Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вече и аз съм с kia sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Вече и аз съм с kia sportage

    А защо на мен ТУК ми излиза на половин цена? И ТУК пак не е 209 лв

    С ел. перка няма да постигнеш ефекта на виското. Първо ще отрепеш време и пари да обикаляш по моргите да търсиш ел- перка. После пари за ел. перка. После пари за датчик за включване. Пък той на колко градуса трябва да включва и изключва ..? Следват пари за кабели (че и те трябва да са дебели). Виждам ги едни 70-80 лв и то ако можеш да си го направиш сам. Струва ли си?

    Миналата седмица катерих Шипка. 2/3 от баира го минах с включен климатик. Е, как не мръдна и с милиметър стрелката на температурата. Всъщност при мен винаги седи на милиметър под средната черта. И никога не съм я виждал да минава средата. Говорим за натоварено градско и доста продължителни и стръмни баири в Родопите
    Последно редактирано от bullet_pk; 04-08-14, 18:44.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #62
      От: Вече и аз съм с kia sportage

      Да така е поручах от ТУК. Утре ще е при мен.
      Мога ли сам да я сменя? Почвам да търся информация в нета как става.

      Коментар


      • #63
        От: Вече и аз съм с kia sportage

        Четири бурми са само.

        Коментар


        • #64
          От: Вече и аз съм с kia sportage

          Сменях виското преди 3-4 месеца,поради стопляне при буксуване или изкачване на продължителен наклон-/беше пълен мъртвец/.
          128лв.е и смяната отнема 15-20 мин.
          От тогава никакво мърдане на стрелката над обчайната раб.температура,даже и при буксуване на прекъсвач на 1-ва бавна по стръмен,кален наклон.
          В градски условия,както и при продължителни наклони в жегата също никакви проблеми.
          От проведените експерименти-/хич не бяха малко/ стигам до извода,че при чиста,херметична охл.уредба,заредена с необходимото кол-во антифриз и с изправно виско този мотор няма как да се прегрее.

          Коментар


          • #65
            От: Вече и аз съм с kia sportage

            Четиури гайки и новото виско е поставено.
            "Върти" се и се чува как се включва когато има нужда. При тестовете стрелката не мърда от нормалното си положение. Доволен съм от Киата.

            Коментар


            • #66
              От: Вече и аз съм с kia sportage

              Ето снимка от днес.Така изглежда с новите фланци.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-09-03 11.25.58.jpg
Прегледи:1
Размер:213.1 КБ
ID:5608543
              А така с новите джанти + фланци.
              Джантите са ЕТ +15
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-09-04 14.27.26.jpg
Прегледи:1
Размер:181.4 КБ
ID:5608544 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-09-04 15.57.18.jpg
Прегледи:1
Размер:123.1 КБ
ID:5608545
              Вече година Кията слуша и върви много добре.

              Коментар


              • #67
                От: Вече и аз съм с kia sportage

                Уууу,къса КИА-супер машинка.
                Колега,защо не подмениш гумите с по-височки,че с щатния размер опира още преди да са започнали коловозчетата,а колата даже и без лифт,стига да е със стандартните си джанти побира доста повече,като височина на гумите?!
                Аз в Понеделник чакам едни 225/85-15 и ще видя как ще е с тях-/76 см.реална височина/.
                Досега карах с 235/75-15-/71см.реална височина/,но не съм очарован нито от размера,нито от уж АТ-грайфера,който за мен си е чисто 100% шосеен.

                Коментар


                • #68
                  От: Вече и аз съм с kia sportage

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  Аз в Понеделник чакам едни 225/85-15 и ще видя как ще е с тях-/76 см.реална височина/.
                  Да не са руски? Че само при тях съм срещал този размер. Ако става въпрос за тях - няма да си очарован от представянето в кал.
                  БИО пчелен мед и пчелни продукти
                  0888 66 59 73

                  Коментар


                  • #69
                    От: Вече и аз съм с kia sportage

                    А да ви питам тука,вместо да отварям нова тема,какъв трябва да е размера на алуминиевите джанти от 15 цола,ако искам да поукрася колата,и какви са допустимите размери гуми за нашите Кии без лифтване ? знам само за 205/70/15 и 215/75/15

                    Коментар


                    • #70
                      От: Вече и аз съм с kia sportage

                      Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
                      Да не са руски? Че само при тях съм срещал този размер. Ако става въпрос за тях - няма да си очарован от представянето в кал.
                      Да,става дума за КАМА И-502.
                      Наясно съм,че предвид шарката няма как да са кой знае колко добри на кал,но на мен не ми трябват за сериозен оф-роуд.
                      Харесва ми размера,защото са сравнително тесни и високи-нещо,което трудно се постига с 15-ки-/мамка им и предни носачи,така са направени,че краищата им даже и с 30-ки стоят на 22-23см. от земята и задират в коловозите/.
                      Притеснява ме само дали няма гумите да опират,въпреки че съм с щатни джанти....-ама ще видим!
                      Последно редактирано от Янко Желязков; 06-09-14, 16:02.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Вече и аз съм с kia sportage

                        Дали ще опират - пробата ще покаже.
                        Иначе гумата си има и достойнства, макар доста хора да са против руски гуми. Карах няколко години с такива на УАЗ и бях много доволен.
                        БИО пчелен мед и пчелни продукти
                        0888 66 59 73

                        Коментар


                        • #72
                          От: Вече и аз съм с kia sportage

                          На КИА трансмисията е бърза,мотор що годе има,тъй че ще ги върти доста по-добре от УАЗ-а.
                          Надявам да не остана разочарован.
                          Както посочих и по-горе няма да се правят експерименти на хард-места и ще се кара по що годе нормални горски пътища.
                          Последно редактирано от Янко Желязков; 06-09-14, 15:03.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Вече и аз съм с kia sportage

                            Да колега прав си, на КИА-та й трябват по-големи гуми. Един въпрос към колегата Янко Желязков и към останалите с преки впечатления.
                            Има ли разлика в разхода на гориво с по-голям /235/75-15/ рзмер гуми, с колко се увеличава? В момента избирам гуми "АТ", моля споделете коя марка и размер да взема, извън пътя ще се кара приблизително 15%.
                            Окачването понася и по-големи гуми, нали така?
                            Джантите са щатните+фланци 38мм а другия комплект е 7,5J, ЕТ+15 без фланци.
                            Последно редактирано от kanko; 08-09-14, 18:11.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Вече и аз съм с kia sportage

                              Първоначално публикуван от kanko Преглед на мнение
                              Да колега прав си, на КИА-та й трябват по-големи гуми. Един въпрос към колегата Янко Желязков и към останалите с преки впечатления.
                              Има ли разлика в разхода на гориво с по-голям /235/75-15/ рзмер гуми, с колко се увеличава? В момента избирам гуми "АТ", моля споделете коя марка и размер да взема, извън пътя ще се кара приблизително 15%.
                              Окачването понася и по-големи гуми, нали така?
                              БФГ АТ.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Вече и аз съм с kia sportage

                                Първоначално публикуван от tonitoy Преглед на мнение
                                А да ви питам тука,вместо да отварям нова тема,какъв трябва да е размера на алуминиевите джанти от 15 цола,ако искам да поукрася колата,и какви са допустимите размери гуми за нашите Кии без лифтване ? знам само за 205/70/15 и 215/75/15
                                Получи се разминаване и предполагам колегите не видяха поста ми .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X