Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

    Всичко звучи супер.Остава и след време да споделиш информация за поведението на машината.

    Коментар


    • От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

      Вече има чипована 150-ка (не пауърбокс) , защото по назад в темата имаше спор,че ТЛК не подлежи на такова нещо.. Обаче не мога да сложа линк от маднесс,който се интересува може да види на тяхната ФБ страница..
      stock : 190h.p 420 NM
      remap: 220 h.p 480 NM

      Коментар


      • От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

        Ако се прочете цитираното по-назад в темата,става ясно че може да се чипира.Въпроса е какви са последствията след 10 000км,и кой поема гаранцията?
        Ама чукча писател,не читател!
        Моля,без да правите явна реклама!!!

        Коментар


        • От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

          Какви последствие? Моя джип беше на 3км като го направих. Сега 2 години и половина по-късно е на 80 000км и нямам никакъв проблем!


          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Коментар


          • От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

            Късметлия.
            Въпроса е друг.Тук говорим за коли с изтекла гаранция,и на повече от 3км.Доста повече.

            Коментар


            • От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

              Здравейте колеги. Тази тема доста замря, НО ако може малко да съживя дискусиите тук. Ще повдигна тема или по точно лек проблем. Качвам снимка и после ще обясня.


              Карам си по магистрала Хемъс с около 130-140 км/ч леко вали и изведнъж таблото стана "КОЛЕДНА ЕЛХА " , След диагностика се оказа - ЛОША КОМУНИКАЦИЯ М/У ABS - ECU ( КОМП. НА ДВИГАТЕЛЯ ). Та въпроса ми е на някой случвало ли му се е и ако ДА от какво е било. Аз си мисля че е от датчик на ABS. След 5 дни без да се появява грешката, измих колата и наблегнах на задните колела и веднага пак светна. дали е датчик или е кабел ??? .
              P.S. - Относно чипът и премахването на DPF-a вс е 6+ минал съм околко 30 000км и само хубави емоции !!!

              Коментар


              • От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                Първоначално публикуван от Suzuki_RMz450 Преглед на мнение
                Здравейте колеги. Тази тема доста замря, НО ако може малко да съживя дискусиите тук. Ще повдигна тема или по точно лек проблем. Качвам снимка и после ще обясня.


                Карам си по магистрала Хемъс с около 130-140 км/ч леко вали и изведнъж таблото стана "КОЛЕДНА ЕЛХА " , След диагностика се оказа - ЛОША КОМУНИКАЦИЯ М/У ABS - ECU ( КОМП. НА ДВИГАТЕЛЯ ). Та въпроса ми е на някой случвало ли му се е и ако ДА от какво е било. Аз си мисля че е от датчик на ABS. След 5 дни без да се появява грешката, измих колата и наблегнах на задните колела и веднага пак светна. дали е датчик или е кабел ??? .
                P.S. - Относно чипът и премахването на DPF-a вс е 6+ минал съм околко 30 000км и само хубави емоции !!!
                Здравей колега,

                Взех си наскоро и аз същия ТЛК, анивърсъри едишън, 2011-та, на 330000км. Разхода ми извънградско и на мен е 12-13 и колата като я настъпиш не върви много.

                Искам да те попитам, след толкова километри след чипосването, имал ли си някакви проблеми с колата, които може да са свързани с манипулацията? Моя двигател е на доста километри и още се колебая дали да я направя по същия начин.

                Благодаря предварително!


                Поздрави,

                Коментар


                • От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                  Бащата е с ЛК 150 2014 година , с 3.0 двигателя ( Luxury Premium ) . От 0 до 50 си набира добре , след това си е чист мъртвец . Среден разход 10-11л при 90-100 км/ч . При по-високи скорости разходът се вдига с около 1л на 20км/ч . По магистралата се използва Normal / Sport режим на окачването , през останалото време Comfort . Като цяло ЛК 150 е за хора , който НЕ ги интересува ускорението за колко секунди става . Извън пътя има големи възможности , дори с зимни / летни гуми . За зимата е идеален - подгрев на всички седалки , Power Heat ( двигателят работи на високи обороти докато не загрее ) , подгряващи чистачки . Мултимедията не му е силната страна ( цъкаш копчето за радио , чакаш 3 секунди докато реагира ) . Климатроника / печката е на двете крайности - през лятото ако климатроника е на Auto духа брутално много , докато сам не го настроиш , през зимата печката топли в повечето , докато не я намалиш сам . Голямото казанче за течност за чистачки е плюс , но зимата замръзват маркучите . Плюс е и хладилния подлакътник ( доста е голям ) . Задните седалки са не много удобни , при по-дълъг път се схващаш . Мултимедията за задните места е плюс за семейства с деца . Бавните предавки , блокажите , Terrain Select-a и Crawl контрола няма смисъл да ги коментирам .
                  Бих обобщил , че ЛК 150 е джип , с който при всякакви пътни условия ще стигнеш до крайната точка . Интериорът не е лъскав , но е практичен и неангажиращ ( с помощта на мокра кърпа става нов ) . Ускорението не е силната му страна , но засили ли се един път , няма по-бърз от него през дупките

                  П.п : Първата партида на фейслифта от 2014 има фабричен проблем с предна дясна щанга , подменя се гаранционно във фирмените сервизи на Тойота .

                  Коментар


                  • От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                    Първоначално публикуван от darususbg Преглед на мнение
                    ... с 3.0 двигателя ( Luxury Premium ) . От 0 до 50 си набира добре, след това си е чист мъртвец ...
                    Дали това се е променило при новия двигател 2,8L с новата 6AT???

                    Коментар


                    • От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                      Според мен е една идея по-икономичен заради едната предавка отгоре . Новият 2.8 двигател е 177 конски сили , според мен е със същата динамика .

                      Коментар


                      • От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                        Да изтупам малко темата от прахта... Наскоро влязох в швейцарския сайт на Тойота и ми направи впечатление, че за там 2.8 мотора го има в две версии - стандартните 177 к.с. и 200 к.с. Сигурен съм, че промените са само софтуерни, което отговаря на въпроса на някои колеги дали за този модел има заводски "чип тунинг"... За жалост въпросната 200-коньова версия изглежда да я има официално само в Швейцария.

                        Коментар


                        • От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

                          Здравейте колеги, от давна не съм влизал,но днес намерих време. И на мен както и на вас ми е интересно как се представя новият ЛК 150 с 2.8 и 6АТ. Ходих гледах го, хареса ми но.....този малък двигател малко ме възпира. Друго си е да е 3 или 4 литров дизел както при доста др конкуренти. Този 2.8л мотор на 2.5тона купе.....малко ми е малко. Според мен за са е ОК трябва са е с поне 8 степенна кутия че да го тазтовари двигателя.
                          Моят ЛК 150 е на 60к от както е с чип и без DPF. Нямам никакви проблеми с колата върви много добре и доста по леко от както преди. В момента е 235 кс и 510nM. Повече от 11.1/100 не съм и правил, все пак за 2.5т + пасажери и багаж на моменти е слаба. Та това ме навежса на мисълта че новата с тия 177кс + DPF И 2.8Л......НЕЩО......������. Осъзнавам че това е джип , но искам като смачкам газта да знам че ще изпреварвам а не да се чудя ще мога ли?
                          Ако някой е карал новата и има впечатления с радост ще ги чуя. Поздрави.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X