Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 2 3 4 5 6
Резултати 101 до 116 от 116

Тема: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

Място
    Veliko tarnovo
    Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Toyota Land Cruiser 150 - Мнения, наблюдения и съвети?

Цялата манипулация се извърши в София, цената беше 650 лв но в последствие ми изкупиха вътрешнаността на DPF за 140 лв. И паднах на 510. Всички стана доста лесно. За сега съм много доволен. Колата върви с лекота, не се товари и няма как да гори много след като не се натоварва. И да е че няма какво да пречи на газовете да излязат. И други важно нещо е че като смъкнаха DPF-А вътрешността беше спукана което е много лошо за колата.

Публикации
    27
    Точки (при гласуване)
    0

На колко км е колата?

Място
    Veliko tarnovo
    Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    0

Колата е на 184000. Колегите като я закачена преди да се прави каквото и да било видяха че е голямо налягането в DPF И от там идва проблема с не вървежа и горежа. Нормално трябва да е 0.300kPA А МОЕТО СТИГАШЕ ДО 0.8-1.5 kPA. Отделно където е бил сцепен на 2 и му се разминават каналите. DPF-А е метален и слез изваждането се затваря с СО слага се обратно + софтуера и всичко е 6+.

Място
    на Село
    Публикации
    3,199
    Точки (при гласуване)
    16

Може ли повече информация за софтуера?Слагаха емулатори,или директно пренаписваха?Дават ли гаранция за интервенцията?
    Мисля че скоро ще бъдете и за ново гърне на мястото на ДПФ-а.
    ∑ (hours) = Life
    "When the messenger of misery visits you,WHAT are you going to do,WHAT will keep you in the game....?"

Място
    Veliko tarnovo
    Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    0

Да дават гаранция 5 години но тя е за това което слагат. Не покриват щети то двигателя щото както при мен съм на 182000 км нз знае от какво и кога ще дойде.
    относно софтуера ...... специално при мен стана лесно по OBD изтегли от колата оригиналния софт. и го прати на техните колеги от SuperChips.co.uk те го преправят в реално време и го връщат. слагането става за 5-10 мин. и вс е 6+ а преди това махнахме DPF-a .
    относно гърнето на мястото на DPF-a ......не вярвам понеже DPF-a при регенерация загрява до 700 градуса по ЦЕЛЗИЙ а при мен вече няма такива , щом издържа на тия градуси значи ще издържи и само да изкарва газовете . Колата не пуши отзад , няма светещи лампи по таблото , по нищо не може да се разбере че има някаква намеса или манипулация . просто като седнеш и дадеш ГАЗ се усеща . както каза един познат ........ЧИПЪТ ДАВА ПО ДОБРА ДИНАМИКА НА ДВИГАТЕЛЯ !!!! . За сега няма много поглед ....но мога само да кажа - АЗ СЪМ ДОВОЛЕН ОТ РЕЗУЛТАТА. СЪЖАЛЯВАМ ЧЕ НЕ ГО НАПРАВИХ ПО РАНО. Разлика та от 13 до 9.4 на 100 никак не е малка а да не говоря че и колата се мъчи да достигне километрите които ти искаш. А сега е вс става в пъти по лесно .

Място
    на Село
    Публикации
    3,199
    Точки (при гласуване)
    16

Всичко звучи супер.Остава и след време да споделиш информация за поведението на машината.
    ∑ (hours) = Life
    "When the messenger of misery visits you,WHAT are you going to do,WHAT will keep you in the game....?"

Публикации
    23
    Точки (при гласуване)
    0

Вече има чипована 150-ка (не пауърбокс) , защото по назад в темата имаше спор,че ТЛК не подлежи на такова нещо.. Обаче не мога да сложа линк от маднесс,който се интересува може да види на тяхната ФБ страница..
    stock : 190h.p 420 NM
    remap: 220 h.p 480 NM

Място
    на Село
    Публикации
    3,199
    Точки (при гласуване)
    16

Ако се прочете цитираното по-назад в темата,става ясно че може да се чипира.Въпроса е какви са последствията след 10 000км,и кой поема гаранцията?
    Ама чукча писател,не читател!
    Моля,без да правите явна реклама!!!
    ∑ (hours) = Life

Място
    София
    Публикации
    342
    Точки (при гласуване)
    8

Какви последствие? Моя джип беше на 3км като го направих. Сега 2 години и половина по-късно е на 80 000км и нямам никакъв проблем!

Място
    на Село
    Публикации
    3,199
    Точки (при гласуване)
    16

Късметлия.
    Въпроса е друг.Тук говорим за коли с изтекла гаранция,и на повече от 3км.Доста повече.
    ∑ (hours) = Life

Място
    Veliko tarnovo
    Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте колеги. Тази тема доста замря, НО ако може малко да съживя дискусиите тук. Ще повдигна тема или по точно лек проблем. Качвам снимка и после ще обясня.

Карам си по магистрала Хемъс с около 130-140 км/ч леко вали и изведнъж таблото стана "КОЛЕДНА ЕЛХА " , След диагностика се оказа - ЛОША КОМУНИКАЦИЯ М/У ABS - ECU ( КОМП. НА ДВИГАТЕЛЯ ). Та въпроса ми е на някой случвало ли му се е и ако ДА от какво е било. Аз си мисля че е от датчик на ABS. След 5 дни без да се появява грешката, измих колата и наблегнах на задните колела и веднага пак светна. дали е датчик или е кабел ??? .
    P.S. - Относно чипът и премахването на DPF-a вс е 6+ минал съм околко 30 000км и само хубави емоции !!!

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Suzuki_RMz450 Преглед на публикациите
    Здравейте колеги. Тази тема доста замря, НО ако може малко да съживя дискусиите тук. Ще повдигна тема или по точно лек проблем. Качвам снимка и после ще обясня.

Карам си по магистрала Хемъс с около 130-140 км/ч леко вали и изведнъж таблото стана "КОЛЕДНА ЕЛХА " , След диагностика се оказа - ЛОША КОМУНИКАЦИЯ М/У ABS - ECU ( КОМП. НА ДВИГАТЕЛЯ ). Та въпроса ми е на някой случвало ли му се е и ако ДА от какво е било. Аз си мисля че е от датчик на ABS. След 5 дни без да се появява грешката, измих колата и наблегнах на задните колела и веднага пак светна. дали е датчик или е кабел ??? .
    P.S. - Относно чипът и премахването на DPF-a вс е 6+ минал съм околко 30 000км и само хубави емоции !!!
    Здравей колега,

Взех си наскоро и аз същия ТЛК, анивърсъри едишън, 2011-та, на 330000км. Разхода ми извънградско и на мен е 12-13 и колата като я настъпиш не върви много.

Искам да те попитам, след толкова километри след чипосването, имал ли си някакви проблеми с колата, които може да са свързани с манипулацията? Моя двигател е на доста километри и още се колебая дали да я направя по същия начин.

Благодаря предварително!

Поздрави,

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

Бащата е с ЛК 150 2014 година , с 3.0 двигателя ( Luxury Premium ) . От 0 до 50 си набира добре , след това си е чист мъртвец . Среден разход 10-11л при 90-100 км/ч . При по-високи скорости разходът се вдига с около 1л на 20км/ч . По магистралата се използва Normal / Sport режим на окачването , през останалото време Comfort . Като цяло ЛК 150 е за хора , който НЕ ги интересува ускорението за колко секунди става . Извън пътя има големи възможности , дори с зимни / летни гуми . За зимата е идеален - подгрев на всички седалки , Power Heat ( двигателят работи на високи обороти докато не загрее ) , подгряващи чистачки . Мултимедията не му е силната страна ( цъкаш копчето за радио , чакаш 3 секунди докато реагира ) . Климатроника / печката е на двете крайности - през лятото ако климатроника е на Auto духа брутално много , докато сам не го настроиш , през зимата печката топли в повечето , докато не я намалиш сам . Голямото казанче за течност за чистачки е плюс , но зимата замръзват маркучите . Плюс е и хладилния подлакътник ( доста е голям ) . Задните седалки са не много удобни , при по-дълъг път се схващаш . Мултимедията за задните места е плюс за семейства с деца . Бавните предавки , блокажите , Terrain Select-a и Crawl контрола няма смисъл да ги коментирам .
    Бих обобщил , че ЛК 150 е джип , с който при всякакви пътни условия ще стигнеш до крайната точка . Интериорът не е лъскав , но е практичен и неангажиращ ( с помощта на мокра кърпа става нов ) . Ускорението не е силната му страна , но засили ли се един път , няма по-бърз от него през дупките

П.п : Първата партида на фейслифта от 2014 има фабричен проблем с предна дясна щанга , подменя се гаранционно във фирмените сервизи на Тойота .

Място
    Пловдив
    Публикации
    215
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на darususbg Преглед на публикациите
    ... с 3.0 двигателя ( Luxury Premium ) . От 0 до 50 си набира добре, след това си е чист мъртвец ...
    Дали това се е променило при новия двигател 2,8L с новата 6AT???

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

Според мен е една идея по-икономичен заради едната предавка отгоре . Новият 2.8 двигател е 177 конски сили , според мен е със същата динамика .

Място
    София
    Публикации
    39
    Точки (при гласуване)
    11

Да изтупам малко темата от прахта... Наскоро влязох в швейцарския сайт на Тойота и ми направи впечатление, че за там 2.8 мотора го има в две версии - стандартните 177 к.с. и 200 к.с. Сигурен съм, че промените са само софтуерни, което отговаря на въпроса на някои колеги дали за този модел има заводски "чип тунинг"... За жалост въпросната 200-коньова версия изглежда да я има официално само в Швейцария.

Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 2 3 4 5 6

Сходни теми

1. Land Cruiser 150 vs. Discovery 4 кое да избера?
    От venkolev във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 109
    Последно мнение: 20-08-13, 11:53
  2. Избор между Discovery 4 и Land Cruiser 150...
    От Tchibo във форум Сравнения и тестове между марки, модели и функционалност
    Отговори: 10
    Последно мнение: 13-02-13, 22:08
  3. Crawl Control на Land Cruiser 150- Prado
    От Райковски във форум TOYOTA
    Отговори: 32
    Последно мнение: 23-10-12, 18:25

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •