Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко Търново

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Малко Търново

    Първоначално публикуван от Странник Преглед на мнение
    "от чувство на безсилие... Камъните нямат чувства - те са домъкнати, издялани, подредени там"

    Ако някой иска да ти каже нещо - а ти не го разбираш, ако тези камъни могат да помогнат на нас българите - а ние ги подминаваме без да им обърнем внимание, какво ли би било усещането?
    Ако си била на Беглекташ предполагам си забелязала Трона на жреца. Там древният колобър е седял и е гледал ... един огромен камък на 2 метра от него. Не морето или гората. Какво ли си е говорел с него? И как така тоя камък е бил домъкнат, както казваш.
    Между другото, още ли ви дишаха зад гърба сътрудниците от 2-ро управление на ДС при Мишкова нива? Сега май им казват археолози на заплата при Черепа.
    .... Камъните ще пуснат тези, които трябва да възстановят България и нито кльоновете, нито мутрите или ченгелите ще ги спрат. Въпрос на време.
    Изненадващо и за мен не видях съгледвачи наоколо. Явно интересът е замрял в момента...
    Не съм била на Беглекташ. Но ти хвърлям ръкавица през топлите месеци да отидем и и опитаме да намерим "общ език" с камъните....
    Трудно "общувам" с руините. Но ако погледнеш репортажа ни от Старосел, тамошните камъни сякаш наистина ми говореха..... Но първо - уговореното посещение на могилата "Хелвеция" - там имаме да възприемаме торсионни полета......
    НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
    Omnia vincit amor !

    Коментар


    • #32
      До: Малко Търново

      Казана дума - хвърлен камък. Правим го! Първо - Хелвеция /и ще смажем Стефан и всички "Тома - неверни" с впечатления от първа ръка/, а после и обектите около Малко Търново. Живот и здраве, аз викам да го направим, като се запролети.

      Коментар


      • #33
        До: Малко Търново

        Изчетох темата,включително и пътеписите.Този район е пълен с мистични истории и легенди.Колкото и добре да сте обяснили местоположението на Мишкова нива, остава да ме гложди въпроса в зоната на коя застава се пада.Служил съм по заставите и ми се струва по картата ,че е между 7 и 8 застава.
        Нещата които съм виждал долу по реката са невероятни.
        Чувството е много ала индиана джоунс.Командирът ни постоянно търсеше нещо по камъните около реката,знак или нещо си там.Махали сме цели килими от дебел мъх.Преследваше някаква история на един местен овчар за имане скрито от един хайдутин около един стар мост над реката.Моста беше като призрак над реката,прекъснат разбира се и обрасъл.Местността и казваха Софрата,заради един доста странен камък провиснал над реката плосък ,кръгъл с диаметър 7-8м.Винаги съм съжалявал,че не можехме да имаме фотоапарати и да снимаме,военна му работа все се крият.
        Странни неща се случваха тогава по тия места,едни се смееха ,други опряха до доктори.
        Сега се сещам и настръхвам.
        Трябва да направя една обиколка по старите пътеки,ще е много готино след толкова време.
        поздрави!

        Коментар


        • #34
          До: Малко Търново

          Първоначално публикуван от penka Преглед на мнение
          Казана дума - хвърлен камък. Правим го! Първо - Хелвеция /и ще смажем Стефан и всички "Тома - неверни" с впечатления от първа ръка/, а после и обектите около Малко Търново. Живот и здраве, аз викам да го направим, като се запролети.
          И аз съм навит на пролет да направим посещение на района ... дърпа ме натам.
          !

          Коментар


          • #35
            До: Малко Търново

            [quote=Странник;288940 ...Между другото коритото не е за човешки жертвоприношения, траките не са проливали жертвена кръв, както разправят маститите траколози.[/quote]

            Коритото сигурно не е за това, наистина.

            Но при траките, макар и изключително рядко, има човешки жертвоприношения. Установено е, има и предостатъчно материални следи.

            Има - доста по-често, и други ритуални убийства, такива които не са жест към боговете, а са с "практическа" цел. Например знаменитото пращане на "куриер" при Залмоксис при гетите или обичаят с любимата жена и прислужниците, които трябва да съпроводят господаря в отвъдното. Уви, за този обичай също говорят недвусмислени материални следи.

            Но ако имам възражение, то се отнася до "маститите траколози". Точно обратното на това, което казваш, те "мастито" избягват да се занимават с човешките жертвоприношения. Не им изглежда прилично...

            Това не ми харесва и смятам, че не е научно. Видиш ли, траките са наши хора, следователно не могат са кофти (по днешните мерки) хора. Това не са ти разни там маори и ацтеки...

            Поздрави!
            Искам България чиста!

            Коментар


            • #36
              До: Малко Търново

              Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
              http://www.bgbook.dir.bg/antsearch.p...e=and&by=title
              Аз пазарувам оттук. Виж това устройва ли те.
              Оня ден случайно ми попадна книгата (т1 от трилогията: Homo Sapiens - за произхода на Хомо сапиенс част 1 ) и си я купих. С голям интерес я отворих, но в крайно сметка и отделих само два часа.
              Ако не са цитатите вътре (които са най-сериозната част от книгата), останалото като цяло буди недоверие.
              Стилът на писане на Кръстю Мутафчиев (ако може да се нарече изобщо стил) е малко несериозен.

              Като цяло според мен книгата не си заслужава, но аз си оставам с вътрешното убеждение, че загадка в този район има. Явно по-нататък ще и дойде времето.

              PS
              Ако някой държи все пак да прочете книгата, мога да му я изпратя.
              !

              Коментар


              • #37
                До: Малко Търново

                Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                ...Но ако погледнеш репортажа ни от Старосел, тамошните камъни сякаш наистина ми говореха...
                Камъните наистина говорят. Вчера случайно се загледах в един каменен блок от що-годе консервираните и реставрирани основи на кула от крепостта Сердика, в подлеза пред бившия партиен дом в София.

                Ами той е "чоплен" по същия начин и със същия наклон, а предполагам и със същите инструменти (Ха сега де! Железни или бронзови?), както блоковете от стените и от голямата гробница в Перперикон. Ако отделиш на този камък две-три минути, той неизбежно започва да ти говори за хората, които са го оформили така. Ако му отделиш 2 часа и повече въображение, той може и да те пошашави.

                Преди доста години си бях взел за спомен парченце от керемида от полето около римската вила Армира (край Ивайловград). Не е кражба, защото беше далеч от (вече тогава запуснатото) историческо съкровище.

                От едната страна беше равно, от другата с улейчета. Хората вече са знаели, че този номер прави елементите по-здрави (грубо казано, това е принципът на винкела).

                Когато се загледах в улеите, направо блесна, че са прокарани с пръсти в още мократа глина. Вижда се, откъде е почнато. Сложих моите пръсти там - не се събират. А не са дебели ни най-малко. Онази керемида я е оформяло дете.

                Ако не я бях подарил преди време, сега щях да я снимам и да я приложа тук. Щяхте да видите, че не само камъните, а и тухлите говорят.

                Поздрави!
                Искам България чиста!

                Коментар


                • #38
                  От: Малко Търново

                  Малко UP на темата...
                  Скоро някой посещавал ли е тези места? Последната информация, която прочетох, касаеща достъпа, бе че е необходимо предварително разрешение от Гранична полиция поедин ден преди плануваното посещение. Друго разрешение можело да се получи от месния музей... И при двата варианта имало придружител и времето за разглеждане било ограничено...

                  Лека седмица!
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #39
                    От: Малко Търново

                    Много стара тема,но тая седмица скитах из Странджа,стигнах до Малко Търново,ходих в туристическото бюро,девойка ми обясни какво къде и какво.Отидох в гранична полиция,попълних декларации...и газ,обърнах всичко,Мишкова нива я намерих.Обаче тая дупка дето я свързват с Бастет не я намерих.



                    До тук без проблем




                    Събрахме се две три семейства ,непознати.

                    Дружно обиколихме върха,не намерихме предполагаемото място с Бастет.

                    Жената я заболя глава преди да и кажа какво съм чел в нета.

                    По едно време се отцепих от колектива и забродих из чукарите ,добре че са сложили ограда,че в Турция щях да я търся тая дупка.



                    И няма майтап,направо се изсипах от гората перпендикулярно на оградата.
                    Последно редактирано от Roninn; 19-07-19, 21:21.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #40
                      От: Малко Търново

                      Граничните не те ли прихванаха карайки до оградата? Ние миналата година се опитахме да минем по протежението на оградата и ни върнаха.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Малко Търново

                        Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
                        Граничните не те ли прихванаха карайки до оградата? Ние миналата година се опитахме да минем по протежението на оградата и ни върнаха.
                        Никой нямаше,пък и аз смел,пуснал съм декларация,молба и т.н в гранична полиция,даже незнам и как се озовах там,въртях през чукари,спаднах гумите да издрапам през едни капини на баир,и успях да излезна без да карам по цялата дължина на оградата.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #42
                          От: Малко Търново

                          Само това намерих
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #43
                            От: Малко Търново

                            И нещо странно което ми се случи,докъто проучвах всеки второстепенни път ,се отклоних и карах през някакъв стръмен и обрасъл горски път,понеже беше много тесен и обрасъл с растения,спрях джипа и тръгнах пеша с големия син да разузнаем пътя дали и докъде е проходим.

                            В началото на катеренето минах перпендикулярно през един канал около 50 см.дълбок и тревясал леко.

                            В джипа останаха жена ми и малкия син.След около 30-40 минути се върнахме при джипа обърнах и тръгнах обратно по пътя,във същия този канал сега имаше поставена дървена талпа около 3-3.5 метра омотана със бодлива тел.

                            Цялата талпа тежеше около 20 кг.

                            Тази талпа няма как да беше там,няма начин да не я видя,дори да е била там и да не съм я видял,щях да спукам и четерите гуми.Дори да съм минал през нея ,и да не съм видял и спукал гумите,щеше да я набия в пръста,грайферите си личаха под талпата.

                            Тоест докато джипа е бил в храсталаците,някой е сложил талпата и жената не е видяла нищо.

                            Докато обикаляхме със още две семейства преди това,единия пич каза че в един от горските пътища на около 500 метра е чул металдетектори .
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #44
                              От: Малко Търново

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Само това намерих
                              Това не знаеш ли какво е? В Славейно не намирате ли такива?

                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • #45
                                От: Малко Търново

                                Светилището на Бастет е на много лесно място. Даже има и множество табелки на асфалта и на черния път. Тръгваш от М. Търново към ГКПП-то и в ляво има отбивка с табелка на широко място. И катериш нагоре с джипа.... ще стигнеш до дупката точно. За върха ще трябва да походиш около 200 метра. Ама от светилището нищо не си изпуснал. Гледката от вр. Голямо градище обаче не е лоша. Той е и най-високия връх в нашата част на планината. Иначе от Мишково нива към Бастет има директен черен път. Май месец имаше участък с дълбока кална вада и коловози. Сега може да е изсъхнало.

                                Някой знае ли какъв е реда да се посети Вълчанов мост? Правих опит май месец, но а пътя се срещнахме с гранични и като разбраха къде отиваме, ни върнаха. Ако не бях казал, сигурно щяхме да си идем без проблем. Навсякъде в нета пише "посещение с местен гид". Ама аз не искам някой да ме води и да му давам пари за това. Искам да спазя процедурата и да ида както си е редно, но не намирам информация как?
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X