Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термопомпи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Термопомпи

    Хубаво е, че системата има възможност И за термосифонна циркулация. Иначе кой UPS ще издържи толкова?
    Но за останалите 4 месеца от зимата, ТП пак си остава вариант и за теб.

    Коментар


    • От: Термопомпи

      За такива случаи ползвам бензинов асинхронен генератор, преработен на газ. Рядко ми се налага да го ползвам, но когато се наложи върши работа. Иначе един УПС 3000 Va, спасява положението по отношение на циркулацията. Имам 2 тона гореща вода, която да циркулира по конвекторите, докато се охлади.
      При всички случаи, много важна е добрата топлоизолация
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Термопомпи

        Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
        Току що ми инсталираха такава. След някой ден ще мога да дам отзиви.
        Е, очаквам отзивите.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Термопомпи

          Работи като истинска. Беше настроена да подържа 30 гр стайна температура в студовете и вътре не се живееше от жега. Намалих на 25, после на 20 градуса. Сега е ОК. Подробности за техническата част - когато пиша от. PC, не от тел. Ако има желаещи, може и на живо в апартамента.

          Коментар


          • От: Термопомпи

            Благодарение на колегата tata sumo оборудвах къщата с чисто ново външно тяло на климатик 24 000бтю и топлообменник, който свързах с отоплителната система на къщата. Още е хвърчащ монтаж, вече 2 денонощия работи и мога да кажа само добри думи за системата. В момента темп. навън е 0С и системата се справя отлично. Моето задание беше климатичната система да бъде евтина и да осигурява адекватно отопление при външна темп до +2С, когато ми е необходима 43С на радиаторите. Според Влади-tata sumo може устойчиво да се поддържа до 50С с предложената от него система. Ако това е вярно /50С на водата в отоплителната инсталация/ ще ми осигури отопление при външни темп. -6С.
            За сега съм много доволен, в къщи е топло, само не знам до какви отрицателни външни температури системата ще ми върши работа.
            Но като цяло съм много доволен. От 7 месеца ще намаля времето за обслужване на пелетния котел на около само 2 месеца.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: Термопомпи

              Сложи му топломер и самостоятелен електромер - така ще можеш да си експериментираш на воля.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • От: Термопомпи

                Ами честито Остава да намериш и водоизточник с дебит около 0,7м3 на час и да направиш системата да работи и на вода, когато температурата на въздуха е по-ниска от тази на водата и пелетите ще ти останат като backup.
                При мен нещата работят напълно автономно, без да напомнят за себе си. Просто не пипам нищо вече. Остава да си намериш и някакъв адекватен генератор, ако често ти отпада захранването, да го газифицираш, да отстраниш дребните бъгове на системата си, които непременно ще имаш и ще рахатясаш. Важно е донорът климатик да е добра машина, на малко "километри", независимо дали е инверторна или конвенционална. При мен първоначално беше от климатик, в последствие си събрах от нови компоненти сегашната машина.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Термопомпи

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  Сложи му топломер и самостоятелен електромер - така ще можеш да си експериментираш на воля.
                  Топломер не можах да намеря такъв дето да мери при 1-2 градуса делта t. Все почват от 5 нагоре, а при толкова вече работя с СОР 8 по груби сметки.

                  Коментар


                  • Термопомпи

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Топломер не можах да намеря такъв дето да мери при 1-2 градуса делта t. Все почват от 5 нагоре, а при толкова вече работя с СОР 8 по груби сметки.
                    Къде е 1-2 градуса дт-то на пластинчатия топлообменник, на водата към консуматорите ли?
                    Системата ти идва много слаба.
                    При мен е 7-10 градуса.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • От: Термопомпи

                      На подовото, след като се темперира, не мога да му подавам такива разлики. Излиза от кръговете 30гр. и му подавам максимум 35. В големите студове до 37 гр.

                      Коментар


                      • От: Термопомпи

                        Ами това си е нормална разлика 5-7 градуса, чувствителността на топломерите почва от 3
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • От: Термопомпи

                          Да, ама до три градуса също вкарва мощност, която ще бъде неотчетена, а от 5 до 7 , съвсем в началото на обхвата, ще има голяма грешка.
                          Съдейки по дебита на помпата, имам нейна таблица диференциално налягане -> дебит, 1гр. разлика ще е около 1.5 kW вкарана мощност по формулата Q=m*Ср*(Т1-Т2)
                          Така че тези топломери са за друго отопление.

                          Коментар


                          • От: Термопомпи

                            Топломер не смятам да слагам. Ще си търся електромер такъв, цифров, който се включва директно в контакта. Аз и сега нямам топломер на пелетния котел. Агрегат имам, но е малък, 1,5 кв. Но нямам изградена необходимата ел. инсталация. При последното спиране на ел. захранването заради 50-60 см. мокър сняг Витара не можа да го преодолее и се наложи да разривам моя джип, за да помагам. Най- близката бензиностанция до наше село на лукойл също не работеше, нямаше агрегат. А други, която имал агрегати не са продавали газ, може би защото помпите много консумират. Съхранявам в къщи бензин, но точно в този случай ми се наложи да точа от резервоарите на машините за да заредя снегориначката. А газ изобщо нямам. Знам, че за всичко си има решение, но дървата са най-лесното. Относно водоизточника-до река съм, сондаж мога да направя, но ще струва повече пари от термопомпата. А в най-студеното време пак не може да се справи, защото системата ми е с радиатори и нямам добра термоизолация. При -6С външна темп. системата ми подава 50С към радиаторите. По моите разчети до 0С ако работи термопомпата ми е напълно достатъчно. Сега навън е -2С и термопомпата се справя перфектно, но не знам колко ще ми струва това.
                            По съвет на колегата купих нов климатик Грее Чеиндж 24 и топлообменник ZC250 40 и ще му правя управление на 4-пътния вентил, за да включа и бойлера. За сега съм много доволен и ако сметката за ел. енергия е поносима ще съм още по-доволен.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Термопомпи

                              Ако термопомпата е на вода, външната температура няма да влияе. Системата ще работи както и при -2.
                              Каква инсталация за генератора? Аз захранвам цялата къща с него, като просто превключвам агрегата вместо мрежата. Единственото което ти трябва е един UM шалтер. За газ имах предвид LPG. Направил съм една 50л бутилка подвижна. Стига ми за около 2 години.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Термопомпи

                                Какви 50 литра газ, на хората от нашето село 40 литра бензин не са им стигнали за 3 дена само за помпа и осветление, все пак всички не живеем в столицата. Ако трябва да осигуря с термопомпа пълната мощност 15 кв, която ми е необходима за да топля дома си колко пари трябва да дам за термопомпа и агрегат и колко литра горивво трябва да имам за да изкарам поне 5-6 дена автономно? Онзи ден в сряда ходих по служба до едно село в нашия район, което не е високо, но при + 12С имаше пряспа, която едвам преминах с лекия автомобил. Автомобила ми е със зимни гуми, които са били нови миналия зимен сезон и сега са на около 6-8000 км пробег. Изобщо до това село не е минавал снегорин. Като стигнах, питах хората как стигат до града. Отговориха ми, че през есента смилат брашно, правят си "зимнина" и като заколят прасето всичко е наред и чакат да избие копривата напролет.
                                За наше село такъв проблем няма, но имам дърва и хранителни запаси за поне 1 месец, а ако смятам вино и ракия за храна-цяла зима.

                                А както вече писах системата ми е изградена с радиатори и изолацията ми е слаба и затова ми трябва температура над 70С в най-студените зимни дни.
                                Та колко ще ми струва тази инсталация термопомпа, сондаж, водни помпи, агрегат и колко ще ми струва зимата отоплението? За сравнение ми стигат 10 м3 сухи дърва, ако ползвам само дърва или около 4-5 тона пелети.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X