Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED за осветяване на площ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: LED за осветяване на площ

    истината е в няколко прожектора и да осветяваш от високо. Аз си купих като този на пъврата ти снимка - китайче 30Вата за 28лв на 220волта.
    Пуснах го първо в коридора и мъкааа... викам си боклук... после го сложих все пак на терасата си да ми свети долу на колата и си свети супер. Осветява цялата пътека заедно с колата ми, тък и часовник му сложих и не го мисля ... но съм на трети етаж. Сега преди зимата ще сменя и другите два прожектора дето си светят покрай блока... ако искаш ще направя и снимки да ти покажа

    Коментар


    • #32
      От: LED за осветяване на площ

      И на мен ми предстои да осветя подобна площ и ще следя за теста с нетърпение. Намерих улични лед лампи на добра цена, но ще имат наличност другата седмица. 30W -118 лв. с ддс и 50W - 160 лв. като на третата снимка!
      LR Disco II 99 - TD5
      www.lre-bulgaria.org

      Коментар


      • #33
        От: LED за осветяване на площ

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        Важното е да се види обекта, пък накъде ще се обърне темата...
        Камерите са ми IP и съответно доста скъпи (поне в сравнение с осветлението). Така, че няма да инвестирам в нови. Пък и както казах винаги е по-добре и аз да видя какво става.
        Щом са ти ИП оправи си софтуера и контрола.( Само не ми казвай ,че нямат варио обектив и са аналогови) Ако си уцелил инвестицията там, то две халогенни лампи по 100 вата по 20 лева едната и реле за 5 лева ти решават задачата.
        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
        В. Иванов

        Коментар


        • #34
          От: LED за осветяване на площ

          Камерите са Hikvision DS-2CD7153-E. Колкото и да си играх с настройките, така и не изкараха картина нощем.

          Ей така би трябвало да снимат нощем осветени обекти:

          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #35
            От: LED за осветяване на площ

            80W-товия си светна кат' пич на 100м. До 50м направо като ден, а до 100 и повече метра камерите виждат и аз си виждам всичко. Той ще е.

            ПС: А, да - температурата му е много далеч от въпросните 50 градуса.
            Последно редактирано от silverfox; 11-09-13, 20:42.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #36
              От: LED за осветяване на площ

              Снимки или не вярвам
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #37
                От: LED за осветяване на площ

                Ако кажеш как да направя хубава нощна снимка... Сега ходих да снимам. Натискам копкята и на екрана се вижда перфектно. Щрак и ташак. Снимката тъмна, едвам се види.

                А, със стария TZ1 се получи мааааааааалко по-добре. Тази плоча е на около 70 метра, а задната част на 80. Осветена си е идеално и се вижда и каква сянка правя на нея.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050080.jpg
Прегледи:1
Размер:30.7 КБ
ID:5517835
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #38
                  От: LED за осветяване на площ

                  Днес си поиграх с настройките и това, което се вижда е нещо такова:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7867.jpg
Прегледи:1
Размер:37.4 КБ
ID:5518013


                  ... по бих казал такова:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7866.jpg
Прегледи:1
Размер:43.7 КБ
ID:5518015

                  Сложих и единия 30W по-близо и стана идеално. А като се обърнеш се вижда това:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7869.jpg
Прегледи:1
Размер:33.3 КБ
ID:5518014
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #39
                    От: LED за осветяване на площ

                    Ама то нищо се не види! Аз очаквах повече!
                    LR Disco II 99 - TD5
                    www.lre-bulgaria.org

                    Коментар


                    • #40
                      От: LED за осветяване на площ

                      Не знам какво си очаквал, но както казах до 100м се вижда всичко. Е, не е като ден, но се вижда. Не мога да направя такава снимка, на която да си личи какво се вижда. До 50м се вижда ясно като ден. Освен това плочата не е това, за което е предназначено осветлението. Като последен опит да онагледя, показвам какво и как се вижда до 40м. Повече от това не ми се иска да показвам.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard01ww.jpg
Прегледи:1
Размер:147.6 КБ
ID:5518023

                      На тази снимка от линията нататък вече се вижда светлината на другия 30W прожектор, но може да се добие представа.
                      Последно редактирано от silverfox; 12-09-13, 21:02.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #41
                        От: LED за осветяване на площ

                        На тази нещата изглеждат по-добре. Ще на правя опит и аз да осветя една строителна площадка с 2х30W пък ще видим резултата!
                        LR Disco II 99 - TD5
                        www.lre-bulgaria.org

                        Коментар


                        • #42
                          От: LED за осветяване на площ

                          2х30W определено се оказа по-добре от 1х80 за 50х20м площ. Тоя 30W, който сложих до 30м си осветява като ден. Ако са 2 си става идеално, но аз вече използвам 80 да светне на много по-голяма площ - 100х50. Мен ме устройва. А на снимките на плочата неслучайно казах да се обърне внимание на сянката, защото просто моето фото не може да пресъздаде точната картинка.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X