Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Triumph Tiger 800 XC

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Triumph Tiger 800 XC

    Здравейте колеги,
    Колебая се между BMW F 800 GS и Triumph Tiger 800 XC.
    Смятам да го както по асфалт, така и лек оф роуд.
    Насочил съм се към тези две машини, защото съм висок и се чувствам удобно върху тях.
    От BMW ми направиха не лоша оферта, но Триумф дават аксесоари (предна висока слюда, гардове за ръцете, топ кейс) на почти същата цена.
    Надявам се днес да врътна едно кръгче на Тайгъра, за да добия преки впечатления и от него.
    Молбата ми към Вас е да споделите преки впечатления от Триумф Тайгър съпоставени с BMW.
    Четох доста и оставам с впечатление, че само колегата Лъчо е карал Триумф. (ако съм пропуснал някого, моля да ме извини)
    Ще пиша за първи впечатления от тест драйва с Триумфа.
    Благодаря предварително
    Поздрави
    Андро
    Последно редактирано от air-d; 05-09-13, 12:17.

  • #2
    От: Triumph Tiger 800 XC

    Карал(тествал) съм само BMW F800GS и GT но пък в офиса имам колега с Tiger 800XC. Общо взето близки мотори но все пак:
    800XC (1) "-" по-голям разход на гориво, (2) "++" много по-добър двигател и (3) "-" отделя повече топлина (колегата не го разбрах точно...)
    800GS (1) "+" по-добре си държи цената (2) "+" повече гаражи (поне тук в NL) за ремонт (3) по-скъп като подръжка и начална цена

    Колегата каза ,че го е взел понеже не иска да е част от тълпата...


    Лично аз съм се ориентирал към KTM 1190/R, остава само да продам моя

    BTW, Tiger 800XC 215kg -- KTM 1190 Adv. 217kg


    Последно редактирано от gulemetov; 05-09-13, 15:46.
    Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

    Коментар


    • #3
      От: Triumph Tiger 800 XC

      Благодаря колега,
      Разминах се с днескашния тест драйв, но почти договорих Триумфа.
      Смятам преди да си сложа подписа да го покарам задължително.
      За двигателя и аз четох положителни мнения - на шеста предавка може да се кара със 70 км. ч. и без сътресения да се ускори над 200 км. ч.
      Мощен, но плавен двигател.
      Дилъра се съгласи да не му плащам цялата сума. Първо половината, а другата половина на разсрочено за една година.
      В BMW искат сумата на куп, и мотора ще е "гол". А както съм чувал лично от Валери "Този мотор търпи страшно много тунинг".
      Условията и дилърите не са без значение, но за мен е по-важно да разбера що за мотоциклет е Тигъра.
      За BMW прочетох доста от колегите, които го притежават т.е. от първа ръка, но за този информацията е оскъдна.
      Благодаря ти за отговора.
      Аз имам още малко време, за да избистря избора.

      Коментар


      • #4
        От: Triumph Tiger 800 XC

        Каквото и да вземеш няма да сгрешиш. Лек път и без инциденти.
        Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

        Коментар


        • #5
          От: Triumph Tiger 800 XC

          http://www.advrider.com/forums/showt...7#post22291987
          Колега прочети този пътепис и ще научиш много за този мотор Триумф Тайгър 800ХС. По стечение на обстоятелствата и на маршрута този мотор (от пътеписа) е подложен на много жесток тест и изпитания. В последният постинг от вчера там във форума директно му задават въпроса. Сега, ако можеше да избираш мотор за този маршрут пак този Триумф ли щеше да избереш? Още няма отговор... И аз чакам отговора.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            От: Triumph Tiger 800 XC

            Благодаря Владич,
            Днес карах Тигърчето.
            Впечатленията са ми положителни.
            За отделянето на повечето топлина, мисля, че ми стана ясно какво е имал предвид колегата - от двигателя се усеща най-вече от вътрешната страна на бедрата, но само при спрял мотоциклет по светофарите. Карах го из града по моторджийски дънки и от вътрешната страна се бяха поизпотили. Ауспуха не се нагрява много.
            Реагира много добре при ниски обороти даже и на високи предавки.
            Двигателя звучи като пистарка. При рязко подаване на газ не ти откъсва ръцете, но ускорението е впечатляващо.
            Скоростите са мноооого "мазни". Нулевата се отцелва лесно.
            Като цяло хареса ми и помолих дилъра да ми направи неустоима оферта, тъй като трябваше да я сравня с тази от BMW.
            Бях ходил при друг дилър на Триумф, но тяхната оферта беше по-висока от тази на BMW.
            Тези обаче ги удариха в земята. Верно ме спечелиха. И от към аксесоари се оказаха точни - на Тигъра ще е монтиран централен куфар, висока слюда отпред, гардове за ръцете и отопляеми ръчки.
            Прецених, че си заслужава и ще го взема.
            Надявам се скоро да се присъединя към Вас, макар и с не толкова популярна в България марка експедиционна машина.
            Благодаря Ви за съдействието.
            Поздрави
            Андро

            Коментар


            • #7
              От: Triumph Tiger 800 XC

              Air-d, купи ли Триумфа или си още в дилема? И пред мен стои същия въпрос.
              Кои са дилърите на Триумф за БГ?

              Коментар


              • #8
                От: Triumph Tiger 800 XC

                Air-d, кои са представители на Триумф в БГ?

                Коментар


                • #9
                  От: Triumph Tiger 800 XC

                  Купих го преди месец, но поради тежка процедура по регистрацията още е в шоурума.
                  До колкото съм запознат има мотоциклетен представител на друга марка, който е в напреднала фаза за официален представител на Триумф за БГ.
                  На този етап няма представител за БГ.
                  Относно дилемата - веднага след тестдрайва тя отпадна и на следващия ден го купих.
                  Поздрави
                  Андро

                  Коментар


                  • #10
                    От: Triumph Tiger 800 XC

                    Очакваме впечатления и ревю...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Triumph Tiger 800 XC

                      Първоначално публикуван от air-d Преглед на мнение
                      Благодаря Владич,
                      Днес карах Тигърчето.
                      Впечатленията са ми положителни.
                      За отделянето на повечето топлина, мисля, че ми стана ясно какво е имал предвид колегата - от двигателя се усеща най-вече от вътрешната страна на бедрата, но само при спрял мотоциклет по светофарите. Карах го из града по моторджийски дънки и от вътрешната страна се бяха поизпотили. Ауспуха не се нагрява много.
                      Реагира много добре при ниски обороти даже и на високи предавки.
                      Двигателя звучи като пистарка. При рязко подаване на газ не ти откъсва ръцете, но ускорението е впечатляващо.
                      Скоростите са мноооого "мазни". Нулевата се отцелва лесно.
                      Като цяло хареса ми и помолих дилъра да ми направи неустоима оферта, тъй като трябваше да я сравня с тази от BMW.
                      Бях ходил при друг дилър на Триумф, но тяхната оферта беше по-висока от тази на BMW.
                      Тези обаче ги удариха в земята. Верно ме спечелиха. И от към аксесоари се оказаха точни - на Тигъра ще е монтиран централен куфар, висока слюда отпред, гардове за ръцете и отопляеми ръчки.
                      Прецених, че си заслужава и ще го взема.

                      Надявам се скоро да се присъединя към Вас, макар и с не толкова популярна в България марка експедиционна машина.
                      Благодаря Ви за съдействието.
                      Поздрави
                      Андро
                      Колега, (надявам се да станем скоро де ) за коя страна говориш?
                      че и аз съм пред същите дилеми... и теми...
                      Казвай моля ти се, пресни впечатления... ама сега зима било...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Triumph Tiger 800 XC

                        Първоначално публикуван от air-d Преглед на мнение
                        Купих го преди месец, но поради тежка процедура по регистрацията още е в шоурума.
                        До колкото съм запознат има мотоциклетен представител на друга марка, който е в напреднала фаза за официален представител на Триумф за БГ.
                        На този етап няма представител за БГ.
                        Относно дилемата - веднага след тестдрайва тя отпадна и на следващия ден го купих.
                        Поздрави
                        Андро
                        Поздравления колега!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Triumph Tiger 800 XC

                          За съжаление за България няма представител, който да предлага Триумф. Водени са преговори с фирма и се носеха слухове, че за 2014 година ще има представител на Триумф в България, но запознати с това положение писаха в друг форум, че нещо не са се разбрали страните и за сега няма да има официален представител на тази марка в България.
                          Иначе Триумф Тайгър 800 ХС се води пряк конкурент на БМВ R 800 GS. Добре запознати и с двата мотора твърдят, че Триумфа е малко по-шосеен от БМВ-то, малко по-тежък и по-мощен, но съответно с малко по-висок разход, поради трите цилиндъра. Общо взето всичко е въпрос на вкус на даденият собственик.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #14
                            От: Triumph Tiger 800 XC

                            Точно за тези недоразумения и аз четох Влади, но се надявам да се разберат и в най-скоро време да имат представител и в България.
                            А относно страната, където се боря като прасе с тикви - Франция.
                            ... още се боря...
                            Би трябвало да съм на финалната права, но не се знае колко е дълга тя...
                            Утре ще взема номерата и талона от полицията и ако правата, за която говоря по-горе не се окаже много дълга, още утре или в петък би било логично да си го прибера на собствен ход.
                            Ще пиша задължително...
                            Поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              От: Triumph Tiger 800 XC

                              Мисля, че няма да сбъркаш с мотора. Преди да се "прехвърля" на BMW карах Тигър 990 /96 година. Мотора има добра динамика. Наистина грее от двигателя /трипъл/. Някак си трудно ми беше завиването с него Успех в покупката и да отвориш една тема тук да четем що за "добиче" е...щото кой знае може пак да се върна към марката
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X