Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

    Първоначално публикуван от jazz29 Преглед на мнение
    Не знам някой да прави нещо калпаво 7 години и да се продава като топъл хляб в цял свят, колега да те светна д4д двигателите са уникални прочети тук там нещо !!!!
    Тогава само в нашата област ли всички 120-ки хвърлят двигателя на четвъртата, петата година ? Това имах в предвид. Може и от горивата да е, знам ли, но е така.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • #32
      От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

      Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
      Тогава само в нашата област ли всички 120-ки хвърлят двигателя на четвъртата, петата година ? Това имах в предвид. Може и от горивата да е, знам ли, но е така.
      На две смени на маслото да се почиства цедката в картера! Неспазването на това е една от най-честите причини за трагичен край на мотора...
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #33
        От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        На две смени на маслото да се почиства цедката в картера! Неспазването на това е една от най-честите причини за трагичен край на мотора...
        Това с "почистването на цедката" е едната страна на медала. Даже ако има трета, бих казал - "третата". Щото иначе се получава като да ни тече мотора и ние всяка седмица да доливаме, че иначе ще има "трагичен край". Вместо да хванем и да отстраним теча. А и не знам защо се пише по тая важна тема за 120-ката, в тема за 150.

        Коментар


        • #34
          От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Това с "почистването на цедката" е едната страна на медала. Даже ако има трета, бих казал - "третата". Щото иначе се получава като да ни тече мотора и ние всяка седмица да доливаме, че иначе ще има "трагичен край". Вместо да хванем и да отстраним теча. А и не знам защо се пише по тая важна тема за 120-ката, в тема за 150.
          Да се премахне цедката ли препоръчваш? А се пише тук, защото по-горе изникна мнение, според което няма негръмнал мотор на 120-ка!
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #35
            От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            Да се премахне цедката ли препоръчваш? А се пише тук, защото по-горе изникна мнение, според което няма негръмнал мотор на 120-ка!
            Да чистиш цедката на две смени на масло е все едно да ти тече тръба в мазето и да препоръчаш на две седмици да се помпа водата. Вече не помня колко пъти съм писал какво се прави за да не си купиш мотор. Има и мотори вече на 800к които си работят безгрижно, има и такива които за 100к са сменили три мотора.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #36
              От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              Да чистиш цедката на две смени на масло е все едно да ти тече тръба в мазето и да препоръчаш на две седмици да се помпа водата. Вече не помня колко пъти съм писал какво се прави за да не си купиш мотор. Има и мотори вече на 800к които си работят безгрижно, има и такива които за 100к са сменили три мотора.
              Ясно е, че е манипулация за предотвратяване на запушването и улесняване на циркулацията, но не съм чел специално за конкретното решение, което предлагаш.
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #37
                От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Да чистиш цедката на две смени на масло е все едно да ти тече тръба в мазето и да препоръчаш на две седмици да се помпа водата. Вече не помня колко пъти съм писал какво се прави за да не си купиш мотор. Има и мотори вече на 800к които си работят безгрижно, има и такива които за 100к са сменили три мотора.
                Колега Джамбазов в коя тема сте споделили информация за нужните мерки за да предотвратим закопуване на нов мотор споделете линк ,защото мойта е на 200.000 и не съм чистил цедката на картера !!!

                Коментар


                • #38
                  От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Да се премахне цедката ли препоръчваш ...
                  Да се премахне причината за запушване на цедката! Запушването е следствие! На какво - в тая тема за 150 не ми се хаби да пиша, щото няма кой да прочете! Като не знаете и ви интересува, си пуснете нарочна тема.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                    Първоначално публикуван от jazz29 Преглед на мнение
                    Колега Джамбазов в коя тема сте споделили информация за нужните мерки за да предотвратим закопуване на нов мотор споделете линк ,защото мойта е на 200.000 и не съм чистил цедката на картера !!!
                    Ето Колега един материал от Джамбазов:

                    Моторетката на ТЛК 120 се троши по два начина:

                    1.Поради лошо горене и лошо уплътнение на дюзата с главата, изгорели газове влизат през дифтунгата на дюзата и с течение на времето замърсяват маслото, от там се запушва цедката на маслената помпа, след което се запушват и дюзите които подават масло в полата на буталото за да го охлаждат. При силно термично натоварване челото на буталото в следствие на натоварването се разширява и блокира в цилиндъра след което се къса. Обикновено при този случай мотора се чупи при продължително каране на много висока скорост. Чупи се с ненадейно, с голям облак бял дим и често остава да работи на 3 цилиндъра. Сменя се шорт блок и в повечето случай и глава, по-добрият вариант е читав мотор втора ръка.
                    Профилактиката е проверка на цедката при всяка смяна на масло. Дори и при минимално замърсяване се сменят дифтунгите с новия модел такива и дюзите се стягат с по голям момент. Не помня колко точно беше.

                    2.Дюзата започва да пикае, по този начин челото на буталото се охлажда термично в една точка и се пука от тази точка към края. Мотора гори много масло, работи неравномерно, но много по равномерно отколкото в предният случай и пуши леко. Ако не е карана много време така, се сменя само едно бутало и една дюза или ремонт на същата. Ако е карана повече време се налага шлайф на този цилиндър, а отам и на другите, ремонтни бутала и т.н.Много е важно да се направи от много кадърен човек който знае какво прави.
                    Профилактиката е да се ослушване за характерно металическо чукане когато е студен двигателя, има го първите две минути от работата му, до около 2000 оборота. На автоматиците се хваща по лесно. Тест на компенсацията на дюзите на всяка смяна на маслото. В този случай се сменят или ремонтират дюзите. Случва се и с новият модел дюзи, но по рядко.

                    Използването на добавки за нафтата е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

                    Това е рядко добър двигател, много икономичен, с чудесен въртящ момент и много здрав. Повечето счупвания са предотвратими ако си караме колата като наша, а не като служебна. Вече има много от първите на по над 600к км, без никакъв проблем и знам един които за 100к смени три мотора.

                    Въпреки, че познавам много добре проблемите при този модел той пак остава фаворит при избора ми на ППС от този вид и тип, защото няма нищо което да доближава неговите възможности, характеристики и ресурс комбинирани заедно.

                    ...


                    Упоменато е " Проверка на цедката"....вместо моя термин "почистване"...Набягай на превенцията- дифтунги, стягане дюзи и т.н..
                    Последно редактирано от sonda; 23-09-13, 20:12.
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #40
                      От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                      Подкрепям! Това е "рядко добър" двигател, защото може да се строши непоправимо само по два начина.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #41
                        От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                        Много се извинявам, че пиша в тази тема. Не следя форума, но карам ТЛК 120, която в момента е около 370 000км. Абсолютно никакви ремотни, тия работи за смяна на двигател и т.н ... просто недоумявам. Единствено горива и масла качествени гледам да слагам.
                        Между другото ще гледам да прочета какво точно препоръчва Джамбазов, тъй като от него съм получавал само добри съвети и даже често ме е яд, че не мога да го открия там където ми беше най-удобния сервиз

                        Коментар


                        • #42
                          От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                          Първоначално публикуван от ccc Преглед на мнение
                          Много се извинявам, че пиша в тази тема. Не следя форума, но карам ТЛК 120, която в момента е около 370 000км. Абсолютно никакви ремотни, тия работи за смяна на двигател и т.н ... просто недоумявам. Единствено горива и масла качествени гледам да слагам.
                          Така трябва да е! Това означава, че колата е поддържана и отношението към нея е безкомпромисно!
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #43
                            От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                            "Новото" ми ТЛК150 е на 1 година и 2 месеца и е на 45 000км!!! Задните седалки отначало бяха добре. После почнаха да мърдат, да тропат, вибрират, скърцат абе само дето не изпаднаха от колата!!!! Днес пак е в Тойота да ги "оправят". Поне 5-6 пъти я карам за тия седалки и няма оправия!
                            Иначе колата е 6!
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1630.jpg
Прегледи:1
Размер:157.2 КБ
ID:5628498
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1638.jpg
Прегледи:1
Размер:149.6 КБ
ID:5628499

                            Коментар


                            • #44
                              От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                              Със здраве да си я караш, брат!
                              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                              Само DIESEL !!!

                              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                                Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
                                "Новото" ми ТЛК150 е на 1 година и 2 месеца и е на 45 000км!!! Задните седалки отначало бяха добре. После почнаха да мърдат, да тропат, вибрират, скърцат абе само дето не изпаднаха от колата!!!! Днес пак е в Тойота да ги "оправят". Поне 5-6 пъти я карам за тия седалки и няма оправия!
                                Иначе колата е 6!
                                И жената разтрива такава от 1 година само че фейса, и това е единствената кола в която малката не драйфа явно ще да е от седалките. Това е съвсем сериозно. Тука няколко дена се наложи и аз да я покарам и си е съвсем прилична кола и доста комфортна. Това някой по напреде беше писал че след 5-6 години издишат не е ли съвсем нормално за абсолютно всички модерни кошници или требва да им робуваме до живот. А и след 100-цата истински круизер вече нема.
                                Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X