Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Triumph Tiger 800 XC

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Triumph Tiger 800 XC

    Честито и от мен ! Завиждам абсолютно неблагородно...хехехе. Ако изневеря на Хонда (за ендуро) сигурно ще е с това! Само положителни незабравими емоции с него и пиши за впечатления!

    Коментар


    • #32
      От: Triumph Tiger 800 XC

      Красив мотор! Честито! Много хиляди километри с него, безаварийно!
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #33
        От: Triumph Tiger 800 XC

        Благодаря Колеги,
        За пореден път изпитвам силата на мощната Ви подкрепа. Чувството не може да се опише с думи - трябва да се полее.

        Коментар


        • #34
          От: Triumph Tiger 800 XC

          Красавец.Честито и приятна езда.
          I am just a simple man.

          Коментар


          • #35
            От: Triumph Tiger 800 XC

            Честито! Ма хубавец...!

            Очакваме пътепис "До края на света и назад", защото и аз сериозно го оглеждам този тигър...

            Т.
            Good guys drive Land Rovers!

            Коментар


            • #36
              От: Triumph Tiger 800 XC

              Сдобих се вече и с обещаните аксесоари.
              Не са се изциганили и са ми оставили ниската слюда, а към новата са добавили и механизъм за регулиране, който си е отделен аксесоар.
              На топ касата са сложили облегалка, която гледам, че също се продава отделно. Имам и още два патрона за оригиналния ключ, в случай че реша да сложа и странични куфари.
              А ръчките щяха да ми подпалят ръкавиците, докато разбера, че имат две степени...
              Сега вече мога спокойно да кажа, че договореното и платено от края на септември е на сто процента при мен.
              Благодаря на всички Ви за подкрепата.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0027.jpg
Прегледи:1
Размер:109.8 КБ
ID:5559006
              Поздрави
              Андро
              Последно редактирано от air-d; 30-01-14, 14:16.

              Коментар


              • #37
                От: Triumph Tiger 800 XC

                Здравейте Колеги,
                Видях, че в София се провежда мото салон и имаше Колега, който спомена Триумф. Радвам се, че марката "набира скорост" и в България, дай Боже и официален вносител да се появи.
                Във връзка с новите модели искам да споделя с Вас впечатления, които придобих лично, за новия модел 2015 год. Триумф Тайгър 800 ХС.
                Преди около две седмици получих СМС от дилъра, че е на разположение новия модел за тест.
                Вчера минах да видя какво е положението и първо трябваше да изслушам какви новости има вложени в модела, а в последствие се оказа, че мога веднага да се уверя на пътя какви са аргументите на шумно рекламирания модел (от витрината на магазина гордо ме гледаше Беър Грилс, кален до ушите, сниман до един Тайгър), предлаган в доста разновидности и с нова цена разбира се...
                Новостите в сравнение с модела от 2014 г., който карам, не са малко.
                Окачване от WP вместо Showa. Има доста повечко възможности за персонална настройка.
                Тракшън контрол.
                По-удобна седалка. Това не мога да го потвърдя със сигурност, но нямах възможност да карам поне 200+ км., за да сравня, но на външен вид е малко по-широка. Тапицирана е с нов материал, но с това се търси повече визуален ефект, който без съмнение са постигнали според мен.
                Стандартно е оборудван с централна стойка. Според мен е плюс (като отделен елемент я продават за около 190 евро).
                Приятна изненада е изнесеното управление на функциите на кормилото. При предишния модел са на скоростомера, посредством два бутона, което прави настройките по време на движение почти невъзможно.
                Автопилот - от дясната страна на кормилото, като при автомобилите, има копче за включване и друго, двойно, за увеличаване или намаляване на зададената скорост.
                Разполагате с три режима - дъжд, на пътя и спорт. Избора се извършва от лявата страна на кормилото.
                За краткото време, в което се опитах да се запозная с всички новости, избора на режим на работа на двигателя ми хареса най-много. От много спокоен при режим "дъжд", двигателя става чуствително по-рязък в режим "спорт".
                Нещо са пипнали и съединителя, защото при потегляне имах чувството, че каквото и да правя, мотоциклета няма да угасне. Тръгването от място е много плавно, даже и при по-рязко отпускане на съединителя.
                Скоростите влизаха почти безусетно при смяна със или без съединител.
                АБС, гардове за ръцете и подгрев на ръкохватките са стандартно заложени, за разлика от предишния модел, където ги използваха като трик за зарибяване (описал съм по-нагоре моята "борба" за аксесоарите).
                Като обобщение мога да споделя, че новия модел се различава доста от предишния, като екстри и поведение най-вече, но това има цифрово изражение от около 1000 евро повече.
                Снимките са от глобалната мрежа.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:triumph-tiger-800-xc-2015-19.jpg
Прегледи:1
Размер:108.9 КБ
ID:5644948
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:triumph-tiger-800-xc-2015-22.jpg
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:5644950Натиснете снимката за да я уголемите

Име:triumph-tiger-800-xc-2015-23.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5644951Натиснете снимката за да я уголемите

Име:triumph-tiger-800-xc-2015-25.jpg
Прегледи:1
Размер:132.4 КБ
ID:5644952Натиснете снимката за да я уголемите

Име:triumph-tiger-800-xc-2015-20.jpg
Прегледи:1
Размер:98.7 КБ
ID:5644949

                Коментар


                • #38
                  От: Triumph Tiger 800 XC

                  Здравейте Колеги,
                  След 15 000 км. мога да допълня някой впечатления как се представя Тигъра.
                  По въпроса с мазането на веригата опитах първо със спрей, но поради липса на централна стойка упражнението отиде в историята, а въпросната стойка се продава допълнително и струва от 200 евро нагоре, в зависимост от производителя.
                  Случайно хванах намаление в Lo@@s.de и без да се замислям се сдобих със Scotoiler. Доволен съм от резултата. И при двата начина за мазане по мое мнение летят мазнотии, но не чак толкова много...
                  След като се разработи двигателя, започна да дава видимо по-добър разход - от 6/100 падна на 5/100 л.
                  Смяната на маслото - първата с M@tul, а втората с C@strol. Чувствителна разлика в поведението не усетих. Усетих обаче чувствителна разлика в олекването откъм финанси, тъй като първата смяна я направих при дилъра и вече знаех, че сам ще се справям от тук нататък.
                  Ветрозащитата от високата слюда (оригинална) поне при мен я няма никаква и след много размисли и четене на какво да се спра избрах Airflow на G@vi. Резултата е впечатляващ. Въздушната струя е над каската ми, което ми позволява да карам комфортно даже с отворена каска.
                  За защита на двигателя се сдобих с оригинални ролбари втора употреба - десен от моя модел и ляв от шосейния модел, но двигателите са еднакви и съответно паснаха без проблем. И тук момента е в цената. Спестих над 200 евро, за сметка на леко одрасканите елементи. Модела обаче е още нов и частите втора употреба са кът. Даже ми обясниха от една мотоморга, че даже и да имат катастрофирал мотоциклет, който е нов модел, го продават цял, а не на части.
                  И като стана въпрос за слюдата ще споделя, че вече по невнимание я надрасках. Четох, но не ми стана ясно ще мога ли с водна шкурка и паста да махна драскотините или вероятността при опитите да намаля видимостта през нея за винаги е голяма?
                  За визьор на каска разбрах, че с паста не става. Ще съм благодарен ако сподели опит с решението на такъв казус.
                  Поздрави.
                  Андро
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3298.JPG
Прегледи:1
Размер:170.7 КБ
ID:5731415Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3305.JPG
Прегледи:1
Размер:187.5 КБ
ID:5731416Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3300.JPG
Прегледи:1
Размер:147.8 КБ
ID:5731417
                  Последно редактирано от air-d; 17-10-16, 13:51.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Triumph Tiger 800 XC

                    Честито за мотора ! Мечта ми е и сигурно ще я сбъдна . Сега имам 955i 2006 , но и там ветрозащитата е зле . Ще ъпгрейдвам тая зима . Тая слюда при висока скорост , каквато за тигъра не е проблем изобщо , не вибрира ли слюдата? Пиши повече за мотора като цяло . Ясен ми е , но искам да разбера в сравнение с 1200(големия експлорър как се усеща) Карал ли си големия експлорър?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Triumph Tiger 800 XC

                      Здравей Емо,
                      Благодаря за пожеланията.
                      Не съм карал още големия експлорър. Лятото говорихме с дилъра да ми го даде, даже каза че няма проблем цял ден да му се радвам, но лятото мина, а аз така и не се възползвах от офертата. Надявам се, че още важи. Ще споделя впечатления веднага след като опитам.
                      На слюдата пише да не се надвишават 130 км. ч. Пробвах я с малко над 135 км. ч. и се държи стабилно на най-високото положение. Не вибрира, не шуми и не създава турболенции. Аз съм 196 см. висок и предполагам, че щом в най-горно положение се държи добре, надолу положението откъм стабилност няма да се влоши.
                      Седалката за дълги преходи не става, но и за това си има решения. От към мощност не съм страдал. Щеше ми се резервоара да беше поне с 5 литра по-голям, но това си е лично мнение. Зимните месеци ми се ще да се заиграя с картите за двигателя, защото като карах следващия модел, много добро впечатление прави възможността да си избираш три вида режими на работа на двигателя. Добри спирачки има според мен. За нещо конкретно ако се сетиш - питай.
                      Поздрави
                      Андро

                      П.С. бях сигурен, че вече си ми честитил за мотора - няколко поста по-нагоре..

                      Коментар


                      • #41
                        От: Triumph Tiger 800 XC

                        Не можеш да я пастираш, само ще я матираш! И честито!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Triumph Tiger 800 XC

                          Отностно пастирането, пастирал съм много фарове и слюди за мотори с цел изглаждане на драскотини и винаги е ставало. С водна 500 или 1000 караш докато "излезе" после с водна 2000 и ако ти се занимава със захабена водна 2000 голямо петно. После с паста върху суха повърхност за гланц, и така.
                          Това всичко на оригинални слюди, но не вярвам да има голяма разлика в материала което значи, че трябва да стане на всички. Пастирам винаги на ръка като спазвам технологията. С машина веднъж опитах и развалих слюдата. Много загрява и се появиха микро мехурчета във вътрешността което е вече непоправимо.
                          Но гарантирам, че драскотини и деруги излизат и то дълбоки.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Triumph Tiger 800 XC

                            Честито за мотора , аз също съм на мнение , че слюдата може да се пастира , пастирал съм плексиглас. По-трудно ще е ако е ламинирана като фаровете , трябва внимателно да свалиш последния слой докато се покаже следващия. Висока слюда ми се е чупила при 170-180км.ч. , десетина сантиметра от горната част просто се откъснаха , та не е случайно ограничението което са дали. И ако не те затруднява , ще може ли да ми премериш широчината на двигателя , че искам да направя едно сравнение.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #44
                              От: Triumph Tiger 800 XC

                              Навремето и аз пастирах ама сегашните слюди са по различни. Имат накакъв по твърд горен слой та по трудно се драскат ама и не става да се пастират.
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Triumph Tiger 800 XC

                                Полирах слюдата със авто паста за металик ,стана прозрачна,имаше и снимки някъде
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X