Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термопомпи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Термопомпи

    Едва ли. Просто му се иска да работи без ел. нагреватели, а машинката не си може.
    Предполагам и БГВ има. Там как се държи като обърне вентила.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • От: Термопомпи

      Подовото отопление се смята за макс 35/30С за най студеното време примерно при -20 С. Ако не достигне като площ се добавя по стените или както във Вашия случай конвекторни радиатори. Ако при Вас на - 2, - 3С с 30 С не се стопляте значи тотално е сбъркано подовото. Може да добавите още конвектори или да търсите високо темп. ТП.
      При 30 С на пода за краката ми е доста некомфортно, подуват ми се и започвам да ги качвам по столове и краката на масата /това като съм на гости на двама мои селски с подово отопление/.

      А затова, че е под терасата нищо й няма. Така както е произведена не взема въздух отгоре а отзад и от едната страна-срещуположната на вход и изход за фреона. Хубаво е там да има поне 40 см. отстояние от прегради и отпред пред вентилатора да има поне 60 см, за да не прави къса въздушна връзка.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: Термопомпи

        Зверското обледяване значи преди всичко че помпата не умее да се размразява. Дали е заслуга на инсталаторите или е заводски сбъркана е въпрос за мислене.

        Мощността е вече втори въпрос ама обледена няма как да работи нормално.

        Коментар


        • От: Термопомпи

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Зверското обледяване значи преди всичко че помпата не умее да се размразява. Дали е заслуга на инсталаторите или е заводски сбъркана е въпрос за мислене.

          Мощността е вече втори въпрос ама обледена няма как да работи нормално.
          Не сме виждали "зверско" заледилата ТП, за някои хора обледяване на питата при което не са се запушили отворите м/у ламелите вече го имат за "буца лед".

          Не е ясно на колко време прави дефрост и дали се размръзява всеки път до края.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • От: Термопомпи

            А не е ясно и дали има фреон.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • От: Термопомпи

              Е това за фреона и мен ме притеснява. На 2-3 места прочетох това като възможна причина.
              зад помпата има стеха - на 20 см отстояние - да не би да е малко?
              Подовото е смятано при 30/35 градуса температура на водата. Целта ми е 23 градуса вътре, с около 28 градуса температура на пода, като ще сложа отделни терморегулатори за отделните стаи - да държат 18 градуса примерно в мазе и гардеробна. Допускам и че може и да издиша малко топлина от отворите за вентилаторите в бани и тоалетни, които не са запушени, но все пак не мисля че 2х100 мм тръби могат толкова да изпускат...
              Дефрост прави редовно но не се изчиства цялата - страничната част на питата винаги е заледена.
              Днес говорих със сервиза на Грее и ми казаха че е добре да я изчистя цялата от леда с топла вода като е над нулата и като изсъхне тогава да я пусна - според тях е възможно в дните в които пада под -12-13 да е трайно обледенила и това да е объркало малко процесите.
              TLC 200 V8
              TLC LJ79
              Toyota Prius2

              Коментар


              • От: Термопомпи

                Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
                .....
                Днес говорих със сервиза на Грее и ми казаха че е добре да я изчистя цялата от леда с топла вода като е над нулата и като изсъхне тогава да я пусна - според тях е възможно в дните в които пада под -12-13 да е трайно обледенила и това да е объркало малко процесите.
                Е това ,го най обичам.Сигурно имаш някакъв договор и гаранция.Извикай ги, да идват да си оправят бакиите.Да проверят фреона и настройките(може и ти да си ги разбъзикал).Няма да е лошо да пуснеш снимка на това„зверско обледяване“.Да не би да няма къде да изтича водата при дефроста и да заледява питата?
                П.П. така им излиза лошо име на термопомпите.
                Последно редактирано от Krelion; 16-01-19, 00:03.
                Дизелов Jeep, не е Jeep.

                Коментар


                • От: Термопомпи

                  Ще ги викна другата седмица. Сега като си чета тук обаче, виждам и друга моя грешка. Трябвало е в началото на сезона да загрея пода до 28 и сега да поддържам, а аз го загрях на 22 и в студовете увеличих изходната температура.
                  TLC 200 V8
                  TLC LJ79
                  Toyota Prius2

                  Коментар


                  • От: Термопомпи

                    Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
                    Ще ги викна другата седмица. Сега като си чета тук обаче, виждам и друга моя грешка. Трябвало е в началото на сезона да загрея пода до 28 и сега да поддържам, а аз го загрях на 22 и в студовете увеличих изходната температура.
                    Чак пък някаква фатална грешка това не може да е. Отделно че е неправилно да поддържаш излишно висока температура на изхода, това сваля ефективността.

                    Коментар


                    • От: Термопомпи

                      Добре, се при колко С навън колко С на топлата вода осигуряват 22 С в къщи?
                      И ако може тези данни при различни външни темп как се държи?
                      И при тези положителни навън темп. има ли още лед по външното тяло на ТП?

                      П.П Ако фреона не достига ще има места на частично обледяване на външното тяло.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: Термопомпи

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Добре, се при колко С навън колко С на топлата вода осигуряват 22 С в къщи?
                        И ако може тези данни при различни външни темп как се държи?
                        И при тези положителни навън темп. има ли още лед по външното тяло на ТП?

                        П.П Ако фреона не достига ще има места на частично обледяване на външното тяло.
                        в момента е при 2 градуса навън и 35 на водата е 22 градуса...
                        наистина е с частично обледеняване днес - не е цялата пита а долните, горните ъгли и цялата част отстрани...
                        TLC 200 V8
                        TLC LJ79
                        Toyota Prius2

                        Коментар


                        • От: Термопомпи

                          Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
                          в момента е при 2 градуса навън и 35 на водата е 22 градуса...
                          наистина е с частично обледеняване днес - не е цялата пита а долните, горните ъгли и цялата част отстрани...
                          Термопомпата,знае ли колко е температурата в къщи?Интересува ли я въобще,или работи по зададена Т на водата?Тези 35С,предполагам са на подаващата към подовото.Знаеш ли колко е връщащата(към ТП)?
                          Дизелов Jeep, не е Jeep.

                          Коментар


                          • От: Термопомпи

                            Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
                            в момента е при 2 градуса навън и 35 на водата е 22 градуса...
                            наистина е с частично обледеняване днес - не е цялата пита а долните, горните ъгли и цялата част отстрани...
                            В тази статия са обяснили за замръзването и липсата на фреон.
                            Но ми се струва, че нещо е сбъркано при изчисленията на системата. Ако при 2 С навън е необходимо подаването на вода с темп. 35 С към подовото, за да е 22 С в помещенията, при - 20С навън колко градуса е необходимо да е подаването към подовото, за да е 22 С в помещенията?
                            Аз съм с радиатори и днес сутринта при 0 С навън подавам 39 С към радиаторите, и вътре е 21.5 С. Това от ТП. Сега в основната стая в кухненския бокс ще добавя малък конвектор, за да сваля нужната темп. на подаваната топла вода, за да мога да ползвам ТП и при по-студени дни.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Термопомпи

                              Според мен проблема е че няма достатъчно фреон. Ако машината работи с R410. Нека колегата каже по кое време на годината е монтирана машината и кога за последно е правено нещо и какво?
                              Защото ако е монтирана лятото и на манометрите показва достатъчно налягане с 0.9кг фреон, а е оказано че в машината трябва да има 1.1кг. е ясно защо.
                              Друг пример-ако е правен ремонт и е допълвано с фреон, то лятото това няма да се усети, но зимата си оказва влияние и то заради това че 410 не трябва да се допълва...изкарва се всичко и се вкарва нов в системата.

                              Коментар


                              • От: Термопомпи

                                Може ли една снимка на външното тяло но да хване и терасата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X