Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект Pannonia TL 250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проект Pannonia TL 250

    Здравейте. Ще ви представя моторчето с което се сдобих, а именно тази Pannonia TL 250. До колкото съм запознат това е първият модел на Панония, произвеждан от 1954 до 1955г. Моторът го купих от скрап пунт след като го забелязох случайно, докато предавахме старо желязо на село. Моторът пали, но се наложи да му отлепям съединителя поради седенето. След като го оправих и успях да направя едно кръгче разбрах че в семеринга няма никакъв живот и гълташе маслото от скоростите. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0802.jpg
Прегледи:3
Размер:189.9 КБ
ID:6026268Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0804.jpg
Прегледи:3
Размер:205.0 КБ
ID:6026269Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0816.jpg
Прегледи:2
Размер:168.8 КБ
ID:6026270





    Тогава започнах разглабянето и подготовката за освежаването.Понеже моторът е при Нова Загора а аз съм от София се оказва малък проблем времето, тъй като сега почваме училище. Идеята ми е да го донеса в София и да го "дооправям' в училището ми.( Понеже уча в Хенри Форд и имаме ретро клуб, който имам възможност да използвам). От сега казвам, че колкото и да не ми се иска това ще е "евтина" реставрация. Не мога да си позволя ново никелиране колкото и да ми се иска.... Това са снимки от нещата които успях да подготвя преди да тръгна. Сега чакам транспортирането му. Надявам се да мога да разчитам на помощта ви.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0832.jpg
Прегледи:1
Размер:166.9 КБ
ID:6026271Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0833.jpg
Прегледи:1
Размер:165.9 КБ
ID:6026272Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0838.jpg
Прегледи:1
Размер:151.9 КБ
ID:6026273Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0839.jpg
Прегледи:1
Размер:187.8 КБ
ID:6026274Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0841.jpg
Прегледи:1
Размер:188.3 КБ
ID:6026275Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0845.jpg
Прегледи:1
Размер:208.4 КБ
ID:6026276Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0847.jpg
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:6026277Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0850.jpg
Прегледи:1
Размер:69.4 КБ
ID:6026278


    Очаквайте продължение скоро

  • #2
    От: Проект Pannonia TL 250

    Добре си се захванал. Рядко се срещат тези машини. Така, че ще е интересна. И изглежда сравнително окомплектована и запазена.

    Това, че не можеш да отделиш средства, не е много приятно. Но поне се старай да запазиш масимално автентичния вид. Да не правиш необратими промени. След някоя година ще завършиш, ще се хванеш на работа и ще ти е по-лесно. Но пък времето ще ти е кът.

    Само не разбрах - някакви документи има ли? Кошът наличен ли е? Да не стане така, че да хвърлиш доста труд и пари и после да не можеш да и врътнеш едно кръгче законно.

    Успех!
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Проект Pannonia TL 250

      Моторът няма липси по него. Много хора се бъркат със следващият модел, който има кутия под седалката, но този няма. Единствените по-големи проблеми са задния калник, които има нужда от доста кърпене и седалката, която ще има нова тапицерия. Единствено е била препрявана ел. инсталацията, която мисля да върна към оригиналния си и вид- с акумулатор. Единствената по-голяма промяна която мисля да направя е да сменя цвета с червен. Относно коша - към мотора имаше само рамката на която пише ВМЗ. Мисля ако не намеря кош след време да продам рамката, ако някой има интерес.
      И сега идва най-болната ми тема- документите. Понеже е купен от скрап нямам документи. Въпреки това до колкото съм запознат от познати в полицията все пак има някакви начини да се извадят нови документи.Мога да кажа само,че ако има начин ще направя всичко възможно.

      Коментар


      • #4
        От: Проект Pannonia TL 250

        Очакваме продължение!

        Коментар


        • #5
          От: Проект Pannonia TL 250

          Е и да няма документи все някога ще ти изпадне някоя котура с документи за без пари и ще и прехвърлиш тенекиите. Само рамата ще трябва да пребоядисаш... но вече ще имаш всичко и няма да е токова трудно. Тези мотори имаха ли номер на двигателя или той се водеше резервна част?
          Кольо Динев

          Коментар


          • #6
            От: Проект Pannonia TL 250

            За момента нямам особен напредък. Поне от тази седмица ще мога да започна работа по двигателя. Ето няколко снимки на това което успях да направя през събота и неделя. Поради липсата на средства кормилото няма да бъде никелирано , а боядисано - поне за момента. Седалката се подготвя за нова тапицерия.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0948.jpg
Прегледи:1
Размер:155.1 КБ
ID:5520135


            Подготовката на кормилото...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0966.jpg
Прегледи:1
Размер:140.2 КБ
ID:5520136Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0978.jpg
Прегледи:1
Размер:76.3 КБ
ID:5520137


            Резултатът...
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1036.jpg
Прегледи:1
Размер:137.8 КБ
ID:5520138

            Коментар


            • #7
              От: Проект Pannonia TL 250

              Днеска най-накрая имах време да се захвана с двигателя. Ето резултатите след няколко часа "цапане"

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1065.jpg
Прегледи:1
Размер:112.5 КБ
ID:5523220Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1073.jpg
Прегледи:1
Размер:121.3 КБ
ID:5523221Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1082.jpg
Прегледи:1
Размер:131.7 КБ
ID:5523223Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1085.jpg
Прегледи:1
Размер:142.5 КБ
ID:5523224Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1086.jpg
Прегледи:1
Размер:126.8 КБ
ID:5523225Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1078.jpg
Прегледи:1
Размер:157.2 КБ
ID:5523222

              Изводите за сега са :
              Нови лагери на всякъде( има няколко които са добре,но щом е отворено ще сменя всичките)
              Нови семеринги
              Нови сегменти и ако успея да намеря и ново бутало.
              Както и нова намотка на магнета( тази е била преправяна)

              Коментар


              • #8
                От: Проект Pannonia TL 250

                Виж как е долния лагер на биелата. Ако е наред, качи вала на призми и виж биенето на шийките. Провери втулката горе и я смени, ако е нужно.
                Занеси цилиндъра и буталото в някоя шлайфбаза, да ги измерят и да ти кажат какво трябва да се прави.
                Ако има тоци, не разбутвай статора.
                Тези двигатели се сглобяват с нагряване и леко с гумения чук, никакво млатене със съветника.
                По-натаък още съвети, ако искаш.

                Коментар


                • #9
                  От: Проект Pannonia TL 250

                  Тези дни ще отскоча до "бабите". Проблемът е че съм писал и по други форуми и съм обикалял по доста магазини но бутала и въобще части за тези мотори не успявам да намеря. Ако знаете някъде... понеже и хора, които продават части не мога да намеря... почвам да се отчайвам.
                  П.П. Благодарен съм и отценявам всички съвети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проект Pannonia TL 250

                    Ще черпиш
                    http://www.ebay.de/itm/PANNONIA-KOLB...item43bf946b8b

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проект Pannonia TL 250

                      Имам нужда от помощ. Писах по всички големи форуми които намерих, обиколих доста магазини не само в София, но без резултат. Дори в прочутите "баби" ми казаха че нямат части за Панония. Искаше ми се поръчване от ebay да е крайна мярка, понеже съм се патил, а все пак частите не са евтини. В момента по-спешно търся бутало и високоволтовата намотка на магнета. Ако някой има някаква представа къде може да намеря. Чувал съм, че бутало могат да ми отлеят, но къде и за какви пари? А някъде да ми пренавият намотката?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проект Pannonia TL 250

                        БРАВО за начинанието !!!!Върна ме в 8ми клас когато за 80 лева си купих тайно от нашите такава Панония от един дядо......А как вървеше.....Ракета.....Още веднъж БРАВО !!!
                        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проект Pannonia TL 250

                          Някога имах рамка с калници от Панония,но за съжаление отиде за скрап.Сега в мазата май ми се намират някакви мигачи/за които не съм сигурен че са оригиналните/ и степенките.Мога да проверя ако трябва.
                          0884 987 137
                          В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проект Pannonia TL 250

                            Сори за закъснението ,просто бях забравил. Ето какво намерих. Мигачите не ги знам от какво са,може и да са от "ИЖ".На малката "ръкохватка" или гума от степенка ясно си пише "Балкан".Двете степенки е възможно да са от "Панонията",не знам.Сгъваеми са. Ако нещо ти хареса - твое е.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF5496.jpg
Прегледи:1
Размер:201.6 КБ
ID:5542283Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF5492.jpg
Прегледи:1
Размер:194.2 КБ
ID:5542284Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF5493.jpg
Прегледи:1
Размер:206.6 КБ
ID:5542285Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF5494.jpg
Прегледи:1
Размер:211.5 КБ
ID:5542286Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF5495.jpg
Прегледи:1
Размер:208.0 КБ
ID:5542287
                            0884 987 137
                            В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проект Pannonia TL 250

                              Вчера разглеждах продавалника и попаднах на това :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:кош.jpg
Прегледи:1
Размер:81.5 КБ
ID:5542346 Това е адреса на страницата http://prodavalnik.com/kosh-ot-mototsiklet-i17597911

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X