Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery 4 - Мнения?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Land Rover Discovery 4 - Мнения?

    Благодаря за информацията...
    И за спестеното 'плашене'
    Надявам се под 'поддръжка' нямате предвид 'авариен ремонт'..
    Защото аз под нормална поддръжка на автомобил разбирам само смяна на обичайните консумативи - масло, филтри, накладки, дискове...
    Е, айде някоя друга биалетка (последните 10г. не ми се е налагало дори смяна на биалетка)...
    И нищо друго ...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #32
      От: Land Rover Discovery 4 - Мнения?

      Поддръжката на въздуха е главно игра с компютри и чат-пат някой височинен датчик за 80лв. Ако колата е нова едва ли ще разбереш скоро че е на въздух.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #33
        Re: Land Rover Discovery 4 - Мнения?

        На Д3 дизеловият мотор 2.7 е много слаб за това купе/лично мнение/ и е нормално да не устиска много км.
        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

        Коментар


        • #34
          От: Re: Land Rover Discovery 4 - Мнения?

          Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
          На Д3 дизеловият мотор 2.7 е много слаб за това купе/лично мнение/ и е нормално да не устиска много км.
          Слаб е, ама чак пък много...? И заради това да мре ? То по тая логика да не е останал ни един 100 коньов джип...
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #35
            От: Land Rover Discovery 4 - Мнения?

            Това което ме дистанцира от тоя модел не е нито мнението на механика ми, той и за г-класата има подобни изказвания и с течение на времето стават все по-основателни, нито мненията за ненадежност.
            днес просто ми се затвърди личното впечатление:
            Багажник, фуги по един пръст между стоповете и тенекето, пластмасовата кора около бравата на долната част на вратата на багажника е хлопаща, готова загубена. Облицовачния материал тип мокет е ефтин със склонност към заваляне и разплитане. Задни седалки, три броя с много трудна функция за потъване в пода при сгънато състояние. Дилъра не можа да ги набута на долу. Мокета е без окунторяване и е разплетен на няколко места все около метални части, панти или снадки.
            Багажник, джобове и раклички, разни удобни ниши от свръх ефтина пластмаса с непасващи си детайли и деформирани повърхнини. Щракат и прихлопват при пипане, дали ще скърцат в движение.
            Отпред, таблото бе порядъчно изцапано и незнам дали ще се чисти лесно, повърхностите са добри на пипане, но грапави и доста добре ще събират ...кир.
            въртящите копчета отключват сигурно доста полезни функции, но изглеждат като след дългогодишна употреба, едни такива матови, мътни без определен цвят и структура.
            Най-дразнещото са кръглите решетки за вентилацията. Пластмасата е с откровенни чепаци по ръбовете, мърдат се трудно и на два от ламелите имаше побеляла от зор пластмаса. Цвета е нещо като черно, но по скоро прилича като да е от рециклиран пвц.
            Ръбчета, ъгълчета, фугички, пластмасички, икономийка! Много неща за абстрахиране, а цената е в брой!
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • #36
              От: Land Rover Discovery 4 - Мнения?

              Басси .. сега ще излезе че Диско 3 е по-качествено от 4-ката като сглобка! Това не зная колко пъти съм го писал вече.
              Не съм луд фен на ЛР, ама пък изказвания от по-горното .. мотора бил куц .. аре моля! Съвсем незаслужено. Колата без грижи си правеше 180 .. и още искаше.. ама ограничена помпа и прекъсваше. Играл съм си и с разни коли по магистралата и многократно са изразявали учудване (спирали са ме да ме питат специално) какъв е мотора.
              При мен - (два броя чисто нови Диско 3, единия му направих 55 000, на другия само 27 000) и двата служебни. Не помня ЕДНО нещо да се е разтропало или обадило. Въпреки, че беше преди 6-7 години си спомням за случая, защото еднъж имаше нещо (оказа се търкалящ шегел в багажника) и ме спукаха от бъзик че в колата нещо си тропка.
              Кожения салон си беше перфектен и когато за последен път слязох от нея. Сгъваемите две седалки отзад (и те от коУжа) си влизаха без грижи и пода ставаше идеално равен. Вадил съм ги многократно.
              Последно редактирано от Slick; 08-10-13, 23:46.

              Коментар


              • #37
                От: Land Rover Discovery 4 - Мнения?

                Да, за задните седалки ми хареса номера, че при сгънат втори ред, има едно хитро лостче, което да смъкне втория ред с около 10см към пода, и така да стане равна повърхност с останалата част на багажника...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #38
                  От: Land Rover Discovery 4 - Мнения?

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Да, за задните седалки ми хареса номера, че при сгънат втори ред, има едно хитро лостче, което да смъкне втория ред с около 10см към пода, и така да стане равна повърхност с останалата част на багажника...
                  За къмпинг става чудно така - лично проверено.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Land Rover Discovery 4 - Мнения?

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    ...
                    Оставам отворен и към други марки/модели. Като подобна на Дискавърито постановка виждам че е Гранд черокито...
                    Отново пневматично окачване, бързи/бавни, блокиращи диференциали, отново 3.0 дизел ~240к.с. и т.н...
                    Имат и тестов автомобил (че и се продава в момента )
                    Задавам въпрос, за какво точно ще се ползва предполагаемото Диско и къде ще се кара, че до там да не може да се стигне с Мл или Туарег например?
                    Все пак пътните характеристики на Диското не са нещо особенно и като динамика и като разход, особенно като се има предвид, че въздушното окачване е без различни режими за асфалтова експлоатация.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #40
                      От: Land Rover Discovery 4 - Мнения?

                      Ще се ползва за универсален автомобил - служебен и личен. В момента за служебен ползвам Маздата - по-представителна е. Но пък по нашите пътища и по заводите возията не е толкова комфортна (да на магистралата - заспива).. Затова към балканите вече две зими ходим с колата на жената - Кашкая.

                      Основните ми критерии за избор на следващ автомобил са ми:
                      1. 4х4 (то е ясно - който се е качил на 4х4 трудно се връща на 4х2)
                      2. Автоматик (почва да ме мързи)
                      3. Бавни скорости (усетих явна липса на бавни скорости на Кашкая при катерене на едни неголеми камънаци - съединителя започва да позамирисва)
                      4. Комфортно дългоходово окачване (смятам, че пневматиката си е за предпочитане). Да, от това страда поведение на асфалт, затова е за предпочитане да е регулируемо.
                      5. Възможност за по-голям просвет - по балканите се срещат и не толкова добри черни пътища дори и да не излизаш на сериозен офроуд. Затова искам по-спокойно да тръгна по черен път.
                      6. Представителна/внушителна външност и вътрешност - колкото и да е тъпо за някои, понякога е нужно да имаш малко по-представителен автомобил за служебни нужди..
                      И затова Диското влезе в челните места на таргет групата.

                      Конкретно за МЛ и Туарег - не съм ги мислил.
                      То по-добре ако е 'паркетник' да е FX - там и дизайна е много по-добър, а и механиката и ергономиката са доста добри. Както и поведението на асфалт...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Land Rover Discovery 4 - Мнения?

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        ... Затова искам по-спокойно да тръгна по черен път...
                        Накрая ще излезе, че търсите това, което всеки е търсил и не е намерил. Тоест, и по асвалта, и по черния път, и т.н. Няма да намерите такава кола, гаранция. Защо ... върнете се в архивите на форума - всичко е казано и ще е досадно да се повтаря.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Land Rover Discovery 4 - Мнения?

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Ще се ползва за универсален автомобил - служебен и личен. .....

                          Основните ми критерии за избор на следващ автомобил са ми:
                          1. 4х4 (то е ясно - който се е качил на 4х4 трудно се връща на 4х2)
                          2. Автоматик (почва да ме мързи)
                          3. Бавни скорости (усетих явна липса на бавни скорости на Кашкая при катерене на едни неголеми камънаци - съединителя започва да позамирисва)
                          4. Комфортно дългоходово окачване (смятам, че пневматиката си е за предпочитане). Да, от това страда поведение на асфалт, затова е за предпочитане да е регулируемо.
                          5. Възможност за по-голям просвет - по балканите се срещат и не толкова добри черни пътища дори и да не излизаш на сериозен офроуд. Затова искам по-спокойно да тръгна по черен път.
                          6. Представителна/внушителна външност и вътрешност - колкото и да е тъпо за някои, понякога е нужно да имаш малко по-представителен автомобил за служебни нужди..
                          И затова Диското влезе в челните места на таргет групата.

                          ...
                          Дотук Диското ти покрива всичките критерии. Само бих препоръчал да е с кожен салон. Аз точно за същото ги ползвах гореописаните и не съм съжалявал за избора. Тогава правих тестове на Паджеро, Ланд Крузер и Патфаъйндър.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Re: Land Rover Discovery 4 - Мнения?

                            Относно точка 5, с каквото и да съм никога не ми е спокойно по черен път.
                            Съгласен съм и с мотивите ти и с вкуса ти.
                            За мен добре ще е избора да се държи доста адекватно по пътища от републиканската пътна мрежа.
                            За гората и черните пътища, най-напред непрежалимо ще ми се одраска NARA-BRONZE METALLIC-a. По нататък не ми се мисли. Високия просвет свършва до първия висок коловоз. Ланд Ровъра има една екстра, като закъса някъде в джунглите веднага се явяват 10-тина здравеняци и го местят с поглед. (Шеговито отклонение). Родните дилъри не дават тая екстра.
                            Та и аз сериозно се замислям за нещо, което по да ми отговаря на хисторито, че с тия туарези и мл-ли все ме питат дали нещо не съм се разболял.
                            Искам да ме разберат тези майтапчии, офроуда си е за офроуд подготвени съоръжения с всичките му там подробности от рода на трактори за асистенция, сговорна дружина планина повдига и пр.
                            Из града и между градовете и селата за подобен род неща място няма, дори и по закон.
                            Та превозното средство трябва да предоставя бързина, комфорт, проходимост.
                            Сякаш така погледнато ЛР ДИСКО 4 е една от разумните алтернативи.
                            Семейния съвет ми подсказва да не игнорирам Тлк 200. Бих го избрал пред един v8 дизел туарег само заради багажника.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #44
                              От: Land Rover Discovery 4 - Мнения?

                              Хахаха .. Пламене, баш в 10-ката. Драл съм го едното Диско, дотам, че застрахователите бяха навити на цялостно пребоядисване.
                              Като знам какъв филм ме чакаше и наъ-вече качество на изпълнение ... Пастирах го на моя си отговорност и си стана без грам поражение. ЛР-то има явно добър и дебел лак.
                              А точно заради лака Чавдар ме бъзикаше на една от разходките. За просвет .. Диското има една готина функция .. освен офроуд опцията на окачването (работи до към 40 км в час) има и още една допълнителна степен която го повдига още 4-5 см и става като на кокили.

                              Донякъде проблема ми беше че тогава нямаше супер агресивни гуми със стандартния размер на джантите. Комппромис бяха хубави зимни гуми. Проверявах и се оказа, че могат да станат по-малки джанти от БМВ за да влязат агресивтни MT гуми .. .предполагам за сметка на скоростния индекс.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Land Rover Discovery 4 - Мнения?

                                Андро, надявам се не сравняваш проходимостта на Мазда 6 с която и да е малко повдигната 4х4 машинка
                                А с нея съм минавал по оня път, дето наскоро GPS го препоръчваше между Вещица и Рабиша (пътчето, което на картите излиза точно на юг от Рабиша) Сега гледам, че малко са оправили рутинга и го заобикалят
                                Пътя има мантинели, и от разклона за Вещица започва с асфалт. Но с приближаване на Рабиша заприличва на каменно дъно на река с големи обли камъни (тук таме - следа от масло след някой камък ). А след това и сравнително широки ровове/канали явно извлечени от водата, дълбоки по 1м (минават се и с лека кола диагонално).
                                И за финал - 'преплуване' на р.Арчар, защото мост няма, а само брод с патки
                                Така, че ми се струва, че с всяко друго по-високо нещо ще съм поне малко по-спокен, дори и да не излизам от 'републиканската пътна мрежа'
                                Неслучайно още в началото споделих, че търся нещо съвсем не за тежък офроуд.
                                А и не съм съвсем новак в излизането извън пътя, така, че си знам възможностите. Шофьорския ми стаж преди доста години започна точно като рибарски шофьор с лек автомобил (предполагам, с доста от колегите тук е така), а там се мисли много повече - за всяка дребна бабунка мислиш за просвет, проходимост, преценка на възможностите, подход и т.н....
                                Така, че както казват руснаците - опита не може да го пропиеш

                                Ще видим - знам, че има идеален компромис, но няма как да има и идеален автомобил (перфекте на асфалта и извън него)..
                                Просто слагаш на кантара своите изисквания, и тежестта на всеки твой критерий. От там нататък решенията сами изплуват.
                                Компромиса е различен за всеки отделен човек - затова и има толкова различни хора, харесващи различни (дори и странни) марки.
                                Просто при идеалния компромис се примиряваш с даден недостатък, и ако този недостатък е с малка тежест в твоята класация - ти си доволен и си караш автомобила с кеф
                                Въпроса е да намериш правилния баланс съгласно твоите текущи критерии (те и критериите се променят с времето, ама.... )
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X