Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термопомпи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Термопомпи

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Колко киловата Ви трябват и колко голям двор можете да прекопате на дълбочина поте 1,5 метра?
    14 киловата , двор има достатъчно , между два и три метра ще е закопана , ако я правя .

    Коментар


    • От: Термопомпи

      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
      Аз лично, като човек, монтирал доста ТП и част от тях са били със закопана "серпантина", естествено поради липса на др. опции ти препоръчвам да се сдобиеш с кладенец(сонди).
      Ех , ако знаех досега да съм ти звъннал , ще почерпя/платя естествено

      Коментар


      • От: Термопомпи

        В една къща монтирахме ,мисля най-мощната Хаутек вода /вода.Работеща на макс искаше около 7м3 на час.Сложихме към 9 м3 “бидони“.Сондажната помпа пълни бидоните,ТП си взима от тях.Поливната инсталация–също. Започна да вади пясък.Циклони,още филтри..ТП си пее докато търсим злато в пясъка. Казвам го като идея,ако има място в „котелното“,разбира се.


        П.П. В Пловдивско се оплакваха от много манган във водата.Е.авал пластинчатите.
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • От: Термопомпи

          Пясък всички сме вадили.
          Кажи за мангана. Не съм срещал, обикновено водата е питейна(анализно с-во). На какво пречи?

          Коментар


          • От: Термопомпи

            Моята и трябват малко над 3 м3 , ако е от кладенеца , ще има филтър и междинен пластинчат .

            Коментар


            • От: Термопомпи

              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
              Пясък всички сме вадили.
              Кажи за мангана. Не съм срещал, обикновено водата е питейна(анализно с-во). На какво пречи?
              Бяхме в Марково при една ТП вода/вода на обмяна на опит и колегите споделиха.Нещо за пластинчатите топлообменници.Понеже нашите не са такива,не им обърнах много внимание.
              Дизелов Jeep, не е Jeep.

              Коментар


              • От: Термопомпи

                Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                Бяхме в Марково при една ТП вода/вода на обмяна на опит и колегите споделиха.Нещо за пластинчатите топлообменници.Понеже нашите не са такива,не им обърнах много внимание.
                Понеже там живея. Не съм срещал. А и какво му пука на топлообменника.

                Коментар


                • От: Термопомпи

                  Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                  Моята и трябват малко над 3 м3 , ако е от кладенеца , ще има филтър и междинен пластинчат .
                  Направи си един мониторинг на кладенеца за всеки случай.Примерно една помпа с водомер за 6часа по 3м3 ,променя ли се нивото,температурата.Сезона е подходящ.
                  Дизелов Jeep, не е Jeep.

                  Коментар


                  • От: Термопомпи

                    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                    Понеже там живея. Не съм срещал. А и какво му пука на топлообменника.
                    Може да не е било манган.Може “мангал“ да са казали....Гледам,че за много хора ТП (няма значение вода/вода,въздух/вода дори “вода/въздух“) са “Ори,Мели,Яж“! Наздраве!
                    Дизелов Jeep, не е Jeep.

                    Коментар


                    • От: Термопомпи

                      Технология дето не е "ори, мели, яж" не е достатъчно развита.

                      Коментар


                      • От: Термопомпи

                        Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                        Може да не е било манган.Може “мангал“ да са казали....Гледам,че за много хора ТП (няма значение вода/вода,въздух/вода дори “вода/въздух“) са “Ори,Мели,Яж“! Наздраве!
                        Ааааа, така кажи...

                        Коментар


                        • От: Термопомпи

                          Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                          Ще ме умориш от смях.Може да пробваш да си направиш тръби с диаметъра на вентилаторите,за да изкараш потока навън .Ако проработи,ще го патентоваш.
                          Доста патенти имам, ама на това няма да съм откривателя.... 3 нощи пада под -11 градуса в Драгалевци и няма и грам обледеняване. Явно дефлекторът от поликарбонат действа... Вярно и че студът е сух - без влага, но все пак отчетената под навеса температура е около външната, а не както преди - с 5-6 градуса надолу
                          TLC 200 V8
                          TLC LJ79
                          Toyota Prius2

                          Коментар


                          • От: Термопомпи

                            Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
                            Доста патенти имам, ама на това няма да съм откривателя.... 3 нощи пада под -11 градуса в Драгалевци и няма и грам обледеняване. Явно дефлекторът от поликарбонат действа... Вярно и че студът е сух - без влага, но все пак отчетената под навеса температура е около външната, а не както преди - с 5-6 градуса надолу
                            Супер! Проблема ти е решен.Дай и снимки,да помогнеш и на други!
                            Дизелов Jeep, не е Jeep.

                            Коментар


                            • От: Термопомпи

                              Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
                              ... Явно дефлекторът от поликарбонат действа... Вярно и че студът е сух - без влага, но все пак отчетената под навеса температура е около външната, а не както преди - с 5-6 градуса надолу
                              Молим за снимки, че временните решения са най-вечни
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X