Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термопомпи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Термопомпи

    Е, за няколко домакинства или офис сграда се подхожда по друг начин, но аз ще ползвам облака, като ще се подсигуря и на земята разбира се.
    Възможностите са много блазнещи.

    Коментар


    • От: Термопомпи

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Заради такива въпроси в домашната автоматизация се ползва отворен код и никакви мъгли.

      Впрочем косвено съм участвал в разгребването на една такава беля: умният сървър едновременно изключва и после включва всички климатици в сградата. Следствие: на уличката няма ток. И така цяла седмица, всяка заран.
      Аз без сървър само с таймерите си пускам всяка сутрин всички климатици в офиса, но до сега не ми е "паднал" нито веднъж предпазител.
      В този случай има неправилно първоначално или последващо ел. захранване.
      Преди години реших да си правя малка домашна сауна, но в процеса докато я мислих, приемах оферти и правих конструкцията и дървенията от 3 фази до къщата изчезнаха двете фази и аз замразих проекта. В последствие пуснах нов кабел, смених изцяло домашното ел. табло, но и до сега сауната стои без печка.

      П.П. От снощи съм на пелети, на село падна до -7 С и не ми достига мощността на ТП, а освен това няма да е много ефективна при тези ниски темп.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: Термопомпи

        Както писах тия дни ще се монтира термопомпа. Та се търси стаен термостат с управление през интернет за командване на помпата. Тъй като съм пълна нула в това отношение търся нещо просто за монтаж и управление. Попаднах на ето това, някакви мнения?
        https://bgtherm.net/produkt/%D0%BA%D...2%D1%83%D0%B5/
        От тази марка имам обикновен термостат който командва пелетния котел вече 10 години без проблем.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • От: Термопомпи

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Аз без сървър само с таймерите си пускам всяка сутрин всички климатици в офиса, но до сега не ми е "паднал" нито веднъж предпазител.
          В този случай има неправилно първоначално или последващо ел. захранване.
          Има просто пусков ток на 50 климатика едновременно. Таймерите си просто не можеш да ги настроиш с по-малко от 1 секунда разминаване, за да предизвикаш ефекта.

          Но бай Жълтур няма никакви грижи да остави град или квартал без ток.

          Коментар


          • От: Термопомпи

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Има просто пусков ток на 50 климатика едновременно. Таймерите си просто не можеш да ги настроиш с по-малко от 1 секунда разминаване, за да предизвикаш ефекта.

            Но бай Жълтур няма никакви грижи да остави град или квартал без ток.
            От 4-те климатика само най-стария не е инверторен.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: Термопомпи

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              Както писах тия дни ще се монтира термопомпа. Та се търси стаен термостат с управление през интернет за командване на помпата. .
              Тя си върви със стаен термостат и ИЧ дистанционно към него (най-често). Ти просто поискай от фирмата и WiFi модул.
              Това от линка не е за тази работа.

              Коментар


              • От: Термопомпи

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                От 4-те климатика само най-стария не е инверторен.
                Инверторните зареждат големи кондензатори в момента на включване в мрежата, така че могат да бутнат теоретично някакво махленско табло, но автомат А2 в подстанцията - надали.

                Коментар


                • От: Термопомпи

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Инверторните зареждат големи кондензатори в момента на включване в мрежата, така че могат да бутнат теоретично някакво махленско табло, но автомат А2 в подстанцията - надали.
                  Зарядният ток е ограничен до някакви приемливи граници. Обикновено в TFM е описано колко е.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Термопомпи

                    Привет и тук, колеги.
                    Да се включа аз с моята драма. Къще 200 м2 на 840 метра надморска височина. Отвън е с 10см вата, вътре 5 см вата, добра дограма и стъклопакет. Направена е с водно подово и термопомпа. Инсталаторите които правиха подовото ми предложиха 16 кв ГРЕЕ.
                    Лятото е супер. Не я ползвам... На отопление обаче нещо не даяни - слаба е или има някакъв проблем, а може и аз да греша при настройките. Не загрява до 35 градуса без помощните нагреватели. и ЗВЕРСКИ ОБЛЕДЕНЯВА!!!! МНОГО ЛЕД. Гледам на комшиите климатиците нямат никакъв лед...
                    Някакви съвети, акъли???
                    TLC 200 V8
                    TLC LJ79
                    Toyota Prius2

                    Коментар


                    • От: Термопомпи

                      Модел?
                      До какви външни темп. няма проблем?
                      Колко консумира?
                      Обикновено за подово отопление темп. се ограничава до 30 С при толкова добре изолиран дом.
                      П.П И кои са инсталаторите?
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: Термопомпи

                        Ъъъъъъ дървото си е дърво.Това принципно.Дефакто си зависи от инсталацията.
                        Инсталацията не вярвам да е само на подово тъй като казваш,че я ползваш и лятото т.е. имаш и конвектори.
                        Разделени ли са подово и конвектори по температура?Ползваш ли ги за отопление и тях?
                        Каква температура поддържа системата?Както каза колегата до колко градуса нямаш ядове?
                        Аз залагам на -5,10 най-много.После магията на нагревателите отива на 3,6 или 9 киловата според как е вързана и чао бамбина икономия.
                        Влажността как е в района ви?
                        Дай малко информация както се казва.
                        И най-вече как я ползваш?
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • От: Термопомпи

                          За Грее може да се намери доста инфо в нета, има графики при каква външна темп кой модел каква мощност отдава и какъв е КОП-а при съответната външна и темп на топлоносителя.
                          П.П. И понеже имам Грее чендж 24 000 преправен на ТП и знам, че дефроста му и направен много кадърно. Не знам как ви изглежда обледяването, но дефроста на моя работи много точно и никога не е изглеждал като буца лед.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • От: Термопомпи

                            Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
                            Привет и тук, колеги.
                            Да се включа аз с моята драма. Къще 200 м2 на 840 метра надморска височина. Отвън е с 10см вата, вътре 5 см вата, добра дограма и стъклопакет. Направена е с водно подово и термопомпа. Инсталаторите които правиха подовото ми предложиха 16 кв ГРЕЕ.
                            Лятото е супер. Не я ползвам... На отопление обаче нещо не даяни - слаба е или има някакъв проблем, а може и аз да греша при настройките. Не загрява до 35 градуса без помощните нагреватели. и ЗВЕРСКИ ОБЛЕДЕНЯВА!!!! МНОГО ЛЕД. Гледам на комшиите климатиците нямат никакъв лед...
                            Някакви съвети, акъли???
                            Направи рекламация на проектанта ОВ
                            Мощността на ТП се смята за най студения ден в годината според вида изолация, местоположение и куп други фактори.
                            При мен Хитачи 16кВТ със забранени ел нагреватели си бачка безгрижно на температури 30/35 градуса вход/изход при -20 външна 5-та година на 320 м.н.в. и също лятото няма нужда от охлаждане.
                            Е да ама ако в къщата се спре отоплението зимата след 3 дена е 3 градуса надолу.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • От: Термопомпи

                              Инсталацията е само на подово /лятото работи добре зашото не се ползва / - тръби овентроп, разпределителни блокове с терморегулатори и прочее - изглежда кадърна. Термопомпата е 16кв GREE VERSATI инвертор 3 фазна. Не знам дали и мястото на монтажа не и влияе много, защото я сложихме под балкона заради жената.... Но пък на майка ми климатика вече 10-та година в Русе си работи под балкон без никакви проблеми.

                              Относно до каква температура работи добре - струва ми се че съм като колегата в 10 страници по-напред - до 5 градиса няма проблем... след това ледена епоха и катериците обикалят с жълъда...
                              В момента на -2 -3 качва до 31 градуса... със запален един нагревател отива на 40 - не повече. Имам опасения, че явно ми е нужна още мощност.
                              TLC 200 V8
                              TLC LJ79
                              Toyota Prius2

                              Коментар


                              • От: Термопомпи

                                Не стана ясно в каква температура се целите и каква постигате. В помещенията.

                                Имам подобна сграда и със 7.3kW (4.3 термопомпени+3kW от нагревател) при -17°С дава 35°С на водата. Пробвано преди две години. 23°С е постоянно в къщата.

                                Дори мега-турбо-инвертор да е моята спрямо Вашата, не би трябвало двойна мощност да не стигне.
                                Все пак, намерете таблицата с отдаваната мощност при различни външни условия и да видим. Или дайте точния модел да потърсим заедно. Ако намерите и сметката за топлинния товар на сградата, ще се види дали има проблем с избора на модел на машината.
                                Човек се учи докато е прост!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X