако не ти харесва я хвърляй. Нема да се тровим, я!
                              0885600006 - Чичо Коце

                              Коментар


                              • #75
                                От: Опушко

                                Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                                Това се казва узряване на продукта. Или чакаш 24 в хладилника или 5 минути варене. Но е предимно за пилешко и свинско. Рибата е по-добре да полежи в хладилника.
                                Евалла винаги човек може да научи нещоА си обичаме и еденето и пиенето
                                К мирной жизни не пригоден.
                                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X