Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED за осветяване на площ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LED за осветяване на площ

    Трябва да осветя площ от около 50х20м (може и повече). Тъкмо разглеждам улично и парково LED осветление и виждам, че има различни изпълнения и мощност.

    Видове:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LED_flood_light_110W_1209_0_1297389787-500x500-250x250.jpg
Прегледи:1
Размер:26.1 КБ
ID:6026139

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SLL40S.png
Прегледи:1
Размер:104.8 КБ
ID:6026140

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:le_lamp_street40w.jpg
Прегледи:1
Размер:24.9 КБ
ID:6026141

    Като мощността е от 10 до 100W. 100W няма да е, че отиваме на към 1000лв, но си мисля за първия вид и 50W. Китайско е 250лв. Ще ми свърши ли работа или да се ориентирам към друго?
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: LED за осветяване на площ

    Ако питаш мен - второто. Ама сигурно е най-скъпо.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: LED за осветяване на площ

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Ако питаш мен - второто. Ама сигурно е най-скъпо.
      40W - 480лв, но е OSRAM с 2 години гаранция.
      Третото е българско - 40W - 400лв, 18 месеца гаранция.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: LED за осветяване на площ

        Няма ли вариант за разпределено осветление? Т.е. да не е една лампа, а няколко?
        Така можеш да раздвижиш обстановката, да намалиш консумацията и в същото време - да наблегнеш на места, на които ти трябва по-силно осветление...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: LED за осветяване на площ

          Това също го мисля. Мога да взема 2-3 по 20W. Китайските са по 100лв, ама ще трябва да опъвам кабели. То цялото място е 100м, като последните 50 най ми трябват. 3х20W май ще е най-добре. Отговарят на около 200W халогени и би трябвало да светят на 30м.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: LED за осветяване на площ

            www. 2r-bg.com
            Говори с rusev.
            Последно редактирано от nickbochev; 11-09-13, 02:23. Причина: линк
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #7
              От: LED за осветяване на площ

              А, ще говоря - още докато отворих сайта, мернах разпродажбите и веднага поръчах 2х30W и един 80W от първите на цената на 2х30.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: LED за осветяване на площ

                Добро решение

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51PfI-aHB8L._SS400_.jpg
Прегледи:1
Размер:25.3 КБ
ID:5517101

                Голямо е колкото кутия Малборо 100 и шеста година освен,че му се обели малко боята на задника друго му няма.Води се работна лампа 27 вата и свети та се кьса,кажи ако трябва да вьржа едната в колата и да ти снимам за проба на колко мята.2 броя тук са под 50 долара и за 500 кинта ще мога да осветя паркинга на ЦУМ,че и ще остане.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: LED за осветяване на площ

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Добро решение

                  [ATTACH=CONFIG]625025[/ATTACH]

                  Голямо е колкото кутия Малборо 100 и шеста година освен,че му се обели малко боята на задника друго му няма.Води се работна лампа 27 вата и свети та се кьса,кажи ако трябва да вьржа едната в колата и да ти снимам за проба на колко мята.2 броя тук са под 50 долара и за 500 кинта ще мога да осветя паркинга на ЦУМ,че и ще остане.
                  Дай линк към сайт за купуване.

                  Коментар


                  • #10
                    От: LED за осветяване на площ

                    Амазон,пишеш Работна лампа и гледаш моделите на Тьф ЛЕД.

                    Кое не им хареса на Русев моделите?Тьф мьф една фабрика ги прави,едно време ползвахме МАКСИМА за двойно на парите и все тая,пак добьр китаец.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: LED за осветяване на площ

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      ...кажи ако трябва да вьржа едната в колата и да ти снимам за проба на колко мята.2 броя тук са под 50 долара и за 500 кинта ще мога да осветя паркинга на ЦУМ,че и ще остане.
                      Аз поръчах, пък и с Русев се свързахме, така че въпроса е решен Другата седмица ще пиша окончателното решение.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: LED за осветяване на площ

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Аз поръчах, пък и с Русев се свързахме, така че въпроса е решен Другата седмица ще пиша окончателното решение.

                        Казвай за тестове,мен ми е лесно,имам 2 с по 10 метра кабел и една с кьс,трите са с букса за запалка та мога да ги светна всичките само от едната кола и ще видиш колко свети една,2 или 3 заедно.

                        Но няма и голямо значение,100 метра ще освети по-добре от една единствена лампа за 500 кинта па ако ще ОСРАМ да е.Лично мнение,с улични не се занимавам.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: LED за осветяване на площ

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          Аз поръчах, пък и с Русев се свързахме, така че въпроса е решен Другата седмица ще пиша окончателното решение.
                          Колега, взимай каквото си харесаш. Важното е лампата да има добро охлаждане на диода с радиатор. Температурата на радиатора след час светене не трябва да превишава 50 градуса, което ще рече че на самия кристал ще е 80-90 градуса.
                          Диода най лесно го убива висока температура и ток над номинала. Лампата ще ти свети и при по висока температура, но ще е за по кратко, защото диода се изпича и умира.

                          Коментар


                          • #14
                            От: LED за осветяване на площ

                            Абе то има и такъв патент, ама още нямат цени (това е 100W):

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:led-dioden-prozhektor-80w-150w-1.jpg
Прегледи:1
Размер:36.2 КБ
ID:5517109

                            А и нали затова е гаранцията. 2 години ако не изгори мисля, че ще кара. Пък и друго си е с отражател.

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Казвай за тестове,мен ми е лесно,имам 2 с по 10 метра кабел и една с кьс,трите са с букса за запалка та мога да ги светна всичките само от едната кола и ще видиш колко свети една,2 или 3 заедно.

                            Но няма и голямо значение,100 метра ще освети по-добре от една единствена лампа за 500 кинта па ако ще ОСРАМ да е.Лично мнение,с улични не се занимавам.
                            И аз така мисля. Та с цените на Русев мога да сложа 1 80W и още 2х30 където недостига (ако недостига). Интересно ще е да се види колко далеко ще светнат тези 27W, ама пробвай с една ако не те бърка. Ако го докара до 30-50м идеално. Но така или иначе в понеделник ще се уточни точно какво да взема, така че може и да не се занимаваш.
                            Последно редактирано от silverfox; 08-09-13, 19:24.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #15
                              От: LED за осветяване на площ

                              Ако не ме до мързи много довечера ще забия една,нямаме улично осветление тук та ще се види до къде бие.30 метра са 6 коли като моята та и това лесно за засечка.

                              Снимки лесно се намират,ще изровя няколко за идея поне.


                              Това с тия 50 градуса само малко не ми се връзва.На 30 градуса външна температура през деня тая черна лампа се нагрява до поне 50 без да е включена,а какво остава ако е.Имам и термометър,но не съм я мерил никога,знам че 6 години си свети без проблеми,а сме я оставяли със седмици денонощно включена.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X